ESTETIKA. PRE VIZIONÁROV.

Dizajn BMW radu 7.

ESTETIKA. PRE VIZIONÁROV.

Dizajn BMW radu 7.

„Nové BMW radu 7 predstavuje naše chápanie moderného luxusu. Technické inovácie a vysokú kvalitu všetkých detailov považujeme za rovnako dôležité ako emotívny jazyk foriem a atmosféru príjemného pocitu v interiéri. Našou nosnou ideou počas procesu vytvárania dizajnu bola ´Technologická poézia´ – pocit dokonalej interakcie medzi progresívnou technológiou a jej pretavením do dizajnu.“

Karim Habib, riaditeľ dizajnu BMW automobilov

ESTETIKA. PRE VIZIONÁROV. Dizajn BMW radu 7.

„Nové BMW radu 7 predstavuje naše chápanie moderného luxusu. Technické inovácie a vysokú kvalitu všetkých detailov považujeme za rovnako dôležité ako emotívny jazyk foriem a atmosféru príjemného pocitu v interiéri. Našou nosnou ideou počas procesu vytvárania dizajnu bola ´Technologická poézia´ – pocit dokonalej interakcie medzi progresívnou technológiou a jej pretavením do dizajnu.“

Karim Habib, riaditeľ dizajnu BMW automobilov

Read more

DIZAJN EXTERIÉRU.

Dynamické proporcie, precízne línie a modelované povrchy: BMW radu 7 prezentuje typický BMW dizajn v jeho najelegantnejšej forme. Či už sú to dynamické predné partie, predĺžená bočná silueta alebo robustná zadná časť, BMW radu 7 vyžaruje prirodzene autoritatívny zjav z každého uhla pohľadu.

 • Sebavedomá predná časť

  Na prednej časti jasne vyniká široké orámovanie veľkých a zvislo orientovaných obličiek dvojitej mreže chladiča, ktoré vizuálne ženú BMW radu 7 dopredu. Dolný vzduchový vstup, opticky rozdelený na tri časti, zaberá celú šírku nástavca pod nárazníkom, čim dáva vozidlu mimoriadne autoritatívny a sebavedomý vzhľad. Vnútorné trubice Adaptívnych LED predných svetlometov, súčasť osvetlenia v plnom rozsahu využívajúceho technológiou LED, sú prepojené s obličkami horizontálnym pruhom.
  Technológiou, ktorá doslova vrhá svetlo do budúcnosti, je BMW Laserlight. Rozoznáte ju podľa modrej farby horizontálnych pruhov v strede svetelných trubíc.

 • Elegantný bočný pohľad

  Pri bočnom pohľade vytvára jemne klesajúca línia strechy neprehliadnuteľne elegantnú siluetu. Priebežné chrómované lemovanie okien plynulo prechádza do prvku Hofmeister kink. Dvojitý lem s integrovanými kľučkami dverí prepája prednú so zadnou časťou párom precíznych línií. Úzka plocha medzi nimi sa javí ako permanentný svetelný pás, opticky predlžujúci bočnú siluetu a zvýrazňujúci výšku bočného profilu BMW radu 7 pomocou sofistikovanej súhry svetla a tieňa. Vyvážený vzhľad a vizuálne nízke ťažisko sedanu získavajú podporu aj chrómovanými lištami, ktoré sa tiahnu od výduchov Air Breather pozdĺž celých bokov vozidla.

 • Robustné zadné partie

  Horizontálne usporiadanie všetkých prvkov zadných partií zvýrazňuje suverénnu šírku BMW radu 7. Vodorovná chrómovaná lišta sa nápadne klenie cez celú šírku zadnej časti, vytvárajúc vizuálne prepojenie medzi svetlami. Typický tvar písmena L zadných svetiel sa po prvýkrát prenáša aj do geometrie ich zasklenia, vďaka čomu sú ešte nápadnejšie. V kombinácii so širokým rozchodom zadných kolies a tvarovaným lemovaním zadných blatníkov opticky znižujú ťažisko vozidla, čím dávajú BMW radu 7 unikátnu vizuálnu silu aj pri pohľade zozadu.

OBLIČKY ACTIVE AIR STREAM.

Neprehliadnuteľným dizajnovým detailom predných partií BMW radu 7 sú obličky dvojitej mreže chladiča Active Air Stream. Klapky v nich s chrómovanou povrchovou úpravou sú dobre viditeľné a aktívne regulujú prúdenie vzduchu. Ak motor potrebuje výraznejšie chladenie, klapky sú otvorené. V zatvorenej pozícii vylepšujú aerodynamiku a sú na pohľad nezameniteľným prvkom vďaka žiarivému chrómu.

