ATRAKTÍVNE INOVATÍVNY.

BMW i

Dizajn BMW i3.

ATRAKTÍVNE INOVATÍVNY.

Dizajn BMW i3.

ATRAKTÍVNE INOVATÍVNY.Dizajn BMW i3.

Všetko sa to začalo čistým listom papiera. Ak sme sa chceli dostať za nový horizont, museli sme premyslieť úplne celú koncepciu vozidla, od samého základu, dôkladnejšie než kedykoľvek predtým. To nám otvorilo nové nepreskúmané oblasti. A keďže automobil je ako puzzle, kde jednotlivé kúsky závisia jeden od druhého, elektrická jazda dostala úplne novú formu – takú, ktorá celkom po novom reflektuje na život v meste. BMW i3 na jednej strane okamžite identifikujete ako skutočné BMW, keď sa však pozriete bližšie, napríklad na exteriér, uvidíte, ako jeho senzačný dizajn celkom pretransformoval náš imidž mobility.

Progresívny a zároveň eminentne udržateľný dizajn získal pre BMW i3 už množstvo rozličných medzinárodných ocenení, vrátane takých prestížnych ako sú iF Gold Product Design, World Green Car alebo World Car Design of the Year.

BMW i

KONCEPCIA DIZAJNU.

Šéf dizajnu Benoît Jacob spolu so svojím tímom vytvorili vozidlo, ktoré je komplexne zamerané na elektrickú mobilitu. Vznikla úplne nová modulárna architektúra LifeDrive, pozostávajúca z dvoch nezávislých jednotiek: modulu Life, čiže kabíny pre posádku, vyrobenej s použitím karbónu a hliníkového modulu Drive, ktorý nesie komponenty pohonu, podvozka a vysokonapäťovú batériu. Unikátny charakter vozidla sa výrazne prejaví aj v interiéri: inovatívne a udržateľné materiály ako karbón a drevo sú tu nielen použité, ale aj vizuálne zvýraznené. Takýmto spôsobom vytvára BMW i3 novú hodnotu, ktorá osloví viaceré zmysly.

EXTERIÉR BMW i3.

EFEKTIVITA.

Elektrická mobilita vás nechá zabudnúť na kompromisy – ak je vyvinutá systematicky, od základu. Napríklad umiestnenie relatívne kompaktného elektrického motora vzadu vytvára priestor na výraznejšie natáčanie predných kolies, čo značne uľahčí parkovanie a zlepší manévrovacie schopnosti. Ďalším určujúcim prvkom udržateľnosti BMW i3 sú v priemere veľké, pritom však úzke pneumatiky na aerodynamických diskoch. Spolu pomáhajú znížiť valivý odpor, čím vylepšujú celkové charakteristiky BMW i3 počas jazdy.

KARBÓNOVÁ KONŠTRUKCIA.

Ďalším príkladom je použitie karbónu, ktoré vytvorilo otvorenejší priestor pre posádku. Karbónová konštrukcia umožnila integrovať B-stĺpiky priamo do dverí. To znamená, že keď sa protichodné dvere, tzv. Coach Doors, otvoria, prístup do interiéru nie je stĺpikmi obmedzený. Vďaka mierne zvýšenej pozícii sedenia a dizajnu BMW Streamflow vám okná splývajúce do seba poskytujú celkovo lepší výhľad z vozidla.

LED SVETLOMETY.

Zabezpečiť dokonalú viditeľnosť aj v noci: to je úloha LED predných svetlometov v tvare písmena U. Boli vytvorené špeciálne pre BMW i3 a udeľujú mu jeho charakteristický vzhľad.

BLACK BELT.

Jednou z obzvlášť markantných dizajnových čŕt je tzv. Black Belt (čierny pás), ktorý sa tiahne z prednej kapoty, cez strechu, až dozadu. Tento prvok podčiarkuje inovatívnu architektúru LifeDrive a vizuálne ešte viac odľahčuje kabínu pre posádku.

BMW i OBLIČKY.

Aj elektrické motory potrebujú chladenie, nie však zďaleka také intenzívne ako agregáty s vnútorným spaľovaním. Preto majú charakteristické obličky uzavretý dizajn svojej dvojitej mriežky. Tým dokážu vizuálne demonštrovať moderný charakter BMW i3, hlavne ak sú farebne zvýraznené.

DIZAJN INTERIÉRU.

Funkčná priestrannosť: BMW i3 poteší svoju posádku prehľadným a zároveň veľkorysým dizajnom interiéru. Všetko tu má svoj účel, každý jeden detail svojou formou nasleduje funkciu. Architektúra BMW LifeDrive zároveň prináša úplne nový pocit z priestoru s inovatívnym, až futuristickým nádychom. Podlaha interiéru nie je predelená žiadnym tunelom, protichodne sa otvárajúce dvere vytvárajú vstupný otvor bez prekážajúcich B-stĺpikov.

