PRIEKOPNÍK. S CELÝM SVETOM NA PALUBE.

BMW ConnectedDrive Services & Apps v BMW radu 7.

Komunikácia, informácie a zábava – BMW ConnectedDrive Services & Apps (služby a aplikácie) vám prinesú úplne nový zážitok z mobility. Napríklad umožnia v predstihu cez smartfón nastaviť vo vašom BMW radu 7 klimatizáciu, alebo využiť Concierge Service ako vášho osobného sprievodcu na cestách.

CONNECTED DRIVE SERVICES.

Výbava ConnectedDrive Services predstavuje základ pre celú širokú paletu inteligentných systémov a funkcií z oblasti informácií, zábavy a služieb BMW ConnectedDrive, vo vozidle, priamo na cestách.


Patria sem aktuálne, miestne relevantné informácie o počasí, správy, online vyhľadávanie cez Google™ a kancelárske funkcie. Okrem toho je tiež možné zostaviť si v menu systému ConnectedDrive individualizované služby, napríklad webkamery, parkovacie informácie či cestovného a hotelového sprievodcu, prístupné priamo z vozidla, bez nutnosti použiť smartfón. Tento prvok výbavy zároveň zaistí bezpečný a neobmedzený prístup k smartfónovým aplikáciám. Doplnková výbava ConnectedDrive Services umožňuje prístup do obchodu BMW ConnectedDrive Store, v ktorom je tiež možné kedykoľvek si objednať služby a aplikácie podľa individuálnych požiadaviek. Výbava ConnectedDrive Services ponúka podstatne viac podobných možností, ktoré vám spríjemnia jazdu a cestovanie vo vašom BMW. *


*Presné informácie o dostupnosti a rozsahu služieb a funkcií na Slovensku vám poskytne váš autorizovaný predajca BMW.

 • Apps

  Výbava Apps (Aplikácie) je platformou, ktorá umožňuje komfortné využitie smartfónových aplikácií vo vozidlách BMW. Aby mali zákazníci k dispozícii čo najviac aplikácií, tak BMW vyvíja nielen svoje vlastné, ako napríklad BMW Connected alebo BMW M Laptimer, ale tiež aktívne spolupracuje s partnermi ako Spotify, Napster, GoPro, Deezer a Audible, aby mohli byť ich aplikácie bezpečne využité vo vozidle. Stačí, ak pripojíte kompatibilný smartfón k vozidlu pomocou snap-in adaptéra, USB kábla alebo bezdrôtovo. Všetky funkcie aplikácií dokážete následne spravovať pomocou ovládača systému iDrive. Výber aplikácií, dostupných pre využitie vo vozidle, neustále narastá vďaka partnerstvu BMW s množstvom rozličných dodávateľov. Ďalšie informácie nájdete na adrese www.bmw.com/apps.*

  * Presné informácie o rozsahu a dostupnosti týchto služieb na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • BMW ConnectedDrive zákaznícky portál

  Prostredníctvom zákazníckeho portálu BMW ConnectedDrive je možné spravovať osobné informácie a nastavenia vozidla, potrebné alebo užitočné pri použití funkcií BMW ConnectedDrive vo vozidle, v rozličných aplikáciách alebo cez telefonické centrum BMW ConnectedDrive. Služby a aplikácie, vhodné pre konkrétne vozidlo si môžete zakúpiť podľa svojich potrieb v obchode BMW ConnectedDrive Store. Zákazník môže získať kompletné informácie napríklad o stave jeho BMW v konkrétnej funkčnej oblasti ako je stav najazdených kilometrov, dojazd, stav zamknutia dverí, veka kufra a okien, potrebná údržba či kontrolné systémové hlásenia. Navyše je možné zobraziť aktuálnu pozíciu vozidla, počasie v danej lokalite a technické dáta vozidla. Z ovládacej sekcie sa dá aktivovať funkcia Remote Services. Interiér vozidla je možné v predstihu pred konkrétnym časom odjazdu vychladiť alebo vykúriť, zamknúť alebo odomknúť, zatrúbiť alebo zablikať svetlometmi. Aktuálna pozícia vozidla sa zobrazí na mape spolu so situáciou v premávke v danom čase. Zároveň si dokážete vyhľadať a priamo do vozidla odoslať navigačné body záujmu (POI). Dizajn rozhrania funkčnej oblasti vychádza zo zobrazenia systému iDrive vo vozidle, ako aj z aplikácií BMW ConnectedDrive a je tiež optimalizovaný pre použitie na smartfónoch alebo tabletoch. *

  *Presné informácie o dostupnosti a rozsahu služieb a funkcií na Slovensku vám poskytne váš autorizovaný predajca BMW.

 • Príprava pre Apple CarPlay®.

  Príprava pre Apple CarPlay® podporuje komfortné bezdrôtové využitie vybraných funkcií zariadenia iPhone® vo vozidle. To umožňuje, v závislosti od konkrétnej výbavy vo vozidle, zobraziť a ovládať bežným spôsobom, napríklad pomocou dotykového užívateľského rozhrania systému iDrive, alebo hlasového ovládania (svetovými jazykmi), obsah smartfónu vrátane hudby, textových správ, správ iMessages, telefonovania, Siri® aj vybraných externých aplikácií.*

  * Presné informácie o dostupnosti týchto služieb a rozsahu ich funkčnosti na slovenskom trhu vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

BMW CONNECTED.

