BMW i

INOVÁCIE, KTORÝM MÔŽETE DÔVEROVAŤ.

Bezpečnosť vo vozidlách BMW i8.

Spoločnosť BMW vyvinula koncepciu bezpečnosti, ktorá je dokonale prispôsobená vozidlu BMW i8. Ultrapevný priestor pre pasažierov vyrobený z karbónu chráni nielen posádku, ale aj vysokonapäťovú batériu umiestnenú medzi dvoma časťami modulu Drive pred vonkajšími vplyvmi. Inovatívne asistenčné systémy vodiča BMW ConnectedDrive pomáhajú vodičovi zachovať si informovanosť o tom, čo sa deje v jeho okolí, a správne reagovať v danej situácii. A ak nastane problém, rôzne prepojené služby vám zaistia mobilitu za všetkých okolností.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA.

Ak je súčasťou BMW i8 aj doplnková výbava Driving Assistant, vozidlo je vybavené veľkým počtom kamerových pomocných systémov.
Ak vozidlo zaznamená osobu alebo prekážku, varovanie pred kolíziou s automatickým brzdením pre chodcov spomalí vozidlo pri rýchlosti v rozmedzí 10 km/hod. až 60 km/hod. Pri vyšších rýchlostiach varovanie pred kolíziu navyše poskytuje ochranu proti nárazu do vozidla vpredu. Ak nie je možné zabrániť zrážke, automatické brzdenie pomáha znížiť rýchlosť pri náraze.
Kamerové systémy funkcií Surround View a Side View s detekciou objektov ponúkajú maximálny komfort a uľahčujú parkovanie. Ďalšie funkcie, napríklad asistent diaľkových svetiel či upozornenie na obmedzenie rýchlosti, zaistia vyššiu úroveň bezpečnosti a komfortu na cestách.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Príplatkový plnofarebný BMW Head-Up displej prenáša informácie súvisiace s vedením vozidla priamo do vášho zorného poľa, aby ste sa mohli lepšie sústrediť na jazdu.
V závislosti od výbavy vozidla môžu tieto informácie obsahovať aj také podrobnosti, ako je upozornenie na obmedzenie rýchlosti vrátane signalizácie zákazu predbiehania. Môžete ho používať aj na zobrazenie informácií informačných a zábavných systémov, napríklad informácií o rozhlasových staniciach či hudobných tituloch, a tiež záznamov telefónneho zoznamu či zoznamov hovorov.
Symboly premietané na čelné sklo sú zobrazené v plných farbách v brilantnom rozlíšení, takže dopravné značky sú vyobrazené realisticky. Informácie sú zobrazené v ergonomickej polohe na čelnom skle a umiestnenie sa dá individuálne nastaviť.
Intenzita projekcie sa automaticky prispôsobuje vonkajším svetelným podmienkam. Pre deň a noc sú použité rôzne zobrazenia.

LÍTIUM-IÓNOVÁ VYSOKONAPÄŤOVÁ BATÉRIA.

LÍTIUM-IÓNOVÁ VYSOKONAPÄŤOVÁ BATÉRIA.

Batéria s dlhou životnosťou.

Lítium-iónová vysokonapäťová batéria spája dve časti modulu Drive a je ideálnym spôsobom chránená pred vonkajšími vplyvmi. Špeciálne vyvinutý systém kúrenia a klimatizácie zabezpečuje čo najmenšie možné kolísanie teploty, vďaka čomu sa výrazne predlžuje životnosť batérie.

ASISTENČNÉ SLUŽBY.

Asistenčné služby BMW i poskytujú širokú ponuku služieb, ktoré sú špeciálne prispôsobené pre vozidlá BMW i a umožnia vám oddýchnuť si a vychutnať si každú jazdu v BMW i8 ešte predtým, než vyrazíte na cesty. Služba BMW i ConnectedDrive Services vám pomáha nielen tým, že monitoruje stav nabitia batérie a proces dobíjania cez smartfón, ale zároveň je využívaná v rámci služieb BMW i ConnectedDrive na navigáciu, kedy je nutné priebežne monitorovať a zohľadniť dojazd a vonkajšie faktory, napríklad dopravné zápchy na aktuálnej trase.
S komplexnými službami balíka BMW Teleservices budete bezodkladne upozornený na potrebu dohodnúť si návštevu v servise. Ak sa v týchto situáciách nechcete zaoberať možnými nákladmi, objednajte si balík údržby a opráv. A s asistentom mobility si vždy zachováte mobilitu aj v prípade servisu, opravy či poruchy.

