BMW i

BMW i predstavuje komplexnú a prevratnú koncepciu udržateľnej mobility. Reprezentuje vizionárske elektrické vozidlá a služby mobility, inšpirujúci dizajn a novú definíciu prémiovej kvality, založenej na udržateľnosti. Tento prísľub realizuje čisto elektrickým BMW i3 a BMW i3s, dvoma mestskými vozidlami s nulovými lokálnymi emisiami, konštrukčne rovnako dômyselne vytvorenými ako BMW i8 Coupé a BMW i8 Roadster, prinášajúcimi prevrat do triedy priekopnícky orientovaných športových automobilov.


Elektrické a elektrizujúce: Každý jeden detail, všetky črty a celé BMW i3 s pohonom eDrive boli vytvorené pre energický život vo veľkomeste. Obzvlášť v centrách miest s obmedzeniami pre určité vozidlá vyniká svojimi kompaktnými rozmermi a pohonom s nulovými emisiami. Okrem ekologického hľadiska uchváti BMW i3s svojou akceleráciou a mohutným rozbehom z nízkej rýchlosti, alebo dokonca aj z pokoja. Jeho lítium-iónová vysokonapäťová batéria poskytuje každodenný reálny dojazd až do 260 km, ktorý postačuje nielen pre mesto, ale aj jeho spádové oblasti. A ponúka príležitosť aj pre prímestské výlety bez starostí o dojazd.

 

Najpokrokovejší športový automobil. Viac efektivity vďaka inteligentnej ľahkej konštrukcii s využitím karbónu a vďaka aerodynamickému dizajnu. Viac udržateľnosti vďaka recyklovateľným materiálom v interiéri. Bez obetovania dynamiky a športovosti vzhľadu. Žiadne kompromisy, práve naopak: optimálna kombinácia radosti z jazdy a zodpovednosti. BMW i8, dostupné ako Coupé alebo Roadster, je plug-in hybridný automobil, ktorý spája výhody elektromobility a inovatívnej technológie spaľovacích motorov. Výsledkom je výnimočne dynamický jazdný zážitok – pri extrémne nízkej spotrebe paliva a emisiách CO2.

Elektrické a elektrizujúce: Každý detail, každá charakteristika, všetko na BMW i3 s pohonom eDrive je vytvorené pre rušný mestský život. Vďaka pohonu elektrickým motorom s nulovými emisiami garantuje BMW i3 mestskú mobilitu tam, kde ju potrebuje najviac: v centrách, kde už sa pre niektoré vozidlá zavádzajú obmedzenia. Z dynamickej perspektívy ohromí BMW i3 svojou dych vyrážajúcou akceleráciou z nízkej rýchlosti, dokonca už z pokoja – a pridá k tomu ekologický aspekt vďaka vysokonapäťovej lítium-iónovej batérii, ktorá mu poskytne každodenný dojazd až do 260 km, čo znamená pokrytie nielen metropoly, ale aj všetkých jej spádových oblastí. A umožní mu aj komfortné výlety za mesto, bez obáv o dojazd.

Zistiť viac