VIZIONÁR, Z KAŽDÉHO UHLA POHĽADU.

Dizajn nového BMW i3.

VIZIONÁR, Z KAŽDÉHO UHLA POHĽADU.

Dizajn nového BMW i3.

VIZIONÁR, Z KAŽDÉHO UHLA POHĽADU.Dizajn nového BMW i3.

BMW i3 sa neriadi žiadnymi trendmi; je vyjadrením sebavedomého životného štýlu. Je vytvorené progresívnym dizajnovým jazykom, ktorý hlása čistotu exteriéru a atmosféru salónika v interiéri. Jeho nenútený charakter vás očarí udržateľnými materiálmi a funkčnými detailmi. Je to vozidlo, ktorého silná individualita sama stanovuje nové trendy.

BMW i

DUCH ČASU S MODERNOU INTERPRETÁCIOU.

NA PRVÝ POHĽAD TRENDOVÝ.

Exteriér BMW i3 hneď na prvý pohľad komunikuje moderný trend agilného automobilu. So svojím vlastným novým štýlom. Dvojfarebné spracovanie a krátke previsy sú základom najmodernejšieho dizajnu. Charakteristická línia bočných okien „stream flow“, ktorá ich vizuálne spája do jedného povrchu, prispeje okrem originality vzhľadu aj k optimalizácii výhľadu.

VOĽNÝ PRIESTOR AKO STAVEBNÝ PRVOK.

Unikátny a priestranný interiér BMW i3 vynikne okamžite na prvý pohľad, cez bočné dvere, otvárajúce sa oproti sebe. Pútavo otvorený dizajn priam láka nasadnúť a avizuje mimoriadne komfortné nakladanie – bez obmedzenia bezpečnosti, keďže zatvorené bočné dvere nahrádzajú funkciu chýbajúcich B-stĺpikov.

FASCINÁCIA NA PRVÝ POHĽAD.

BMW i3 má dynamiku viditeľne vpísanú do svojho vzhľadu. Jeho štandardné LED predné svetlomety v tvare písmena „U“ susedia s dizajnovou ikonou značky: uzavretými obličkami. Pod nimi sa nárazník výrazne vizuálne rozširuje do strán markantnými smerovkami, ktoré dodávajú predným partiám expresívnosť.

ŠPORTOVOSŤ DO BODKY.

Zadný nárazník s nástavcom v dizajne difúzora je o 40 mm väčší než u predchodcu a dominuje zadným partiám vozidla. Nápisy „eDrive“ a „i3“ na presklenom veku kufra sú posunuté viac do strán a ešte viac podčiarkujú športovo pevný postoj vozidla. Logo s akcentom BMW i Blue zvýrazňuje charakteristický Black Belt – čierny pás, pre ešte evidentnejšiu vizuálnu dynamiku.

NAJVÄČŠÍ EFEKT JE V DETAILOCH.

Súbor výrazných prvkov má rozhodujúci vplyv na celkový dojem. BMW i3 to dokazuje najčistejším možným spôsobom. Stĺpiky karosérie vo vysokolesklom čiernom spracovaní a ozdobná chrómovaná lišta sú iba niektoré z mnohých príkladov týchto ušľachtilých prvkov, zvýrazňujúcich inovatívnosť dizajnu vozidla a udeľujúcich mu značnú eleganciu.

NOC SA STÁVA DŇOM.

Mimoriadne výkonné predné svetlomety sú štandardne vybavené špičkovou technológiou LED pre tlmené aj diaľkové svetlá, denné svetlá, obrysové svetlá a smerovky. Cesta je lepšie osvetlená a objekty pred vozidlom sú viditeľne kontrastnejšie. Regulácia dosahu svetlometov je automatická. Obrysové svetlá a denné svetlá tvoria typický tvar písmena „U“. Diaľkové svetlá rovnomerne a extrémne silno osvetľujú vozovku, v dosahu až do niekoľko sto metrov.

ŽIARIVÝ ZJAV.

LED zadné svetlá s tvarom písmena „U“, charakteristickým pre BMW i, obsahujú funkciu hlavných zadných svetiel, brzdových svetiel aj smeroviek. Sú výrazne žiarivým zjavom a klenú sa z bokov vozidla až ku veku batožinového priestoru. Cúvacie svetlá, zadné hmlovky a reflexné plochy sú integrované do zadného nárazníka na pravej a ľavej strane.

VIAC ĽAHKOSTI. VIAC AGILNOSTI.

Strecha, ako súčasť inteligentnej odľahčenej konštrukcie BMW, je vyrobená z plastu, vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP), teda jednoducho povedané z karbónu. Okrem redukcie hmotnosti tiež znižuje ťažisko vozidla. Výsledkom sú agilnejšie jazdné vlastnosti a dynamika v zákrutách, pri akcelerácii aj brzdení.

JEDINEČNÝ CHARAKTER – PO VŠETKÝCH STRÁNKACH.

Individualita sa dá vyjadriť mnohými spôsobmi. Presne ako moderné farebné schémy BMW i3, zostavované zo šiestich výrazných odtieňov. Po prvýkrát je k dispozícii elegantná metalíza Imperial Blue a nápadný lak Melbourne Red, v oboch prípadoch s akcentmi v metalíze Frozen Grey. K tomu sa pridávajú 19-palcové a 20-palcové disky z ľahkej zliatiny v rozmanitých progresívnych dizajnoch.

BLESKURÝCHLE. A NABITÉ EMÓCIAMI.

   

DOJAZD, NABÍJANIE A EFEKTIVITA.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 13,1–13,6
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 290–300
  Bežný elektrický dojazd v km: do 200

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 13–14
  Spotreba energie v kWh/100 km: 11,5–11,9
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 225–235
  Bežný celkový dojazd v km: do 330

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3s (94 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 14,3
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 280
  Bežný elektrický dojazd v km: do 200

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3s (94 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,7
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 14
  Spotreba energie v kWh/100 km: 12,5
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 220
  Bežný celkový dojazd v km: do 330

  Tieto údaje sú predbežné a ešte neboli oficiálne potvrdené.
  Hodnoty spotreby paliva, energie a emisií CO2 závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík. Údaje o spotrebe boli stanovené na základe jazdného cyklu ECE.
  Dojazd závisí od množstva faktorov, obzvlášť od osobného vodičského štýlu, zvolenej trasy, počasia, použitia klimatizácie/kúrenia a pred-klimatizácie.
  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice 'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.