BMW i predstavuje komplexnú a prevratnú koncepciu udržateľnej mobility. Reprezentuje vizionárske elektrické vozidlá a služby mobility, inšpirujúci dizajn a novú definíciu prémiovej kvality, založenej na udržateľnosti. Tento prísľub realizuje čisto elektrickým BMW i3 a BMW i3s, dvoma mestskými vozidlami s nulovými lokálnymi emisiami, konštrukčne rovnako dômyselne vytvorenými ako BMW i8 Coupé a BMW i8 Roadster, prinášajúcimi prevrat do triedy priekopnícky orientovaných športových automobilov.


Elektrické a elektrizujúce: Každý jeden detail, všetky črty a celé BMW i3 s pohonom eDrive boli vytvorené pre energický život vo veľkomeste. Obzvlášť v centrách miest s obmedzeniami pre určité vozidlá vyniká svojimi kompaktnými rozmermi a pohonom s nulovými emisiami. Okrem ekologického hľadiska uchváti BMW i3s svojou akceleráciou a mohutným rozbehom z nízkej rýchlosti, alebo dokonca aj z pokoja. Jeho lítium-iónová vysokonapäťová batéria poskytuje každodenný reálny dojazd až do 260 km, ktorý postačuje nielen pre mesto, ale aj jeho spádové oblasti. A ponúka príležitosť aj pre prímestské výlety bez starostí o dojazd.

 

Najpokrokovejší športový automobil. Viac efektivity vďaka inteligentnej ľahkej konštrukcii s využitím karbónu a vďaka aerodynamickému dizajnu. Viac udržateľnosti vďaka recyklovateľným materiálom v interiéri. Bez obetovania dynamiky a športovosti vzhľadu. Žiadne kompromisy, práve naopak: optimálna kombinácia radosti z jazdy a zodpovednosti. BMW i8, dostupné ako Coupé alebo Roadster, je plug-in hybridný automobil, ktorý spája výhody elektromobility a inovatívnej technológie spaľovacích motorov. Výsledkom je výnimočne dynamický jazdný zážitok – pri extrémne nízkej spotrebe paliva a emisiách CO2.

Elektrické a elektrizujúce: Každý detail, každá charakteristika, všetko na BMW i3 s pohonom eDrive je vytvorené pre rušný mestský život. Vďaka pohonu elektrickým motorom s nulovými emisiami garantuje BMW i3 mestskú mobilitu tam, kde ju potrebuje najviac: v centrách, kde už sa pre niektoré vozidlá zavádzajú obmedzenia. Z dynamickej perspektívy ohromí BMW i3 svojou dych vyrážajúcou akceleráciou z nízkej rýchlosti, dokonca už z pokoja – a pridá k tomu ekologický aspekt vďaka vysokonapäťovej lítium-iónovej batérii, ktorá mu poskytne každodenný dojazd až do 260 km, čo znamená pokrytie nielen metropoly, ale aj všetkých jej spádových oblastí. A umožní mu aj komfortné výlety za mesto, bez obáv o dojazd.

Zistiť viac
Modely BMW i BMW elektrické automobily bočný pohľad zhora na piesku

STRUČNÁ HISTÓRIA MODELOV BMW i.

Vydajte sa s nami na cestu do histórie elektrických vozidiel BMW a spoznajte všestranné modely BMW i. Tu sa vyvíjajú nové myšlienky, vznikajú nové technológie pohonu a budúcnosť sa stáva realitou už dnes.

Zistiť viac

STRUČNÁ HISTÓRIA MODELOV BMW i.

BMW i

BMW i3.

Elektrický automobil s výnimočnou jazdnou dynamikou a najmodernejšou technológiou. BMW i3 je vozidlo pre ľudí, ktorí vedia, čo chcú a je vyjadrením priekopníckeho životného štýlu. Udržateľnosť kombinuje s emotívnosťou, inteligentnú efektivitu so športovosťou. Takýto je pocit čistej radosti z jazdy.

Zistiť viac

PRVÁ GENERÁCIA (i01).

Modely BMW i BMW i3 I01 prvá generácia predobočný pohľad v jazdnom pruhu

BMW i3 bolo uvedené do predaja v roku 2013. Bolo to nielen prvé BMW s elektrickým motorom, ale zároveň prvé sériovo vyrábané vozidlo v dejinách s priestorom pre posádku z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP, karbón). Jeho pohotovostná hmotnosť je podobná na bežný kompaktný automobil, dokonca aj s batériou. Viaceré komponenty BMW i3 sú vyrobené z obnoviteľných surovín.

