RELAX. NA NAJVYŠŠEJ MOŽNEJ ÚROVNI.

Komfort a atmosféra v BMW radu 7.

RELAX. NA NAJVYŠŠEJ MOŽNEJ ÚROVNI.

Komfort a atmosféra v BMW radu 7.

BMW radu 7 rozširuje radosť z jazdy, typickú pre BMW, aj na zážitok pre pasažierov. Cestujúci na zadných sedadlách si vychutnávajú veľkorysú ponuku priestoru. A zatiaľ čo aktívne podvozkové technológie Executive Drive Pro ponúknu potešenie z neobmedzeného komfortu aj dynamiky v každej situácii, prvky Ambientného svetelného dizajnu spolu s inovatívnymi funkciami zábavy sa postarajú o absolútny relax počas jazdy.

RELAX. NA NAJVYŠŠEJ MOŽNEJ ÚROVNI.Komfort a atmosféra v BMW radu 7.

BMW radu 7 rozširuje radosť z jazdy, typickú pre BMW, aj na zážitok pre pasažierov. Cestujúci na zadných sedadlách si vychutnávajú veľkorysú ponuku priestoru. A zatiaľ čo aktívne podvozkové technológie Executive Drive Pro ponúknu potešenie z neobmedzeného komfortu aj dynamiky v každej situácii, prvky Ambientného svetelného dizajnu spolu s inovatívnymi funkciami zábavy sa postarajú o absolútny relax počas jazdy.

Read more

BOWERS & WILKINS DIAMOND SURROUND SOUND SYSTÉM.

Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound systém ponúka vo vozidle zvuk špičkovej štúdiovej kvality. Dômyselne rozmiestnených 16 reproduktorov garantuje vodičovi aj pasažierom vždy ten najkvalitnejší možný zážitok z počúvania, na každom jednom mieste v kabíne. K očarujúcemu výslednému dojmu prispieva aj celkový výkon zosilňovačov 1400 W.
Dokonalá rovnováha medzi kvalitou zvuku a hmotnosťou vozidla je dosiahnutá použitím inovatívnych materiálov. Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound systém má vo výškových reproduktoroch použité čisté syntetické diamanty. Tento pozoruhodne ľahký a extrémne odolný materiál je ideálny na generovanie vysokých frekvencií. Ďalším špičkovým prvkom systému je technológia NautilusTM, ktorá eliminuje nežiaduce odrážanie zvuku zo zadnej časti kaloty reproduktora, čo umožňuje vytvoriť trojrozmerný zvuk. Do unikátneho arzenálu patria aj dva reproduktory stredových frekvencií s technológiou Kevlar® a dva centrálne subwoofery s technológiou Rohacell®.
Kryty reproduktorov z nehrdzavejúcej ocele majú exkluzívny dizajn otvorov Fibonacci. Keď sa audiosystém zapne, kryty sú jemne podsvietené, čím sa aj vizuálne doplní vynikajúca kvalita zvuku.

EXECUTIVE LOUNGE.

Sotva existuje iné miesto, kde by ste si počas jazdy dokázali tak oddýchnuť, ako v Executive Lounge v BMW radu 7. Táto výbava poskytuje zadným pasažierom maximálny komfort pomocou širokého spektra rozličných nastavení, doplnkovou masážnou funkciou s kombinovaným programom Vitality a opierkou na nohy pre mimoriadne komfortnú relaxačnú pozíciu. Navyše, sedadlo predného spolujazdca sa dá elektricky posunúť dopredu a jeho operadlo sklopiť pre ultimatívny priestor pre nohy. Dokonalým doplnkom neprekonateľného útočiska pohodlia je sklápací stolík a zábavný systém pre zadné sedadlá Experience.

 • Executive Lounge Seating

  Executive Lounge Seating je výbava, ktorá poskytne zadnému pasažierovi, sediacemu za miestom predného spolujazdca, najvyšší možný komfort s maximalizovaným priestorom pre nohy. Uhol sedadla a operadla sa dá individuálne nastavovať pre vytvorenie ideálnej relaxačnej polohy. Elektricky výsuvná opierka pre nohy na zadnej strane operadla predného spolujazdca pridá ďalšiu dávku komfortu.
  Pre ešte viac priestoru na zadných sedadlách sa sedadlo predného spolujazdca dá posunúť o 90 mm dopredu a jeho opierku hlavy je možné sklopiť, pre nerušený výhľad vpred.

