ČAS NA NOVÝ IDEÁL.

BMW i

Dizajn vozidla BMW i8.

ČAS NA NOVÝ IDEÁL.

Dizajn vozidla BMW i8.

Športový automobil na prvý pohľad. Extrémne nízke a široké pri pohľade spredu, s plochou siluetou, mohutne tvarovanými plochami a presnými líniami. Pri pohľade zblízka je to geniálna nová koncepcia vozidla. S dizajnom vyhradeným jedinému zámeru. Udržateľným a efektívnym spôsobom dosahovať dynamiku a športový charakter. Na cestách BMW i8 potvrdzuje súhru týchto ideálov: prilieha k zemi neporovnateľným spôsobom, ktorý od BMW vždy očakávate.

ČAS NA NOVÝ IDEÁL.Dizajn vozidla BMW i8.

Športový automobil na prvý pohľad. Extrémne nízke a široké pri pohľade spredu, s plochou siluetou, mohutne tvarovanými plochami a presnými líniami. Pri pohľade zblízka je to geniálna nová koncepcia vozidla. S dizajnom vyhradeným jedinému zámeru. Udržateľným a efektívnym spôsobom dosahovať dynamiku a športový charakter. Na cestách BMW i8 potvrdzuje súhru týchto ideálov: prilieha k zemi neporovnateľným spôsobom, ktorý od BMW vždy očakávate.

BMW i

FILOZOFIA DIZAJNU.

Celý tvar a forma vozidla BMW i8 vychádzajú z filozofie dizajnu BMW i8, ktorý vytvára jedinečné spojenie revolučnej udržateľnosti a luxusného charakteru. Do tohto prístupu patrí aj tzv. čierny pás. Tento nezameniteľný čierny dizajnový prvok sa tiahne z prednej časti cez strechu až po zadnú časť všetkých modelov BMW i. Typické pre BMW i sú dynamický voľne tečúci dizajn, vzduchové clony a výrazné detaily, ako sú LED denné svetlá s nezameniteľným tvarom písmena U a LED zadné svetlá. V interiéri sa filozofia dizajnu BMW i prejavuje selektívnym použitím ľahkých materiálov, ktoré sú vyrábané udržateľným spôsobom. Všade tam, kde to je možné, sú systematicky použité komponenty vyrobené z materiálov z obnoviteľných zdrojov.

EXTERIÉR.

Dlhý rázvor, krátke previsy, pevný postoj: BMW i8 má všetky vlastnosti plnokrvného športového automobilu. Predná časť je na pohľad extrémne nízka a široká. Všetko je usporiadané pre optimálnu aerodynamiku. Plochá ale prominentná mriežka chladiča zároveň odhaľuje gény BMW. Čierny pás v tvare písmena V sa tiahne od kapoty a dynamicky sa lomí okolo karosérie až po zadnú časť vozidla.
Zvýraznený klinovitý tvar, dlhé tiahnuce sa línie a plochá silueta pri pohľade z boku zdôrazňujú dynamiku vozidla. Vrstvený dizajn, vyhotovenie, s ktorým sa plochy a línie prekrývajú a vzájomne prepletajú, vytvára mimoriadne športový vzhľad po celom obvode. Plochy sa harmonicky spájajú a vytvárajú dojem kompaktnosti a svižnosti. Všetko sa javí, ako keby malo základ v jednotnom celku – a BMW i8 dodáva neobyčajne silný vzrast.

 • Farby laku karosérie

  BMW i8 je dostupné v štyroch rôznych farebných paletách:
  Žiarivý efekt Sophisto Grey so zvýraznením BMW i Blue alebo v metalíze Frozen Grey
  Metalíza Ionic Silver so zvýraznením BMW i Blue
  Protonic Blue so zvýraznením v metalíze Frozen Grey
  Perleťový efekt Crystal White so zvýraznením BMW i Blue alebo v metalíze Frozen Grey

DIZAJN LED SVETIEL S LASEROVÝM SVETLOM.

