NOVÉ BMW iX: PRIEKOPNÍK NOVEJ ÉRY.

Zrodené z vízie. Vytvorené pre elektrickú mobilitu. Vďaka efektívnej technológii BMW eDrive a elektrickému pohonu všetkých kolies dosahuje BMW iX výnimočný dojazd aj pozoruhodnú akceleráciu z pokoja. Jeho priamočiary dizajnový jazyk mu dodáva moderný a expresívny vzhľad. V interiéri sa vysoko kvalitné prémiové prostredie, v kombinácii so špičkovými technológiami, postará o maximálny komfort a priestranné sedenie pre päť osôb. Objavte svoje obľúbené miesto na kolesách – BMW iX.

Zistiť viac

BMW iX – TO NAJLEPŠIE.

BMW iX Aventurine Red i20 bočný pohľad exteriér

MONOLITICKÝ DIZAJN EXTERIÉRU.

Čisté povrchy a minimalistický dizajn dodávajú BMW iX jeho silný charakter.

BMW iX i20 kokpit interiér

VIAC PRIESTORU PRE KVALITNÝ ŽIVOT.

Vysoko kvalitné prémiové prostredie, v kombinácii so špičkovými technológiami, vám poskytne bezprecedentný pocit priestoru – v BMW iX – vašom novom obľúbenom mieste na kolesách.

BMW iX Cashmere Silver i20 predný pohľad na ceste

DOJAZD VYŠE 600 KM*.

Navrhnuté pre dlhé trasy a vytvorené pre elektrickú mobilitu – BMW iX stanovuje nové štandardy každodennej praktickosti, vďaka svojmu elektrickému pohonu všetkých kolies a dojazdu vyše 600 km*.

BMW iX Cashmere Silver i20 pohľad zhora na ceste

RADOSŤ Z ELEKTRICKEJ JAZDY.

Dva vysoko efektívne elektromotory BMW s výkonom vyše 500 koní takmer nehlučne katapultujú BMW iX z 0 na 100 km/h za menej než 5 sekúnd, s plynulou akceleráciou.

BMW iX Cashmere Silver i20 predobočný pohľad na nabíjacej stanici

POHODLNÉ, RÝCHLE A JEDNODUCHÉ NABÍJANIE.

Doma, v práci aj na cestách: Produkty a služby BMW Charging vám poskytnú tie najvhodnejšie riešenia pre nabíjanie. S maximálnym nabíjacím výkonom až do 200 kW sa BMW iX nabije z 10 na 80 % za menej než 40 minút.

BMW iX Aventurine Red i20 interiér Castanea

NEUVERITEĽNE INTUITÍVNY VODIČSKÝ ZÁŽITOK.

Jedinečne emotívny dizajn interiéru sa spája s inteligentným komfortom a priekopníckou technológiou. Pomocou BMW iDrive štartuje BMW iX novú éru jazdných zážitkov.

BMW iX i20 video

„BMW Group sa neustále snaží o svoje znovuobjavenie. Je to ústredná zložka našej firemnej stratégie. A tento prístup vyjadruje BMW iX v pozoruhodne koncentrovanej forme.“


Oliver Zipse, Predseda predstavenstva BMW AG

Zistiť viac

MONOLITICKÝ DIZAJN.

Dizajn exteriéru BMW iX.

Tvár novej generácie. Pre dizajnovú koncepciu BMW iX sme sa podujali vykročiť ešte ďalej a vytvoriť úplne nový štylistický jazyk – expresívny, nie však preexponovaný. Inteligentný, nie však komplikovaný. V skratke: dizajn, ktorý na prvý pohľad symbolizuje novú formu radosti z jazdy. Výsledkom je SAV, ktoré stanovuje nové trendy svojím monolitickým tvarom, charakterovo silnými detailmi a inteligentnými Shy Tech prvkami: nové BMW iX
BMW iX i20 dizajn exteriéru video
BMW iX Aventurine Red i20 predný pohľad
„Monolitický dizajn s malým množstvom, ale vysokou precíznosťou línií, je demonštráciou charakteru a moderného vzhľadu. BMW iX je robustné, zároveň však čisté a elegantné."
Domagoj Dukec, riaditeľ dizajnu BMW
BMW iX Cashmere Silver i20 bočný pohľad statický
BMW iX i20 Cashmere Silver zadobočný pohľad statický
BMW iX Cashmere Silver i20 zadný pohľad statický
BMW iX i20 dizajn exteriéru video
BMW iX Aventurine Red i20 predný pohľad
BMW iX Cashmere Silver i20 bočný pohľad statický
BMW iX i20 Cashmere Silver zadobočný pohľad statický
BMW iX Cashmere Silver i20 zadný pohľad statický

MÔJ OBĽÚBENÝ PRIESTOR.

