RÝCHLEJŠIE A ĎALEJ. S RADOSŤOU A NULOVÝMI EMISIAMI.

Dojazd, nabíjanie a efektivita nového BMW i3 a nového BMW i3s.

RÝCHLEJŠIE A ĎALEJ. S RADOSŤOU A NULOVÝMI EMISIAMI.

Dojazd, nabíjanie a efektivita nového BMW i3 a nového BMW i3s.

RÝCHLEJŠIE A ĎALEJ. S RADOSŤOU A NULOVÝMI EMISIAMI.Dojazd, nabíjanie a efektivita nového BMW i3 a nového BMW i3s.

BMW i3 má všetko, čo potrebujete na zdolanie výziev modernej mobility – v suverénnej tichosti. Jeho vysokonapäťová batéria sa nabije na 80 percent na rýchlonabíjacej stanici typu DC iba za približne 45 minút. Jej inteligentný manažment energie sa postará o vysokú flexibilitu a efektivitu, tak v meste, ako aj na dlhších trasách.

Zistiť viac
BMW i

SILNEJŠIE. DLHŠIE. ĎALEJ.

Napredovanie nebolo nikdy predtým také jednoduché: BMW i3 dokáže absolvovať 260 kilometrov denne, vďaka svojmu predĺženému dojazdu. Nová vysokovýkonná batéria teraz dodáva motoru ešte viac elektrickej energie – a vy dostanete ešte viac elektrickej radosti z jazdy.

RÝCHLE A JEDNODUCHÉ NABÍJANIE, KDEKOĽVEK.

Nabíjanie nebolo nikdy predtým takéto jednoduché: Inteligentné možnosti nabíjania BMW i3 prinášajú maximálny komfort a flexibilitu.

 • Nabíjanie doma

  BMW i Wallbox, BMW i Wallbox Plus a BMW i Wallbox Connect vám umožnia nabiť vaše BMW i3 doma bezpečne, rýchlo a pohodlne. Za približne tri hodiny sa batéria naplní na 80% svojej maximálnej kapacity. To je možné vďaka trojfázovému prúdu, pri ktorom poskytne nové zariadenie BMW i Wallbox nabíjací výkon 11 kW* pre BMW i3. Náš inštalačný servis vám ochotne namontuje nabíjacie zariadenie.**

  * Zariadenie Wallbox má nabíjací výkon až do 22 kW.

 • Verejné nabíjanie

  Existuje veľa dôvodov, prečo vyraziť na cesty s vaším BMW i3 – a rovnako veľa príležitostí ako ho na cestách dobíjať. Je to veľmi praktické: BMW i3 môžete nabíjať na verejných nabíjacích staniciach pomocou jednosmerného prúdu (DC) aj pomocou striedavého prúdu (AC). To vám poskytne viac flexibility a umožní vám nabiť vozidlo tak rýchlo, ako sa len dá. Predovšetkým na DC staniciach je nabíjanie veľmi rýchle vďaka stálemu prúdu s vysokým napätím: Batéria sa naplní na 80% maximálnej kapacity iba za približne 45 minút. Alternatívne môžete svoje BMW i3 nabíjať aj na AC stanici, čo pri nabití na 80% maximálnej kapacity potrvá približne tri hodiny. Verejné AC stanice sú preto obzvlášť vhodné pre dlhodobé parkovanie, napríklad ak sa vyberiete na veľké nákupy.

KONEKTIVITA A ASISTENCIA VODIČA.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Spotreba a emisie CO2 pre BMW i3 (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,1
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 359
  Bežný elektrický dojazd v km: do 260

  Spotreba a emisie CO2 pre BMW i3 so zariadením Range Extender* (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 13
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 11,5
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 235
  Bežný celkový dojazd v km: do 380

  Spotreba a emisie CO2 pre BMW i3s (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,0–14,6
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 330–345
  Bežný elektrický dojazd v km: do 260

  Spotreba a emisie CO2 pre BMW i3s so zariadením Range Extender* (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,7
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 14
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 12,5
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 220
  Bežný celkový dojazd v km: do 380

  * Údaje na základe testovacieho cyklu NEDC.

  Dojazd závisí od množstva faktorov. Predovšetkým sú to osobný jazdný štýl vodiča, zvolená trasa, počasie, využitie kúrenia/klimatizácie a predklimatizácie.

  Tu uvedené hodnoty spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  Hodnoty vozidiel označené indexom (2) sú predbežné.

  Hodnoty vozidiel už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.