BMW i3 I01 2018 Jucaro Beige so zvýraznením v metalíze Frozen Grey predný pohľad jazda v meste

THE i3

BMW I

BMW i3: MODELY A VÝBAVA

BMW i3 je plné inovatívnych technológií, ktoré môže využiť na sebavedomé zvládanie vášho každodenného života. Zistite viac o dojazde, nabíjaní a efektivite tohto fascinujúceho elektrického automobilu. Objavte aj atraktívne BMW i3s Edition RoadStyle a ponuku digitálnych služieb aj inovatívnych asistenčných systémov vodiča.

Zistiť viac
THE i3BMW i3: MODELY A VÝBAVA

DOJAZD, NABÍJANIE A EFEKTIVITA BMW i3.

Jazdite ďalej a rýchlejšie. S radosťou a nulovými emisiami.

BMW i3 má všetko, čo potrebujete na zvládanie výziev modernej mobility – sebavedome a v tichosti. Svoju vysokonapäťovú batériu nabije na 80 % na rýchlonabíjacej stanici iba za približne 45 minút. Jeho inteligentný manažment energie ho robí flexibilným a vysoko efektívnym, tak v mestskej premávke ako aj na dlhých jazdách.*
* BMW i3 sa nesmie nabíjať káblami dlhšími než 30 metrov.
 

BMW i3s I01 2018 Fluid Black so zvýraznením BMW i Blue zadobočný pohľad pred garážou s BMW Wallbox
BMW i3 I01 2018 Jucaro Beige so zvýraznením v metalíze Frozen Grey zadobočný pohľad jazda na diaľnici

Dojazd.

Cestovanie nebolo nikdy predtým také jednoduché: BMW i3 dokáže poskytnúť predĺžený dojazd až do 260 kilometrov pri každodennom používaní. Nová vysokovýkonná batéria teraz dodáva elektrickému motoru ešte viac energie – a vám poskytne ešte viac radosti z elektrickej jazdy.
BMW i3 I01 2018 Jucaro Beige so zvýraznením v metalíze Frozen Grey nabíjanie na zariadení BMW Wallbox

Nabíjanie doma.

BMW Wallbox Essential, BMW Wallbox Plus a BMW Wallbox Connect vám umožnia nabíjať vaše BMW i3 doma bezpečne, rýchlo a komfortne. Približne za tri hodiny sa jeho batéria nabije na 80 % svojej kapacity. Toto je možné vďaka trojfázovému prúdu nového zariadenia BMW Wallbox s výkonom až do 11 kW* pre BMW i3. BMW inštalačný servis sa postará o to, aby BMW Wallbox namontovali a uviedli do prevádzky kvalifikovaní odborníci. Pre ešte vyššiu udržateľnosť máte k dispozícii možnosť využiť zelenú energiu, vrátane solárnej, ktorú si vygenerujete sami. (* Wallbox má maximálny nabíjací výkon až do 22 kW.)
Muž s nabíjacím káblom BMW Wallbox BMW i3 I01 2018 Jucaro Beige so zvýraznením v metalíze Frozen Grey

Digital Charging Service.

Ako dokážem svojmu vozidlu dodať elektrickú energiu cez deň? A bude moje BMW nabité včas pred mojím odchodom? Vďaka službám Digital Charging Service už si nemusíte klásť takéto otázky. To preto, že sa Inteligentný asistent nabíjania postará o nabitie batérie z vašej domácej nabíjacej stanice, vo dne aj v noci, alebo zo štandardnej elektrickej zásuvky – plne automaticky, efektívne a predovšetkým ekologicky. Jednoducho zadáte svoje elektrické tarify, váš plánovaný čas odjazdu a preferovaný spôsob nabíjania v aplikácii BMW Connected. S využitím tejto informácie Digital Charging Service zaistí vášmu BMW dodávku elektrickej energie v najvýhodnejších tarifných časoch a plné nabitie už pred vašou cestou. (* iba v kombinácii so zariadením BMW Wallbox.)
Pár nabíja svoje BMW i3 na verejnej nabíjacej stanici I01 2018 Jucaro Beige so zvýraznením v metalíze Frozen Grey

Verejné nabíjanie.

