BMW M Performance

BMW M760Li xDrive a BMW M760Li xDrive Model V12 Excellence sú prvými dvoma M Performance automobilmi, ktoré BMW M GmbH predstavuje na báze BMW radu 7 Sedan. Sú to najvyššie modely svojho radu a obidva sú vybavené benzínovým 12-valcom M Performance TwinPower Turbo. Kým BMW M760Li xDrive zvýrazňuje športovosť svojho vzhľadu, jasným zameraním BMW M760Li xDrive Model V12 Excellence je luxusný charakter vozidla. Oba modely obsahujú elegantné exteriérové aj interiérové komponenty z portfólia BMW Individual. Výsledkom sú vozidlá, ktoré inšpirujú čistou dynamikou a unikátnym luxusom.
 

Hodnoty pre BMW M760Li xDrive:
Spotreba paliva (kombinovaná): 12,8 l/100 km*
Emisie CO₂ (kombinované): 294 g/km*
 

Hodnoty pre BMW M760Li xDrive Model V12 Excellence:
Spotreba paliva (kombinovaná): 12,6 l/100 km*
Emisie CO₂ (kombinované): 294 g/km*
 

*Tieto hodnoty sú predbežné a ešte neboli oficiálne potvrdené.

Read more
Design

M PERFORMANCE DIZAJN BMW M760Li xDRIVE.

Vybrané prvky z M Šport balíka dávajú BMW M760Li xDrive jednoznačne športový nádych. K tomu prispieva aj ich doplnenie o exkluzívne M Performance dizajnové detaily. Množstvo technických aj vizuálnych modifikácií poukazuje na rukopis BMW M GmbH. Maximálna dynamika, minimálny odpor vzduchu a najvyšší komfort jazdy sú tu splnenými cieľmi. Majestátny zjav tejto luxusnej limuzíny pomocou kombinácie všetkých týchto prvkov rozhodne osloví športovo orientovaných vodičov.

EXKLUZÍVNE PRVKY BMW M760Li xDRIVE.

Dizajnové prvky

Dizajnové prvky v akcentovej farbe.

Modifikované predné partie so zväčšenými vzduchovými vstupmi obsahujú exkluzívne M Performance prvky. Rám aj predné hrany líšt obličiek, spolu s lištami Air Blade, sú v spracovaní Cerium Grey.
Read more
M Double-spoke

20-palcové M kolesá Double-spoke style 760 M.

Disky kolies z ľahkej zliatiny v matne leštenom spracovaní Cerium Grey, spolu s 19-palcovými M Šport brzdami, sa postarajú o optimálny prenos síl zrýchlenia aj spomalenia na asfalt.
Read more
insignia

Štýlové M Performance detaily.

Pri pohľade zboku vyniknú logo M, emblém V12, kryty spätných zrkadiel, výduchy Air Breather ako aj dekoratívne prvky na dverách a kľučkách, všetky v spracovaní Cerium Grey.
Read more
M Šport výfukový systém

Pozoruhodný M Šport výfukový systém.

M Šport výfukový systém M760Li xDrive, s exkluzívnymi koncovkami v dvojitom dizajne a v spracovaní Cerium Grey, bol optimalizovaný na športovo charizmatickú zvukovú kulisu.
Read more
Pohľad zozadu

Nezameniteľný vzhľad zadných partií.

Exkluzívne pre M Performance: lišta na veku batožinového priestoru a označenie modelu v spracovaní Cerium Grey. Výnimočne športový charakter zvýrazňuje aj doplnkový M spojler.
Read more
Prahové lišty

Špecifické prahové lišty.

Podsvietené prahové lišty s označením V12 avizujú vodičovi aj pasažierom výnimočný jazdný zážitok, na ktorý sa môžu tešiť.
Read more

BMW M760Li xDRIVE MODEL V12 EXCELLENCE.

Zákazníka, ktorý si chce čo najluxusnejšie vybaviť BMW M760Li xDrive, určite osloví BMW M760Li xDrive Model V12 Excellence. Jeho zameraním je exkluzívny komfort, elegantný luxus a markantný štýl.

