SPOĽAHNITE SA NA ZODPOVEDNÝCH POMOCNÍKOV.

Asistenčné systémy vodiča BMW ConnectedDrive v BMW radu 6 Gran Coupé.

Mnohé inovatívne technológie vám pomáhajú počas jazdy rôznymi spôsobmi a garantujú najvyššiu úroveň komfortu a bezpečnosti. Aby ste sa mohli sústrediť na to, na čom naozaj záleží – bezstarostnú radosť z jazdy.

DRIVING ASSISTANT PLUS.

Okrem prvkov výbavy Driving Assistant, ako sú Varovný systém opustenia jazdného pruhu, Kolízne varovanie a Varovanie pred chodcami s funkciou mierneho brzdenia v meste, obsahuje výbava Driving Assistant Plus navyše aj Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go, pre vyšší komfort.

Aktívny systém udržiava rýchlosť nastavenú vodičom a bezpečný odstup od vozidla vpredu až do rýchlosti 210 km/h. Vozidlo samo zrýchľuje aj brzdí, dokonca aj v hustej premávke, až do prípadného úplného zastavenia v kolóne a udržiava nastavený odstup od vozidla pred sebou. Ak vozidlo pred vami prudko zabrzdí a kolízne varovanie je zapnuté, vaše BMW okamžite zareaguje. Systém funguje na etapy. Najskôr sa zobrazí varovný symbol, ktorý potom začne blikať spolu so zvukovým signálom a nakoniec vozidlo prudko zabrzdí. *

* Bezpečnostné asistenčné systémy vozidiel BMW nepreberajú plnú autonómnu kontrolu nad vozidlom bez nutnosti zásahov vodiča. Pôsobia ako preventívne systémy na zmiernenie účinkov prípadnej kolízie a vodič v každom prípade aspoň čiastočne musí ovládať vozidlo.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Farebný BMW Head-Up displej premieta všetky informácie súvisiace s jazdou priamo do zorného poľa vodiča a umožňuje mu maximálne sa sústrediť na vedenie vozidla. Zobrazované sú údaje, ako je napríklad rýchlosť jazdy, pokyny navigácie, informácie systému Speed Limit Info vrátane zákazu predbiehania, telefónny zoznam či obsah systémov zábavy, spolu s informáciami a varovnými hláseniami z rôznych asistenčných systémov vodiča.
Ikony sú premietané na čelné sklo vo vysokom rozlíšení a farebne. Projekcia sa javí, ako keby sa vznášala približne 2,3 metra pred vozidlom. To spolu s optimálnym umiestnením umožňuje čítať informácie rýchlo a jednoducho pri minimálnom rozptyľovaní.
Jas projekcie sa automaticky prispôsobuje vonkajším svetelným podmienkam a disponuje odlišným denným a nočným režimom. Výška projekcie je individuálne nastaviteľná. Vodič si môže navyše aj vybrať informácie, ktoré budú zobrazené ako doplnok k aktuálnej rýchlosti jazdy a varovným hláseniam asistenčných systémov vodiča.

BMW Head-Up displej.

PARKOVACÍ ASISTENT.

Parkovací asistent zjednodušuje pozdĺžne aj priečne parkovanie. Bez ohľadu na to, či je aktivovaný, vždy premeriava potenciálne voľné miesta, aj tie najtesnejšie, pri jazde okolo nich rýchlosťou do 35 km/h a v maximálnej vzdialenosti 1,5 metra od radu zaparkovaných vozidiel.

Keď sa nájde dostatočne veľké miesto, vodič jednoducho zapne smerovku a Parkovací asistent sa postará o riadenie, zatiaľ čo vodič ovláda prevodovku, akcelerátor a brzdu. Systém zároveň zobrazuje pomocné informácie na displeji systému iDrive, spolu s akustickými signálmi. Vďaka tomu si vodič vychutná viac komfortu a bezpečnosti pri parkovaní.

BMW NIGHT VISION S ROZOZNÁVANÍM OSÔB.

