INOVÁCIE. PREDBEHLI SVOJU DOBU.

Inovatívne funkcie v BMW radu 7.

INOVÁCIE. PREDBEHLI SVOJU DOBU.

Inovatívne funkcie v BMW radu 7.

Hľadanie priekopníckych inovácií je hnacou silou inžinierov BMW. Funkciami ako BMW ovládanie gestami, BMW Laserlight alebo Diaľkovo ovládané parkovanie stanovuje BMW radu 7 ďalšie na budúcnosť orientované štandardy. Jedným z nich je BMW Touch Command, tablet schopný ovládať funkcie vozidla, po prvýkrát integrovaný priamo do automobilu BMW.

INOVÁCIE. PREDBEHLI SVOJU DOBU.Inovatívne funkcie v BMW radu 7.

Hľadanie priekopníckych inovácií je hnacou silou inžinierov BMW. Funkciami ako BMW ovládanie gestami, BMW Laserlight alebo Diaľkovo ovládané parkovanie stanovuje BMW radu 7 ďalšie na budúcnosť orientované štandardy. Jedným z nich je BMW Touch Command, tablet schopný ovládať funkcie vozidla, po prvýkrát integrovaný priamo do automobilu BMW.

Read more

BMW LASERLIGHT.

V režime laserových diaľkových svetiel dokáže technológia BMW Laserlight osvetliť oblasť pred vozidlom až do vzdialenosti 600 metrov, čo je takmer dvojnásobne viac než pri konvenčných svetlometoch. Prostredníctvom novej technológie takto BMW Laserlight podstatne zvýši bezpečnosť nočnej jazdy.
Tento balík doplnkovej výbavy obsahuje LED tlmené svetlá a LED diaľkové svetlá s laserovým modulom. Extrémne jasné svetlo BMW Laserlight má podstatne vyššiu intenzitu než konvenčné svetelné zdroje. Predné svetlomety s technológiou BMW Laserlight sa vizuálne identifikujú modrými ozdobnými prvkami, ako aj nápisom „BMW Laserlight“. Súčasťou balíka sú aj LED obrysové svetlá, LED denné svetlá, LED smerovky, LED odbočovacie svetlá, Adaptívne zákrutové svetlá a funkcia BMW Selective Beam (asistent diaľkových svetiel proti oslneniu).

BMW TOUCH COMMAND.

BMW Touch Command je tablet so 7-palcovým displejom, integrovaný do stredovej zadnej lakťovej opierky. Je pripojený k systémom automobilu a ponúka komplexné možnosti ovládania.

S použitím tabletu môžete napríklad nastavovať sedadlo predného spolujazdca. Ovládať ním dokážete aj klimatizáciu, vyhrievanie a ventiláciu zadných sedadiel, ako aj interiérové osvetlenie vrátane ambientného a rolety pre okná aj pre sklenenú strechu. Prístup vám poskytne aj k funkciám zábavných systémov, napríklad k prehrávaniu filmov na zadných obrazovkách.

Prenosný tablet BMW Touch Command sa dá prakticky nabíjať cez snap-in adaptér.

BMW OVLÁDANIE GESTAMI.

BMW ovládanie gestami vám umožní riadiť vybrané funkcie prostredníctvom pohybov ruky. V detekčnej oblasti nad stredovou konzolou systém rozozná jednoduché gestá ako napríklad „odmávnutie“ alebo „ukázanie“ a na ich povel dokáže aktivovať funkcie typu odmietnutia alebo prijatia prichádzajúceho telefonického hovoru, pokračovania alebo ukončenia navigácie, ako aj začiatku alebo konca nahrávania hlasovej správy. Kruhovými pohybmi ukazováka dokážete pre zmenu regulovať hlasitosť. Ovládanie gestami je doplnkom k existujúcim ovládacím systémom, ako je napríklad iDrive Touch Controller s dotykovou plochou.


