CHARAKTER. OD ŠPORTOVÉHO PO ELEGANTNÝ.

Výbava BMW radu 7.

CHARAKTER. OD ŠPORTOVÉHO PO ELEGANTNÝ.

Výbava BMW radu 7.

Dobre vyladená športovosť alebo čistá elegancia – vyberte si jeden z dvoch balíkov výbavy pre vaše BMW radu 7: M Šport balík alebo balík Design Pure Excellence. Ešte viac tvorivej slobody vám prináša ponuka BMW Individual. Vytvorte si svoje osobné majstrovské dielo pomocou výberu z palety farieb a materiálov kolekcie BMW Individual alebo sa priamo zapojte do procesu vytvárania dizajnu s manufaktúrou BMW Individual. Navyše je tu Originálne BMW príslušenstvo s bohatou ponukou riešení na prepravu, komunikáciu, exteriér aj interiér BMW radu 7.

CHARAKTER. OD ŠPORTOVÉHO PO ELEGANTNÝ. Výbava BMW radu 7.

Dobre vyladená športovosť alebo čistá elegancia – vyberte si jeden z dvoch balíkov výbavy pre vaše BMW radu 7: M Šport balík alebo balík Design Pure Excellence. Ešte viac tvorivej slobody vám prináša ponuka BMW Individual. Vytvorte si svoje osobné majstrovské dielo pomocou výberu z palety farieb a materiálov kolekcie BMW Individual alebo sa priamo zapojte do procesu vytvárania dizajnu s manufaktúrou BMW Individual. Navyše je tu Originálne BMW príslušenstvo s bohatou ponukou riešení na prepravu, komunikáciu, exteriér aj interiér BMW radu 7.

Read more

M ŠPORT BALÍK.

M Šport balík zvýrazní koncentráciu na výnimočnú dynamiku BMW radu 7. Extrémne atletický zjav na exteriéri mu dodá napríklad pomocou odlišného športovo tvarovaného dizajnu nástavcov pod nárazníkmi, v interiéri pridá športové korenie napríklad strop Alcantara Anthracite.

 • Exteriér

  M Šport balík – výbava pre exteriér:
  • M aerodynamický balík s predným nástavcom, bočnými prahovými nástavcami a zadným nástavcom s vložkou difúzora v metalíze Dark Shadow
  • LED hmlové svetlomety
  • 19-palcové M disky z ľahkej zliatiny Double-spoke style 647 M so zmiešanými pneumatikami, alternatívne 20-palcové M disky z ľahkej zliatiny Double-spoke style 648 M so zmiešanými pneumatikami
  • Špeciálny dizajn bŕzd so striebornou eloxovanou povrchovou úpravou brzdových strmeňov a logom BMW
  • Logo M na bokoch
  • Koncovky výfuku v spracovaní Chrome Silver, alternatívne Chrome Dark
  • M Šport výfukový systém s výrazným charakterom zvuku
  • Exkluzívna vonkajšia farba metalíza Carbon Black; k dispozícii sú aj ďalšie farby
  • Špecifické dizajnové prvky Chrome Silver, alternatívne Chrome Dark

 • Interiér

  M Šport balík – výbava pre interiér:
  • M nástupné lišty a M opierka pre nohu vodiča
  • Komfortné sedadlá v koži Dakota Black s označením M na lemovaní; k dispozícii sú aj ďalšie čalúnenia
  • M kožený volant, alternatívne Športový kožený volant
  • Prevodovka Steptronic Sport
  • BMW Individual strop Anthracite, alternatívne Alcantara Anthracite
  • Interiérové lišty v drevenom spracovaní Fineline Black s kovovým vysoko lesklým efektom; k dispozícii sú aj ďalšie lišty
  • Ambientné osvetlenie s variabilnou farbou
  • Exkluzívny kľúč od vozidla s logom M

DESIGN PURE EXCELLENCE.

Balík výbavy Design Pure Excellence znamená výnimočnosť na prvý pohľad. Prvky z vysokolesklého chrómu podčiarkujú moderný a luxusný charakter exteriéru BMW radu 7 a spolu s rozsiahlou aplikáciou prvkov z ušľachtilého dreva v interiéri zdôrazňujú mimoriadnu kvalitu jeho spracovania.

 • Design Pure Excellence pre exteriér

  Design Pure Excellence – výbava pre exteriér:
  • Predný nárazník so špecifickými dizajnovými prvkami v chrómovanom spracovaní a unikátnou geometriou mriežok vo vzduchových vstupoch
  • Zadný nárazník so špecifickými dizajnovými prvkami v chrómovanom spracovaní
  • Koncovky výfuku v extra chrómovanom spracovaní
  • Špeciálny dizajn bŕzd so striebornou eloxovanou povrchovou úpravou brzdových strmeňov a logom BMW

 • Design Pure Excellence pre interiér

  Design Pure Excellence – výbava pre interiér:
  • Strop v exkluzívnom spracovaní Alcantara Ivory White, Canberra Beige alebo Mocha
  • Rozsiahly balík prvkov v drevenom spracovaní vrátane rukovätí dverí s drevenými intarziami, obkladov na držiakoch nápojov v stredovej lakťovej opierke a obkladov na výstupných otvoroch zadných bezpečnostných pásov
  • Koberčeky s vysokým vlasom vzadu

EXKLUZÍVNE MOŽNOSTI BMW INDIVIDUAL.

