PODPORA VAŠEJ MOBILITY. NOVÝM SPÔSOBOM A VO VŠETKÝCH SMEROCH.

Konektivita a asistenčné systémy vodiča v novom BMW i3.

PODPORA VAŠEJ MOBILITY. NOVÝM SPÔSOBOM A VO VŠETKÝCH SMEROCH.

Konektivita a asistenčné systémy vodiča v novom BMW i3.

PODPORA VAŠEJ MOBILITY. NOVÝM SPÔSOBOM A VO VŠETKÝCH SMEROCH.Konektivita a asistenčné systémy vodiča v novom BMW i3.

Už vám nič neunikne ani keď budete na cestách. Vždy budete mať aktuálne informácie. Presne to vám ponúka BMW i3 s množstvom digitálnych služieb a asistenčných systémov vodiča. Je logické, že je ešte stále vozidlom s najlepšou konektivitou vo svojom trhovom segmente. A vďaka tomu vám prináša bezkonkurenčne pohodovú mobilitu, komfort a bezpečnosť.

Read more
BMW i

BMW CONNECTED PREPÁJA VÁŠ KAŽDODENNÝ ŽIVOT S ELEKTRIZUJÚCOU RADOSŤOU Z JAZDY.

Prepojte sa s vaším BMW. Aplikácia BMW Connected je digitálny asistent vašej mobility, ktorý sa postará o vaše potreby pred jazdou aj počas nej. Získajte prístup k vozidlu cez smartfón, hodinky smartwatch alebo Amazon Echo, odosielajte adresy do jeho navigačného systém alebo si nechajte posielať pripomienky stretnutí, aby ste na ne dorazili určite včas.

 • BMW Connected+

  Vaše BMW a váš smartfón vytvoria spoločnú jednotku prostredníctvom BMW Connected+. Využite personalizované prvky aplikácie BMW Connected vo vozidle aj mimo neho. Zdieľajte informácie o svojej ceste s priateľmi, získajte navigačné pokyny až po dvere vášho cieľa alebo ovládajte svoju smart home domácnosť. Obdobie platnosti je jeden rok.

 • Flexibilný backend: Open Mobility Cloud

  Základom individualizovaných služieb BMW Connected je Open Mobility Cloud. Jeho flexibilná architektúra je postavená na integrovaných nástrojoch a technológii Microsoft Cloud, vrátane dátovej platformy Azure. Výkonný systém dokáže spracovávať dáta a informácie z najrozličnejších zdrojov a následne ich dať k dispozícii. Flexibilita platformy umožňuje integrovať a upravovať dodatočne pridané digitálne styčné body, ako sú napríklad nové koncové zariadenia (ďalšie smartfóny, hodinky smartwatch atď.), alebo nové partnerské služby, dokonca aj v budúcnosti. Novým prvkom je, že pomocou BMW Connected+ sa aj vozidlo prepojí s Open Mobility Cloud a stane sa digitálnym styčným bodom. To umožní rýchlejšiu integráciu digitálnych služieb vo vozidle. *

  * Presnejšie informácie o dostupnosti, rozsahu a prípadných alternatívnych riešeniach pre slovenský trh, vám poskytne najbližší autorizovaný BMW i Agent.

 • Telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním

  Mobilná kompatibilita vrátane bezdrôtového nabíjania obsahuje bezdrôtový nabíjací port a dodatočné USB porty. Strešná anténa zlepšuje príjem mobilného signálu. Súčasne môžu byť cez Bluetooth pripojené dva mobilné telefóny a jeden audio prehrávač. Ďalšie súčasti výbavy: Bluetooth Office a technická príprava pre WiFi hotspot.

AMAZON ALEXA CAR INTEGRATION.

AMAZON ALEXA CAR INTEGRATION.

„Alexa*, pridaj mi do nákupného zoznamu čaj.“ alebo „Alexa, prehraj mi skladbu od Pink.“ Amazon Alexa Car Integration vám umožní jednoducho využívať vo svojom vozidle hlasového asistenta Amazon, rovnako komfortne ako ste zvyknutí doma. Reakcie asistenta Alexa sa zobrazujú aj vizuálne na ovládacom displeji vášho vozidla.

Služba bude dostupná čoskoro.

* Amazon, Alexa a všetky súvisiace logá sú obchodnými značkymi Amazon.com, Inc. alebo pobočiek tejto spoločnosti.

CONTROL MY HOME.

CONTROL MY HOME.

„Mám doma vypnuté svetlá a klimatiizáciu?” Funkcia Control My Home vás zbaví takýchto obáv, keďže vám umožní ovládať najdôležitejšie funkcie vašej smart home domácnosti priamo pomocou systémov vozidla. Zároveň získate prehľad najdôležitejších informácií o vašej prepojenej domácnosti. Obdobie platnosti je tri roky.

POHODOVÁ MOBILITA.

DOKONALÉ PLÁNOVANIE.

Kam teraz? Hľadajte nové ciele ciest a preneste ich aplikáciou BMW Connected priamo do navigačného systému vášho BMW. Len čo nasadnete a vozidlo sa cez Bluetooth spojí s vaším smartfónom, môžete spustiť navigačné navádzanie jediným dotykom displeja.

Read more

VŠETKO OK.

Mám zamknuté dvere na vozidle? Kde presne je zaparkované? Remote Services vám umožnia získať prístup k vášmu vozidlu na diaľku pomocou aplikácie BMW Connected. Bliknite svetlami, aktivujte klimatizáciu vo vozidle alebo zamknite svoje BMW na diaľku, odkiaľkoľvek, pomocou vášho smartfónu. Obdobie platnosti sú tri roky.

