PREMENÍ KAŽDÚ CESTU NA ČERVENÝ KOBEREC.

Dizajn vozidiel BMW radu 6 Gran Coupé.

PREMENÍ KAŽDÚ CESTU NA ČERVENÝ KOBEREC.

Dizajn vozidiel BMW radu 6 Gran Coupé.

Dokonalosť robí dojem, protiklady fascinujú – a spoločne vytvárajú jedinečnú auru BMW radu 6 Gran Coupé. Šikovne spája sedan so športovým kupé, dve automobilové koncepcie, ktoré sa na prvý pohľad navzájom vylučujú. Luxusná stránka je rovnako výrazná ako inovatívna a vozidlo v rovnakej miere predvádza efektivitu i dynamiku. Výsledkom je jedinečná kombinácia priekopníckeho dizajnu, nekompromisného športového charakteru a dynamickej elegancie.

PREMENÍ KAŽDÚ CESTU NA ČERVENÝ KOBEREC.Dizajn vozidiel BMW radu 6 Gran Coupé.

Dokonalosť robí dojem, protiklady fascinujú – a spoločne vytvárajú jedinečnú auru BMW radu 6 Gran Coupé. Šikovne spája sedan so športovým kupé, dve automobilové koncepcie, ktoré sa na prvý pohľad navzájom vylučujú. Luxusná stránka je rovnako výrazná ako inovatívna a vozidlo v rovnakej miere predvádza efektivitu i dynamiku. Výsledkom je jedinečná kombinácia priekopníckeho dizajnu, nekompromisného športového charakteru a dynamickej elegancie.

DIZAJN EXTERIÉRU.

Široká charakteristická línia sa začína vpredu, pokračuje cez dlhú prednú kapotu, stúpa s čelným sklom, a potom splýva so strechou do robustných zadných partií. Dômyselné bočné línie vytvárajú pozoruhodnú hru svetla a tieňa, ktorá ešte viac zvýrazňuje exkluzívnu a dynamickú eleganciu BMW radu 6 Gran Coupé.
Chrómované koncovky výfuku, vonkajšie spätné zrkadlá a dvojitá mriežka chladiča sú základom elegantného a športového vzhľadu. Zvislé priečky v mriežke chladiča majú obzvlášť extravagantný tvar a ich nižší počet spolu s veľkými vzduchovými vstupmi v nástavci pod predným nárazníkom dávajú prednej časti vozidla ešte výraznejší zjav. Sústredený pohľad LED svetlometov je ďalším stavebným kameňom elegancie a spolu s novými farebnými odtieňmi karosérie BMW Individual, ako je napríklad vyobrazená metalíza Frozen Brilliant White, je zárukou neprehliadnuteľného vzhľadu za každých okolností.

Elegancia, ktorá fascinuje.

Objavujte dizajn BMW radu 6 Gran Coupé na videu.

ADAPTÍVNE LED SVETLOMETY.

Adaptívne LED svetlomety s integrovanou funkciou tlmených aj diaľkových svetiel automaticky menia distribúciu svetla podľa rýchlosti jazdy a dynamicky prispôsobujú osvetlenie vozovky pred vozidlom. Okrem smeroviek a denných svetiel obsahujú aj funkciu Adaptívne svetlomety s variabilnou distribúciou pre mesto a diaľnicu, odbočovacie svetlá a asistenčný systém diaľkových svetiel proti oslneniu BMW Selective Beam, ktorý automaticky prepína medzi tlmenými a diaľkovými svetlami. Takto je zaručené optimálne osvetlenie v každých podmienkach.
Natáčacie moduly predných svetlometov umožnia vodičovi vidieť pri jazde v tme do zákruty ihneď pri zatočení volantom. Na zlepšenie viditeľnosti na malé vzdialenosti sa automaticky zapnú odbočovacie svetlá hneď pri aktivácii smerovky alebo zatočení volantom, dokonca aj keď vozidlo stojí. Adaptívne svetlomety zaručujú optimálne osvetlenie najbližšieho okolia a výrazne zvyšujú aktívnu bezpečnosť.
S funkciou BMW Selective Beam môže vodič nechať diaľkové svetlá trvalo zapnuté na dosiahnutie optimálneho osvetlenia za tmy. Systém monitoruje prítomnosť iných vozidiel v dosahu a prispôsobuje diaľkové svetlá tak, aby neoslnili ostatných účastníkov cestnej premávky.