 • Asistent dobíjania

  Funkcia BMW i ConnectedDrive zobrazuje aktuálnu úroveň nabitia batérie a ostávajúci čas do úplného nabitia v aplikácii BMW i Remote a tiež v samotnom BMW i8. Nastaviteľné sú nielen časy dobíjania, ale aj čas spustenia klimatizácie na dosiahnutie optimálnej teploty v interiéri BMW i8 pred cestou. Ak sa počas dobíjania vyskytne akýkoľvek problém, vodič je automaticky informovaný pomocou správy v aplikácii BMW i a prostredníctvom SMS správy alebo e-mailu o kritickej úrovni nabitia batérie.

 • BMW TeleServices

  BMW TeleServices je komplexný balík služieb pre zákazníkov a BMW i8 s nimi dokáže komunikovať s vodičom alebo priamo s predajcom vozidiel BMW i s cieľom informovať o nadchádzajúcej údržbe či potrebe navštíviť servis a priamo preniesť súvisiace údaje. Vodič je upozornený automaticky, keď je nutné rezervovať servisnú návštevu, a dokáže sa tiež kedykoľvek spojiť s predajcom vozidiel BMW i a manuálne preniesť údaje o vozidle. Týmto spôsobom môžu byť prípadné problémy buď rýchlo odstránené priamo telefonicky, alebo v priestoroch predajcu vozidiel BMW i.

 • Asistent mobility

  S Asistentom mobility si vždy zachováte mobilitu aj v prípade, keď je na vozidle vykonávaný servis alebo oprava. Keď si zakúpite vozidlo BMW i8, získavate nárok na komplexný balík mobility BMW i Mobile Care v prípade poruchy. Ak nastanú nepredvídané udalosti, ktoré by mohli mať vplyv na vozidlo či infraštruktúru dobíjania, s týmto balíkom získate odbornú telefonickú podporu a v prípade potreby aj pohotovú pomoc priamo na mieste.

BMW i Service Inclusive.

BMW i Service Inclusive rozširuje asistenčné služby BMW i o komplexný balík údržby a opráv pre bezstarostnú jazdu. Jednorazová platba vám zaistí prístup k rôznym službám BMW i vrátane Originálnych dielov BMW i – u všetkých zúčastnených predajcov vozidiel BMW i na celom svete. Získate úplný prehľad o nákladoch a budete sa chrániť pred rastúcimi cenami či neplánovanými výdavkami, počas celého trvania zmluvy. Balík BMW i Service Inclusive je platný odo dňa prvej registrácie vozidla až do vypršania zmluvy či najazdenia dohodnutých kilometrov.
Ani nie je potrebné zdôrazňovať, že kedykoľvek môžete predĺžiť kilometre či dobu platnosti a rozšíriť zmluvu o uprednostňované portfólio produktov. Pri ďalšom predaji vozidla bude na nového majiteľa prevedený aj balík BMW i Service Inclusive. Najbližší predajca vozidiel BMW i vám s radosťou poskytne viac informácií o predmete poskytovaných služieb.

 • Balík BMW i Service Inclusive

  S kontrolou vozidla podľa servisných záznamov a výmenou mikrofiltra a brzdovej kvapaliny služba BMW i Service Inclusive pokrýva všetky základné servisné a údržbárske práce.

 • Balík BMW i Service Inclusive Plus

  Balík BMW i Service Inclusive Plus zaručí nekonečnú radosť z jazdy. Obsahuje služby balíka BMW i Service Inclusive plus opravu brzdového obloženia a brzdových kotúčov pri opotrebovaní a každoročnú výmenu líšt stieračov.