BMW i

360° ELECTRIC – PRAKTICKÁ ELEKTRICKÁ MOBILITA KDEKOĽVEK A KEDYKOĽVEK.

Dobíjanie vozidla BMW i8.

Okrem rôznych asistenčných služieb a možností pre flexibilnú mobilitu ponúka komplexný balík služieb 360° ELECTRIC aj inovatívnu koncepciu dobíjania. BMW i8 môžete dobíjať veľmi pohodlne aj doma so stanicou BMW i Wallbox alebo pomocou nabíjacieho kábla – a podľa potreby aj udržateľným spôsobom vyrobenou elektrinou s riešeniami od BMW Green Energy. Na cestách je dostupný neustále sa rozširujúci počet verejných dobíjacích staníc s jednoduchým a pohodlným prístupom s kartou ChargeNow. BMW i8 dokáže jednoducho vyhľadať najbližšiu dobíjaciu stanicu vďaka inováciám, ako sú služby BMW i ConnectedDrive s pripojením pre navigáciu.

ALL-ROUND ELECTRIC.

 

 

360° Electric.

Pozrite si video o tom, čo ponúka 360° ELECTRIC.

NABÍJANIE DOMA.

Doma môžete BMW i8 nabíjať veľmi jednoducho so stanicou BMW i Wallbox alebo BMW i Wallbox Pro. Tieto nabíjacie stanice sú namontované na stene domu alebo garáže a nielenže opticky dopĺňajú jedinečný dizajn vozidiel BMW i8, ale zároveň nabíjajú BMW i8 oveľa rýchlejšie než so štandardným dodaným nabíjacím káblom – so stanicou Wallbox Pro sa BMW i8 dobije na 80 % plnej kapacity za menej než dve hodiny.*

Pracovníci inštalačného servisu BMW i ochotne vykonajú obhliadku miesta s cieľom overiť, či zariadenie BMW i Wallbox alebo BMW i Wallbox Pro môže byť namontované na stenu domu a pripojené k elektrickej sieti. Môžete si tiež objednať kvalifikovaných elektrikárov partnera BMW i na inštaláciu, ktorí sa postarajú o dodanie, inštaláciu a uvedenie do prevádzky. A keďže BMW i je zástanca úplnej udržateľnosti v oblasti elektrickej mobility, na požiadanie môžete tiež uzavrieť zmluvu o dodávkach ekologickej energie u vybraného predajcu vozidiel BMW i, alebo vyrábať vlastnú energiu so zariadením Solar-Carport, ktoré vám sprostredkuje BMW i.**

* V závislosti od elektrickej siete v mieste nabíjania.

** Viac informácií o dostupnosti a rozsahu týchto produktov a služieb na Slovensku vám poskytne váš autorizovaný predajca BMW.

 • BMW i Wallbox

  BMW i Wallbox a BMW i Wallbox Pro sú domáce nabíjacie stanice, ktoré umožňujú rýchlo a jednoducho nabíjať vozidlo BMW i8.

  Obe tieto stanice prinášajú nekomplikovaný a spoľahlivý priebeh nabíjania. Hneď ako sa vozidlo pripojí k stanici BMW i Wallbox cez nabíjací kábel, nabíjanie sa spustí automaticky. BMW i Wallbox Pro má ako pridaný prvok k dispozícii aj farebný dotykový displej pre intuitívne ovládanie.

  S oboma stanicami BMW i Wallbox sa BMW i8 dobije na 80 % maximálnej kapacity za menej než dve hodiny.*

  Stanice pre domáce nabíjanie umožňujú využívať aj solárnu elektrinu z vlastného generátora (napríklad zariadenia Solar-Carport) – pre rýchle nabíjanie s vyššou udržateľnosťou. **

  * V závislosti od elektrickej siete v mieste nabíjania.