20-PALCOVÉ DISKY MULTI-SPOKE STYLE 616.

20-PALCOVÉ DISKY MULTI-SPOKE STYLE 616.

20-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny Multi-spoke style 616 so zmiešanými pneumatikami a dojazdovou funkciou zdôrazňujú športový charakter. Nie však len na pohľad – vďaka extrémnej pevnosti a nízkej hmotnosti zároveň zaručujú aj podstatné zlepšenie jazdných vlastností. Dômyselný dizajn tvorený užšími a širšími lúčmi sa okrem toho postará aj o optimálny prívod chladiaceho vzduchu k brzdám.

DIZAJN INTERIÉRU.

BMW radu 6 Gran Coupé sleduje jasný cieľ: dosiahnuť ešte exkluzívnejšiu interpretáciu športovej elegancie. Jednoznačne pozorovateľné to je aj v interiéri. Dlhé línie a sofistikované povrchy vytvárajú nevídaný dojem priestrannosti. Príplatková výbava, ako sú obklady z ušľachtilého dreva BMW Individual Ash Grain White či celokožené čalúnenie BMW Individual Amaro Brown dotvárajú exkluzívny charakter.
Informácie dôležité pre jazdu sa zobrazujú na voľne stojacom ovládacom displeji s vysokým rozlíšením, skleneným puzdrom a galvanizovaným lemovaním. Rovný povrch medzi displejom a rámom dotvára obzvlášť prémiový vzhľad. Na stredovej konzole upútajú pohľad atraktívne povrchy v štýle Black Panel. Voliaca páka prevodovky a dotykový ovládač iDrive Touch Controller sú vylepšené keramickými dizajnovými doplnkami.
V zadnej časti vás priam vyzývajú na relax dve individuálne tvarované sedadlá. Po vyklopení stredovej lakťovej opierky je na krátke jazdy k dispozícii dokonca aj miesto pre piateho pasažiera. Ďalšími novými prvkami sú balíky Design Pure Experience a Design Pure Excellence. Spolu s novým exkluzívnym čalúnením z kože Nappa s rozšírenou ponukou farebných odtieňov Cognac/Black alebo Ivory White/Black, ako aj s množstvom ďalších detailov ešte viac zvýraznia športový či elegantný charakter vozidla.

FARBY A MATERIÁLY.

Kým nové metalické laky Glacier Silver a Jatoba garantujú klasickejší vzhľad, ďalšie nové metalízy Melbourne Red a Sonic Speed Blue sa postarajú o zvýraznenie športovej stránky charakteru BMW radu 6 Gran Coupé.
V interiéri vozidla upúta pohľad nové čalúnenie v exkluzívnej koži Nappa s rozšírenou ponukou farebných odtieňov Ivory White/Black alebo Cognac/Black. Spolu s kontrastným prešívaním a čiernymi dekoratívnymi prvkami na operadlách a sedákoch vytvára kombináciu športovej elegancie a luxusnej estetiky. Obzvlášť exkluzívny doplnok je interiérový obklad BMW Individual Piano Black.
Ešte väčší výber – až po hranice dokonale jedinečného vzhľadu – poskytujú ďalšie doplnkové prvky BMW Individual. Okrem vyobrazenej metalízy BMW Individual Frozen Brilliant White je k dispozícii aj ďalších desať lakov, z toho päť metalických. Interiéru BMW radu 6 Gran Coupé môžete dodať aj sofistikovaný charakter, napríklad s tou najexkluzívnejšou kožou, akú dokáže spoločnosť BMW ponúknuť: BMW Individual Merino.

SYSTÉM BANG & OLUFSEN HIGH END SURROUND SOUND

Systém Bang & Olufsen High End Surround Sound dokáže vďaka novej technológii spracovania signálu Dirac Dimensions produkovať otvorený a živý priestorový zvuk s dokonalým prednesom. Systém má celkovo 16 reproduktorov vrátane automaticky sa vysúvajúceho stredného reproduktora na palubnej doske a ponúka hudobný výkon 1 200 W. Stredný reproduktor je osadený strednopásmovým meničom s technológiou akustickej šošovky pre rovnako kvalitný zvuk na každom mieste v kabíne. Na výber sú dve nastavenia zvuku: Studio pre dokonale čistý zvuk a Expanded pre subjektívne zväčšenie akustického priestoru. Hudobný zážitok posilňuje osvetlenie jednotlivých reproduktorov.