Elektrický motor produkoval výkon 170 koní (125 kW), s maximálnym krútiacim momentom dostupným ihneď od rozbehu. BMW i3s, uvedené v roku 2017, malo o 10 km/h vyššiu maximálnu rýchlosť, vďaka výkonu 184 koní (135 kW). Uvedenie BMW i3 so 120 Ah batériou umožnilo vyradiť z ponuky zariadenie Range Extender (benzínový motor dobíjajúci batériu) – v Nemecku v modeloch od roku 2018. Dojazd dosahuje do 308 km (WLTP*) a batéria sa dá nabiť na 80 % maximálnej kapacity za 42 minút, na rýchlonabíjacej stanici. Doteraz sa vyrobilo viac než 200 000 vozidiel.

Obdobie výroby: 2013 – súčasnosť

Pohon: Elektrický motor (125 kW/170 k – 135 kW/184 k), do roku 2018 doplnkový benzínový motor Range Extender (objem 650 cm3, 28 kW/38 k)

Dĺžka/šírka/výška: 3999–4011 mm/1775 mm/1578 mm

Dojazd: do 308 km (WLTP*)

* Dobrovoľné dodatočné informácie. Viac podrobností o WLTP a predošlej testovacej procedúre NEDC nájdete na adrese www.bmw.de/wltp.

BMW i4.

Prvé čisto elektrické Gran Coupé BMW radu 4 stanovuje nové štandardy. Výnimočný výkon kombinuje s excelentným komfortom a jazdou s nulovými lokálnymi emisiami.

Zistiť viac

PRVÁ GENERÁCIA (G26 BEV).

Modely BMW i BMW i4 G26 prvá generácia predobočný pohľad jazdný

Pozoruhodné a suverénne: Také sú prezentačné atribúty čisto elektrického BMW i4. Dynamicky skosené predné svetlomety prispievajú k expresívnemu charakteru štvordverového automobilu, podobne ako lemy zadných blatníkov alebo bočné okná, zužujúce sa smerom dozadu.

Výkon elektrického pohonu až do 544 koní (400 kW)** znamená bezkonkurenčnú dynamiku, spolu s maximálnym krútiacim momentom v každej rýchlosti. BMW i4 poteší posádku dokonalo plynulou a takmer nehlučnou jazdou. Dômyselný a precízny podvozok, spolu s riadením, k tomu pridávajú vždy najlepšiu možnú ovládateľnosť. Sofistikované rozloženie hmotnosti a interakcia komponentov pohonu a podvozka zohrávajú rozhodujúce úlohy. Dojazd až do 590 km* (BMW i4 eDrive40 – WLTP*) zvyšuje všestrannosť tohto vozidla a robí ho dokonalým aj pre každodenné využitie.

Obdobie výroby: od konca roka 2021

Pohon**: Elektrický motor (250 kW/340 k – 340 kW/544 k)

Dojazd**: 416–590 (WLTP*)

* Dobrovoľné dodatočné informácie. Viac podrobností o WLTP a predošlej testovacej procedúre NEDC nájdete na adrese www.bmw.de/wltp.

** Predbežne odhadované parametre, ktoré ešte neboli oficiálne potvrdené.

BMW i8.

BMW i8, avizované v roku 2009 na autosalóne IAA v nemeckom Frankfurte v podobe konceptu BMW Vision EfficientDynamics, bolo prvým sériovo vyrábaným plug-in hybridným športovým automobilom. Udržateľnosť kombinovalo s unikátnym sebavedomým dizajnom a vynikajúcou jazdnou dynamikou.

Zistiť viac

PRVÁ GENERÁCIA (i12, i15).

Modely BMW i BMW i8 I12 I15 prvá generácia bočný pohľad na ceste

Spotreba paliva malého automobilu s dynamikou športového vozidla – BMW i8 malo jedno aj druhé, vďaka svojmu hybridnému pohonu. Pri elektrickom pohone predných kolies dokázalo kupé vyvinúť maximálnu rýchlosť 120 km. Benzínový 3-valec TwinPower Turbo poháňal zadnú nápravu. Systémový výkon bol 362 koní (266 kW), resp. od roku 2018 až 374 koní (275 kW). Kombinácia oboch pohonov prinášala to najlepšie z oboch svetov. Toto priekopnícke vozidlo zároveň ponúkalo ako prvé medzi sériovo vyrábanými automobilmi doplnkové laserové predné svetlá. Od roku 2018 bolo BMW i8 k dispozícii aj ako Roadster, s celkovým počtom viac než 20 500 vyrobených kusov.

