CIEĽ V DOSAHU. S VEĽKOU REZERVOU ENERGIE.

BMW i

Ideál každodenného využitia – dojazd a nabíjanie BMW i3.

CIEĽ V DOSAHU. S VEĽKOU REZERVOU ENERGIE.

Ideál každodenného využitia – dojazd a nabíjanie BMW i3.

CIEĽ V DOSAHU. S VEĽKOU REZERVOU ENERGIE.Ideál každodenného využitia – dojazd a nabíjanie BMW i3.

BMW i systematicky presadzuje vývoj udržateľnej elektrickej mobility vo forme čo najpraktickejšej pre každodenné použitie. Okrem osvedčeného 60 ampér-hodinového modelu BMW i3 je teraz k dispozícii aj variant s dlhším dojazdom vďaka kapacite batérie až 94 Ah. Zatiaľ čo BMW i3 (60 Ah) ponúka dojazd do 190 km podľa cyklu NEDC, BMW i3 (94 Ah) vám umožní dosiahnuť podľa tohto cyklu ciele vzdialené až do 300 km (do 200 km v bežnej prevádzke). To znamená, že BMW i3 sa okrem spoľahlivého mestského vozidla stáva dokonalým riešením mobility aj pre každodenné dochádzanie z domu do práce, vrátane príležitostných odbočení.

Individuálny dojazd si dokážete určiť pomocou kalkulačky dojazdu.

Ak sa vám míňajú zásoby energie, BMW i3 sa dokáže nabiť takmer samo: Využite čas, kým parkuje, na jeho pohodlné nabitie iba za pár hodín cez noc doma, pomocou štandardného nabíjacieho kábla (Mode 2), prípadne cez zariadenia BMW i Wallbox alebo BMW i Wallbox Pro. Dĺžku nabíjania BMW i3 vám pomôže určiť kalkulačka nabíjania.

BMW i

PROFILY VODIČA.

BMW i3 je teraz k dispozícii vo dvoch modelových variantoch. Osvedčené BMW i3 (60 Ah) poskytne dojazd do 190 km (jazdný cyklus NEDC). BMW i3 (94 Ah) ponúka akčný rádius až do 300 km v cykle NEDC (do 200 km v bežnej prevádzke).

Oba jazdné profily – „Mesto“ a „Dochádzanie“ – vám ukážu typické využitie BMW i3 (60 Ah) aj BMW i3 (94 Ah) tak v lete, ako aj v zime. Profil zvaný Mesto je o jazdení v uliciach obce, ktoré zahŕňa časté rozbiehanie, zastavovanie a státie. Tento profil počíta s typickou rýchlosťou jazdy v rozsahu 0 až 60 km/h. Profil označený Dochádzanie počíta s jednou tretinou jazdy v meste, jednou tretinou po vidieckych cestách a jednou tretinou po diaľnici. Dojazd BMW i3 so zariadením Range Extender sa môže líšiť v rozsahu do 15 km.

DOJAZD.

Väčšina ľudí jazdí autom oveľa menej, než si myslí: v priemere iba 35 až 50 kilometrov denne. BMW i3 je teraz k dispozícii vo dvoch modelových variantoch. Osvedčené BMW i3 (60 Ah) poskytne dojazd do 190 km (jazdný cyklus NEDC). BMW i3 (94 Ah) ponúka akčný rádius až do 300 km v cykle NEDC (do 200 km v bežnej prevádzke). Oba modely teda trikrát až štyrikrát prekračujú potrebný denný dojazd. Napriek tomu nenechávame nič na náhodu. Spoľahlivý program analyzuje všetky faktory, ovplyvňujúce dojazd: jazdný štýl, topografiu, teplotu, jazdný režim, plánovanie trasy či prevádzku kúrenia alebo klimatizácie. Vďaka ich zohľadneniu pri výpočte dojazdu máte záruku vždy presných informácií o tom, aký je váš akčný rádius a cieľ svojej cesty dosiahnete bezpečne aj komfortne.

Ak je to potrebné, zariadenie Range Extender dokáže vašu radosť z jazdy ešte o niečo predĺžiť. Tento malý tichý dvojvalcový benzínový motor poháňa generátor, ktorý sa zapne automaticky v prípade nutnosti a udrží mieru nabitia batérie na stálej úrovni.

Steve o dojazde.