DIZAJN INTERIÉRU.

Na každom jednom sedadle v BMW radu 7 okamžite pocítite príjemnú, modernú a na budúcnosť orientovanú atmosféru luxusu. Virtuózna kompozícia materiálov, svetla, tieňa, farieb a inovatívnych technológií sprevádza tých, čo radi hýbu svetom – spoza volantu, ale aj zo zadného sedadla.

Komfort a atmosféra.

Nová éra jazdného komfortu v BMW radu 7.

 • Pre zadných pasažierov

  V zadnej časti interiéru je všetko ladené pre dosiahnutie maximálne luxusnej atmosféry. Pasažieri si tu vychutnajú priestorový komfort a celú paletu exkluzívnych prvkov výbavy. Odnímateľný tablet Touch Command poskytuje plne integrovanú možnosť ovládania funkcií komfortu a zábavy.
  Ak je vo vozidle doplnková výbava „Executive Lounge“, tak si zadný pasažier na mieste za sedadlom predného spolujazdca môže užiť ozaj výnimočný relax. Do stredovej zadnej lakťovej opierky integrovaný stolík, potiahnutý čiernou kožou Nappa, je mimoriadne kvalitný na pohľad aj na dotyk. Navyše je tu v dlhej verzii vozidla panoramatická sklenená strecha Sky Lounge, ktorá umocňuje pocit otvoreného a svetlom zaliateho priestoru, dokonca s možnosťou umelého osvetlenia farbami ambientných svetiel interiéru. Toto je ideálna atmosféra na to, aby ste si vychutnali špičkovú štúdiovú kvalitu audiosystému Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound s výkonom 1400 W.

 • Pre vodiča a predného spolujazdca

  Na vodiča orientovaná palubná doska BMW radu 7 je dokonalou platformou pre technologické inovácie. BMW je prvým výrobcom automobilov, ktorý ponúka systém ovládania gestami, pomocou jednoduchých pohybov ruky. Podobne inteligentné sú aj pokročilé verzie hlasového ovládania, iDrive Touch Controller s dotykovou plochou a alternatívne aj Touch Display, ktorý sa v kombinácii s navigačným systémom Professional dá ovládať priamo dotykmi na 10,25-palcový farebný LCD displej.
  V závislosti od zvoleného jazdného režimu sa na prístrojovom paneli za koženým volantom zobrazuje odlišná grafika. Tlačidlá multifunkčného ovládania na volante majú trojrozmerný profil pre výnimočne príjemný pocit z dotyku a sú lemované vysoko lešteným chrómovaným povrchom. Elegantná architektúra s horizontálnymi povrchmi priťahuje pohľad a upúta vizuálnymi akcentmi, ktoré vytvára ambientné osvetlenie.

UŠĽACHTILOSŤ.

BMW radu 7 predstavuje najvyššiu úroveň precíznosti a kvality spracovania. Dôkazom toho sú aj spätné zrkadlá Floating Design Mirror, ktoré pôsobia, ako keby organicky vyrastali z grafiky okien. Nie sú však iba moderné na pohľad, ale aj veľmi efektívne po stránke aerodynamiky. Ďalším príkladom autenticky rafinovaných detailov sú obličky dvojitej mreže chladiča Active Air Stream s chrómovanými vertikálnymi lištami, vysoko precízny a neprehliadnuteľne dynamický dizajn diskov kolies, ako aj plynulo do línie okien integrovaný Hofmeister kink.


V interiéri vytvárajú harmonickú atmosféru kombinácie vysoko kvalitných materiálov ako napríklad chrómované prvky, obkladové lišty v drevenom spracovaní Poplar Grain Grey alebo sedadlá čalúnené exkluzívnou kožou Nappa Ivory White. Dôkazom vysokej úrovne dielenského spracovania je aj palubná doska, ktorej prvky sa individuálne zlaďujú už počas procesu výroby, aby sa zabezpečil dojem dokonalo prirodzeného súladu.


Kolekcia BMW Individual s exkluzívnymi farebnými aj materiálovými schémami poskytuje ďalšie možnosti zušľachtenia BMW radu 7. Patria sem napríklad jemné celokožené čalúnenie BMW Individual Merino Mediterranean Brown Tartufo s ručne vypracovanými detailmi ako sú napríklad stehy s tkaným dizajnom, ručne aplikované rúrkové lemovanie či prešívanie v kontrastných farbách.