Aktívne dostupné gestá sú zobrazené na displeji systému iDrive, ako pomoc vodičovi a pasažierom pre ich využitie. Okrem toho systém poskytuje okamžitú vizuálnu aj zvukovú reakciu pri zaregistrovaní gesta.

Komfort a atmosféra.

Nová éra jazdného komfortu v BMW radu 7.

DIAĽKOVO OVLÁDANÉ PARKOVANIE.

Funkcia Diaľkovo ovládané parkovanie umožňuje vodičovi pohodlne vystúpiť z vozidla a následne ho pomocou diaľkového ovládania prednou časťou zaparkovať do tesnej garáže alebo na úzke voľné miesto a neskôr s ním aj vycúvať von. Funkciu Diaľkovo ovládané parkovanie aktivuje vodič po vystúpení z vozidla, pomocou kľúča BMW Display Key.

Celý proces parkovania sledujú senzory systému PDC, Parkovacieho asistenta a systému Surround View. Pre možnosť využitia funkcie Diaľkovo ovládané parkovanie musí vozidlo stáť rovno a v strede, čelom k parkovaciemu miestu alebo garáži. V prípade potreby dokáže vodič vozidlo v priebehu procesu parkovania kedykoľvek zastaviť.

Keď je vozidlo zaparkované, jeho motor sa dá vypnúť kľúčom. A pred odjazdom je samozrejme možné opäť ho na diaľku kľúčom naštartovať. Pri diaľkovo ovládanom výjazde z parkoviska alebo garáže vozidlo autonómne vycúva.

KĽÚČ BMW DISPLAY KEY.

Kľúč BMW Display Key zobrazuje rozličné informácie o stave vozidla a umožňuje ovládať jeho vybrané funkcie pomocou integrovaného dotykového displeja.
Zobrazené údaje môžu obsahovať čas, zostávajúce množstvo paliva aj s dojazdom, servisné hlásenia, ako aj aktuálny stav centrálneho zamykania, okien a sklenenej strechy. Navyše je kľúč možné využiť aj na Diaľkovo ovládané parkovanie a pre funkcie nezávislého kúrenia.
BMW Display Key sa nabíja buď bezdrôtovo, alebo pomocou dodaného USB kábla.

ADAPTIVE MODE.

ADAPTIVE MODE.

Adaptive Mode je inteligentná a interaktívna funkcia Ovládača jazdného zážitku. Režim Adaptive Mode ovplyvňuje Dynamické riadenie tlmičov, prevodovku Steptronic, riadenie a neustále priebežne prispôsobuje ich nastavenia aktuálnej situácii. Keď je Adaptive Mode aktívny, systém berie do úvahy množstvo faktorov ako napríklad zopnutie kickdown spínača, pohyby volantom a nastavenia systému udržiavania rýchlosti, spolu s individuálnym vodičským štýlom. Okrem toho sa systém tiež spolieha na interakciu s navigáciou v reálnom čase, ktorú využíva na zmenu nastavenia podvozka už v predstihu, napríklad pred vjazdom do zákruty, pred križovatkou alebo pri zmene povrchu cesty. Okrem režimu Adaptive Mode má vodič ešte na výber módy SPORT, COMFORT a ECO PRO.

 • Spotreba a emisie CO2 pre modely BMW radu 7 s benzínovým alebo naftovým motorom:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 4,4 až 12,6*
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 116 až 294*

  Spotreba a emisie CO2 pre modely BMW radu 7 iPerformance:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0 až 2,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 45 až 56
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 12,5 až 13,9


  Spotreba a emisie CO2 pre BMW 750Li xDrive:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,3 až 8,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 192 až 197

  * Pri jednotlivých modeloch sú uvedené technické údaje predbežnými hodnotami.

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2 a spotreby elektrickej energie závisia od zvoleného rozmeru diskov kolies a pneumatík.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové automobily nájdete v predpise „Smernica o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových osobných automobilov“, ktorý je dostupný bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.