Zákaznícky zážitok z dojazdu BMW i3.

 • Tepelné čerpadlo: mení vzduch na dojazd

  Elektrické vozidlá sa musia vykurovať elektricky, keďže nemajú spaľovací motor, ktorý na vykurovanie použije generované zvyškové teplo. To môže negatívne ovplyvniť dojazd. Preto sme vyvinuli inovatívny systém tepelného čerpadla, ktoré nielen príjemne vyhreje interiér BMW i3, ale využije energiu z okolitého vzduchu aj na predĺženie dojazdu. Doplnkové tepelné čerpadlo sa aktivuje automaticky a dosahuje o 50 % vyššiu energetickú účinnosť než konvenčný systém kúrenia, pričom však zároveň poskytuje tú istú mieru komfortu. V závislosti od vonkajšej teploty je vďaka nemu možné predĺžiť dojazd až o 30%.

 • Jazdné režimy: Efektivita na ceste k cieľu

  BMW i3 vám dáva do rúk kontrolu aj nad predĺžením dojazdu. Pri štandardnom jazdnom režime COMFORT má dojazd hodnotu do 200 km. Stačí však Ovládačom jazdného zážitku zvoliť režim ECO PRO alebo ECO PRO+ a váš dojazd sa efektívne predĺži.

 • Aplikácia BMW i Remote: vždy v spojení s vaším BMW i3

  Moderná éra elektrickej mobility otvára dvere novým možnostiam, vrátane takých, o ktorý sme donedávna ani nesnívali. Aplikácia BMW i Remote vám umožní ovládať vaše BMW i3 na diaľku pomocou smartfónu alebo hodiniek smartwatch. Kedykoľvek si tak môžete overiť stav nabitia batérie a aktuálny elektrický dojazd. Ak je vaše BMW i3 práve pripojené k nabíjacej stanici, môžete na diaľku sledovať priebeh nabíjania. Môžete si vopred zvoliť čas odjazdu, ku ktorému má byť vaše BMW i3 plne nabité, s kabínou vykúrenou alebo vychladenou na správnu teplotu. A ak si to želáte, aplikácia dokáže aj zhodnotiť efektivitu vášho jazdného štýlu.

 • Dynamické zobrazenie dojazdu: s poctivosťou zájdete najďalej

  Zobrazenie dojazdu bolo pre potreby BMW i3 špecificky vyvinuté tak, aby ste kedykoľvek mali k dispozícii informáciu o tom, ako ďaleko ešte zájdete – s absolútnou spoľahlivosťou. Možno sa to zdá byť jednoduché, ale dojazd ovplyvňuje množstvo rozličných faktorov, pre ktorých spracovanie je potrebný sofistikovaný softvér. Musí byť schopný započítať aj údaje o osobnom jazdnom štýle, topografický profil trasy, vonkajšiu teplotu, zvolený jazdný režim, plánovanú trasu a použitie systémov kúrenia alebo klimatizácie – a to všetko v zlomku sekundy. Výsledkom je dynamický indikátor dojazdu, ktorý je nielen extrémne presný, ale vám tiež umožní jednoduchšie pochopiť konkrétny dopad jednotlivých faktorov, ovplyvňujúcich dojazd.

NABÍJANIE DOMA.

Elektrizujúci zážitok z jazdy sa začína už pri nabíjaní. Keď sa zásoby energie v batérii vášho BMW i3 znížia, môžete ho pohodlne nabiť aj priamo doma. Stačí ho pripojiť do konvenčnej 230V domácej siete pomocou štandardne dodávaného kábla. Takto sa batéria naplní na 80 % svojej maximálnej kapacity za menej než 10 hodín.

Ešte rýchlejšie a komfortnejšie je domáce nabíjanie pomocou zariadení BMW i Wallbox, ktoré vám ochotne nainštalujeme a nastavíme. Podľa toho, pre ktorú verziu sa rozhodnete, budete môcť nabiť svoje BMW i3 na 80 % kapacity aj za menej než tri hodiny. Toto je možné vďaka extrémne vysokému nabíjaciemu výkonu až 11 kW so zariadením BMW i Wallbox Pro pre BMW i3 (94 Ah).