Dizajn interiéru nového BMW iX.

Symbióza technológie a relaxu vytvára priestor pre plnú kvalitu života. Nechajte sa inšpirovať interiérom BMW iX. Jeho elegantný minimalizmus a špičkové Shy Tech prvky, v kombinácii s panoramatickou sklenenou strechou, vytvárajú unikátny pocit priestoru, ktorý premení cestovanie na úplne nový zážitok. Svojím čistým dizajnovým jazykom, vysoko kvalitnými materiálmi a najmodernejšou technológiou sa interiér stane vašim absolútne najobľúbenejším miestom.
BMW iX i20 dizajn interiéru video
BMW iX i20 kokpit dizajn interiéru Suite Castanea
„BMW iX sme navrhli zvnútra smerom von. Zároveň bolo pre nás veľmi dôležité, aby sme vytvorili moderný a minimalistický dizajn interiéru s pocitom veľkého priestoru."
Domagoj Dukec, riaditeľ dizajnu BMW
BMW iX i20 dizajn interiéru Loft Stonegrey
BMW iX i20 dizajn interiéru Suite Castanea
BMW iX i20 zadné sedadlá Loft Stonegrey
BMW iX i20 dizajn interiéru video
BMW iX i20 kokpit dizajn interiéru Suite Castanea
BMW iX i20 dizajn interiéru Loft Stonegrey
BMW iX i20 dizajn interiéru Suite Castanea
BMW iX i20 zadné sedadlá Loft Stonegrey

NOVÁ ÉRA JAZDNÝCH ZÁŽITKOV.

BMW iDrive v novom BMW iX.

Najemotívnejší a najkomfortnejší jazdný zážitok, aký sme kedy v BMW vytvorili. S komplexne vylepšeným systémom BMW iDrive sa môžete ponoriť do úplne nového zážitku z interiéru, ktorý plynulo rozširuje váš každodenný digitálny život. High-tech, inteligencia a luxus v kombinácii s digitálnym dizajnom prinášajú unikátny výsledok. Vďaka orientácii na vodiča, typickej pre BMW, dostáva vodič od dizajnu BMW optimálnu podporu, spolu s čistým charakterom a estetikou ovládacích panelov a jednoduchým prirodzeným ovládaním. Kombinácia inovatívnych senzorov a umelej inteligencie vytvára prepojenie, ktoré vedie k individualizovaným a proaktívnym dialógom medzi vodičom a vozidlom, čím otvára nové horizonty vášho jazdného zážitku.
 BMW iX i20 interiér užívateľské rozhranie iDrive video
BMW iX i20 interiér užívateľské rozhranie iDrive Castanea
„V tomto odvetví neexistuje užívateľské rozhranie, ktoré by sa dalo ovládať tak jednoducho a bezpečne ako náš nový systém BMW iDrive."
Frank Weber – člen predstavenstva BMW AG
BMW iX i20 interiér užívateľské rozhranie iDrive kokpit Castanea
BMW iX i20 interiér užívateľské rozhranie iDrive kokpit Stonegrey
 BMW iX i20 interiér užívateľské rozhranie iDrive video
BMW iX i20 interiér užívateľské rozhranie iDrive Castanea
BMW iX i20 interiér užívateľské rozhranie iDrive kokpit Castanea
BMW iX i20 interiér užívateľské rozhranie iDrive kokpit Stonegrey

BEZPRECEDENTNÁ VÁŠEŇ PRE DETAILY.

Shy Tech a najmodernejšie technológie v novom BMW iX.

Svojím dizajnom, svojou atmosférou luxusného salónika v interiéri a svojimi inovatívnymi Shy Tech prvkami, je BMW iX, ako automobil s nulovými miestnymi emisiami, zážitkom z komfortnej mobility pre každodenný život aj pre cestovanie. Koncepcia Shy Tech dáva posádku do centra pozornosti a technológiu ponecháva v zákulisí, až kým nie je potrebná: Táto neviditeľná inteligencia sa odráža v ozaj výnimočných a unikátnych detailoch celého BMW iX.