 • Zadná konzola Executive Lounge

  Zadná konzola Executive Lounge poskytuje množstvo funkcií pre najlepší možný komfort na zadných sedadlách vozidla. Cez 7-palcový tablet BMW Touch Command dokážete pohodlne ovládať viaceré funkcie systémov komfortu a zábavy.
  Okrem sklápacieho stolíka s výškovým nastavovaním a horizontálnym vysúvaním na zadnom sedadle za miestom predného spolujazdca ponúka zadná konzola Executive Lounge aj dva integrované držiaky nápojov vrátane odkladacieho priestoru a ďalšiu odkladaciu schránku pod lakťovou opierkou.
  Okrem toho obsahuje zadná konzola Executive Lounge aj snap-in adaptér s dobíjaním pre tablet BMW Touch Command a exkluzívne koberčeky s vysokým vlasom. Vo vozidle, vybavenom zadnou konzolou Executive Lounge, ostávajú štyri miesta na sedenie.

 • Program Vitality

  Cestujte v pohode a dorazte do cieľa svieži a oddýchnutí. V kombinácii s masážnymi zadnými sedadlami a výbavou Zábava pre zadné sedadlá Experience ponúka program BMW Vitality rozsiahlu paletu prvkov, ktoré udržia zadných pasažierov v stave príjemného fyzického pocitu.
  K dispozícii je osem programov cvičení na mobilizáciu svalstva chrbta a ramien. Interaktívny tréning prebieha na zadnom sedadle a zobrazuje sa na zadnom monitore zábavného systému, pričom senzory integrované do zadného sedadla poskytujú spätnú väzbu pre dosiahnutie optimálneho efektu cvičení.

 • Masážna funkcia zadných sedadiel

  Zadní pasažieri si môžu vybrať z ôsmich rozličných masážnych funkcií v operadle aj v sedáku, ktoré majú za účel stimulovať alebo uvoľniť svalstvo, s cieľom znížiť tlak na medzistavcové platničky. Každý z masážnych programov sa dá regulovať v troch úrovniach intenzity. Osem programov je rozdelených do kategórií mobilizácia, uvoľnenie a vitalizácia.
  Funkcia mobilizácie masíruje nielen jednotlivé časti tela ako je napríklad bedrová oblasť či horná časť chrbta, ale v podstate celé telo. Úľava pre chrbticu sa dosahuje aj s pomocou špecifických aktívnych cvičení. Chrbát, ramená a krížová oblasť sú cieľom jemných masáží pri funkcii uvoľnenia. Funkcia vitalizácie pre zmenu prináša citeľné oživenie tela, veľmi užitočné hlavne pri dlhých cestách.
  Monitor zábavného systému pre zadné sedadlá zobrazuje tréningové cvičenia (program Vitality) v synchronizácii s masážnymi zariadeniami. Jeho ovládanie je kompletne prístupné cez tablet systému BMW Touch Command.

AMBIENTNÝ SVETELNÝ DIZAJN.

Svetlo vytvára svety – v prírode, v umení, v dizajne a v BMW radu 7. Rozličné priame a nepriame svetelné zdroje udeľujú interiéru BMW radu 7 charakter moderného salónika. Koncepciu osvetlenia dovádza k dokonalosti panoramatická sklenená strecha Sky Lounge, schopná kombinovať zdroj prirodzeného svetla s farebnými odtieňmi Ambientného osvetlenia, do nezabudnuteľnej výslednej atmosféry.

 • Panoramatická sklenená strecha Sky Lounge

  Panoramatická sklenená strecha Sky Lounge dopraje pasažierom pohľad na oblohu vo dne aj v noci, pričom generuje veľkorysý dojem otvoreného priestoru. Svetlom zaliaty interiér vytvára výnimočne luxusný pocit. Predné aj zadné krycie rolety sa ovládajú samostatne a poskytujú ochranu pred priamym slnkom.

  Po tme vytvára príjemnú atmosféru svetelný dizajn, pozostávajúci z viac než 15 tisíc svetelných prvkov. Svetelný dizajn má k dispozícii šesť voliteľných farieb Ambientného osvetlenia interiéru.
     
  K dispozícii je viacero možností vetrania interiéru prostredníctvom vyklopenia alebo odsunutia prednej časti strechy. Pasažieri sú chránení proti prievanu automaticky výsuvným veterným deflektorom, dokonca aj pri jazde s plne otvorenou strechou.