Takáto domáca nabíjacia stanica vám umožní využiť aj vaše vlastné zdroje ekologickej energie, napríklad zo solárnych panelov – pre rýchle nabíjanie a ešte výraznejšiu udržateľnosť. *
 

* O možnostiach nabíjania a nabíjacích zariadení, dostupných na Slovensku, sa prosím informujte u vášho autorizovaného predajcu BMW.

Kathryn o nabíjaní doma.

Zákaznícky zážitok z domáceho nabíjania BMW i3.

BMW i WALLBOX.

Rýchly. Bezpečný. Efektívny.

DIZAJN.

Nový BMW i Wallbox uchváti svojím dizajnom a vysoko kvalitnými materiálmi.

Pri každodennom používaní vás táto nabíjacia stanica poteší aj špičkovou funkčnosťou. Jej kompaktné rozmery, konštrukcia a dlhý kábel zjednodušia ovládanie a proces nabíjania.

PROCES NABÍJANIA.

Stačí pripojiť nabíjací kábel a proces nabíjania sa začne automaticky.

Nabíjací výkon je 7,4 kW pri jednofázovom, alebo až 11 kW pri trojfázovom pripojení do siete. To znamená, že batériu vášho BMW i3 nabijete na 80% jej plnej kapacity za menej než tri hodiny. Proces nabíjania je rýchlejší a pohodlnejší než pri použití štandardne dodávaného nabíjacieho kábla.

Počas nabíjania sa môže vaše vozidlo klimatizovať alebo vykurovať. Energia, ktorá je na to potrebná, sa nečerpá z batérie, čiže nemá vplyv na dojazd.

INŠTALÁCIA.

Využite inštalačný servis BMW i. *

Poskytne vám individualizované riešenie, ktoré obsahuje samotnú nabíjaciu stanicu, kontrolu pred inštaláciou, ako aj samotnú kompetentnú inštaláciu u vás doma alebo v garáži.

Počas kontroly inštalácie overia kvalifikovaní experti možné pripojenia pre váš BMW i Wallbox. Po jeho montáži vám poskytnú inštrukcie na jeho použitie. Bezpečná prevádzka je garantovaná aj 24-mesačnou zárukou.

Predbežné overenie online vám umožní v predstihu zistiť, či je vaša konkrétna situácia vhodná na inštaláciu zariadenia BMW i Wallbox.

* Dostupnosť tejto služby na Slovensku si prosím overte u vášho autorizovaného predajcu BMW.

BMW i WALLBOX PRO.

Chytrý. Udržateľný. Multifunkčný.

DIZAJN.

Vyšší nabíjací výkon a inteligentné prepojenie s domácnosťou typu „smart home“ a systémami manažmentu energie – BMW i Wallbox Pro kombinuje špičkový dizajn s maximálnou funkčnosťou.

BMW i Wallbox Pro sa ovláda 7-palcovým dotykovým displejom, ktorý vám umožní riadiť proces nabíjania a poskytne vám presný prehľad o vašej spotrebe. Pred neoprávneným prístupom ho chráni PIN kód. Výška vstupného bodu pre kábel zabezpečí rovnako komfortnú manipuláciu ako pri klasickom tankovaní paliva. Ideálna dĺžka kábla predchádza nežiadanému kontaktu so zemou a minimalizuje riziko, že sa oňho potknete. Atraktívny dizajn s LED svetelnými pásmi indikuje aktuálny stav nabíjania.

KONCEPCIA OVLÁDANIA.

Centrálnym ovládacím prvkom zariadenia BMW i Wallbox Pro je 7-palcový dotykový displej, ktorý vám umožní zvoliť si vaše individuálne nastavenia. Ovládanie je možné aj vonku, za každého počasia a dokonca aj keď máte na rukách rukavice. Displej sa aktivuje automaticky, keď zabudovaný senzor zaregistruje, že ste sa priblížili k zariadeniu.

Monitor vám zobrazí aktuálne údaje o spotrebe a poskytne vám informácie aj o predošlých nabíjacích cykloch.

Ak zapojíte BMW i Wallbox Pro do vašej domácej siete, aplikácia BMW i Wallbox Remote vám umožní diaľkovo ovládať všetky jeho funkcie zo smartfónu alebo tabletu.

PROCES NABÍJANIA.