Keď sa kreativita stretne s remeselnou zručnosťou, vznikajú nezabudnuteľné diela. Exkluzívna a majstrovsky vypracovaná výbava kolekcie BMW Individual umožňuje vytvoriť výnimočné BMW radu 7.
Ak však chcete ísť ešte o krok ďalej a vyšperkovať svoje BMW radu 7 na unikátny skvost, uspokojenie svojich túžob nájdete v BMW Individual manufaktúre.
Dizajnová kompozícia BMW Individual pre zmenu zjednocuje inšpiráciu a dokonalé majstrovstvo do predvoleného balíka, ktorý je exkluzívnym výberovým príkladom elegancie a estetiky BMW Individual.

 • Dizajnová kompozícia BMW Individual

  Exkluzívne zostavená dizajnová kompozícia BMW Individual očarí hneď v prvom okamihu prostredníctvom vonkajšej farby, ktorou je metalíza BMW Individual Almandine Brown. Je vyvinutá špeciálne pre BMW radu 7 a jeho kontúry zvýrazňuje sýtym hnedým odtieňom.

  Dojem elegancie v interiéri privádza k dokonalosti celokožené čalúnenie BMW Individual Merino Tartufo vo farbe Mediterranean Brown. Žiarivé interiérové obkladové lišty Piano Finish Black spolu s koženým volantom, na ktorom je identická dekoratívna aplikácia, tvoria harmonický celok s výraznou optikou. A keď sa táto exkluzívna konfigurácia skombinuje s ďalšími prvkami, vznikne nezabudnuteľné umelecké dielo.

  Obsah dizajnovej kompozície BMW Individual:
  • Vonkajšia farba metalíza BMW Individual Almandine Brown
  • 20-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny BMW Individual V-spoke style 649 I Bicolor
  • Celokožené čalúnenie BMW Individual Merino Tartufo
  • Strop BMW Individual Alcantara Tartufo
  • Nástupné lišty v hliníkovom spracovaní s podsvieteným nápisom BMW Individual
  • Interiérové obkladové lišty BMW Individual Piano Finish Black
  • Kožený volant BMW Individual s aplikáciou z ušľachtilého dreva

  Dizajnová kompozícia BMW Individual pre BMW radu 7 je okamžite k dispozícii.

 • Kolekcia BMW Individual

  Vyjadrenie osobnosti – to je kolekcia BMW Individual. Exkluzívna, od výberu suroviny, až po finalizáciu najmenšieho detailu.

  Nezabudnuteľnou inšpiráciou je celokožené čalúnenie BMW Individual Merino. Výnimočne mäkká koža upúta aj detailmi spracovania ako sú stehy s tkaným dizajnom, ručne aplikované rúrkové lemovanie alebo umelecky pôsobiace farebne kontrastné prešívanie. Unikátna však nie je iba kvalita, ale aj rozsah tohto čalúnenia. K tomu sa pridáva šesť farebných verzií, ktoré sú k dispozícii pre celokožené čalúnenie BMW Individual Merino.

  Harmonické zladenie s konkrétnym čalúnením ponúka povrchová úprava niektorej z troch verzií interiérových obkladových líšt, s majstrovsky zvýraznenou prirodzenou kresbou každej z nich.

  Pre exteriér je k dispozícii osem vonkajších farieb, ktoré vďaka obsahu špeciálnych pigmentov dosahujú jedinečnú hru odtieňov na priamom svetle. Výsledok: každá z farieb má svoj výrazný vlastný charakter.

  K ponuke farieb a materiálov v kolekcii BMW Individual sa pridávajú ďalšie prvky výbavy, ktoré prinášajú dokonalosť aj pre tie najmenšie detaily. Jedným z príkladov sú exkluzívne 20-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny BMW Individual V-spoke style 649 I.

 • Manufaktúra BMW Individual

  BMW radu 7 Sedan predstavuje v každom prípade osobný postoj. Postoj, ktorý sa stáva ešte osobnejším pri výbere z ponuky kolekcie BMW Individual. Existujú však ašpirácie a preferencie, ktoré presahujú dokonca aj jej rámec. A o tie sa postará manufaktúra BMW Individual. Takmer každé želanie zákazníka, akokoľvek individuálne, dokáže pretaviť do reality, s dôkladnosťou ručného remeselného majstrovstva – v prípade, ak požiadavka zákazníka nie je v rozpore s bezpečnostnými predpismi a hodnotami značky BMW. Vo výsledku sa tak vaše BMW radu 7 stane dokonalo unikátnym exemplárom a presným vyjadrením vašej osobnosti.
  Kapacity manufaktúry BMW Individual pre BMW radu 7 budú k dispozícii od marca 2016.

ORIGINÁLNE BMW PRÍSLUŠENSTVO.