BMW Night Vision s rozoznávaním osôb poskytuje vodičovi prehľad aj nad rámec dosahu svetlometov, čo mu umožní identifikovať osoby a väčšie zvieratá pri nočnej jazde už na veľkú vzdialenosť. Infračervená kamera inštalovaná v mriežke chladiča vozidla prenáša obraz osôb a zvierat priamo na ovládací displej. To umožňuje vodičovi identifikovať ľudí aj väčšie zvieratá na vzdialenosť už približne 300 metrov.
Systém berie do úvahy rýchlosť jazdy vozidla, natočenie riadenia a aj na základe toho určí, či registrované objekty predstavujú hroziace riziko. V prípade akútnej hrozby sa rozbliká červená ikona (osoba alebo zviera) v obraze z kamery aj na BMW Head-Up displeji, ak je súčasťou výbavy vozidla. Zároveň zaznie zvukový alarm a brzdy sa pripravia na brzdenie.
Tento varovný systém sa automaticky aktivuje pri naštartovaní vozidla. V prípade nebezpečenstva tým pádom vysiela varovné signály aj vtedy, ak zobrazovací displej nie je zapnutý. BMW Night Vision s rozoznávaním osôb je inovácia od BMW ConnectedDrive.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW Selective Beam zvyšuje komfort a bezpečnosť nočnej jazdy. Poskytuje vynikajúcu viditeľnosť za tmy a neoslepuje ostatných vodičov. Systém deteguje ostatných účastníkov premávky a selektívne ich vynechá z oblasti osvetlenej diaľkovými svetlami. Dosah svetiel viac ako 400 m je zárukou včasnej detekcie rizika oslnenia a zároveň aj výbornej viditeľnosti v smere jazdy.

SURROUND VIEW.

Surround View pozostáva z troch kamerových systémov: Top View, Side View a cúvacej kamery. Kamery vo vonkajších spätných zrkadlách a cúvacia kamera poskytnú 270° prehľad okolo vozidla.
Top View zobrazuje oblasti po stranách vozidla pre pohodlnejšie manévrovanie. Side View zvyšuje komfort a bezpečnosť v neprehľadných výjazdoch, napríklad z parkoviska alebo odbočky za prekážkou. Dve digitálne kamery na ľavej a pravej strane v prednej časti vozidla sledujú dianie pred vozidlom. Vďaka tomu vodič včas odhalí iné vozidlá prichádzajúce zboku a dokáže adekvátne reagovať. Funkcia Side View sa automaticky deaktivuje, keď vozidlo dosiahne rýchlosť 15 km/hod. Vodič si môže zvoliť zobrazenie prostredníctvom zadnej cúvacej kamery, funkcie Top View alebo Side View.
Kamerové systémy sa aktivujú pri zaradení spiatočky alebo po stlačení tlačidla PDC či Side View. Obraz sa premieta na ovládací displej.

NAVIGAČNÝ SYSTÉM PROFESSIONAL A iDRIVE TOUCH CONTROLLER.

Navigačný systém Professional zaujme elegantným dizajnom a nadštandardnými možnosťami: Ponúka jednoducho a prirodzene ovládateľnú navigáciu so systémom iDrive a dotykovým ovládačom iDrive Touch Controller, vrátane hands-free funkcie, USB rozhrania a hlasového ovládania. Systém obsahuje aj rádio BMW Professional s DVD mechanikou a kapacitou 20 GB na ukladanie hudobných súborov vrátane databázy titulov. K dispozícii je aj online zobrazenie alternatívnych trás. Najpoužívanejšie POI (Points Of Interest, body záujmu) ako napríklad čerpacie stanice, hotely a podobné miesta, sú zobrazené v menu POI ako symboly, podľa frekvencie vyhľadávania. Vstavaný 10,2-palcový farebný LCD displej s vysokým rozlíšením a funkciou deleného zobrazenia je navrhnutý na optimálnu čitateľnosť a prehľadnosť.

Ovládač iDrive Touch Controller s je intuitívnym prvkom s dotykovou plochou, ktorá umožní vodičovi priamo vkladať navigačné ciele vpisovaním prstom. Systém sa dá ovládať aj tlačidlami priamej voľby ponuky, ôsmimi voliteľnými funkčnými tlačidlami a hlasovým ovládaním. Vďaka trojrozmernému zobrazeniu máp s použitím satelitných obrázkov ako mapového pozadia a fotorealistickým zobrazením vybraných miest sa navigácia stáva vzrušujúcim vizuálnym zážitkom.

Navigačný systém Professional.

  • iDrive Touch Controller

    iDrive Touch Controller (súčasť navigačného systému Professional) umožňuje pohodlne používať ovládací systém jednou rukou. Vďaka dotykovej ploche integrovanej v ovládači dokážete jednoducho vkladať informácie, napríklad ciele, do navigácie tak, že priamo píšete prstom písmená.

    Otáčaním a stláčaním ovládača získate prístup k mnohým funkciám, zmene rôznych nastavení či k listovaniu v zoznamoch. Ovládanie je jednoduché a intuitívne, pretože je založené na dotykovom zmysle. Vodičovi to výrazne uľahčí život tým, že sa môže oveľa lepšie sústrediť na premávku. Všetky funkcie riadené týmto ovládačom sa prehľadne zobrazia na displeji systému iDrive.