BMW iX Aventurine Red a Cashmere Silver i20 pohľad zhora
BMW iX Aventurine Red i20 zadobočný pohľad

Monolitická forma.

Výrazné povrchy, robustné proporcie a inovatívne detaily, ktoré sú dokonalo integrované do karosérie vozidla, vytvárajú minimalistický charakter dizajnu a ikonický monolitický vzhľad BMW iX.
BMW iX Cashmere Silver i20 bočný pohľad

Minimalistické povrchy.

Vizuálna sila BMW iX pramení z jeho robustne tvarovaných a prehľadne usporiadaných povrchov, ako aj z minimalistického a precízneho využitia charakterových línií. Výsledkom je moderný vzhľad, podčiarkujúci monolitický dizajn karosérie.
BMW iX Aventurine Red i20 predný pohľad

Predný dizajn.

Predná časť BMW iX prináša novú futuristickú interpretáciu s expresívnym vyjadrením. Vertikálne orientované obličky markantne zvýrazňujú progresívny vzhľad SAV, v kombinácii s najštíhlejšími dvojitými prednými svetlometmi, aké sa kedy v BMW sériovo vyrábali.
BMW iX Aventurin Red i20 side view

Bočný pohľad.

Bočný pohľad BMW iX odhaľuje dynamické SAV proporcie, typické čistými povrchmi bez charakterových línií. Ohromujúce obdĺžnikovité kontúry okolo kolies sebavedomo priťahujú pozornosť, v štýle typickom pre prvé modely BMW X. Vonkajšie zrkadlá, kľučky dverí a grafické zúženie okien smerom dozadu, známe ako „streamflow“, sú harmonicky integrované do celkového vzhľadu.
BMW iX Cashmere Silver i20 zadný pohľad

Zadný dizajn.

Zadná časť BMW iX stelesňuje dizajn exteriéru v jeho najčistejšej forme: minimalistickej a expresívnej. Veľké povrchy, najštíhlejšie zadné svetlá BMW Group a plynulo integrované dvere batožinového priestoru zaisťujú moderný vzhľad. Veľké prvky difúzora optimalizujú aerodynamiku a spolu s plochým prekrytím podlahy predlžujú dojazd.
BMW iX Aventurine Red i20 predobočný pohľad

Športový balík.

Športový balík prináša extrovertne novú interpretáciu minimalistického dizajnového jazyka: V kontraste k laku karosérie zostáva dolná časť vozidla vysokolesklá čierna, po celej jeho šírke. Športové detaily, ako napríklad lichobežníkový tvar centrálnych prvkov, zvýrazňujú expresívnosť dizajnu prednej časti.
BMW iX i20 sedadlá dizajn interiéru Suite Castanea

Vaše obľúbené miesto na kolesách.

Pre interiér BMW iX je typický otvorený a vzdušný pocit priestoru. Atmosféra interiéru je poznačená ušľachtilým minimalizmom, čo prináša aj viac miesta pre nohy, vďaka vynechaniu stredového tunelu vpredu aj vzadu. Voľne stojaca, inak povedané plávajúca stredová konzola, vyzerá takmer ako kaviarenský stolík v luxusnom hoteli.
BMW iX i20 kokpit dizajn interiéru Suite Castanea

Minimalistický dizajn interiéru.

Dizajn interiéru charakterizuje maximálne zjednodušenie a odstránenie tlačidiel všade, kde nie sú potrebné. Na čistej a plynulej stredovej konzole sú konvenčné tlačidlá nahradené senzorickými povrchmi, k čomu sa pridáva ovládač iDrive Touch Controller s priehľadným dizajnom a vysoko kvalitnou sklenenou optikou. To isté platí pre nový dizajn elegantného pákového prepínača na voľbu prevodov.
BMW iX i20 dizajn interiéru vzadu Suite Castanea

Salónne sedadlá vzadu.

Zadné sedadlo je navrhnuté pre troch pasažierov – a pre maximum komfortu. Všetky miesta na sedenie majú opierky hlavy a v tých môžu byť doplnkovo aj integrované reproduktory. Navyše, zadné operadlo je delené a sklopné v pomere 40 : 20 : 40, čo umožní variabilné zväčšovanie už v základe veľkého batožinového priestoru.
BMW iX i20 panoramatická sklenená strecha interiér

Panoramatická sklenená strecha.