Read more

ZOSTAŤ V KONTAKTE.

Share Live Trip Status poskytne jednoduchú odpoveď na otázku, kedy dorazíte. Priamo z vozidla dostanú vybraní príjemcovia cez aplikáciu BMW Connected informácie o vašej presnej pozícii, cieli cesty a čase príjazdu. Tieto informácie sa aktualizujú naživo. Obdobie platnosti je jeden rok.

Read more

RADOSŤ Z NABÍJANIA.

Nabíjanie môže byť skutočne komfortné a individualizované: Digitálny nabíjací servis – Digital Charging Service (DCS) – pri nabíjaní automaticky využije cenovo najvýhodnejšie tarify, v závislosti od ponuky vášho dodávateľa elektriny. Tým sa šetrí energia a umožňuje sa cielené využitie elektriny z obnoviteľných zdrojov. *

* Presnejšie informácie o dostupnosti, rozsahu a prípadných alternatívnych riešeniach pre slovenský trh, vám poskytne najbližší autorizovaný BMW i Agent.

ASISTENCIA VODIČA SO ZÁRUKOU KOMFORTU.

Na asistenčné systémy vodiča v BMW i3 sa môžete spoľahnúť za každých okolností. Situácie ako hustú premávku, kolóny vozidiel alebo parkovanie zvládnu spoľahlivo automatizovaným spôsobom. Výsledkom je bezpečnosť a komfort vďaka špičkovým technológiám, ktoré vám umožnia plne sa sústrediť na jazdu.

 • Driving Assistant Plus

  Výbava Driving Assistant Plus prináša podstatné zvýšenie komfortu aj bezpečnosti. Obsahuje Kolízne varovanie a Varovanie pred chodcami s funkciou brzdenia v meste, systém Speed Limit Info, systém udržiavania rýchlosti na báze kamery s funkciou Stop & Go, ako aj Asistenta pre hustú premávku.

 • Balík parkovacej asistencie

  Balík parkovacej asistencie výrazne zjednoduší proces parkovania. Táto výbava kombinuje Parkovací asistent, Parkovacie senzory PDC a Cúvaciu kameru, pre zjednodušenie vášho života. Ak si to prajete, parkovací asistent dokáže vozidlo zaparkovať aj plne automaticky.

VAŠA PRIDANÁ MOBILITA.

CHARGENOW.

ChargeNow* je služba, prevádzkovaná pobočkou Digital Charging Solutions GmbH, ktorá je v plnom vlastníctve BMW. Ponúka komplexné služby nabíjania v stále rastúcej a aktuálne najväčšej celosvetovej sieti verejných nabíjacích staníc. Nabíjacie stanice siete ChargeNow sa zobrazia v navigačnom systéme, aplikáciou alebo online.

* Presnejšie informácie o dostupnosti, rozsahu a prípadných alternatívnych riešeniach pre slovenský trh, vám poskytne najbližší autorizovaný predajca BMW.

Read more

PARKNOW.

ParkNow* je inovatívna digitálna parkovacia služba od BMW Group, ktorá umožňuje parkovanie a platbu za parkovanie na ulici bez lístkov a bez hotovosti, pomocou aplikácie. Komfortná funkcia začiatku a konca s minútovou sadzbou znamená, že už nikdy nezaplatíte priveľa ani nedostanete pokutu.

* Presnejšie informácie o dostupnosti, rozsahu a prípadných alternatívnych riešeniach pre slovenský trh, vám poskytne najbližší autorizovaný predajca BMW i.

Read more

REACHNOW.

ReachNow ponúka portfólio rozšírených OnDemand riešení mobility pre BMW Group v USA a v Číne.
Read more

DRIVENOW.

DriveNow* je flexibilná služba zdieľania vozidiel BMW Group. Zákazníci si môžu spontánne zarezervovať a prenajať vozidlo na mieste a v čase, kedy ho potrebujú. Dostupné vozidlá sa dajú nájsť aplikáciou DriveNow, na webstránke, alebo priamo na ulici. Spoplatnenie jazdy je vždy na minútovej báze.

* Presnejšie informácie o dostupnosti, rozsahu a prípadných alternatívnych riešeniach pre slovenský trh, vám poskytne najbližší autorizovaný predajca BMW i.

Read more

UDRŽATEĽNOSŤ.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Spotreba a emisie CO2 pre BMW i3 (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,1
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 359
  Bežný elektrický dojazd v km: do 260

  Spotreba a emisie CO2 pre BMW i3 so zariadením Range Extender* (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 13
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 11,5
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 235
  Bežný celkový dojazd v km: do 380

  Spotreba a emisie CO2 pre BMW i3s (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,0–14,6
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 330–345
  Bežný elektrický dojazd v km: do 260

  Spotreba a emisie CO2 pre BMW i3s so zariadením Range Extender* (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,7
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 14
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 12,5
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 220
  Bežný celkový dojazd v km: do 380

  * Údaje na základe testovacieho cyklu NEDC.

  Dojazd závisí od množstva faktorov. Predovšetkým sú to osobný jazdný štýl vodiča, zvolená trasa, počasie, využitie kúrenia/klimatizácie a predklimatizácie.

  Tu uvedené hodnoty spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  Hodnoty vozidiel označené indexom (2) sú predbežné.

  Hodnoty vozidiel už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.