Existuje veľa dôvodov na to, aby ste si vyrazili s vaším BMW i3 – a rovnako veľa možností ako ho počas toho nabiť. Praktickosť predovšetkým: BMW i3 vám umožní využiť verejné nabíjacie stanice so striedavým prúdom (AC) aj jednosmerným prúdom (DC). To vám dodá viac flexibility a umožní vám nabíjať vaše vozidlo maximálnou možnou rýchlosťou. Na verejných DC staniciach sa totiž energia prenáša priamo do vysokonapäťovej batérie vo vozidle konštantne vysokým prúdom. To umožní nabiť BMW i3 na 80 % približne za 40 minút. Nabíjanie BMW i3 na AC nabíjacej stanici na 80 % potrvá približne tri hodiny. AC nabíjacie stanice sú preto veľmi vhodné pre nabíjanie ak máte vozidlo dlhšie zaparkované, napríklad pri veľkých nákupoch.
BMW Wallbox

BMW Wallbox.

BMW Wallbox Essential, BMW Wallbox Plus a BMW Wallbox Connect vám umožnia nabíjať bezpečne, rýchlo a komfortne. Navyše, BMW Wallbox Connect ponúka možnosť využiť aj zelenú energiu z vášho vlastného systému solárnych panelov. Náš BMW inštalačný servis vám ho ochotne namontuje doma, ak si to budete želať.

UDRŽATEĽNOSŤ BMW i3.

Žiadne kompromisy. Všetko pre radosť z jazdy s nulovými emisiami.

BMW i3 stelesňuje nový vzťah k mobilite. Je založený na unifikovanom prístupe k vozidlu vo všetkých fázach, od vývoja, cez výrobu, až po recykláciu. Mnohé materiály sú vyrobené z obnoviteľných zdrojov – a samotné BMW i3 sa montuje v továrni s využitím 100 % energie z obnoviteľných zdrojov. Radosť z jazdy zažijete s tým najlepším pocitom.

Zistiť viac
Udržateľný cyklus BMW i3

UDRŽATEĽNOSŤ.

Udržateľnosť pre BMW i nie je iba slovom. Je to najvyšší princíp. Preto je celý životný cyklus BMW i3 zameraný na maximálne uchovanie prírodných zdrojov a udržateľnosť.

Zistiť viac
Inovatívna karoséria BMW i3 ľahká konštrukcia karbón

VÝVOJ.

Celá konštrukcia vozidla bola už od základu vyvíjaná pre elektrickú mobilitu. Inovatívne aerodynamické opatrenia redukujú odpor vzduchu a spotrebu energie, udržateľné a recyklované materiály chránia životné prostredie a nahrádzajú tradičné materiály ako sú plasty.

Zistiť viac
Veterné turbíny

VÝROBA.

Nadmieru udržateľné: Uhlíkové vlákna, používané pre BMW i3, sa vyrábajú výlučne s energiou z hydroelektrárne. Montáž v továrni BMW v nemeckom Lipsku poháňa výlučne energia z veterných elektrární. V porovnaní s ostatnými modelmi BMW je pri výrobe potrebná iba polovica energie.

Zistiť viac
BMW i3 I01 2018 Jucaro Beige so zvýraznením v metalíze Frozen Grey bočný pohľad s otvorenými dverami v parku

VYUŽITIE.

BMW i3 vám umožňuje jazdiť s nulovými miestnymi emisiami, nehlučne a bez zápachu. Tým sa redukuje znečistenie ovzdušia v mestách. Ešte dôležitejšia je možnosť nabíjania „zelenou“ energiou, alebo dokonca energiou generovanou vašimi vlastnými solárnymi panelmi. ECO PRO režim predlžuje dojazd a znižuje spotrebu energie.

Zistiť viac
Recyklované materiály BMW i3

RECYKLÁCIA.

BMW i3 je recyklovateľné na 95 %. Modul batérie sa dá po ukončení životnosti vo vozidle použiť ako úložisko solárnej energie. A prebytočné uhlíkové vlákna je možné vrátiť do procesu výroby.

Zistiť viac
BMW i3s Edition RoadStyle 2019 I01 Fluid Black so zvýraznením E-Copper predobočný pohľad
BMW i3s Edition RoadStyle 2019 I01 Fluid Black so zvýraznením E-Copper predobočný pohľad s diskom z ľahkej zliatiny
BMW i3s Edition RoadStyle 2019 I01 Fluid Black so zvýraznením E-Copper zadobočný pohľad
BMW i3s Edition RoadStyle 2019 I01 interiér sedadlo s vyšívaním „Edition RoadStyle“

BMW i3s EDITION ROADSTYLE.

