BMW i

360° ELECTRIC – PRAKTICKÁ ELEKTRICKÁ MOBILITA KDEKOĽVEK A KEDYKOĽVEK.

Dobíjanie vozidla BMW i8.

Okrem rôznych asistenčných služieb a možností pre flexibilnú mobilitu ponúka komplexný balík služieb 360° ELECTRIC aj inovatívnu koncepciu dobíjania. BMW i8 môžete dobíjať veľmi pohodlne aj doma so stanicou BMW i Wallbox alebo pomocou nabíjacieho kábla – a podľa potreby aj udržateľným spôsobom vyrobenou elektrinou s riešeniami od BMW Green Energy. Na cestách je dostupný neustále sa rozširujúci počet verejných dobíjacích staníc s jednoduchým a pohodlným prístupom s kartou ChargeNow. BMW i8 dokáže jednoducho vyhľadať najbližšiu dobíjaciu stanicu vďaka inováciám, ako sú služby BMW i ConnectedDrive s pripojením pre navigáciu.

ALL-ROUND ELECTRIC.

 

 

360° Electric.

Pozrite si video o tom, čo ponúka 360° ELECTRIC.

NABÍJANIE DOMA.

Doma môžete BMW i8 nabíjať veľmi jednoducho so stanicou BMW i Wallbox. Tieto nabíjacie stanice sú namontované na stene domu alebo garáže a nielenže opticky dopĺňajú jedinečný dizajn vozidiel BMW i8, ale zároveň nabíjajú BMW i8 oveľa rýchlejšie než so štandardným dodaným nabíjacím káblom – so stanicou BMW i Wallbox sa BMW i8 dobije na 80 % plnej kapacity za dve hodiny.*

Pracovníci inštalačného servisu BMW i ochotne vykonajú obhliadku miesta s cieľom overiť, či zariadenie BMW i Wallbox môže byť namontované na stenu domu a pripojené k elektrickej sieti. Môžete si tiež objednať kvalifikovaných elektrikárov partnera BMW i na inštaláciu, ktorí sa postarajú o dodanie, inštaláciu a uvedenie do prevádzky. A keďže BMW i je zástanca úplnej udržateľnosti v oblasti elektrickej mobility, na požiadanie môžete tiež uzavrieť zmluvu o dodávkach ekologickej energie u vybraného predajcu vozidiel BMW i, alebo vyrábať vlastnú energiu so zariadením Solar-Carport, ktoré vám sprostredkuje BMW i.**

* V závislosti od elektrickej siete v mieste nabíjania.

** Viac informácií o dostupnosti a rozsahu týchto produktov a služieb na Slovensku vám poskytne váš autorizovaný predajca BMW.

 • BMW i Wallbox

  BMW i Wallbox, BMW i Wallbox Plus a BMW i Wallbox Connect sú domáce nabíjacie stanice, ktoré vám umožnia nabíjať vaše BMW i8 bezpečne, rýchlo a jednoducho.

  Zariadenia BMW i Wallbox sú zárukou nekomplikovaného a spoľahlivého procesu nabíjania. Len čo sa vozidlo pripojí k nim pomocou nabíjacieho kábla, nabíjanie sa začne automaticky. Napríklad BMW i8 sa nabije na 80 % svojej plnej kapacity za menej než dve hodiny.*

  BMW i Wallbox Connect vám zároveň poskytne príležitosť na využitie ekologickej energie a vami generovanej vlastnej solárnej energie – pre rýchle nabíjanie a ešte vyššiu udržateľnosť.

  * Závisí od miestnej elektrickej infraštruktúry.

 • BMW Digital Charging Service

  Digitálny nabíjací servis – BMW Digital Charging Service (DCS) – zabezpečí ešte individuálnejšie a efektívnejšie nabíjanie vášho vozidla pomocou zariadenia BMW i Wallbox. Podľa vašej predvolenej elektrickej tarify DCS určí cenovo najefektívnejší čas nabíjania a nezávisle riadi proces nabíjania so zohľadnením tohto faktu. Zároveň DCS garantuje plne nabité vozidlo k času odjazdu, ktorý ste zadali. DCS je zakomponované do služieb ConnectedDrive Services a je možné diaľkovo ho riadiť aj prostredníctvom mobilného zariadenia a známych rozhraní (iDrive, CDP, aplikácia BMW Connected). *

  * Presné informácie o dostupnosti a rozsahu týchto produktov a služieb na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • Ekologická energia

  Zmluva o dodávkach ekologickej energie vám umožní nakupovať elektrinu na dobíjanie BMW i8 z obnoviteľných zdrojov – takže nielen každá cesta, ale aj každé dobíjanie prebieha úplne bez emisií. Produkty z ponuky BMW Green Energy vám umožnia využívať výhody týchto doplnkov veľmi jednoducho a pohodlne z jediného zdroja: od prechodu k elektrine vyrábanej udržateľným spôsobom z vetra alebo vody až po vlastnú výrobu energie s riešeniami „My Green Energy“ vo vašej domácnosti (napríklad so solárnym systémom). Miestny predajca vozidiel BMW i vám zabezpečí dodávku kvalitného solárneho prístrešku na výrobu vlastnej elektriny.

DOBÍJANIE NA VEREJNÝCH PRIESTRANSTVÁCH.