  ** Viac informácií o dostupnosti a rozsahu týchto produktov a služieb na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • Inštalácia stanice BMW i Wallbox

  BMW i ponúka atraktívne všestranné služby inštalácie stanice Wallbox: so službou „rýchle overenie online“ dokážete rýchlo zistiť, či u vás bude možné nainštalovať stanicu BMW i Wallbox. V prípade potreby môže túto rýchlu kontrolu spolu s vami vykonať aj miestny predajca vozidiel BMW i. Na základe kontroly pred inštaláciou stanice Wallbox, ktorú si môžete objednať priamo u miestneho predajcu vozidiel BMW i, sa overí, či elektrická inštalácia a spôsob použitia umožňujú nainštalovať stanicu BMW i Wallbox. Posledný krok je inštalácia stanice Wallbox prostredníctvom služby Inštalácia stanice Wallbox. Objednať si ju môžete u miestneho predajcu vozidiel BMW i.

 • Ekologická energia

  Zmluva o dodávkach ekologickej energie vám umožní nakupovať elektrinu na dobíjanie BMW i8 z obnoviteľných zdrojov – takže nielen každá cesta, ale aj každé dobíjanie prebieha úplne bez emisií. Produkty z ponuky BMW Green Energy vám umožnia využívať výhody týchto doplnkov veľmi jednoducho a pohodlne z jediného zdroja: od prechodu k elektrine vyrábanej udržateľným spôsobom z vetra alebo vody až po vlastnú výrobu energie s riešeniami „My Green Energy“ vo vašej domácnosti (napríklad so solárnym systémom). Miestny predajca vozidiel BMW i vám zabezpečí dodávku kvalitného solárneho prístrešku na výrobu vlastnej elektriny.

BMW I WALLBOX.

Rýchly. Bezpečný. Efektívny.

DIZAJN.

Nová nabíjacia stanica BMW i Wallbox upúta svojím sviežim funkčným dizajnom a vysoko kvalitnými materiálmi.

Pri každodennom využívaní prejaví zariadenie svoju mimoriadne vysokú funkčnosť. Jeho kompaktné rozmery a dlhý kábel zjednodušujú ovládanie aj proces nabíjania.

PROCES NABÍJANIA.

Stačí zapojiť nabíjací kábel a proces nabíjania sa začne automaticky.

Nabíjací výkon má hodnotu do 7,4 kW pri jednofázovom režime a až do 11 kW pri nabíjaní trojfázovým prúdom. To znamená, že dokážete nabiť BMW i8 na 80% jeho maximálnej kapacity za menej než dve hodiny. Nabíjanie je tak praktickejšie a rýchlejšie než pomocou štandardne dodávaného nabíjacieho kábla.

Počas procesu nabíjania je možné vozidlo v predstihu vykúriť alebo vychladiť. Energia na to potrebná sa nečerpá z jeho batérie, čiže nijako neskracuje jeho dojazd.

INŠTALÁCIA.

Využite výhody inštalačného servisu BMW i. *

Toto bezpečné a individuálne riešenie obsahuje kontrolu pred inštaláciou ako aj kompletnú inštaláciu vo vašom dome alebo garáži.

Počas kontroly pred inštaláciou overia kvalifikovaní odborníci možné pripojenia pre BMW i Wallbox Pro. Nasleduje jeho montáž a inštrukcie na jeho použitie pre zákazníka. Spolu s vaším inštalačným partnerom si môžete nastaviť váš individuálny užívateľský účet. Bezpečnú prevádzku garantuje aj štandardná 24-mesačná záruka.

* Dostupnosť tejto služby na Slovensku si prosím overte u vášho autorizovaného predajcu BMW.

BMW I WALLBOX PRO.

Inteligentný. Udržateľný. Multifunkčný.

DIZAJN.

Vyšší nabíjací výkon a inteligentné prepojenie s domácnosťou typu „smart home“ a systémami manažmentu energie – BMW i Wallbox Pro kombinuje špičkový dizajn s maximálnou funkčnosťou.