BMW Connected je osobný asistent mobility, ktorý zjednodušuje každodennú mobilitu a pomáha vodičovi dosiahnuť cieľ cesty načas a bez stresu. Všetky relevantné služby je zároveň možné ovládať kedykoľvek na diaľku cez iPhone alebo hodinky Apple Watch.

 

Ciele cesty, nájdené na internete alebo cez aplikácie ako Yelp, Apple Maps alebo Google Maps, je možné jednoducho a komfortne preniesť do BMW Connected s možnosťou priameho transferu do navigačného systému vozidla, jediným kliknutím. Stretnutia, vrátane adries a plánovaných časov príchodu, uložené v kalendári na iPhone, sa automaticky importujú do agendy mobility BMW Connected. V závislosti od aktuálnych miestnych podmienok a premávky BMW Connected vypočíta čas dojazdu, upozorní vodiča v dostatočnom predstihu a aj po zaparkovaní vozidla ho privedie peši až do finálneho cieľa. Ak nie je možné zabrániť meškaniu z dôvodu nepredvídateľných prekážok v premávke, alebo ak v blízkosti cieľa nie je voľné žiadne parkovacie miesto, používateľ môže odoslať cez BMW Connected textovú správu, ktorá informuje čakajúceho partnera na stretnutí o odhadovanom čase príjazdu, bez nutnosti fyzicky použiť telefón. Navyše, BMW Connected si postupne zapamätá časté ciele ciest a automaticky ich pridá do agendy mobility. Aplikáciu BMW Connected je možné stiahnuť z obchodu Apple App Store. *

 

* Presné informácie o dostupnosti týchto služieb a rozsahu ich funkčnosti na slovenskom trhu vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

BMW EMERGENCY CALL.

BMW Emergency Call (núdzové volanie) je systém, ktorý v prípade nehody automaticky nadviaže tiesňový telefonický hovor so strediskom integrovanej záchrannej služby 112. Núdzové volanie dokážete aktivovať aj manuálne, napríklad v prípade ak ste sa stali svedkom nehody a chcete privolať pomoc iným účastníkom premávky. Na území niektorých európskych krajín sa spolu s núdzovým volaním automaticky odošlú aj informácie o pozícii vášho vozidla, závažnosti kolízie a možných zraneniach posádky. Pre viac informácií kontaktujte vášho BMW predajcu.

ONLINE ENTERTAINMENT.

Správna skladba pre každú situáciu, každú cestu a každú náladu: BMW Online Entertainment vám dá neobmedzený prístup k miliónom hudobných skladieb priamo vo vašom vozidle – bez toho, aby ste museli použiť smartfón alebo iné externé zariadenie. Je tu množstvo skladieb, ktoré vyhovejú každému vkusu. Len čo sa vo vozidle prehráva skladba alebo album, automaticky sa stiahne na jeho vstavaný pevný disk. Pre záruku neprerušovaného zážitku z počúvania.
Online Entertainment znamená vytvorenie paušálneho konta, platného na celý rok, u niektorého z hudobných partnerov BMW, napríklad Napster, ktoré sa dá bez extra nákladov použiť v šiestich európskych krajinách: Nemecku, Francúzsku, Veľkej Británii, Taliansku, Španielsku a Holandsku.
Tu zobrazené ilustrácie môžu podliehať zmenám.

WIFI HOTSPOT.

WIFI HOTSPOT.

Tento prvok výbavy je bezdrôtovým prípojným bodom WiFi na báze štandardu LTE, priamo vo vozidle, v spojení s platenou dátovou tarifou. Pasažierom umožní pripojiť sa na internet všetkými vhodnými zariadeniami a využívať e-maily, internetové rádio a videá, ako aj mnoho ďalšieho. WiFi hotspot umožňuje plné využitie mobilného internetu s maximálnou LTE rýchlosťou aj priamo na cestách. Táto funkcia je kompatibilná s veľkým množstvom zariadení, ako sú napríklad BMW Touch Command, laptopy, tablety a smartfóny od rozličných výrobcov. WiFi hotspot umožní súčasne pripojiť až desať mobilných zariadení.


Pripojenie na internet je realizované prostredníctvom SIM karty, zabudovanej vo vozidle a cez platenú dátovú tarifu od BMW, prípadne cez dátovú tarifu pripojeného mobilného zariadenia. Ak nie je k dispozícii sieť LTE, systém automaticky prepne príjem na ďalšie dostupné štandardy. Keďže táto funkcia využíva externú strešnú anténu, pasažieri v interiéri vozidla nie sú vystavení žiadnemu žiareniu. *


*Presné informácie o dostupnosti a rozsahu služieb a funkcií na Slovensku vám poskytne váš autorizovaný predajca BMW.

 • Spotreba a emisie CO2 pre modely BMW radu 7 s benzínovým alebo naftovým motorom:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 4,4 až 12,6*
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 116 až 294*

  Spotreba a emisie CO2 pre modely BMW radu 7 iPerformance:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0 až 2,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 45 až 56
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 12,5 až 13,9

  Spotreba a emisie CO2 pre BMW 730d:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 4,5 až 4,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 119 až 129

  * Pri jednotlivých modeloch sú uvedené technické údaje predbežnými hodnotami.

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2 a spotreby elektrickej energie závisia od zvoleného rozmeru diskov kolies a pneumatík.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové automobily nájdete v predpise „Smernica o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových osobných automobilov“, ktorý je dostupný bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.