RÝCHLEJŠIE A ĎALEJ. S ENERGIOU DO ZÁSOBY.

Dojazd, nabíjanie a efektivita nového BMW i3.

RÝCHLEJŠIE A ĎALEJ. S ENERGIOU DO ZÁSOBY.

Dojazd, nabíjanie a efektivita nového BMW i3.

RÝCHLEJŠIE A ĎALEJ. S ENERGIOU DO ZÁSOBY.Dojazd, nabíjanie a efektivita nového BMW i3.

BMW i3 má všetko, čo potrebujete na zdolanie výziev modernej mobility – v suverénnej tichosti. Jeho vysokonapäťová batéria sa nabije na rýchlonabíjacej stanici typu DC iba za 39 minút, aby zabezpečila dojazd pri bežnej prevádzke až do 200 km. Jej inteligentný manažment energie sa postará o vysokú flexibilitu a efektivitu, tak v meste, ako aj na dlhších trasách.

Read more
BMW i

RÝCHLE A JEDNODUCHÉ NABÍJANIE, KDEKOĽVEK.

Nabíjanie nebolo nikdy predtým takéto jednoduché: Inteligentné možnosti nabíjania BMW i3 prinášajú maximálny komfort a flexibilitu. So službami Digital Services si môžete nabíjanie naplánovať presnejšie než kedykoľvek predtým – bez ohľadu na to, či ste doma, alebo na cestách.

 • Nabíjanie doma

  BMW i Wallbox, BMW i Wallbox Plus a BMW i Wallbox Connect vám umožnia nabiť vaše BMW i3 doma bezpečne, rýchlo a pohodlne. Za menej než tri hodiny sa batéria naplní na 80% svojej maximálnej kapacity. To je možné vďaka trojfázovému prúdu, pri ktorom poskytne nové zariadenie BMW i Wallbox nabíjací výkon 11 kW* pre BMW i3. Náš inštalačný servis vám ochotne namontuje nabíjacie zariadenie.**

  Navyše, k dispozícii máte aj možnosť využiť zelenú energiu a solárnu energiu z vášho vlastného zdroja, pre ešte vyššiu udržateľnosť nabíjania. **

  * Zariadenie Wallbox má nabíjací výkon až do 22 kW.

  ** Presnejšie informácie o dostupnosti, rozsahu a prípadných alternatívnych riešeniach pre slovenský trh, vám poskytne najbližší autorizovaný BMW i Agent.

 • BMW Digital Charging Service: inteligentné nabíjanie

  Nabíjanie môže byť skutočne komfortné a individualizované: Digitálny nabíjací servis – Digital Charging Service (DCS) – pri nabíjaní automaticky využije cenovo najvýhodnejšie tarify. Tým sa šetria náklady na energiu a umožňuje sa cielené využitie elektriny z obnoviteľných zdrojov. DCS v spojení so zariadením BMW i Wallbox nezávisle ovláda proces nabíjania a reguluje nabíjací výkon tak, aby bolo vaše vozidlo plne nabité pred odjazdom. Pre ešte vyššiu udržateľnosť môžete pre nabíjanie využiť aj energiu z vašich vlastných solárnych panelov, pri zariadení BMW i Wallbox Connect. Využitie energie z obnoviteľných zdrojov prostredníctvom DCS je maximálne transparentné. Pomocou aplikácie BMW Connected sa DCS ovláda veľmi jednoducho, s použitím vášho mobilného zariadenia. BMW Charging Portal vám poskytne prehľad vášho aktuálneho plánu nabíjania, spotrebovanej energie a umožní vám komfortne si stiahnuť históriu nabíjania. *

  * Presnejšie informácie o dostupnosti, rozsahu a prípadných alternatívnych riešeniach pre slovenský trh, vám poskytne najbližší autorizovaný BMW i Agent.

 • Verejné nabíjanie

  Existuje veľa dôvodov, prečo vyraziť na cesty s vaším BMW i3 – a rovnako veľa príležitostí ako ho na cestách dobíjať. Je to veľmi praktické: BMW i3 môžete nabíjať na verejných nabíjacích staniciach pomocou jednosmerného prúdu (DC) aj pomocou striedavého prúdu (AC). To vám poskytne viac flexibility a umožní vám nabiť vozidlo tak rýchlo, ako sa len dá. Predovšetkým na DC staniciach je nabíjanie veľmi rýchle vďaka stálemu prúdu s vysokým napätím: Batéria sa naplní na 80% maximálnej kapacity iba za 39 minút. Alternatívne môžete svoje BMW i3 nabíjať aj na AC stanici, čo pri nabití na 80% maximálnej kapacity potrvá menej než tri hodiny. Verejné AC stanice sú preto obzvlášť vhodné pre dlhodobé parkovanie, napríklad ak sa vyberiete na veľké nákupy.

KONEKTIVITA A ASISTENCIA VODIČA.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 13,1–13,6
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 290–300
  Bežný elektrický dojazd v km: do 200

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 13–14
  Spotreba energie v kWh/100 km: 11,5–11,9
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 225–235
  Bežný celkový dojazd v km: do 330

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3s (94 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 14,3
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 280
  Bežný elektrický dojazd v km: do 200

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3s (94 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,7
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 14
  Spotreba energie v kWh/100 km: 12,5
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 220
  Bežný celkový dojazd v km: do 330

  Tieto údaje sú predbežné a ešte neboli oficiálne potvrdené.

  Hodnoty spotreby paliva, energie a emisií CO2 závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík. Údaje o spotrebe boli stanovené na základe jazdného cyklu ECE.

  Dojazd závisí od množstva faktorov, obzvlášť od osobného vodičského štýlu, zvolenej trasy, počasia, použitia klimatizácie/kúrenia a pred-klimatizácie.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice 'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.