PRVÝ DOJEM: ŠPORTOVÉ VOZIDLO. DRUHÝ DOJEM: DOKONALÉ.

Komfort vo vozidlách BMW radu 6 Coupé.

PRVÝ DOJEM: ŠPORTOVÉ VOZIDLO. DRUHÝ DOJEM: DOKONALÉ.

Komfort vo vozidlách BMW radu 6 Coupé.

PRVÝ DOJEM: ŠPORTOVÉ VOZIDLO. DRUHÝ DOJEM: DOKONALÉ.Komfort vo vozidlách BMW radu 6 Coupé.

Stačí položiť ruku na volant, krátko pozrieť na prístrojový panel a hneď je vám jasné, s akým cieľom bolo BMW radu 6 Coupé vytvorené: maximálny športový vzhľad a štýlovosť. Všetky ovládacie prvky sú orientované smerom na vodiča a ich používanie je maximálne intuitívne. Funkčnosť a športový dizajn sú tu v dokonalej rovnováhe. Užívajte si všetky vlastnosti športového vozidla bez obmedzenia komfortu.

MULTIFUNKČNÝ PRÍSTROJOVÝ PANEL.

MULTIFUNKČNÝ PRÍSTROJOVÝ PANEL.

Multifunkčný prístrojový panel s technológiou Black Panel a uhlopriečkou 10,25 palca ponúka mimoriadne atraktívnu vizualizáciu zážitku z jazdy. Zároveň pomáha vodičovi sústrediť sa na cestu pred sebou – zobrazuje len relevantné informácie a zbytočne vodiča nerozptyľuje.
Prístrojový panel ponúka tri rôzne režimy zobrazenia, každý so špecifickou grafikou, farebnou schémou a obsahom: Režimy COMFORT, ECO PRO a SPORT. Režim COMFORT si do veľkej miery zachováva dobre známy dizajn. Režim ECO PRO sa vyznačuje modrými odtieňmi a ukazovateľom EfficientDynamics a indikátorom predĺženého dojazdu, ktoré vodičovi pomáhajú dosahovať maximálne hospodárny štýl jazdy. Režim SPORT pre zmenu vychádza z odtieňov červenej farby a ponúka informácie súvisiace s výkonom motora.
Multifunkčný prístrojový panel umožňuje zobraziť aj navigačné informácie vrátane odporúčaní od asistenta predvídania trasy a funkcií systému zábavy či ovládania telefónneho zoznamu.

PRIESTRANNOSŤ.

Interiér BMW radu 6 Coupé bol vytvorený tak, aby spĺňal najvyššie požiadavky po stránke športového vzhľadu aj luxusu. Športové sedadlá sú čalúnené vysokokvalitnou kožou a dokonale zladené s celým zvyškom kabíny. Dokonale zasadená do interiéru je aj stredová lakťová opierka, ktorá poskytuje odkladací priestor na rozličné predmety. V stredovej konzole nájdete aj držiaky na nápoje. Batožinový priestor má kapacitu až 460 litrov a je dostatočne veľký aj na rozmerné predmety ako napríklad športové či cestovné tašky.

ORIENTÁCIA NA VODIČA.

Pre športovú jazdu sú nevyhnutné rýchle reakcie. Každé tlačidlo, každý indikátor a každý ovládač v BMW radu 6 Coupé je presne tam, kde ho intuitívne očakávate.
Vľavo od volantu nájdete ovládacie tlačidlá asistenčných systémov vodiča a svetiel. Priamo pred sebou na prístrojovom paneli máte všetky informácie súvisiace s jazdou a bezpečnosťou. Tieto informácie môžu byť premietané aj priamo do zorného poľa vodiča, ak je vozidlo vybavené príplatkovým BMW Head-Up displejom.
Napravo od vodiča sa týči voľne stojaci plnofarebný displej s uhlopriečkou 10,25 palca. Priamo pod ním sa nachádzajú tlačidlá obľúbených položiek, ktoré umožňujú priamy prístup k funkciám a nastaveniam. O niečo nižšie sa nachádza ovládanie klimatizácie.
Voliaca páka prevodovky a ovládač jazdného zážitku sa nachádzajú na stredovej konzole v priamom a intuitívnom dosahu vodičovej pravej ruky. Vpravo od nich, ľahko na dosah aj pre predného spolujazdca, sa nachádza dotykový ovládač iDrive Touch Controller, ktorý sa pohodlne ovláda jednou rukou.

KOMFORTNÝ VSTUP.

KOMFORTNÝ VSTUP.

Inovatívne a jednoduché ovládanie – funkcia komfortný vstup umožňuje odomknutie dverí vozidla a naštartovanie bez nutnosti fyzicky použiť kľúč. Stačí, ak máte kľúč napríklad vo vrecku alebo v taške a systém ho automaticky zaregistruje, keď sa priblížite k vozidlu. Len čo sa dvere automaticky odomknú, vodič môže nasadnúť a naštartovať motor pomocou tlačidla Start/Stop. Funkčná spoľahlivosť je zaručená autorizáciou kľúčom.

NEZÁVISLÉ KÚRENIE.

NEZÁVISLÉ KÚRENIE.

Nezávislé kúrenie s funkciou časovača umožňuje v predstihu vyhriať priestor pre posádku v studenom počasí bez nutnosti naštartovať motor. Zároveň zbaví okná námrazy a zahmlenia.

Nezávislé kúrenie je možné zapnúť a regulovať samostatným diaľkovým ovládaním, aplikáciou BMW Connected alebo ovládačom iDrive. Zdrojom tepla je výmenník s vodným okruhom. Energiu mu dodáva palivo z nádrže vozidla. Zariadenie zároveň predhreje studený motor vozidla. Tým sa eliminuje zvýšená spotreba a emisie pri studenej fáze prevádzky. Nezávislé kúrenie je možné aktivovať automaticky v predvolenom čase keď je teplota vonku nižšia než 15°C alebo manuálne, pri akejkoľvek teplote. Pri vysokých vonkajších teplotách sa nezávislá ventilácia postará o komfortne vychladený interiér.