Stačí zapojiť nabíjací kábel a proces nabíjania sa začne automaticky, v súlade s vašimi osobnými preferenciami. Vďaka nabíjaciemu výkonu až do 7,4 kW podporuje BMW i Wallbox Pro veľmi rýchle nabíjanie elektrických aj plug-in hybridných vozidiel. Vysokonapäťovú batériu BMW i3 dokáže nabiť na 80 % jej plnej kapacity za menej než štyri hodiny.

Rozhodnite sa sami, akým typom elektrickej energie chcete vaše vozidlo poháňať. Inteligentné funkcie nabíjania zariadenia BMW i Wallbox Pro s energetickým indikátorom vám umožnia využiť aj váš vlastný zdroj čistej energie – napríklad z domáceho solárneho systému, pre vašu privátnu mobilitu bez emisií. Ak nie je energia z vášho vlastného zdroja k dispozícii, Wallbox využíva elektrinu zo siete.

ENERGIA Z VLASTNÉHO ZDROJA.

Doplnkový BMW i Wallbox Pro energetický indikátor vám umožní zapojiť do procesu nabíjania vášho vozidla aj energiu, získanú z vašich vlastných solárnych panelov. BMW i Wallbox Pro optimalizuje proces nabíjania v súlade s dostupnou solárnou energiou, čím zaručí maximálny možný podiel elektromobility bez emisií.

BMW i vám umožní získavať vlastný zdroj elektrickej energie v spolupráci s prémiovými dodávateľmi zariadení na solárnu energiu. Naši partneri vám poskytnú zariadenie presne na mieru strechy vášho domu alebo garáže, ako aj komplexné ponuky solárnych portov pre automobily. Informácie o individuálnych solárnych riešeniach od nášho partnera Solarwatt GmbH nájdete aj tu. *

* Dostupnosť týchto produktov a služieb na Slovensku si prosím overte u vášho autorizovaného predajcu BMW.

UŽÍVATEĽSKÁ SPRÁVA.

Pomocou užívateľskej správy zariadenia BMW i Wallbox Pro dokážete neustále sledovať svoju spotrebu elektrickej energie.

Ak používate svoje vozidlo na firemné účely, integrovaná funkcia umožňuje samostatné zaznamenávanie spotreby počas firemného využitia, pre účely účtovníctva.

Podrobnosti o spotrebe elektrickej energie pri konkrétnych používateľoch vám BMW i Wallbox Pro dokáže poslať aj priamo na váš e-mail.

MANAŽMENT NABÍJANIA.

Vďaka integrovanému manažmentu nabíjania dokáže BMW i Wallbox Pro identifikovať aktuálnu spotrebu energie vo vašej domácnosti a automaticky tomu prispôsobí nabíjací výkon.

To zaručí maximálnu efektivitu nabíjania v súlade so všetkými ostatnými zariadeniami vo vašej domácnosti.

Dotykový displej prehľadne zobrazí množstvo elektrickej energie, ktorú Wallbox čerpá z domáceho elektrického systému.

SMART HOME SYSTÉM.

Prostredníctvom doplnkového prepojenia so systémom tzv. inteligentnej domácnosti (smart home), ako sú napríklad myGEKKO alebo Loxone, sa dokáže Wallbox Pro dokonalo integrovať do vášho domova. Následne môžete pomocou zariadenia BMW i Wallbox Pro ovládať viaceré funkcie smart home systému. BMW i Wallbox Pro vám dokonca dokáže zobraziť pred odjazdom aj predpoveď počasia. * * Dostupnosť týchto produktov a služieb na Slovensku si prosím overte u vášho autorizovaného predajcu BMW.

INŠTALÁCIA.

Využite výhody inštalačného servisu BMW i. *

Toto bezpečné a individuálne riešenie obsahuje kontrolu pred inštaláciou ako aj kompletnú inštaláciu vo vašom dome alebo garáži.

Počas kontroly pred inštaláciou overia kvalifikovaní odborníci možné pripojenia pre BMW i Wallbox Pro. Nasleduje jeho montáž a inštrukcie na jeho použitie pre zákazníka. Spolu s vaším inštalačným partnerom si môžete nastaviť váš individuálny užívateľský účet. Bezpečnú prevádzku garantuje aj 24-mesačná záruka.

Predbežné overenie online vám umožní, aby ste si sami v predstihu zistili, či je vaša konkrétna situácia vhodná pre inštaláciu zariadenia BMW i Wallbox Pro.

* Dostupnosť tejto služby na Slovensku si prosím overte u vášho autorizovaného predajcu BMW.