Obdobie výroby: 2013 – 2020

Pohon: 1,5-litrový benzínový motor (170 kW/231 k) + elektrický motor (96 kW/130 k – 105 kW/143 k), kombinovaný výkon hybridného systému: 266 kW/362 k – 275 kW/374 k

Dĺžka/šírka/výška: 4689 mm/1942 mm/1289 – 1291 mm

Dojazd (elektrický): 51–53 km (WLTP*)

* Dobrovoľné dodatočné informácie. Viac podrobností o WLTP a predošlej testovacej procedúre NEDC nájdete na adrese www.bmw.de/wltp.

BMW iX3.

Svojím úplne prvým elektrickým SAV integruje BMW technológiu budúcnosti do overených súčasných automobilových koncepcií. Inteligentné možnosti nabíjania sú tu skombinované so špičkovou jazdnou dynamikou a čistým dizajnom so silnými kontúrami.

Zistiť viac

PRVÁ ČISTO ELEKTRICKÁ GENERÁCIA (G08 BEV).

Modely BMW i BMW iX3 G08 prvá generácia bočný záber jazdný

Rok 2021 priniesol do showroomov BMW X3 s elektrickým pohonom a označením iX3. Tento elektromobil okamžite rozoznáte vďaka unikátnym BMW i obličkám. Aj interiér prináša originálne dizajnové prvky, napríklad modré štartovacie tlačilo a štandardné ambientné osvetlenie vo farbe BMW i Blue.

Technológia vozidla je inovatívna a moderná. Motor s výkonom 286 koní (210 kW) umožňuje dynamickú jazdu, typickú pre BMW. Vyššiu mieru udržateľnosti pomáha dosiahnuť aj výroba jeho pohonného systému bez použitia vzácnych prvkov. Miera rekuperácie sa dá regulovať v rámci štyroch možných nastavení, v závislosti od želaného komfortu, čo prispieva k možnosti dosiahnuť dojazd až do 458 km (WLTP*). Na vysokovýkonnej nabíjacej stanici dokážete naplniť jeho batériu na 80 % približne za pol hodiny.

Obdobie výroby: 2021 – súčasnosť

Pohon: elektrický motor (210 kW/286 k)

Dĺžka/šírka/výška: 4734 mm/1891 mm/1668 mm

Dojazd: do 458 km (WLTP*)

* Dobrovoľné dodatočné informácie. Viac podrobností o WLTP a predošlej testovacej procedúre NEDC nájdete na adrese www.bmw.de/wltp.

BMW iX.

Prvé čisto elektrické SAV od BMW s pohonom všetkých kolies – BMW iX ponúka luxus a ušľachtilý minimalizmus, v kombinácii so špičkovou technológiou motorov. Maximálny komfort spája s monolitickým dizajnom a unikátnym pocitom priestrannosti. Toto je vozidlo novej generácie.

Zistiť viac

PRVÁ GENERÁCIA (i20).

Modely BMW i BMW iX I20 prvá generácia predobočný pohľad jazdný

Puristická forma BMW iX očarí minimalistickými, ale charakteristickými líniami a plynulo integrovanými detailmi, ktoré zvýrazňujú priekopníckeho ducha. Navyše, predný tvar písmena T s najštíhlejšími prednými svetlometmi z histórie výroby BMW je kombinovaný s expresívne vysokými obličkami. Zapustené kľučky, bezrámové dvere a veľkorysé obdĺžnikové kontúry lemov blatníkov sa zjednocujú aby vytvorili sebavedomú a modernú auru.

BMW iX je však aj technicky pozoruhodné, s dvoma výkonnými elektrickými motormi a elektrickým pohonom všetkých kolies BMW xDrive. Model BMW iX xDrive40 produkuje celkový výkon 326 koní (240 kW) a dojazd 397–425 km (WLTP*). Jazdné zážitky sú ešte intenzívnejšie v BMW iX xDrive50 s výkonom až 523 koní (385 kW) a dojazdom až do 629 km (WLTP*). Rýchla nabíjacia stanica (vysokovýkonná nabíjacia stanica IONITY) umožní obnoviť maximálny dojazd za nabíjanie kratšie než 40 minút.

