VIZIONÁR, Z KAŽDÉHO UHLA POHĽADU.

Dizajn nového BMW i3.

VIZIONÁR, Z KAŽDÉHO UHLA POHĽADU.

Dizajn nového BMW i3.

VIZIONÁR, Z KAŽDÉHO UHLA POHĽADU.Dizajn nového BMW i3.

BMW i3 sa neriadi žiadnymi trendmi; je vyjadrením sebavedomého životného štýlu. Je vytvorené progresívnym dizajnovým jazykom, ktorý hlása čistotu exteriéru a atmosféru salónika v interiéri. Jeho nenútený charakter vás očarí udržateľnými materiálmi a funkčnými detailmi. Je to vozidlo, ktorého silná individualita sama stanovuje nové trendy.

Zistiť viac
BMW i

DUCH ČASU S MODERNOU INTERPRETÁCIOU.

NA PRVÝ POHĽAD DYNAMICKÝ.

Doplnkový športový balík zvýrazní exteriér množstvom detailov. Napríklad 20-palcovými diskami z ľahkej zliatiny a širšími rozchodmi kolies, ktoré obdivuhodne prenášajú športové sebavedomie na cestu. Športový podvozok znížený o 10 mm a bočné prahy Aeroflap kompletizujú dynamický vzhľad.

Zistiť viac

VOĽNÝ PRIESTOR AKO STAVEBNÝ PRVOK.

Unikátny a priestranný interiér BMW i3 vynikne okamžite na prvý pohľad, cez bočné dvere, otvárajúce sa oproti sebe. Pútavo otvorený dizajn priam láka nasadnúť a avizuje mimoriadne komfortné nakladanie – bez obmedzenia bezpečnosti, keďže zatvorené bočné dvere nahrádzajú funkciu chýbajúcich B-stĺpikov.

Zistiť viac

FASCINÁCIA NA PRVÝ POHĽAD.

BMW i3 má dynamiku viditeľne vpísanú do svojho vzhľadu. Jeho štandardné LED predné svetlomety v tvare písmena „U“ susedia s dizajnovou ikonou značky: uzavretými obličkami. Pod nimi sa nárazník výrazne vizuálne rozširuje do strán markantnými smerovkami, ktoré dodávajú predným partiám expresívnosť.

Zistiť viac

ŠPORTOVOSŤ DO BODKY.

Zadný nárazník s nástavcom v dizajne difúzora dominuje zadným partiám vozidla. Nápisy „eDrive“ a „i3“ na presklenom veku kufra sú posunuté viac do strán a ešte viac podčiarkujú športovo pevný postoj vozidla. Logo s akcentom BMW i Blue zvýrazňuje charakteristický Black Belt – čierny pás, pre ešte evidentnejšiu vizuálnu dynamiku.

Zistiť viac

NAJVÄČŠÍ EFEKT JE V DETAILOCH.

Súbor výrazných prvkov má rozhodujúci vplyv na celkový dojem. BMW i3 to dokazuje najčistejším možným spôsobom. Stĺpiky karosérie vo vysokolesklom čiernom spracovaní a ozdobná chrómovaná lišta sú iba niektoré z mnohých príkladov týchto ušľachtilých prvkov, zvýrazňujúcich inovatívnosť dizajnu vozidla a udeľujúcich mu značnú eleganciu.

Zistiť viac

NOC SA STÁVA DŇOM.

Všetky komponenty LED predných svetlometov, od smeroviek, cez denné až po tlmené a diaľkové svetlá, disponujú vyššou energetickou úspornosťou vďaka technológii LED. LED predné svetlomety tiež ponúkajú reguláciu dosahu osvetlenia, zlepšenú viditeľnosť v noci a v nepriaznivom počasí, vďaka vysokej intenzite a farbe, podobnej dennému svetlu.

Doplnkovo dostupné LED svetlomety s rozšírenou funkčnosťou obsahujú modul Matrix s tlmenými, diaľkovými a odbočovacími svetlami.

Zistiť viac

ŽIARIVÝ ZJAV.

LED zadné svetlá majú pre BMW i typický tvar písmena U a obsahujú aj brzdové svetlá a smerovky. Svetelné jednotky zároveň poskytujú dobrú viditeľnosť aj v nepriaznivom počasí a prechádzajú z bokov vozidla do skleneného veka kufra. Cúvacie svetlá, zadná hmlovka a odrazky sú integrované do nárazníka.

Zistiť viac

VIAC ĽAHKOSTI. VIAC AGILNOSTI.

Strecha, ako súčasť inteligentnej odľahčenej konštrukcie BMW, je vyrobená z plastu, vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP), teda jednoducho povedané z karbónu. Okrem redukcie hmotnosti tiež znižuje ťažisko vozidla. Výsledkom sú agilnejšie jazdné vlastnosti a dynamika v zákrutách, pri akcelerácii aj brzdení.

Zistiť viac

DYNAMIKA OD PODLAHY.

Športový balík zvýrazňuje dynamiku BMW i3. Obsahuje 20-palcové disky z ľahkej zliatiny Double-spoke style, buď v dizajne Bicolour alebo doplnkovo Jet Black, so zmiešanými pneumatikami, športový podvozok znížený o 10 mm, rozšírenia blatníkov a aerodynamické prahy, v oboch prípadoch vysokolesklé čierne.

Zistiť viac

JEDINEČNÝ CHARAKTER – PO VŠETKÝCH STRÁNKACH.

Individualita sa dá vyjadriť mnohými spôsobmi. Presne ako moderné farebné schémy BMW i3, zostavované zo šiestich výrazných odtieňov. Dobrým príkladom sú elegantná metalíza Imperial Blue a nápadný lak Melbourne Red, v oboch prípadoch s akcentmi v metalíze Frozen Grey. Po prvýkrát je k dispozícii štýlová farba Jucaro Beige. K tomu sa pridávajú 19-palcové a 20-palcové disky z ľahkej zliatiny v rozmanitých progresívnych dizajnoch.

BLESKURÝCHLE. A NABITÉ EMÓCIAMI.

   

DOJAZD, NABÍJANIE A EFEKTIVITA.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Spotreba a emisie CO2 pre BMW i3 (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,1
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 359
  Bežný elektrický dojazd v km: do 260

  Spotreba a emisie CO2 pre BMW i3 so zariadením Range Extender* (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 13
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 11,5
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 235
  Bežný celkový dojazd v km: do 380

  Spotreba a emisie CO2 pre BMW i3s (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,0–14,6
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 330–345
  Bežný elektrický dojazd v km: do 260

  Spotreba a emisie CO2 pre BMW i3s so zariadením Range Extender* (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,7
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 14
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 12,5
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 220
  Bežný celkový dojazd v km: do 380

  * Údaje na základe testovacieho cyklu NEDC.

  Dojazd závisí od množstva faktorov. Predovšetkým sú to osobný jazdný štýl vodiča, zvolená trasa, počasie, využitie kúrenia/klimatizácie a predklimatizácie.

  Tu uvedené hodnoty spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  Hodnoty vozidiel označené indexom (2) sú predbežné.

  Hodnoty vozidiel už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.