 • Balík M Driver´s.

  Balík M Driver´s zvýši maximálnu rýchlosť zo štandardných 250 km/h na 305 km/h. Objednať sa dá spolu s novým vozidlom, alebo aj neskôr, dodatočne. Žiadne ďalšie technické údaje vozidla sa jeho inštaláciou nemenia. Súčasťou balíka je aj poukaz na intenzívny vodičský tréning BMW M, v rámci programu BMW Driving Experience. Pri zakúpení viac než jedného M Driver´s balíka je možné vodičský tréning za príplatok zameniť za iný.

BMW RADU 7 – BUDÚCNOSŤ LUXUSU. PORCELÁNOVÁ SKULPTÚRA KMP FOR BMW.

Nadčasová elegancia, dynamické proporcie a dokonalá estetika: Dizajn BMW radu 7 stanovuje nové štandardy. Zjednocuje silu s autoritou a každá jeho kontúra predstavuje vrchol exkluzivity a nefalšovaný luxus.

Tento emotívny dizajnový jazyk inšpiroval BMW a spoločnosť KPM Königliche Porzellan-Manufaktur v Berlíne na nevšedný projekt spolupráce, ktorého výsledkom je porcelánová skulptúra KPM for BMW. Toto ušľachtilé ručne vyrábané porcelánové dielo vytvára neopakovateľné prepojenie medzi exkluzívnou eleganciou BMW radu 7 a dokonalým majstrovstvom tradičnej berlínskej porcelánovej manufaktúry. Skulptúra umelecky minimalistickou formou zobrazuje ikonickú siluetu vozidla s monolitickým podstavcom. Ten je dômyselne glazúrovaný a textúra jeho povrchu pripomína model BMW radu 7, použitý v komunikácii. Vozidlo v mierke 1:18 je vyrobené z bieleho nepolievaného porcelánu, ktorý svojím obmedzeným odrážaním svetla pripomína parížsky mramor.

KPM for BMW je porcelánová skulptúra, ktorej sa vyrobí limitovaná séria iba 500 kusov pre celý svet. Každý jeden exemplár je očíslovaný a na želanie je možné individualizovať ho platinovým kaligrafickým nápisom. Je to unikát pre každého, kto dokáže oceniť výnimočnosť a miluje nevšednosť.

Skulptúru s rozmermi 30 x 17 cm je možné objednávať od 15. júla 2016 u vášho BMW partnera.

Od 1. septembra 2016 je skulptúra k dispozícii aj v predajnej galérii KPM a u vybraných špecializovaných partnerských predajcov KPM.

Porcelánová skulptúra KPM for BMW.

Zistite viac o výsledku exkluzívnej kooperácie.

ŠPECIÁLNA EDÍCIA "MONTBLANC FOR BMW".

Vyberané materiály, neprehliadnuteľný dizajn a dômyselné funkcie - dnešný luxus má mnoho tvárí. Špeciálna edícia "Montblanc for BMW" je oslavou vášne pre najvyššiu možnú kvalitu a dielenské majstrovstvo, ktorú zdieľajú obe značky. Pri tejto príležitosti prináša Montblanc špeciálnu kolekciu príslušenstva, vyvinutého exkluzívne pre BMW radu 7.

Kožené kreácie a luxusné písacie potreby sú dokonalými spoločníkmi pre každodenné použitie na dlhých cestách prvou triedou. Všetky položky sú vybavené sofistikovaným embosovaním v štýle BMW radu 7, ako aj signatúrou "Montblanc for BMW". Od jari 2016 bude exkluzívna séria k dispozícii na celom svete ako súčasť BMW Lifestyle kolekcie u vybraných predajcov BMW a v butikoch Montblanc.

 • Spotreba a emisie CO2 pre modely BMW radu 7 s benzínovým alebo naftovým motorom:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 4,4 až 12,6*
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 116 až 294*

  Spotreba a emisie CO2 pre modely BMW radu 7 iPerformance:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0 až 2,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 45 až 56
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 12,5 až 13,9


  Spotreba a emisie CO2 pre BMW 750Li xDrive:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,3 až 8,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 192 až 197

  * Pri jednotlivých modeloch sú uvedené technické údaje predbežnými hodnotami.

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2 a spotreby elektrickej energie závisia od zvoleného rozmeru diskov kolies a pneumatík.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové automobily nájdete v predpise „Smernica o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových osobných automobilov“, ktorý je dostupný bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.