 • Dizajn exteriéru Pure Excellence

  Charakter tohto modelu na exteriéri stanovuje balík Design Pure Excellence. Jeho obsahom je aj špeciálny dizajn bŕzd so strmeňmi v eloxovanej striebornej povrchovej úprave s označením BMW. Vpredu má BMW M760Li xDrive Model V12 Excellence do mreže na vzduchovom vstupe integrovanú chrómovanú lištu. Obličky dvojitej mreže chladiča sú v striebornom spracovaní s chrómovanými prednými hranami líšt a dekoratívnym rámom. Lemovanie okien, výduchy Air Breather a nápisy V12 na C-stĺpikoch sú takisto vo svetlom chróme. Vzadu nad chrómovanou lištou otváracej hrany veka kufra žiari plaketa xDrive na ľavej strane a emblém V12 namiesto zvyčajného označenia modelu.

 • Dizajn interiéru Pure Excellence

  V interiéri určuje povahu modelu takisto balík Design Pure Excellence. Do jeho palety patrí strop potiahnutý Alcantarou, ako aj prahové lišty vo vysokolesklom hliníku s podsvieteným označením V12. Aplikácie z pravého dreva na výstupných otvoroch bezpečnostných pásov, lakťových opierkach a rukovätiach dverí vzadu, ako aj BMW kožený volant s dreveným zdobením, sú ďalšími ušľachtilými prvkami balíka. Pri zapnutí zapaľovania sa v strede prístrojového panelu zobrazí emblém V12, ktorý signalizuje štart nezabudnuteľne luxusného zážitku.

BENZÍNOVÝ 12-VALEC M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO.

Táto pohonná jednotka stanovuje nové štandardy aj ďaleko za hranicami svojho segmentu. Benzínový 12-valcový motor M Performance TwinPower Turbo ohromí neskutočnou silou a ťahom, ktorý si udrží až po najvyššie pracovné rozsahy. Pritom už od 1500* otáčok dokáže vyvinúť maximálny krútiaci moment 800* Nm. Agregát V12 s objemom 6,6 litra disponuje výkonom 448* kW (610* k) od 5250 do 6000 otáčok. Dvanásťvalcové sedany BMW radu 7 zrýchlia z 0 na 100 km/h iba za 3,7* sekundy.
 

* Predbežné hodnoty, ktoré ešte neboli oficiálne potvrdené.

 • Modifikovaný výfukový systém

  Exkluzívny zvukový zážitok z novo vyvinutého M Šport výfukového systému s klapkovým regulačným mechanizmom sa dokáže meniť z diskrétne utlmeného až na emotívne športový, ktorý plne podporí dynamický charakter 12-valcového motora BMW M760Li xDrive.

  BMW M760Li xDrive Model V12 Excellence má výfukový systém ladený v súlade s celkovo luxusným charakterom vozidla na rezervované a kultivované tóniny. Chrómované koncovky výfuku má doplnené ďalšou chrómovanou lištou v zadnom nástavci, ktorá ich vzájomne vizuálne prepája.

M PERFORMANCE JAZDNÁ DYNAMIKA.

BMW M760Li xDrive je vybavené aktívnym regulačným podvozkovým systémom Executive Drive Pro so vzduchovým odpružením oboch náprav, Dynamickým riadením tlmičov, Integrálnym aktívnym riadením a inteligentným systémom pohonu všetkých kolies xDrive. Vďaka ladeniu, špecifickému pre M Performance, poskytuje súhra týchto technológií výnimočnú jazdnú dynamiku, kombinovanú s nevšedne vysokým komfortom.