Štandardné LED svetlomety vozidla BMW i8 dokonale ladia s výnimočnou koncepciou športového automobilu. Všetky svetelné prvky sú postavené vyslovene na technológii LED. Predné svetlo má orámovanie v tvare písmena U, typické pre vozidlá BMW i, a vstavané denné svetlá a smerovku. Ďalší široký rám je pridaný ako rozlišovací prvok dizajnu pre príplatkové diaľkové svetlá s technológiu laserového svetla*. Model s laserovou technológiou zároveň aj výrazne predlžuje dosah diaľkových svetiel a zlepšuje osvetlenie. Pasívne osvetlený modrý pás signalizuje inovatívnu technológiu svetelného modulu. A bočný kryt svetlometu vo výbave s laserovým svetlom nie je tmavý, ale má žiarivú kovovú povrchovú úpravu. Celkový dojem z osvetlenia neodmysliteľne prezrádza BMW i8.
*K dispozícii od novembra 2014.

VYKLÁPACIE DVERE.

Začnite vyklopením: s veľkolepými vyklápacími dverami je športový charakter BMW i8 rozpoznateľný okamžite. Výklopné dvere sa otvárajú vyklopením nahor, sú súčasťou optického zvýraznenia a dokonale zapadajú do hladkých línií aerodynamickej karosérie. Pri pohľade zvnútra dvere zdôrazňujú športový charakter interiéru. Vďaka použitiu hliníka, karbónu a termoplastu v konštrukcii sú približne o 50 % ľahšie v porovnaní s dverami vyrobenými tradičným spôsobom. Preto sa obzvlášť jednoducho otvárajú a zatvárajú zvnútra. Kľučka je ergonomicky umiestnená na vnútornej strane dverového panela a zároveň predstavuje aj dekoratívny prvok.

INTERIÉR.

Športový vzhľad exteriéru plynulo prechádza do interiéru BMW i8. Všetky prvky sú svetlé a dynamicky umiestnené. Princíp vrstvenia v interiéri vytvára originálny vzťah funkčnosti a čistej formy. Konštrukcia je ľahká aj na pohľad. Napríklad viditeľné karbónové prvky v prahových lištách zdôrazňujú nízko položené ťažisko BMW i8.
Charakter tradičného športového automobilu a orientácia na vodiča, typická pre značku BMW, sú rovnako nápadné aj v dizajne. Stredová konzola je orientovaná smerom k vodičovi. Všetky prístroje a digitálny prístrojový panel s dvoma veľkými displejmi sa ľahko ovládajú. Všetci cestujúci sedia nízko a úzke ľahké sedadlá poskytujú spoľahlivú oporu a vynikajúce pohodlie aj pri prudkom zatáčaní. Ovládač iDrive Controller je prakticky umiestnený na stredovej konzole, ktorá opticky rozdeľuje vozidlo na polovicu.

 • Udržateľné materiály

  Farebné a materiálové vyhotovenie zdôrazňuje hlavnú myšlienku inteligentnej a udržateľnej koncepcie športového automobilu. S výberom materiálov, ako je napríklad mimoriadne ľahký plast z recyklovaných fliaš na nápoje, a inými prvkami šetriacimi zdroje, je cítiť prítomnosť udržateľnosti. Každý detail interiéru zároveň vyžaruje moderný športový charakter a luxusný nádych, ktoré sa jasne premietajú do všetkých koncepcií dizajnu interiéru.

 • Ambientné osvetlenie

  So špeciálnym príplatkovým ambientným osvetlením si vodič môže vytvoriť svoju vlastnú svetelnú atmosféru v interiéri BMW i8. Osvetlenie s technológiou LED dotvára atmosféru luxusu a zároveň slúži ako funkčný zdroj osvetlenia s tromi rôznymi prepínateľnými farebnými tónmi: EfficientDynamics Blue, Amber a White. Výsledkom je interiér s osobitým žiarivým efektom, ktorý sa ťahá od obrysových línií dverí cez prístrojový panel a volant až po priestor pod nohami.

DIZAJN INTERIÉRU.

Nezameniteľné, športové, moderné a udržateľné. Hlavná myšlienka, ktorá stála za vznikom športových automobilov budúcnosti, sa odráža aj v dizajne farieb a materiálov v interiéri. HALO, CARPO a NESO ponúkajú na výber rôzne štýly vysoko kvalitnej výbavy. Všetky tri potvrdzujú, že udržateľnosť a najvyššia kvalita sa v žiadnom prípade vzájomne nevylučujú, ale ladia dohromady spôsobom, ktorý je dobrým znamením pre budúcnosť. Najlepšími príkladmi toho je použitie ľahkých recyklovaných materiálov interiéru a kože, ktorá je jemne vypracovaná s extraktom z listov olivovníka.