BMW i Wallbox Pro sa ovláda 7-palcovým dotykovým displejom, ktorý vám umožní riadiť proces nabíjania a poskytne vám presný prehľad o vašej spotrebe. Pred neoprávneným prístupom ho chráni PIN kód. Výška vstupného bodu pre kábel zabezpečí rovnako komfortnú manipuláciu ako pri klasickom tankovaní paliva. Ideálna dĺžka kábla predchádza nežiadanému kontaktu so zemou a minimalizuje riziko, že sa oňho potknete. Atraktívny dizajn s LED svetelnými pásmi indikuje aktuálny stav nabíjania.

KONCEPCIA OVLÁDANIA.

Centrálnym ovládacím prvkom zariadenia BMW i Wallbox Pro je 7-palcový dotykový displej, ktorý vám umožní zvoliť si vaše individuálne nastavenia. Ovládanie je možné aj vonku, za každého počasia a dokonca aj keď máte na rukách rukavice. Displej sa aktivuje automaticky, keď zabudovaný senzor zaregistruje, že ste sa priblížili k zariadeniu.

Monitor vám zobrazí aktuálne údaje o spotrebe a poskytne vám informácie aj o predošlých nabíjacích cykloch.

Ak zapojíte BMW i Wallbox Pro do vašej domácej siete, aplikácia BMW i Wallbox Remote vám umožní diaľkovo ovládať všetky jeho funkcie zo smartfónu alebo tabletu.

PROCES NABÍJANIA.

Stačí zapojiť nabíjací kábel a proces nabíjania sa začne automaticky, v súlade s vašimi osobnými preferenciami.

Vďaka nabíjaciemu výkonu až do 7,4 kW podporuje BMW i Wallbox Pro veľmi rýchle nabíjanie elektrických aj plug-in hybridných vozidiel. Vysokonapäťovú batériu BMW i8 dokáže nabiť na 80 % jej plnej kapacity za menej než dve hodiny.

Rozhodnite sa sami, akým typom elektrickej energie chcete vaše vozidlo poháňať. Inteligentné funkcie nabíjania zariadenia BMW i Wallbox Pro s energetickým indikátorom vám umožnia využiť aj váš vlastný zdroj čistej energie – napríklad z domáceho solárneho systému, pre vašu privátnu mobilitu bez emisií. Ak nie je energia z vášho vlastného zdroja k dispozícii, BMW i Wallbox Pro využíva elektrinu zo siete.

ENERGIA Z VLASTNÉHO ZDROJA.

Doplnkový BMW i Wallbox Pro energetický indikátor vám umožní zapojiť do procesu nabíjania vášho vozidla aj energiu, získanú z vašich vlastných solárnych panelov. BMW i Wallbox Pro optimalizuje proces nabíjania v súlade s dostupnou solárnou energiou, čím zaručí maximálny možný podiel elektromobility bez emisií.

BMW i vám umožní získať vlastný zdroj elektrickej energie v spolupráci s prémiovými dodávateľmi zariadení na solárnu energiu. Naši partneri vám poskytnú zariadenie presne na mieru strechy vášho domu alebo garáže, ako aj komplexné ponuky zariadení Solar-Carport. Informácie o individuálnych solárnych riešeniach od nášho partnera Solarwatt GmbH nájdete aj tu. *

* Dostupnosť týchto produktov a služieb na Slovensku si prosím overte u vášho autorizovaného predajcu BMW.

UŽÍVATEĽSKÁ SPRÁVA.

Pomocou užívateľskej správy zariadenia BMW i Wallbox Pro dokážete neustále sledovať svoju spotrebu elektrickej energie.

Ak používate svoje vozidlo na firemné účely, integrovaná funkcia umožňuje samostatné zaznamenávanie spotreby počas firemného využitia, pre účely účtovníctva.

Podrobnosti o spotrebe elektrickej energie pri konkrétnych používateľoch vám BMW i Wallbox Pro dokáže poslať aj priamo na váš e-mail.

MANAŽMENT NABÍJANIA.

Vďaka integrovanému manažmentu nabíjania dokáže BMW i Wallbox Pro identifikovať aktuálnu spotrebu energie vo vašej domácnosti a automaticky tomu prispôsobí nabíjací výkon.

To zaručí maximálnu efektivitu nabíjania v súlade so všetkými ostatnými zariadeniami vo vašej domácnosti.