 • Viac agility: Integrálne aktívne riadenie

  Integrálne aktívne riadenie zvyšuje jazdnú dynamiku zmenou prevodového pomeru riadenia prednej nápravy a natáčaním kolies zadnej nápravy, podľa rýchlosti, pre ešte lepší handling a smerovú stabilitu. Energické zákruty a prudké zmeny smeru jazdy zvláda s dokonalou presnosťou. Jednotlivé parametre riadenia predných aj zadných kolies sú priamo prepojené s jazdnými režimami, ktoré vodič aktivuje Ovládačom jazdného zážitku. Každý z nich je špecificky prispôsobený dynamickejšiemu charakteru BMW M760Li xDrive.

 • Viac trakcie: pohon všetkých kolies BMW xDrive

  Stály pohon všetkých kolies je štandardnou výbavou BMW M760Li xDrive. Inteligentný systém plne variabilne prerozdeľuje krútiaci moment motora medzi obe nápravy. Viac dynamiky, vyššia agilita a podstatne zlepšená trakcia majú neoceniteľný efekt na športové zážitky z jazdy. A aby M Performance charakter modelu BMW M760Li xDrive vynikol ešte výraznejšie, pohon všetkých kolies bol upravený tak, aby dával väčší dôraz na zadnú nápravu, pre ešte presnejšie reakcie na riadenie a viac dynamiky.

V AKCII.

M Performance modely BMW
M760Li xDrive a BMW M760Li xDrive Model V12 Excellence.

Read more

VIAC KOMFORTU: EXECUTIVE DRIVE PRO.

Aktívny podvozkový regulačný systém bol špeciálne vyladený pre spoluprácu so vzduchovým odpružením oboch náprav a Dynamickým riadením tlmičov. Vylepšením prešla aj dynamická eliminácia náklonov karosérie. Pruženie, tlmenie a eliminácia vibrácií v tejto M Performance limuzíne sú dokonalo vyladené pre rovnováhu športovosti a komfortu. Tendencie karosérie k náklonom pri náhlych zmenách smeru jazdy sa okamžite kompenzujú. Pri priamej jazde však nastaviteľné aktívne stabilizátory povolia podvozkovým systémom plnú voľnosť pohybu, čo ešte viac zvyšuje komfort. Všetky spomenuté podvozkové systémy boli optimalizované nielen pre vzájomnú spoluprácu, ale aj vyladené pre dynamickejší charakter BMW M760Li xDrive.

OBJAVTE LUXUSNÚ TRIEDU BMW.

 

Steptronic

VIAC ŠPORTU: 8-STUPŇOVÁ PREVODOVKA STEPTRONIC SPORT.

Silu motora V12 prenáša 8-stupňová automatická prevodovka Steptronic Sport. Pre M Performance špecifické vyladenie programov radenia je presne prispôsobené sile pohonnej jednotky s výkonom 610 koní. Radiace pádla na volante umožňujú radenie v športovom štýle. Prevodovka obsahuje aj funkciu Launch Control pre maximálnu akceleráciu z pokoja, ktorá poteší ambiciózneho vodiča. Kompaktná konštrukcia, nízka hmotnosť a dokonalá súhra prevodovky s funkciou Auto Start Stop sú takisto veľmi dôležitými predpokladmi optimalizácie spotreby paliva a redukcie emisií výfukových plynov.

RODINA M PERFORMANCE.

Ostrejší dizajn, zdokonalený podvozok, výkonný pohon. Automobily M Performance ideálne zjednocujú tieto tri elementy. Ako exkluzívna modelová rodina od BMW M GmbH kombinujú to najlepšie z každého jedného modelového radu s tým najlepším od BMW M, čím tvoria svoju vlastnú triedu.

Intenzifikovaná radosť z jazdy.

Spoznajte všetkých členov rodiny M Performance automobilov.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Údaje o spotrebe paliva, emisiách CO₂ a spotrebe elektrickej energie závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík. Hodnoty spotreby boli stanovené v súlade s jazdným cyklom ECE.

  Dojazd závisí od množstva faktorov, predovšetkým od osobného vodičského štýlu, zvolenej trasy, počasia, použitia kúrenia/klimatizácie alebo predklimatizácie.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO₂ pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO₂ Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.