Nový systém iDrive a komplexný arzenál asistenčných systémov, v kombinácii s pohonom a podvozkom, vytvárajú celkovo unikátny jazdný zážitok, ktorý signalizuje budúcnosť: V tomto prémiovom SAV sa zjednocujú technický pokrok, precíznosť a luxus.

Obdobie výroby: od konca roka 2021

Pohon: elektrický motor (240 kW/326 k – 385 kW/523 k)

Dojazd: 397 – 629 km (WLTP*) 

BMW i7.

Prvé čisto elektrické BMW i7 kombinuje elektrický výkon s multisenzorickou zábavou, s cieľom vyprodukovať nezabudnuteľný zážitok z jazdy.

Zistiť viac

PRVÁ GENERÁCIA (G70).

Modely BMW i BMW i7 G70 prvá generácia

V roku 2022 uzrelo svetlo sveta BMW radu 7 (G70) ako nová tvár luxusnej triedy, kombinujúca čistú eleganciu s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami a multisenzorickou zábavou.

Na exteriéri priťahujú všetku pozornosť monolitický dizajnový jazyk a ikonické predné partie. Osvetlené kontúry obličiek a dvojdielne štíhle LED predné svetlomety udeľujú eleganciu na prvý pohľad a na želanie sú k dispozícii aj v obzvlášť ušľachtilej verzii ako BMW krištáľové predné svetlomety Iconic Glow s podsvietenými Swarovski prvkami. V kombinácii s pozoruhodným svetelným uvítacím scenárom „Great Entrance Moments“ to vytvára obraz výnimočnej a exkluzívnej osobnosti.

Luxusnú atmosféru v interiéri šíria vysoko kvalitné materiály ako napríklad koža Merino, kašmírová vlna a Swarovski krištále. V kombinácii s modernou technológiou, ergonomicky optimalizovanou pre vodiča, je výsledkom obdivuhodná súhra elegancie, komfortu a inovatívnosti: Multifunkčný ovládací prvok BMW Interaction Bar napríklad uchváti svojím brúseným vzhľadom a kombinuje vizuálne aj haptické ovládanie. Spolu so 14,9-palcovým displejom s vysokým rozlíšením vytvára unikátny multimediálny kokpit.

V novom BMW i7 však jazdný zážitok nie je vyhradený iba pre vodiča. Plný komfort si vychutnajú aj pasažieri. Doplnková 31,3-palcová obrazovka BMW Theatre Screen vytvorí veľkolepú atmosféru kina. Spolu s krištáľovo čistým zvukom a 4D audio prezentáciou doplnkového Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound systému je výsledkom unikátny zážitok zo zadných sedadiel, ktorý pošle na skvelý výlet aj vaše oči a uši.

Luxusný sedan BMW radu 7 je k dispozícii od roku 2022 po prvýkrát aj v podobe čisto elektrického priekopníka BMW i7. Vďaka výkonu až 400 kW (544 k) a čisto elektrickému dojazdu viac než 600 km si môžete vychutnať maximálnu dynamiku a flexibilnú udržateľnosť s nulovými lokálnymi emisiami. Systém BMW IconicSounds Electric doplní jazdu špeciálnymi zvukmi, na ktorých tvorbe sa podieľal Hans Zimmer a ktoré ešte viac prehĺbia jazdný zážitok.

Obdobie výroby: od 2022
Motory: 2 elektromotory, výkon: 400 kW (544 k)
Dojazd: až do 625 km (WLTP)*

Modely BMW i vozidlá BMW stojace pred budovou predajcu BMW

OVERENÉ JAZDENÉ AUTOMOBILY BMW.

Modely BMW i BMW iX predný pohľad statický na nabíjacej stanici

BMW iX.

Modely BMW i BMW i4 predobočný pohľad jazdný na ceste

BMW i4.

Modely BMW i BMW iX3 bočný pohľad

BMW iX3.

Spotreba elektrickej energie a dojazd.

 • BMW i3:
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 15,3–16,5
  Dojazd v km: 279–308

  BMW i4(1):
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 16,1–22,5
  Dojazd v km: 416–590

  BMW iX3:
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: –
  Dojazd v km: –

  BMW iX:
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 19,4–21,4
  Dojazd v km: 397–629

  BMW i7 xDrive60(1):
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP): 18,4–19,6
  Elektrický dojazd v km (WLTP): 591–625

  Hodnoty vozidiel označených indexom (1) sú predbežné.

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.