 • Ambientné osvetlenie

  Keď je vonku tma, Ambientné osvetlenie vytvára v interiéri pohodovú a útulnú atmosféru. Súčasťou tohto prvku výbavy je aj funkcia Welcome Light Carpet, ktorá pri nastupovaní a vystupovaní osvetlí oblasť pred dverami vozidla.
  Welcome Light Carpet je k dispozícii v bielej farbe a výbava Ambientné osvetlenie celkovo ponúka na výber stmievateľné dizajny v šiestich farbách: bielej, modrej, oranžovej, bronzovej, fialovej a zelenej.
  Súčasťou tejto výbavy je aj osvetlenie priestoru pre nohy vpredu aj vzadu, odkladacej schránky pred spolujazdcom, stredovej lakťovej opierky vzadu vrátane odkladacieho priestoru v nej, osvetlenie na operadlách predných sedadiel, čítacie svetlá, osvetlenie batožinového priestoru, vonkajších zrkadiel, odkladacej priehradky na karty a vystupovacie svetlá vo všetkých štyroch dverách.

BALÍK AMBIENT AIR.

Balík Ambient Air na povel tlačidla zaplní interiér nevtieravou príjemnou vôňou. Na výber je osem rozličných vôní v štyroch tematických skupinách, špeciálne zostavených pre toto vozidlo. Súčasne je možné použiť dve z nich a striedavo zvoliť jednu alebo druhú. Intenzita vône sa dá nastaviť v troch úrovniach. Táto funkcia sa dá aktivovať cez iDrive, jeho ovládačom, alebo priamo tlačidlom na paneli klimatizácie. V oboch prípadoch sa zobrazí na displeji iDrive.
Vôňa do interiéru sa šíri primiešaním do vzduchu z vonkajšieho prostredia, ktorý sa najprv prefiltruje a vyčistí. Podstatné zvýšenie kvality vzduchu prinesie aj ionizácia kyslíka.
Osem voliteľných vôní je rozdelených do štyroch kategórií: „Blue Suite“ so sviežimi vodnými vôňami, „Green Suite“ s vôňami rastlín, „Golden Suite“ s objemovo bohatými vôňami a „Authentic Suite“ s prírodnými vôňami. Každá z vôní pri priemerne častom používaní vydrží približne šesť mesiacov a dá sa objednať ako Originálne BMW príslušenstvo.

SYSTÉM ZÁBAVY PRE ZADNÉ SEDADLÁ EXPERIENCE.

Systém zábavy pre zadné sedadlá Experience je zárukou skvelého rozptýlenia pre cestujúcich vzadu.
Ovláda sa cez tablet BMW Touch Command. Obsahuje dve farebné 10-palcové obrazovky, integrované do zadnej strany predných operadiel. Súčasťou tejto výbavy je aj Blu-ray prehrávač, HDMI prípojka pre mobilné zariadenia, ako aj ďalšie rozličné konektory pre MP3 prehrávače, hracie konzoly a podobne. Prostredníctvom infračerveného rozhrania je možné k systému súčasne pripojiť až tri sady bezdrôtových slúchadiel.
V kombinácii s masážnou funkciou sa Systém zábavy pre zadné sedadlá Experience dá využiť aj pre program Vitality.

EXECUTIVE DRIVE PRO.

Executive Drive Pro je systém regulácie podvozka, ktorý kombinuje vysoký komfort s dynamickými jazdnými vlastnosťami. Už samotné vzduchové odpruženie oboch náprav s variabilnými tlmičmi je mimoriadne komfortné, Executive Drive Pro však navyše pridá aj aktívne stabilizátory, ktoré minimalizujú nakláňanie karosérie v zákrutách a na nerovných povrchoch cesty. Použité sú na oboch nápravách a počas jazdy neustále priebežne prispôsobujú charakteristiku podvozka. Ďalšie zvýšenie komfortu prináša ich kombinácia s Dynamickým riadením tlmičov, navigačným systémom, Asistentom predvídania trasy na báze kamery a analýzou konkrétneho štýlu jazdy daného vodiča.

 • Spotreba a emisie CO2 pre modely BMW radu 7 s benzínovým alebo naftovým motorom:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 4,9 až 12,8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 129 až 294

  Spotreba a emisie CO2 pre modely BMW radu 7 iPerformance:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0 až 2,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 45 až 56
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 12,5 až 13,2

  Spotreba a emisie CO2 pre BMW 750Li xDrive(1):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,3 až 8,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 192 až 197

  Tu uvedené hodnoty spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  (1) Tieto hodnoty platili do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť u vášho predajcu BMW.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.