Dotykový displej prehľadne zobrazí množstvo elektrickej energie, ktorú zariadenie čerpá z domáceho elektrického systému.

SMART HOME SYSTÉM.

Prostredníctvom doplnkového prepojenia so systémom tzv. inteligentnej domácnosti (smart home), ako sú napríklad myGEKKO alebo Loxone, sa dokáže Wallbox Pro dokonalo integrovať do vášho domova.

Následne môžete pomocou zariadenia BMW i Wallbox Pro ovládať viaceré funkcie smart home systému. BMW i Wallbox Pro vám dokonca dokáže zobraziť pred odjazdom aj predpoveď počasia. *

* Dostupnosť týchto produktov a služieb na Slovensku si prosím overte u vášho autorizovaného predajcu BMW.

INŠTALÁCIA.

Využite výhody inštalačného servisu BMW i. *

Toto bezpečné a individuálne riešenie obsahuje kontrolu pred inštaláciou ako aj kompletnú inštaláciu vo vašom dome alebo garáži.

Počas kontroly pred inštaláciou overia kvalifikovaní odborníci možné pripojenia pre BMW i Wallbox Pro. Nasleduje jeho montáž a inštrukcie na jeho použitie pre zákazníka. Spolu s vaším inštalačným partnerom si môžete nastaviť váš individuálny užívateľský účet. Bezpečnú prevádzku garantuje aj štandardná 24-mesačná záruka.

* Dostupnosť tejto služby na Slovensku si prosím overte u vášho autorizovaného predajcu BMW.

DOBÍJANIE NA VEREJNÝCH PRIESTRANSTVÁCH.

BMW i vytvorilo inovatívnu koncepciu, ktorá ponúka aj ideálne služby dobíjania pre BMW i8 na cestách. ChargeNow, služba mobility od BMW i, je najväčšie združenie poskytovateľov mobilných dobíjacích staníc, na ktorých môže byť BMW i8 dobíjané. Do tejto koncepcie patrí aj služba ParkNow LongTerm, poskytovanie dlhodobých parkovacích miest vrátane dobíjacích zariadení pre vozidlá i8 na miestach, ako sú viacpodlažné parkoviská.
Navigácia v BMW i8 vám pomôže nájsť vhodné miesta dobíjania, ktoré sa zobrazia vo vozidle, v aplikácii BMW i Remote a na internetovom portáli BMW ConnectedDrive.

 • ChargeNow

  ChargeNow ponúka prístup k verejným dobíjacím staniciam partnerov spoločnosti BMW i. S cieľom umožniť jednoduché a optimálne využívanie rôznych ponúk a technológií, spoločnosť BMW i zapojila do siete ChargeNow veľký počet poskytovateľov služieb. Karta ChargeNow umožňuje získať prístup k službám a využívať ich. Na konci mesiaca dostanete faktúru s jasným sumárom o každom dobíjaní s kartou ChargeNow. So službou BMW i ConnectedDrive sú všetky dostupné dobíjacie stanice zobrazené v službe BMW i ConnectedDrive na účely navigácie.

 • ParkNow LongTerm

  Služba ParkNow LongTerm pomáha majiteľom vozidiel BMW i nájsť možnosti dlhodobého parkovania s dobíjacími stanicami vo viacposchodových parkoviskách v blízkosti domova či pracoviska.
  Toto riešenie je určené predovšetkým pre zákazníkov, ktorí si vozidlo nemôžu dobíjať doma.
  Či už na celý deň, na noc alebo počas pracovných hodín – služba ParkNow LongTerm vám pomôže nájsť to správne riešenie pre vaše potreby.

NABÍJANIE POČAS JAZDY.

V režimoch jazdy na tradičný pohon je vysokonapäťová batéria dobíjaná priamo benzínovým motorom, aby bola k dispozícii na dočasné zvýšenie výkonu. V režime SPORT je väčšina energie privádzaná do batérie a rekuperácia energie v etapách v ťahu a brzdenia tiež dosahuje svoje maximum. V režimoch COMFORT a ECO PRO prúdi do vysokonapäťovej batérie primerane menšie množstvo energie. A ak s BMW i8 jazdíte v režime HYBRID, vysokonapäťová batéria je dobíjaná výhradne rekuperáciou brzdnej energie.