Elektrizujúca radosť z jazdy: BMW i3s Edition RoadStyle dopĺňa individualitu vozidla špeciálnym lakom dekoratívnej výplne obličiek, vzduchových vstupov v prednom nástavci a bočných nástavcov. Pozoruhodné 20-palcové disky z ľahkej zliatiny v dizajne Double-spoke vo farbe Jet Black a tónované sklá podčiarkujú markantný zjav ešte výraznejšie. Táto limitovaná edícia vozidla vás pri nasadnutí privíta ušľachtilými a udržateľnými materiálmi ako je napríklad kombinácia prírodnej kože Stellaric vo farbe Dalbergia Brown s matnými drevenými povrchmi Oak Dark. Špeciálny detail a nezameniteľné znamenie exkluzívnej edície: Opierky hlavy predných sedadiel sú zdobené vyšívanými nápismi „Edition RoadStyle“ – názvom tejto edície.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA A DIGITÁLNE SLUŽBY BMW i3.

Podporuje mobilitu. Na nových cestách a vo všetkých smeroch.

Nenechajte si nič uniknúť ani na cestách. Buďte vždy aktuálne informovaní. Práve preto vám BMW i3 ponúka mnohé digitálne služby a asistenčné systémy vodiča. Niet preto divu, že je stále najlepšie prepojeným vozidlom na trhu vo svojom segmente. A práve preto sa spája s pohodovou mobilitou, komfortom a bezpečnosťou tak, ako žiadne iné vozidlo.

Žena so slnečnými okuliarmi riadi BMW i3

Amazon Alexa Car Integration.

„Alexa*, pridaj do môjho nákupného zoznamu čaj.“ „Alexa, prehraj mi skladbu od Pink.“ Amazon Alexa Car Integration vám umožní jednoducho využívať vo svojom vozidle hlasového asistenta, rovnako ako ste zvyknutí doma. Reakcie asistenta Alexa sa zobrazujú aj vizuálne na ovládacom displeji vášho vozidla. (* Amazon, Alexa a všetky súvisiace logá sú obchodnými značkami Amazon.com, Inc. a jeho pobočiek.)
Concierge Service BMW i3

Concierge Service.

Bude zajtra v Ríme slnečno? Kedy odlieta môj let? Služba Concierge Service vám pomôže pri cestovaní a podporí každú vašu požiadavku jediným stlačením tlačidla. Či už na rezerváciu reštaurácie, hotela alebo kina. Túto službu môžete využiť dokonca aj na platby. Kdekoľvek ste a čokoľvek potrebujete, služba Concierge Service je tu vždy pre vás.
Connected eDrive Services v aplikácii BMW Connected na smartfóne

Connected eDrive Services

Connected eDrive Services je výbava, ktorá je základom pre využívanie digitálneho asistenta mobility BMW Connected vo vozidle, ako aj inteligentných funkcií BMW ConnectedDrive s bohatým arzenálom informačných, zábavných a servisných prvkov. Takýmto spôsobom sa dajú smartfónové aplikácie použiť priamo vo vozidle, spolu s prístupom do obchodu BMW ConnectedDrive Store.
Driving Assistant Plus

Driving Assistant Plus.

Balík výbavy Driving Assistant Plus prináša zreteľné zvýšenie bezpečnosti a komfortu. Obsahuje Kolízne varovanie a Varovanie pred chodcami s funkciou mierneho brzdenia v meste, Speed Limit Info, Kamerový systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop & Go ako aj Asistenta pre hustú premávku.
Parkovací asistent Displej systému iDrive BMW i3 interiér

Parkovací asistent.

Parkovací asistent zjednodušuje pozdĺžne aj priečne parkovanie. Vhodné parkovacie miesta sa zobrazujú a vyberajú na displeji systému iDrive. Po zapnutí smerovky a podržaní stlačeného tlačidla PDC systém prevezme radenie, riadenie, akceleráciu aj brzdenie, čiže zaparkuje úplne automaticky.

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO2.

BMW i3 (120 Ah):
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 15,3–16,3
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 308–285
Elektrický dojazd pri každodennom použití v km: do 260

BMW i3s (120 Ah):
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 16,2–16,5
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 283–279
Elektrický dojazd pri každodennom použití v km: do 260

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2,

ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Zistiť viac

Spotreba paliva a emisie СО₂.

 • BMW i3 (120 Ah):
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 15,3–16,3
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 308–285
  Elektrický dojazd pri každodennom použití v km: do 260

  BMW i3s (120 Ah):
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 16,2–16,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Elektrický dojazd v km (kombinovaný): 283–279
  Elektrický dojazd pri každodennom použití v km: do 260

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

  Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2,

  ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.