 • NESO

  Žiaden dizajn interiéru nepredstavuje budúcnosť športovej mobility tak jednoznačne ako NESO. Recyklované materiály, jasné kontrasty a zvýraznenie vo dverách a bočných paneloch vytvárajú živú atmosféru a vyžarujú príjemný pocit. Udržateľná koncepcia BMW i8 je tak jasne vyzdvihnutá. Mimoriadne svetlá koža Spheric v odtieni Carum Grey atraktívne dopĺňa povrchy v čiernej koži Exclusive a čiernej koži Nappa – celý interiér sa vyznačuje čistým, svetlým a moderným efektom.

 • CARPO

  Celokožená výbava CARPO spája veľkoryso spracovanú svetlú kožu Spheric na poťahoch sedadiel s perforovaným akcentom s čiernou kožou Exclusive na prístrojovom paneli a vnútorným obložením dverí a čiernou kožou Nappa. Elegantný a športový dojem je výsledok, ktorý dokonale zapadá do celkovej koncepcie vozidla BMW i8. Kožený volant so zvýraznením Pearl-Gloss Chrome a Satin Silver a vysoko kvalitné lakované zvýrazňujúce povrchy v tmavo sivom odtieni Amido Metallic završujú túto koncepciu.

  Vyhotovenie CARPO je dostupné v troch verziách. Verzia s odtieňom Ivory White prekvitá na klasickom kontraste farieb s čiernymi povrchmi v koži Exclusive. Dynamicky zakrivené svetlé kožené povrchy vo dverách, na prístrojovom paneli a na sedadlách zdôrazňujú ľahkosť a priehľadnosť interiéru. Vo verzii s kožou s antracitovým farebným tónom Amido naberá kombinácia s kožou Exclusive športový a moderný charakter. Vo verzii Carum Grey kombinácia svetlých perforovaných povrchov a antracitovej prírodnej kože vytvára moderný kontrast, ktorý podčiarkuje osviežujúcu náturu a celkovú športovosť interiéru. K exkluzívnym dizajnovým prvkom patrí keramická páka prevodovky, prémiové koberčeky a laserom gravírovaný nápis „i8“ na prahových lištách dverí. Doplnkové popruhy na bezpečnostných pásoch vo farbe BMW i Blue sú ďalším vizuálne atraktívnym prvkom.

 • HALO

  Štýl výbavy HALO definuje luxus novým udržateľným spôsobom. Celokožená výbava spája prvotriednu ašpiráciu s prírodnou estetikou. Koža Exclusive s farebným odtieňom Dalbergia Brown, spracovaná výhradne s výťažkami z rastlín, má akcent Carum Grey. V súvislosti s akcentmi BMW i Blue na prešívaní, bezpečnostných pásoch a koženom volante celkový efekt zdôrazňuje vysoko kvalitný a elegantný dizajn interiéru. Výrazný kontrast svetlých a tmavých odtieňov na dverách, bočných paneloch a na prístrojovom paneli prebúdza športovú stránku. Ďalšie akcenty vytvára farebný odtieň Amido Metallic, ktorý zároveň odráža inovatívnu technickú stránku značky BMW i.

BATOŽINA LOUIS VUITTON.

Výnimočná batožina pre výnimočný automobil. Louis Vuitton navrhol nový rad batožiny pre BMW i8, ktorá je vyrábaná výhradne z uhlíkových vlákien tak, aby ladila s priestorom pre pasažierov. Látka z extrémne ľahkého a zároveň robustného technologicky vyspelého materiálu sa vyznačuje ohromnou odolnosťou pri náraze, proti roztrhnutiu a oderu. Rovnako ako BMW i8 aj rad batožiny očarí svojím jedinečným dizajnom – je elegantný, energický a nezameniteľný.
Batožina bola vyrobená tak, aby umožnila optimálne využívať priestor. Veľká cestovná taška, ktorú môžete nosiť v ruke alebo na ramene, presne sadne do kufra BMW i8. Na zadnej polici je priestor na vak na oblečenie. Robustný kufrík s tvrdou schránkou je ideálny na odloženie notebooku a dokonale zapadne k zadným sedadlám. A malú cestovnú tašku môžete položiť na kufrík. Všetky kusy batožiny majú koženú rukoväť a menovku a preslávený visiaci zámok Louis Vuitton.