ŽIADNE KOMPROMISY. VŠETKO PRE RADOSŤ Z JAZDY S NULOVÝMI EMISIAMI.

Udržateľnosť nového BMW i3 a nového BMW i3s.

ŽIADNE KOMPROMISY. VŠETKO PRE RADOSŤ Z JAZDY S NULOVÝMI EMISIAMI.

Udržateľnosť nového BMW i3 a nového BMW i3s.

ŽIADNE KOMPROMISY. VŠETKO PRE RADOSŤ Z JAZDY S NULOVÝMI EMISIAMI.Udržateľnosť nového BMW i3 a nového BMW i3s.

BMW i3 stelesňuje nový vzťah k mobilite, založený na zjednotenom prístupe ku všetkým fázam životného cyklu vozidla, od vývoja, cez výrobu, až po recykláciu. Mnohé jeho materiály sú vyrobené z recyklovaných surovín a samotné BMW i3 sa vyrába za pomoci energie, ktorej 100% pochádza z obnoviteľných zdrojov. Radosť z jazdy už ani nemôže byť čistejšia.

Zistiť viac
BMW i

KOMPLEXNE PREMYSLENÁ UDRŽATEĽNOSŤ.

NEKONEČNÁ PRIDANÁ HODNOTA.

Udržateľnosť nie je pre BMW i len prázdnym slovom. Je to najvyšší riadiaci princíp. Preto je aj kompletne celý životný cyklus BMW i3 zameraný na maximálne možné zachovanie zdrojov a udržateľnosť.
Zistiť viac

VÝVOJ.

Celá koncepcia vozidla bola od základu vyvinutá pre potreby elektrickej mobility. Kým inovatívne aerodynamické opatrenia znižujú odpor vzduchu a spotrebu paliva, udržateľné a recyklované materiály chránia životné prostredie a nahrádzajú tradičné materiály, ako napríklad plasty.
Zistiť viac

VÝROBA.

Výnimočná udržateľnosť: Uhlíkové vlákna, aplikované v karbónových komponentoch BMW i3, sa vyrábajú výlučne s využitím energie z hydroelektrárne. Továreň BMW v Lipsku pre zmenu poháňa čisto veterná energia. A v porovnaní s ostatnými modelmi BMW je tam výroba o polovicu menej energeticky náročná.
Zistiť viac

VYUŽÍVANIE.

BMW i3 vám umožní jazdiť bez emisií, bez hluku a bez zápachu. To znižuje zaťaženie mestského prostredia. Ešte dôležitejšia je však možnosť využiť na nabíjanie „zelenú energiu“, generovanú vašimi vlastnými solárnymi panelmi. ECO PRO režim pomáha predlžovať dojazd, ale aj znižovať spotrebu energie.

Zistiť viac

RECYKLÁCIA.

BMW i3 je recyklovateľné na 95%. Napríklad modul batérie sa dá využiť na uskladnenie solárnej energie. Nadbytočné uhlíkové vlákna sa dokonca môžu vrátiť priamo do procesu výroby.
Zistiť viac

MATERIÁLY S BUDÚCNOSŤOU.

PRVKY Z PRÍRODNÝCH VLÁKIEN.

Viditeľne udržateľné: Rozsiahle využitie materiálu zvaného Kenaf nahrádza plasty na ropnej báze a znižuje hmotnosť BMW i3, keďže Kenaf má vlákna o 30% ľahšie než konvenčné materiály. Získavajú sa zo slezu, čo je rastlina, ktorá premieňa nadpriemerné množstvo CO₂ na kyslík.
Zistiť viac

SEDADLÁ ZO 40% NOVEJ VLNY.

Certifikovaná nová strižná vlna je obnoviteľný materiál, ktorý disponuje vysokým komfortom a tvorí až do 40% čalúnenia sedadiel vo verzii interiéru Lodge. Priedušnosť vlny pomáha regulovať výmenu teploty medzi povrchom sedadla a telom a sedadlo zostáva chladivé aj pri vysokých teplotách.
Zistiť viac

INTERIÉROVÉ LIŠTY Z EUKALYPTOVÉHO DREVA.

Eukalyptové drevo má prirodzene hladký povrch s prírodnou štruktúrou pórov a preto potrebuje až o 90% menej povrchového opracovania než konvenčné drevá. Surovina, použitá na výrobu interiérových líšt, pochádza z eukalyptových plantáží s certifikátom udržateľného lesného hospodárstva FSC.
Zistiť viac

100% FARBENIE KOŽE OLIVOVÝM LÍSTÍM.

Kožené čalúnenie v BMW i3 reguluje teplotu a je farbené výlučne s použitím prírodného extraktu z olivového lístia, ekologickým spôsobom. To umožní koži zachovať si prírodný lesk. Navyše, po zbere olív zostávalo lístie dovtedy iba ako odpad a teraz našlo nové využitie.

Zistiť viac

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Spotreba a emisie CO2 pre BMW i3 (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,1
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 359
  Bežný elektrický dojazd v km: do 260

  Spotreba a emisie CO2 pre BMW i3 so zariadením Range Extender* (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 13
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 11,5
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 235
  Bežný celkový dojazd v km: do 380

  Spotreba a emisie CO2 pre BMW i3s (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,0–14,6
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 330–345
  Bežný elektrický dojazd v km: do 260

  Spotreba a emisie CO2 pre BMW i3s so zariadením Range Extender* (2):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,7
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 14
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 12,5
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 220
  Bežný celkový dojazd v km: do 380

  * Údaje na základe testovacieho cyklu NEDC.

  Dojazd závisí od množstva faktorov. Predovšetkým sú to osobný jazdný štýl vodiča, zvolená trasa, počasie, využitie kúrenia/klimatizácie a predklimatizácie.

  Tu uvedené hodnoty spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  Hodnoty vozidiel označené indexom (2) sú predbežné.

  Hodnoty vozidiel už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.