Celoplošná sklenená strecha Sky Lounge poskytuje pocit otvoreného priestoru, pre uvoľnenú atmosféru luxusného salónika v interiéri. Na ochranu pred priamym slnkom sa dá elektrochromaticky zatieniť a pasažierom vytvorí ešte viac miesta nad hlavou, keďže eliminuje nutnosť obloženia stropu.
BMW iX i20 čalúnenie dizajn interiéru Loft Stonegrey

Moderné materiály.

Vysoko moderný interiér BMW iX vyniká špeciálnou kompozíciou materiálov, farieb a vzorov. Asymetrický diagonálny dizajn, nezvyčajné prešívanie a dodatočné kontrastné stehy vytvárajú dojem, typický pre luxusný hotel.
BMW iX i20 BMW Curved Display interiér

BMW Curved Display.

BMW Curved Display, teraz prvýkrát v sériovej výrobe, je centrálnou zobrazovacou a ovládacou jednotkou v BMW iX – ako vskutku inovatívna forma orientácie na vodiča. 12,3-palcový info displej splýva so 14,9-palcovým iDrive displejom a spolu vytvárajú jednoliaty celok, ktorý pôsobí na palubnej doske ako kus moderného vizuálneho umenia.
BMW iX i20 volant interiér

Šesťuholínkový volant.

Prvý šesťuholníkový volant BMW, s geometriou inšpirovanou svetom pretekov, optimalizuje komfort nasadania a sedenia, ale aj výhľad na všetky informácie, relevantné pre vodiča. Nový dizajn multifunkčných tlačidiel s luxusným skleneným vzhľadom umožňuje vysoko intuitívne ovládanie. Navyše, k dispozícii je po prvýkrát aj vyhrievanie volantu s reguláciou v troch stupňoch.
BMW iX i20 sedadlá dizajn interiéru Loft Stonegrey

Predné sedadlá.

BMW iX ponúka už v štandardnej výbave novú konštrukciu sedadiel, pre maximálny komfort sedenia a zároveň pre uvoľnenú atmosféru v štýle salónika. Na želanie môžu byť po prvýkrát do konštrukcie sedadiel integrované aj reproduktory a 4D vibračné moduly pre obzvlášť intenzívny zážitok zo zvuku.
BMW iX i20 inteligentné obličky detailný pohľad predný

Inteligentné obličky.

Keďže elektrický pohon BMW iX potrebuje iba malý prísun chladiaceho vzduchu, BMW obličky sú plne uzavreté a stávajú sa inteligentným povrchom. Nachádza sa tu kamerová technológia, radarové funkcie a ultra moderné senzory, ako aj zodpovedajúce čistiace systémy.
BMW iX i20 BMW logo predná kapota detailný pohľad

Logo BMW na prednej kapote.

Logo BMW na prednej časti vozidla plní aj funkciu krytu pre nádrž ostrekovača, takže jej dopĺňanie je mimoriadne čisté a praktické. Otvoríte ho krátkym stlačením a po doplnení kvapaliny ho opäť jednoducho zatvoríte.
BMW iX i20 zadná kamera detailný pohľad

Zadná kamera.

Zadná kamera je nenápadne integrovaná v jednotke zadného loga BMW. Objektív kamery sa čistí automaticky pomocou ostrekovača, takisto integrovaného priamo v logu a vysúvajúceho sa smerom von v prípade potreby.
BMW iX i20 reproduktor detailný pohľad

Reproduktory.

Panely reproduktorov priestorového zvukového systému sú neviditeľne ukryté pod látkou vo výplniach dverí, ako aj priamo v opierkach hlavy, pre unikátny zážitok z počúvania.
BMW iX i20 kokpit detailný pohľad

BMW Head-Up displej.

Projektor BMW Head-Up displeja je po prvýkrát bezrámový a plynulo zapustený, čiže takmer neviditeľný v povrchu palubnej dosky.

FAKTY O NOVOM BMW iX:

  • 01 Dojazd vyše 600 km*
  • 02 Elektrický pohon všetkých kolies s dvoma elektricky poháňanými nápravami a výkonom vyše 500 koní (370 kW)*
  • 03 Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za menej než 5 sekúnd*
  • 04 Dobitie na 120 km jazdy už za 10 minút*
  • 05 Verejné rýchlonabíjanie z 0 na 80 % za menej než 40 minút
BMW iX Cashmere Silver i20 bočný pohľad statický

NOVÁ DIMENZIA KAŽDODENNEJ VYUŽITEĽNOSTI.