BMW i vytvorilo inovatívnu koncepciu, ktorá ponúka aj ideálne služby dobíjania pre BMW i8 na cestách. ChargeNow, služba mobility od BMW i, je najväčšie združenie poskytovateľov mobilných dobíjacích staníc, na ktorých môže byť BMW i8 dobíjané. Do tejto koncepcie patrí aj služba ParkNow LongTerm, poskytovanie dlhodobých parkovacích miest vrátane dobíjacích zariadení pre vozidlá i8 na miestach, ako sú viacpodlažné parkoviská.
Navigácia v BMW i8 vám pomôže nájsť vhodné miesta dobíjania, ktoré sa zobrazia vo vozidle, v aplikácii BMW i Remote a na internetovom portáli BMW ConnectedDrive.

 • ChargeNow

  ChargeNow ponúka prístup k verejným dobíjacím staniciam partnerov spoločnosti BMW i. S cieľom umožniť jednoduché a optimálne využívanie rôznych ponúk a technológií, spoločnosť BMW i zapojila do siete ChargeNow veľký počet poskytovateľov služieb. Karta ChargeNow umožňuje získať prístup k službám a využívať ich. Na konci mesiaca dostanete faktúru s jasným sumárom o každom dobíjaní s kartou ChargeNow. So službou BMW i ConnectedDrive sú všetky dostupné dobíjacie stanice zobrazené v službe BMW i ConnectedDrive na účely navigácie.

NABÍJANIE POČAS JAZDY.

V režimoch jazdy na tradičný pohon je vysokonapäťová batéria dobíjaná priamo benzínovým motorom, aby bola k dispozícii na dočasné zvýšenie výkonu. V režime SPORT je väčšina energie privádzaná do batérie a rekuperácia energie v etapách v ťahu a brzdenia tiež dosahuje svoje maximum. V režimoch COMFORT a ECO PRO prúdi do vysokonapäťovej batérie primerane menšie množstvo energie. A ak s BMW i8 jazdíte v režime HYBRID, vysokonapäťová batéria je dobíjaná výhradne rekuperáciou brzdnej energie.

INDIVIDUÁLNY JAZDNÝ ŠTÝL.

Skutočná spotreba BMW i8 je úplne závislá od osobných návykov vodiča. Z dôvodu použitia elektrických komponentov pohonu má individuálny jazdný štýl väčší vplyv na spotrebu benzínu, ako to je pri tradičných vozidlách. S úplne nabitou batériou môžete plne využívať maximálny dojazd 37 km výlučne na elektrickú energiu. Ak stlačíte tlačidlo eDrive, s výlučne elektrickým pohonom vozidlo dosiahne rýchlosť až 120 km/hod. V režimoch jazdy COMFORT a ECO PRO sa benzínový motor automaticky zapína podľa stratégie inteligentného ovládania a tiež na účely dobíjania batérie. V režime SPORT beží benzínový motor stále. V závislosti od spôsobu jazdy a dĺžky trasy sa mení spotreba BMW i8 – čím častejšie budete dobíjať vysokonapäťovú batériu pomocou kábla alebo zo stanice Wallbox, tým častejšie budete môcť jazdiť výlučne na elektrický pohon a znižovať tak celkovú spotrebu.

 • Jazda v meste

  Pri jazde v meste BMW i8 plne využíva silné stránky plug-in hybridu. Krátke vzdialenosti prejdete výlučne na elektrický pohon a v režime HYBRID dosiahnete kombinovanú spotrebu 2,1 l/100 km a emisie CO2 49 g/km. Takže na mestských cestách môže byť BMW i8 považované za automobil so skutočným trojlitrovým motorom.

 • Každodenné jazdenie

  Ak používate BMW i8 na každodenné dochádzanie do vzdialenosti približne 60 až 80 km, spotreba benzínu bude dosahovať približne 5 l/100 km. To znamená, že si každý deň môžete vychutnať radosť z jazdy v čistokrvnom športovom automobile a zároveň dosahovať spotrebu kompaktného vozidla.

 • Jazda na dlhšie vzdialenosti

  BMW i8 sa vyznačuje novým druhom efektivity na dlhých trasách. V závislosti od skutočnej úrovne nabitia vysokonapäťovej batérie však bude spotreba benzínu dosahovať hodnotu pod úrovňou 8 l/100 km aj na ďalšom výlete za dovolenkou.

 • Športová jazda

  Ak si vypýtate plný výkon BMW i8 v režime SPORT, benzínový motor bude pomáhať dobíjať batériu na zaistenie maximálneho výkonu systému v každom okamihu. Celková spotreba v praxi potom môže dosahovať až 12 l/100 km – hodnotu, ktorá je približne o jednu tretinu nižšia než s tradičným športovým automobilom s porovnateľným výkonom.

ĎALŠIE PONUKY.

Značka BMW i vyvinula v rámci ponuky 360° ELECTRIC koncepciu udržateľného servisu, ktorá zaručuje spoľahlivú všestrannú podporu pred, počas i po kúpe vozidla BMW i8 a zároveň vám garantuje zachovanie mobility v každej situácii.

 • Asistenčné služby

  Asistenčné služby BMW i poskytujú širokú ponuku služieb, ktoré sú špeciálne prispôsobené pre vozidlá BMW i a umožnia vám oddýchnuť si a vychutnať si každú jazdu v BMW i8 ešte predtým, než vyrazíte na cesty.

 • BMW Add-on Mobility

  BMW i vám ponúka to správne riešenie pre mobilitu v každej situácii. So službou BMW Add-on Mobility získavate flexibilný prístup k vozovému parku BMW s určeným počtom dní používania, ktoré môžete využiť napríklad vtedy, ak potrebujete vyraziť na dlhé cesty (ak sa chystáte lyžovať, môžete si vybrať napríklad BMW X3). Najbližší predajca vozidiel BMW i vám s radosťou pripraví individuálnu ponuku.