BMW i

BMW i predstavuje dômyselnú a revolučnú koncepciu udržateľnej mobility. Tvorená je vizionárskymi elektromobilmi a službami v oblasti mobility, inšpiratívnym dizajnom a novým výkladom prvotriednej kvality v znamení udržateľného rozvoja. Dôkazom toho sú vzrušujúce inovatívne vozidlá: plne elektricky poháňaný model BMW i3 určený do mestskej premávky, ktorý neprodukuje žiadne miestne emisie a celý je zostavený v duchu udržateľnosti, a model BMW i8, ktorý je najprogresívnejší športový automobil vôbec.
Elektrické a elektrizujúce: každý detail, každá vlastnosť, všetko vo vozidle BMW i3 s technológiou eDrive je vytvorené tak, aby dokonale zapadlo do pulzujúcej mestskej premávky. BMW i3 poháňané elektromotorom s nulovými emisiami zaručuje mobilitu v meste všade tam, kde to mestské vozidlo potrebuje najviac: v centrách miest, kde sú už zavedené obmedzenia pre určité vozidlá. Z ekologického hľadiska zaujme BMW i3 úžasným zrýchlením od nízkych otáčok či dokonca aj z úplného zastavenia – a s vysokonapäťovou batériou (lítium-iónová) a dojazdom až 160 km sa dostane do každého cieľa aj v spádových oblastiach metropoly. A zároveň umožňuje pohodlne cestovať po cestách bez obáv o dojazd.
Najprogresívnejší športový automobil: efektívne vďaka inteligentnej ľahkej konštrukcii s karbónom a aerodynamickým dizajnom. Udržateľnejšie – s recyklovateľnými materiálmi v interiéri. Bez zhoršenia dynamiky či športového vzhľadu. Žiadne kompromisy, skôr optimálna kombinácia radosti z jazdy a zodpovednosti. BMW i8 je plug-in hybrid, ktorý spája výhody elektromobility a inovatívnych technológií motorov. Výsledkom je mimoriadne dynamický zážitok z jazdy – s extrémne nízkou spotrebou paliva a emisiami CO2.