BMW iX prináša revolúciu do segmentu prémiových SAV. S dojazdom viac než 600 km* je ideálne na každodenné používanie aj na dlhé cesty, čo ho robí všestranným vozidlom. Za jeho špičkovými parametrami stojí unikátna koncepcia hmotnostne optimalizovanej karosérie, vytvorená vďaka našim dlhoročným skúsenostiam, v kombinácii s inteligentnou odľahčenou konštrukciou a inovatívnymi materiálmi ako sú napríklad hliník, oceľ a karbón.

POZORUHODNÝ DOJAZD.

BMW iX Cashmere Silver i20 predný pohľad na ceste

Inovatívny pohon.

Okrem dvoch elektrických motorov obsahuje piata generácia pohonu BMW eDrive aj vysokonapäťovú batériu, riadiacu elektroniku a nabíjaciu technológiu BMW iX. Dva silné elektromotory, aplikované pre čisto elektrický pohon všetkých kolies, sú nielen efektívne, ale zároveň dvíhajú BMW iX na úroveň športového automobilu: Vyše 500 koní* výkonu prispeje k tichej akcelerácii z 0 na 100 km/h za menej než 5 sekúnd.

BMW iX Cashmere Silver i20 pohľad zhora na ceste

Efektívny komfort jazdy.

Individuálne nastaviteľný rekuperačný systém, v kombinácii so vzduchovým odpružením oboch náprav, garantuje nielen dlhší dojazd, ale umožňuje vodičovi BMW iX prispôsobiť jeho jazdné vlastnosti svojmu želaniu. Športové, komfortné, alebo optimalizované na dojazd – až po „pocit jediného pedálu“, čiže vtedy, keď vozidlo brzdí už po uvoľnení pedálu akcelerátora, s typickým plavným pocitom elektrickej jazdy.

BMW iX Cashmere Silver i20 zadobočný pohľad nabíjanie cez BMW Wallbox

ZJEDNODUŠENÉ NABÍJANIE S BMW CHARGING.

Vďaka množstvu riešení nabíjania od BMW Charging pre domov aj na verejnosti sú pre vaše BMW iX otvorené všetky možnosti. Súčasťou dodávky vozidla sú dôležité produkty a služby, ako napríklad prístup do siete verejných nabíjacích staníc BMW Charging s viac než 450 tisíc nabíjacími miestami po celom svete, ako aj výbava pre nabíjanie doma. BMW iX dosahuje nabíjací výkon až do 200 kW. To znamená, že ho nabijete pre 120 km jazdy iba za 10 minút, alebo z 10 na 80 % batérie za menej než 40 minút. Doma môžete svoje BMW iX komfortne nabiť zariadením BMW Wallbox s výkonom do 11 kW za menej než 11 hodín, čiže naplníte jeho batériu na 100 % napríklad cez noc. Prostredníctvom BMW Charging ponúka BMW novú štruktúru tarify pre verejné nabíjanie, s cieľom jeho zjednodušenia a zvýšenia jeho komfortu na úroveň domáceho nabíjania. BMW Charging vám otvorí prístup k nabíjacím staniciam množstva poskytovateľov – cez BMW Charging kartu alebo prostredníctvom aplikácie.

BMW iX Cashmere Silver i20 bočný pohľad statický

INOVATÍVNA AERODYNAMIKA BMW iX.

BMW iX sa riadi princípom „forma nasleduje funkciu“ na každom milimetri svojho dynamického dizajnu. Evidentné je to predovšetkým na hladkých povrchoch karosérie s ustupujúcim priestorom pre posádku, redukovanými spojmi, ako aj plocho zakrytovanou podlahou. V kombinácii s uzavretou prednou časťou a difúzorom vzadu, ako aj vďaka nezvyčajným detailom, napríklad zapusteným kľučkám dverí či vonkajším zrkadlám integrovaným do krytov pontónov dverí, dosahuje BMW iX vynikajúcu hodnotu Cx iba 0,25. Takto kombinuje efektivitu a dlhý dojazd s inovatívnym dizajnom SAV.

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO₂.

* merané podľa testovacieho cyklu WLTP

BMW iX(1):
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): menej než 21
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Zistiť viac