BMW i

CHYTRÁ KONEKTIVITA: VAŠU CESTU NIČ NEPRERUŠÍ.

Prepojená mobilita v BMW i3.

Plne udržateľný systém si vyžaduje plne komplexnú sieť: BMW i3 so štandardne integrovanou SIM kartou si vychutnáva plnú konektivitu s vonkajším svetom. To vám umožňuje využiť služby BMW i ConnectedDrive na bezpečné dosiahnutie cieľa vašej cesty. Na zaistenie toho, že sa vám nikdy neminie energia, máte k dispozícii službu ChargeNow s celosvetovo najväčšou sieťou verejných nabíjacích staníc. BMW servis mobility ParkNow vám pre zmenu ukáže voľné miesto na zaparkovania – či už pozdĺž cesty alebo na parkovisku. A ak potrebujete automobil, ľahko a rýchlo nejaký nájdete vďaka službe zdieľania vozidiel (car-sharing), nazvanej DriveNow.

PREPOJENÁ NAVIGÁCIA.

Stačí otvoriť dynamickú mapu dojazdu v doplnkovom navigačnom systéme a hneď získate jasný prehľad o tom, kam sa reálne dokážete s vozidlom dostať. Ak nemáte batériu dostatočne nabitú, systém vám pomôže dostať sa do cieľa prostredníctvom odporúčania voľných nabíjacích staníc, ktoré vám zobrazí na obrazovke navigácie. Obzvlášť užitočnou funkciou je tzv. intermodálna navigácia: v hustej premávke vám pomôže ušetriť čas tak, že vám odporučí alternatívne prostriedky dopravy a navedie vás na parkovisko Park & Ride.

BMW i navigácia

Zažite inteligentný navigačný systém BMW i3.

 • BMW i navigácia

  Pre dosiahnutie našich cieľov vo sfére udržateľnosti sme sa rozhodli optimalizovať aj navigačný systém vo vozidle pre potreby elektrickej jazdy. Ak máte doplnkovú navigáciu, stačí sa pozrieť na dynamickú mapu dojazdu a hneď budete vedieť, ktoré ciele sú pre vás dosiahnuteľné. Systém berie do úvahy zostávajúcu kapacitu batérie, váš osobný jazdný štýl, topografiu trasy a aktuálne dopravné informácie v reálnom čase. Vďaka tomu všetkému je odhad dojazdu mimoriadne presný. Ak nie je batéria dostatočne nabitá, asistent dojazdu vám odporučí až tri ďalšie spôsoby ako sa dostať bezpečne do cieľa. Jedným z nich je jednoduchá voľba úspornejšieho jazdného režimu. Systém vám zároveň ukáže voľné nabíjacie stanice, kde môžete pre svoje BMW i3 dočerpať elektrickú energiu.

 • Intermodálna navigácia

  Jazda autom nemusí vždy byť najrýchlejším spôsobom ako sa dostať z bodu A do bodu B, obzvlášť vo veľkomestách. Namiesto strácania času v hustej premávke je niekedy vhodnejšie použiť alternatívnu dopravu, napríklad autobus, električku alebo metro. Intermodálna navigácia analyzuje dopravnú situáciu a do plánovania vašej cesty zahrnie aj prostriedky verejnej dopravy. Už pred začiatkom cesty si tak môžete vybrať najrýchlejšiu trasu. Prestúpenie na verejnú dopravu je úplne jednoduché – systém vám poskytne jej presné cestovné poriadky. A ak chcete, dokonca vás navedie na voľné parkovacie miesto v blízkosti zastávky električky alebo autobusu.

BMW i konektivita a aplikácia BMW i Remote.

Moderná éra elektrickej mobility otvára dvere novým možnostiam, vrátane takých, o ktorý sme donedávna ani nesnívali. Aplikácia BMW i Remote vám umožní ovládať vaše BMW i3 na diaľku pomocou smartfónu alebo hodiniek smartwatch. Kedykoľvek si tak môžete overiť stav nabitia batérie a aktuálny elektrický dojazd. Ak je vaše BMW i3 práve pripojené k nabíjacej stanici, môžete na diaľku sledovať priebeh nabíjania. Môžete si vopred zvoliť čas odjazdu, ku ktorému má byť vaše BMW i3 plne nabité, s kabínou vykúrenou alebo vychladenou na správnu teplotu. Na želanie aplikácia zhodnotí aj efektivitu vášho jazdného štýlu.

Roger o konektivite.

Zákaznícky zážitok z konektivity BMW i.

OVLÁDAJTE SVOJE VOZIDLO HODINKAMI SMARTWATCH.