INDIVIDUÁLNY JAZDNÝ ŠTÝL.

Skutočná spotreba BMW i8 je úplne závislá od osobných návykov vodiča. Z dôvodu použitia elektrických komponentov pohonu má individuálny jazdný štýl väčší vplyv na spotrebu benzínu, ako to je pri tradičných vozidlách. S úplne nabitou batériou môžete plne využívať maximálny dojazd 37 km výlučne na elektrickú energiu. Ak stlačíte tlačidlo eDrive, s výlučne elektrickým pohonom vozidlo dosiahne rýchlosť až 120 km/hod. V režimoch jazdy COMFORT a ECO PRO sa benzínový motor automaticky zapína podľa stratégie inteligentného ovládania a tiež na účely dobíjania batérie. V režime SPORT beží benzínový motor stále. V závislosti od spôsobu jazdy a dĺžky trasy sa mení spotreba BMW i8 – čím častejšie budete dobíjať vysokonapäťovú batériu pomocou kábla alebo zo stanice Wallbox, tým častejšie budete môcť jazdiť výlučne na elektrický pohon a znižovať tak celkovú spotrebu.

 • Jazda v meste

  Pri jazde v meste BMW i8 plne využíva silné stránky plug-in hybridu. Krátke vzdialenosti prejdete výlučne na elektrický pohon a v režime HYBRID dosiahnete kombinovanú spotrebu 2,1 l/100 km a emisie CO2 49 g/km. Takže na mestských cestách môže byť BMW i8 považované za automobil so skutočným trojlitrovým motorom.

 • Každodenné jazdenie

  Ak používate BMW i8 na každodenné dochádzanie do vzdialenosti približne 60 až 80 km, spotreba benzínu bude dosahovať približne 5 l/100 km. To znamená, že si každý deň môžete vychutnať radosť z jazdy v čistokrvnom športovom automobile a zároveň dosahovať spotrebu kompaktného vozidla.

 • Jazda na dlhšie vzdialenosti

  BMW i8 sa vyznačuje novým druhom efektivity na dlhých trasách. V závislosti od skutočnej úrovne nabitia vysokonapäťovej batérie však bude spotreba benzínu dosahovať hodnotu pod úrovňou 8 l/100 km aj na ďalšom výlete za dovolenkou.

 • Športová jazda

  Ak si vypýtate plný výkon BMW i8 v režime SPORT, benzínový motor bude pomáhať dobíjať batériu na zaistenie maximálneho výkonu systému v každom okamihu. Celková spotreba v praxi potom môže dosahovať až 12 l/100 km – hodnotu, ktorá je približne o jednu tretinu nižšia než s tradičným športovým automobilom s porovnateľným výkonom.

ĎALŠIE PONUKY.

Značka BMW i vyvinula v rámci ponuky 360° ELECTRIC koncepciu udržateľného servisu, ktorá zaručuje spoľahlivú všestrannú podporu pred, počas i po kúpe vozidla BMW i8 a zároveň vám garantuje zachovanie mobility v každej situácii.

 • Asistenčné služby

  Asistenčné služby BMW i poskytujú širokú ponuku služieb, ktoré sú špeciálne prispôsobené pre vozidlá BMW i a umožnia vám oddýchnuť si a vychutnať si každú jazdu v BMW i8 ešte predtým, než vyrazíte na cesty.

 • BMW Add-on Mobility

  BMW i vám ponúka to správne riešenie pre mobilitu v každej situácii. So službou BMW Add-on Mobility získavate flexibilný prístup k vozovému parku BMW s určeným počtom dní používania, ktoré môžete využiť napríklad vtedy, ak potrebujete vyraziť na dlhé cesty (ak sa chystáte lyžovať, môžete si vybrať napríklad BMW X3). Najbližší predajca vozidiel BMW i vám s radosťou pripraví individuálnu ponuku.