Originálne BMW príslušenstvo ponúka množstvo produktov, ktoré dokážu podporiť exkluzívny charakter BMW radu 7 a prispôsobiť jeho funkčnosť vašim individuálnym potrebám.

 • Preprava

  Dokonalo na mieru tvarovaná rohož so zvýšenými okrajmi a protišmykovou úpravou chráni batožinový priestor pred vlhkosťou a nečistotami. Je spracovaná v čiernej farbe, doplnená o exkluzívny chrómovaný symbol čísla 7 a vybavená praktickým okom na jednoduché vyberanie.

  Medzi nosné stĺpiky opierok hlavy predných sedadiel jednoducho pripevníte základný držiak modulárneho systému Travel & Comfort. Na jeho zaklikávací mechanizmus sa následne dajú prakticky ukotviť ďalšie aplikácie: vešiaky na odevy, sklápací stolík, univerzálny hák alebo držiak na Apple iPad™ prípadne Samsung Galaxy Tab.

  Strešné nosníky sa dajú skombinovať so všetkými BMW strešnými boxmi a ostatnými BMW strešnými nosičmi. Montáž je rýchla a jednoduchá, konštrukcia je mimoriadne pevná, spĺňa tie najvyššie bezpečnostné aj kvalitatívne štandardy a je vysoko odolná proti krádeži.

  Moderný strešný box vo farbách Black/Anthracite má objem 460 litrov a je kompatibilný so systémom strešných nosníkov BMW. Vďaka inovatívnemu obojstrannému otváraniu a trojitému centrálnemu zámku na oboch stranách sa mimoriadne ľahko nakladá a je výborne chránený pred krádežou.

  Ľahký, ale pritom pevný nosič bicyklov na ťažné zariadenie, dokáže prepraviť celkovú hmotnosť do 60 kg. Mimoriadne jednoducho sa obsluhuje, je určený pre dva štandardné alebo elektrické bicykle a ponúka možnosť rozšírenia pre tretí bicykel. Funkcia odklopenia zaručí praktický prístup do batožinového priestoru.

 • Komunikácia a komfort cestovania

  Elegantnú cestovnú prikrývku vo farbách Beige/Dark Brown dokážete využiť na dosiahnutie extra pocitu príjemného tepla, alebo ako na dotyk príjemného spoločníka. Jej 100-percentná prémiová kvalita dokonalo sadne do koncepcie luxusného cestovania vozidlom. Je vyrobená z extra mäkkej novej vlny Merino a tkaná technikou jacquard.

  Dokonalo presne tvarovaná kľúčenka z vysoko kvalitnej kože Nappa ochráni kľúč BMW Display Key pred nečistotami a škrabancami.

 • Interiér a exteriér

  Prémiovo kvalitné 21-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny v spracovaní Liquid Black. Sada kompletných kolies so senzormi merania tlaku a dojazdovými pneumatikami runflat zmiešaného rozmeru, vpredu disky 8,5 J x 21 a pneumatiky 245/35 R21 96Y XL RSC, vzadu disky 10 J x 21 a pneumatiky 275/30 R21 98Y XL RSC.
  Vysoko kvalitné 21-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny Bicolour Orbit Grey / leštené. Sada kompletných kolies so senzormi merania tlaku a dojazdovými pneumatikami runflat zmiešaného rozmeru, vpredu disky 8,5 J x 21 a pneumatiky 245/35 R21 96Y XL RSC, vzadu disky 10 J x 21 a pneumatiky 275/30 R21 98Y XL RSC.
  Vysoko kvalitné 21-palcové BMW M Performance disky kolies z ľahkej zliatiny, Bicolour vysokolesklé čierne a leštené. Sada kompletných kolies so senzormi merania tlaku a dojazdovými pneumatikami runflat zmiešaného rozmeru, vpredu disky 8,5 J x 21 a pneumatiky 245/35 R21 96Y XL RSC, vzadu disky 10 J x 21 a pneumatiky 275/30 R21 98Y XL RSC.
  Dokonalo na mieru tvarované odolné rohože do každého počasia pod predné sedadlá so zvýšeným okrajom a elegantným dizajnom chránia priestor pre nohy pred vlhkosťou a nečistotami. V dizajne Canberra Beige, so špičkovo kvalitnými chrómovanými aplikáciami v tvare čísla 7.

 • Spotreba a emisie CO2 pre modely BMW radu 7 s benzínovým alebo naftovým motorom:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 4,4 až 12,6*
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 116 až 294*

  Spotreba a emisie CO2 pre modely BMW radu 7 iPerformance:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0 až 2,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 45 až 56
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 12,5 až 13,9


  Spotreba a emisie CO2 pre BMW 750Li xDrive:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,3 až 8,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 192 až 197

  * Pri jednotlivých modeloch sú uvedené technické údaje predbežnými hodnotami.

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2 a spotreby elektrickej energie závisia od zvoleného rozmeru diskov kolies a pneumatík.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové automobily nájdete v predpise „Smernica o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových osobných automobilov“, ktorý je dostupný bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.