Chytré hodinky Apple Watch ponúkajú ďalšie možnosti prístupu k funkciám aplikácie BMW i Remote. Tieto hodinky typu smartwatch sú inteligentným doplnkom k telefónom typu smartfón a poskytnú mnohé relevantné informácie o aktuálnom stave: napríklad údaj o elektrickom dojazde, o miere nabitia batérie, informáciu o otvorených oknách alebo dverách, spolu s množstvom praktických diaľkovo ovládaných funkcií a alternatívnych trás – a to všetko priamo na vašom zápästí.

SMART HOME.

Spravujte a ovládajte svoju domácnosť aj keď ste na cestách – pomocou aplikácie Smart Home od spoločnosti Deutsche Telekom. Všetky zariadenia tzv. chytrej domácnosti (smart home), pripojené k aplikácii, dokážete riadiť pomocou ovládacieho systému a displeja vo vašom BMW. Regulujte kúrenie, osvetlenie alebo domáci alarm priamo z vášho vozidla. Dokonca je možné naprogramovať určitú situáciu, napríklad scenár „Coming Home“ (príchod domov). Vďaka funkciám, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre použitie vo vozidle, sa profil „Home“ automaticky aktivuje len čo vyštartujete na cestu domov. Všetky informácie sa prehľadne zobrazia na ovládacom rozhraní vo vašom BMW – takže váš domov bude vždy presne v takom stave, ako si to želáte. *
 

* O dostupnosti týchto funkcií a služieb na Slovensku sa prosím informujte u vášho autorizovaného predajcu BMW.

Prepojená domácnosť.

Takto dokážete ovládať svoju domácnosť aj keď ste na cestách.

CHARGENOW – RÝCHLE A JEDNODUCHÉ NABÍJANIE KDEKOĽVEK.

CHARGENOW – RÝCHLE A JEDNODUCHÉ NABÍJANIE KDEKOĽVEK.

ChargeNow vám ponúka komplexné služby nabíjania keď ste so svojím vozidlom na cestách, vďaka celosvetovo najväčšej sieti verejných nabíjacích staníc. Tieto nabíjacie stanice sa vám prostredníctvom výbavy BMW i ConnectedDrive Services zobrazia v navigačnom systéme, pomocou aplikácie BMW i Remote alebo cez aplikáciu ChargeNow. Použitie a platba v nabíjacích staniciach siete ChargeNow sú jednoduché, platba je bezhotovostná a prebieha pomocou karty ChargeNow. Podrobný prehľad o nákladoch dostanete raz mesačne. *
 

* O dostupnosti týchto služieb na Slovensku sa prosím informujte u vášho autorizovaného predajcu BMW.

PARKNOW – PARKOVACIE MIESTA VŽDY A VŠADE.

PARKNOW – PARKOVACIE MIESTA VŽDY A VŠADE.

ParkNow je komplexným riešením parkovania. Služba Premium zahŕňa tak parkovanie na uliciach, ako aj v parkovacích domoch a parkoviskách. Parkovacie miesta dokáže nielen nájsť, ale aj rezervovať a vyplatiť prostredníctvom webstránky, aplikácie a navigačného systému. Pri parkovaní na ulici už nemusíte loviť po vreckách mince, stačí pristúpiť k parkovacím hodinám a ukázať lístok. *
 

* O dostupnosti týchto služieb na Slovensku sa prosím informujte u vášho autorizovaného predajcu BMW.

DRIVENOW – SPONTÁNNA MOBILITA PRE KAŽDÚ PRÍLEŽITOSŤ.

DriveNow je služba zdieľania vozidiel (tzv. car-sharing) v kooperácii BMW i, MINI a Sixt. Zákazník si flexibilne môže rezervovať vozidlo na tom mieste a v tom čase, keď ho potrebuje. Dostupné vozidlo nájde pomocou aplikácie alebo na webstránke DriveNow, prípadne aj priamo na ulici. Jeho zákaznícka karta alebo smartfón fungujú ako elektronický kľúč. *
 

* O dostupnosti týchto služieb na Slovensku sa prosím informujte u vášho autorizovaného predajcu BMW.

Kodaň. Born Electric.

DriveNow flotila nového BMW i3 pre metropolu Dánska.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (60 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 12,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 12,6* / 13,1**
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (60 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Spotreba energie v kWh/100 km: 13,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 13

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Spotreba energie v kWh/100 km: 11,3* / 11,9**
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 12* / 13**

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i8 s pohonom plug-in hybrid BMW iPerformance:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1
  Spotreba energie v kWh/100 km: 11,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 49

  * Kolesový cluster 1: 19-palcové kolesá
  ** Kolesový cluster 2: 20-palcové kolesá, zimné kolesá

  Hodnoty spotreby paliva, energie a emisií CO2 závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík.

  Dojazd závisí od množstva faktorov, obzvlášť od osobného vodičského štýlu, zvolenej trasy, počasia, použitia klimatizácie/kúrenia a pred-klimatizácie.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.