GREEN ENERGY.

Jazda s nulovými emisiami sa stáva ešte viac udržateľnou ak elektrina, pri nej využitá, pochádza z obnoviteľných zdrojov. Zmluva s dodávateľom ekologickej energie, ako je napríklad spoločnosť Naturstrom, vám zaručí, že váš automobil bude poháňať energia, ktorá na 100 % pochádza z veterných alebo vodných elektrární. V čisto elektrickom režime teda jazdíte nielen lokálne, ale aj celkovo s nulovými emisiami. Ďalším inovatívnym ekologickým zdrojom je solárna energia, napríklad vďaka spoločnostiam ako je SOLARWATT, ktorá vám ponúka možnosť nabíjať vaše BMW i3 solárnou energiou z vašich vlastných zdrojov. Ktorúkoľvek energetickú alternatívu si zvolíte, ochotne vám pomôžeme a poradíme. Samozrejme môžete počítať aj s naším inštalačným servisom, ktorý príde k vám a BMW i Wallbox u vás namontuje a kompletne uvedie do prevádzky. *
 

* Dostupnosť týchto služieb na Slovensku si prosím overte u vášho autorizovaného predajcu BMW.

BMW I3 PREMENÍ KAŽDÚ JEDNU ZÁSUVKU NA ČERPACIU STANICU.

BMW I3 PREMENÍ KAŽDÚ JEDNU ZÁSUVKU NA ČERPACIU STANICU.

VEREJNÉ NABÍJANIE.

Existuje veľa dobrých dôvodov vyraziť do ulíc s vaším BMW i3 – a ešte viac príležitostí na jeho nabitie aj mimo domova. Praktický aspekt: BMW i3 vám umožní využiť nabíjacie stanice so striedavým prúdom (Alternating Current, t. j. AC) aj jednosmerným prúdom (Direct Current, t. j. DC). Vďaka tomu máte k dispozícii nielen viac flexibility, ale aj vždy ten najrýchlejší možný spôsob nabíjania. Keďže na DC nabíjacej stanici sa energia prenáša trvalo silným prúdom priamo do vysokonapäťovej batérie vo vozidle, jej nabitie na 80 % maximálnej kapacity trvá iba menej než 40 minút. Ak nie je k dispozícii žiadna DC nabíjacia stanica, môžete použiť aj AC stanicu, na ktorej potrvá nabitie BMW i3 na 80% jeho kapacity menej než tri hodiny. Vďaka tomu sú AC stanice obzvlášť vhodné na efektívne nabíjanie cez noc, alebo ak necháte vozidlo dlhšie zaparkované.

Lou o verejnom nabíjaní.

Zákaznícky zážitok z verejného nabíjania BMW i3.

 • ChargeNow: Elektrizujúca radosť z jazdy rastie

  Vďaka intuitívnemu ovládaniu a službe mobility ChargeNow je zapojenie sa do tejto siete maximálne jednoduché. ChargeNow združuje nabíjacie stanice, prevádzkované rozličnými poskytovateľmi, do jednej rozsiahlej siete. Takto dokážete oveľa jednoduchšie nájsť nabíjaciu stanicu a doplniť svoje BMW i3 priamo na cestách. BMW i ConnectedDrive vám zobrazí všetky voľné nabíjacie stanice vo vašej blízkosti, a to nielen na navigačnom systéme, ale aj na vašom smartfóne a na webstránke ChargeNow. *

  * Dostupnosť týchto služieb na Slovensku si prosím overte u vášho autorizovaného predajcu BMW.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (60 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 12,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 12,6* / 13,1**
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (60 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Spotreba energie v kWh/100 km: 13,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 13

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Spotreba energie v kWh/100 km: 11,3* / 11,9**
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 12* / 13**

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i8 s pohonom plug-in hybrid BMW iPerformance:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1
  Spotreba energie v kWh/100 km: 11,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 49

  * Kolesový cluster 1: 19-palcové kolesá
  ** Kolesový cluster 2: 20-palcové kolesá, zimné kolesá

  Hodnoty spotreby paliva, energie a emisií CO2 závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík.

  Dojazd závisí od množstva faktorov, obzvlášť od osobného vodičského štýlu, zvolenej trasy, počasia, použitia klimatizácie/kúrenia a pred-klimatizácie.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.