Interiér BMW i3 vám umožní zažiť udržateľnosť viditeľným a hmatateľným spôsobom: veľký podiel materiálov tu použitých pochádza z obnoviteľných alebo recyklovaných surovín. Zároveň podčiarkujú sofistikovaný a priestranný charakter interiéru a prispievajú tak k elegantnej atmosfére otvoreného loftu.

Udržateľný. Funkčný. Unikátny.

Zažite dizajn interiéru BMW i3.

INTERIÉROVÉ SVETY.

 

 • ATELIER.

  Štandardná verzia výbavy ATELIER ponúka autentickú vysokú kvalitu materiálov. Farebné aj materiálové kontrasty vytvárajú živý dojem z tohto interiérového sveta. Kombinácia materiálov Neutronic Aragaz Grey zvýrazňuje moderný charakter interiéru.

 • LOFT.

  Výbavová verzia LOFT vytvára dojem štýlovej rovnováhy. Svetlé materiály, napríklad futuristický kenaf, vzbudzujú príjemnú a pokojnú atmosféru. Špeciálne umiestnené ozdobné prvky vo farbe BMW i Blue zvýrazňujú puristický charakter. Svetlá palubná doska s povrchovou štruktúrou BMW i vytvára v kombinácii so svetlou kožou na volante moderné dizajnové akcenty.

 • LODGE.

  LODGE spája novú vysokú kvalitu s prírodnou estetikou. Svetlé povrchy s kombináciou vlny a prírodnej kože Solaric Cassia vytvárajú otvorenú a priateľskú atmosféru. Ozdobný prvok na koženom volante má matné strieborné spracovanie. Na čierno zafarbené eukalyptové drevo s otvorenými pórmi, pochádzajúce z certifikovaného udržateľného lesného hospodárstva, prináša úplne novú formu zážitku z drevených interiérových komponentov.

 • SUITE.

  Kombinácia kože Stellaric Dalbergia Brown, spracovanej prírodným spôsobom, na palubnej doske a sedadlách, pomáha výbave SUITE dosiahnuť evidentne prémiový charakter. Doplnkové na čierno farbené eukalyptové drevo s otvorenými pórmi zaujme ako exkluzívny detail. Galvanizované ozdobné prvky na viacerých miestach interiéru kompletizujú sofistikovanosť tejto výbavovej verzie.

LIMITOVANÉ BMW I3 S DIZAJNOM MR PORTER.

Čo vznikne, keď sa BMW i pustí do spolupráce s oceňovanou online platformou mrpotrer.com, zameranou na štýlového muža? Limitovaná edícia, unikátne BMW i3, s dizajnom MR PORTER. Toto neprehliadnuteľné BMW i3 je dokonalým spoločníkom módne orientovaných pánov, ktorí si cenia nádych extravagancie.

Pri vytváraní tejto prémiovej edície v spolupráci so značkou Mr Porter a jej dizajnovým tímom sa charakteristické prvky štylistiky BMW vylepšili o množstvo výnimočných detailov. Exkluzívny exteriér vozidla vo farbe Tuxedo Blue je vyšperkovaný bielymi akcentmi na zrkadlách, prahoch a obličkách. Ďalším doplnkom sú ručne maľované línie s nápisom Mr Porter. Tento štýl pokračuje aj v interiéri: nájdete tu biely vnútorný prstenec na volante, biele prešívanie na koberčekoch a drevené obkladové lišty Dark Oak s individuálne gravírovaným nápisom Mr Porter.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Spotreba paliva, energie a emisie CO₂ pre BMW i3 (60 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 12,9
  Emisie CO₂ v g/km (kombinované): 0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO₂ pre BMW i3 (94 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 12,6 / 13,1*
  Emisie CO₂ v g/km (kombinované): 0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO₂ pre BMW i3 (60 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Spotreba energie v kWh/100 km: 13,5
  Emisie CO₂ v g/km (kombinované): 13

  Spotreba paliva, energie a emisie CO₂ pre BMW i3 (94 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Spotreba energie v kWh/100 km: 11,3 / 11,9**
  Emisie CO₂ v g/km (kombinované): 0,6

  Spotreba paliva, energie a emisie CO₂ pre BMW i8 s pohonom Plug-In Hybrid BMW eDrive:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1
  Spotreba energie v kWh/100 km: 11,9
  Emisie CO₂ v g/km (kombinované): 49

  * Kolesový cluster 2: 20“ Styling 431
  ** Kolesový cluster 2: 20“ zimné pneumatiky

  Hodnoty spotreby paliva, energie a emisií CO₂ závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík.

  Dojazd závisí od množstva faktorov, obzvlášť od osobného vodičského štýlu, zvolenej trasy, počasia, použitia klimatizácie/kúrenia a pred-klimatizácie.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO₂ pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO₂ Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.