ŽIADNE KOMPROMISY. VŠETKO PRE RADOSŤ Z JAZDY.

Udržateľnosť nového BMW i3.

ŽIADNE KOMPROMISY. VŠETKO PRE RADOSŤ Z JAZDY.

Udržateľnosť nového BMW i3.

ŽIADNE KOMPROMISY. VŠETKO PRE RADOSŤ Z JAZDY.Udržateľnosť nového BMW i3.

BMW i3 stelesňuje nový vzťah k mobilite, založený na zjednotenom prístupe ku všetkým fázam životného cyklu vozidla, od vývoja, cez výrobu, až po recykláciu. Mnohé jeho materiály sú vyrobené z recyklovaných surovín a samotné BMW i3 sa vyrába za pomoci energie, ktorej 100% pochádza z obnoviteľných zdrojov. Radosť z jazdy už ani nemôže byť čistejšia.

Read more
BMW i

KOMPLEXNE PREMYSLENÁ UDRŽATEĽNOSŤ.

NEKONEČNÁ PRIDANÁ HODNOTA.

Udržateľnosť nie je pre BMW i len prázdnym slovom. Je to najvyšší riadiaci princíp. Preto je aj kompletne celý životný cyklus BMW i3 zameraný na maximálne možné zachovanie zdrojov a udržateľnosť.
Read more

VÝVOJ.

Celá koncepcia vozidla bola od základu vyvinutá pre potreby elektrickej mobility. Kým inovatívne aerodynamické opatrenia znižujú odpor vzduchu a spotrebu paliva, udržateľné a recyklované materiály chránia životné prostredie a nahrádzajú tradičné materiály, ako napríklad plasty.
Read more

VÝROBA.

Výnimočná udržateľnosť: Uhlíkové vlákna, aplikované v karbónových komponentoch BMW i3, sa vyrábajú výlučne s využitím energie z hydroelektrárne. Továreň BMW v Lipsku pre zmenu poháňa čisto veterná energia. A v porovnaní s ostatnými modelmi BMW je tam výroba o polovicu menej energeticky náročná.
Read more

VYUŽÍVANIE.

BMW i3 vám umožní jazdiť bez emisií, bez hluku a bez zápachu. To znižuje zaťaženie mestského prostredia. Ešte dôležitejšia je však možnosť využiť na nabíjanie „zelenú energiu“, generovanú vašimi vlastnými solárnymi panelmi. ECO PRO režim pomáha predlžovať dojazd, ale aj znižovať spotrebu energie.
Read more

RECYKLÁCIA.

BMW i3 je recyklovateľné na 95%. Napríklad modul batérie sa dá využiť na uskladnenie solárnej energie. Nadbytočné uhlíkové vlákna sa dokonca môžu vrátiť priamo do procesu výroby.
Read more

MATERIÁLY S BUDÚCNOSŤOU.

PRVKY Z PRÍRODNÝCH VLÁKIEN.

Viditeľne udržateľné: Rozsiahle využitie materiálu zvaného Kenaf nahrádza plasty na ropnej báze a znižuje hmotnosť BMW i3, keďže Kenaf má vlákna o 30% ľahšie než konvenčné materiály. Získavajú sa zo slezu, čo je rastlina, ktorá premieňa nadpriemerné množstvo CO₂ na kyslík.
Read more

SEDADLÁ ZO 40% NOVEJ VLNY.

Certifikovaná nová strižná vlna je obnoviteľný materiál, ktorý disponuje vysokým komfortom a tvorí až do 40% čalúnenia sedadiel vo verzii interiéru Lodge. Priedušnosť vlny pomáha regulovať výmenu teploty medzi povrchom sedadla a telom a sedadlo zostáva chladivé aj pri vysokých teplotách.
Read more

INTERIÉROVÉ LIŠTY Z EUKALYPTOVÉHO DREVA.

Eukalyptové drevo má prirodzene hladký povrch s prírodnou štruktúrou pórov a preto potrebuje až o 90% menej povrchového opracovania než konvenčné drevá. Surovina, použitá na výrobu interiérových líšt, pochádza z eukalyptových plantáží s certifikátom udržateľného lesného hospodárstva FSC.
Read more

100% FARBENIE KOŽE OLIVOVÝM LÍSTÍM.

Kožené čalúnenie v BMW i3 je farbené výlučne s použitím prírodného extraktu z olivového lístia, ekologickým spôsobom. To umožní koži zachovať si prírodný lesk a schopnosť vyrovnávania teploty. Navyše, po zbere olív zostávalo lístie dovtedy iba ako odpad a teraz našlo nové využitie.
Read more

ZELENÁ ENERGIA.

BMW i3 Vám výrazne zjednoduší uvádzanie udržateľnosti do vášho každodenného života. Počas jazdy neprodukuje žiadne emisie. To znižuje znečistenie ovzdušia v mestách a zlepšuje jeho kvalitu pre dýchanie. Ak jeho batériu nabíjate „zelenou energiou“, generovanou pomocou vašich vlastných solárnych panelov, jazdíte nielen s lokálne, ale aj s celkovo nulovými emisiami. ECO PRO režim k tomu pridáva predĺženie dojazdu a celkovú úsporu energie.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 13,1–13,6
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 290–300
  Bežný elektrický dojazd v km: do 200

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 13–14
  Spotreba energie v kWh/100 km: 11,5–11,9
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 225–235
  Bežný celkový dojazd v km: do 330

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3s (94 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 14,3
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 280
  Bežný elektrický dojazd v km: do 200

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3s (94 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,7
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 14
  Spotreba energie v kWh/100 km: 12,5
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 220
  Bežný celkový dojazd v km: do 330

  Tieto údaje sú predbežné a ešte neboli oficiálne potvrdené.

  Hodnoty spotreby paliva, energie a emisií CO2 závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík. Údaje o spotrebe boli stanovené na základe jazdného cyklu ECE.

  Dojazd závisí od množstva faktorov, obzvlášť od osobného vodičského štýlu, zvolenej trasy, počasia, použitia klimatizácie/kúrenia a pred-klimatizácie.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice 'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.