PRVÉ V BUDÚCNOSTI.

BMW i

BMW i8.

PRVÉ V BUDÚCNOSTI.

BMW i8.

Prvé v budúcnosti.BMW i8.
BMW i

Zrýchlenie 0 – 100 km/hod. v sek.

4.4

Kombinovaná spotreba v l/100 km (50i)

2.1

Emisie CO2 v g/km

49

Dojazd na elektrinu v km

max. 37

Úplne nová koncepcia športového automobilu. Efektívnejšie – napríklad vďaka inteligentnej ľahkej konštrukcii s karbónom a aerodynamickým dizajnom. Udržateľnejšie – s vysokoefektívnou technológiou BMW eDrive a recyklovateľnými materiálmi v interiéri. Bez zhoršenia dynamiky či športového vzhľadu. Žiadne kompromisy, skôr optimálna kombinácia radosti z jazdy a zodpovednosti. BMW i8 je plug-in hybrid, ktorý spája výhody inovatívnych technológií elektromotorov a spaľovacích motorov. Výsledkom je mimoriadny zážitok z jazdy – s extrémne nízkou spotrebou paliva a nízkymi emisiami.

Športový automobil po novom: BMW i8.

Progresívna radosť z jazdy.

BMW i8 prináša revolúciu vo svojej triede. Ako prvý športový automobil s hodnotami spotreby a emisií kompaktného vozidla. Sila plug-in hybridu spočíva najmä v dokonalej synchronizácii elektromotora a spaľovacieho motora, o čom svedčí maximálna efektivita a dynamika na ceste. Prvý športový automobil, ktorý zrýchľuje dokonca aj ducha doby.

Dizajn.

S celkovou koncepciou je BMW i8 stelesnením realizovanej vízie moderného a udržateľného športového automobilu. Vysoko emotívny dizajn okamžite ukáže kvality, ktoré BMW i8 ponúka. Napriek tomu sa nespolieha len na charakter športového automobilu. Estetika vozidla má aj funkčné ciele: zlepšenie aerodynamiky pre maximálnu efektivitu.

Jazda.

BMW i8 ponúka oveľa viac než len športového ducha. S jedinečnou koncepciou pohonu v podstate nanovo objavuje myšlienku športovej mobility. Stojí za tým výkonný plug-in hybridný systém, ktorý spolu s technológiou BMW eDrive a 1,5-litrovým 3-valcovým benzínovým motorom BMW TwinPower Turbo ponúka zároveň výhody elektromotora aj benzínového motora a poskytuje mimoriadny zážitok z jazdy.

Dizajn LED svetiel s laserovým svetlom.

Príplatkové diaľkové svetlá s technológiou laserového svetla predlžujú dosah diaľkových svetiel a zlepšujú osvetlenie. Pri zanedbateľnej spotrebe energie v porovnaní s tradičnými svetlometmi