BMW M850i xDrive Gran Coupé: informácie, výbavy, technické údaje

THE 8

BMW M850i xDRIVE GRAN COUPÉ

THE 8BMW M850i xDRIVE GRAN COUPÉ

Okrem progresívneho dizajnu a obrovského výkonu ponúka BMW M850i xDrive Gran Coupé širokú škálu atraktívnych funkcií a technických inovácií. Obdivujte priekopnícke asistenčné systémy pre vodiča a funkcie pripojenia, ktoré ponúkajú prelomovú a pohodlnú mobilitu na najvyššej možnej úrovni v športovej a luxusnej atmosfére.

Zistiť viac

VYSOKÝ VÝKON V NAJLEPŠEJ FORME

DIZAJN A JAZDNÁ DYNAMIKA BMW M850i xDRIVE GRAN COUPÉ

Dizajn BMW M850i xDrive Gran Coupé je definovaný najvyššími estetickými štandardmi a inšpiruje z každého uhla. Táto inšpirácia pokračuje aj za volantom. Po prvé kvôli športovému a luxusnému interiéru, ktorý uspokojí aj tie najexkluzívnejšie požiadavky. A po druhé, vďaka impozantnému atletickému charakteru, ktorý je založený na komponentoch hnacieho ústrojenstva a podvozku z automobilových pretekov, ktoré sú schopné maximálneho výkonu a zaručujú bezkonkurenčnú úroveň radosti z jazdy.
BMW M850i xDrive Gran Coupé, dizajn, jazdná dynamika, výbava
BMW M850i xDrive Gran Coupé, panoramatická sklenená strecha

Panoramatická sklenená strecha

Po otvorení poskytuje elektrická panoramatická sklenená strecha s funkciou posuvu a vysunutia dostatok čerstvého vzduchu, zatiaľ čo v uzavretom stave vytvára v interiéri jasnú, svetlom zaliatu atmosféru. Otvoríte a zatvoríte ju stlačením tlačidla alebo kľúčom od vozidla. Je vybavená roletovou clonou a veterným deflektorom. Poskytuje aj súvislý sklenený vzhľad od predného až po zadné okno.
BMW M850i xDrive Gran Coupé, M karbónový vonkajší balík

M karbónový vonkajší balík

M karbónový vonkajší balík podčiarkuje atletický charakter vozidla. Bočné spojlerové prvky v prednom nárazníku, jedna čepeľ uprostred mriežky prívodu vzduchu, kryty vonkajších spätných zrkadiel a jednodielna karbónová lišta okolo koncoviek výfuku, sú vyrobené z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP). Balík dotvára vložený difúzor v zadnej časti so špecifickou geometriou.
BMW M850i xDrive Gran Coupé, M aerodynamický balík

M aerodynamický balík

M aerodynamický balík podčiarkuje atletický charakter vozidla a zlepšuje obtekanie vzduchu. Balík obsahuje predný nárazník s väčšími nasávacími otvormi vzduchu, špeciálne bočné prahy a zadný nárazník s difúzorom v metalickej farbe Dark Shadow.
BMW M850i xDrive Gran Coupé, M Sport sedadlá

M Sport sedadlá pre vodiča a spolujazdca

Všestranne nastaviteľné M športové sedadlá s výrazným tvarovaním a čiastočne integrovanou opierkou hlavy poskytujú excelentné bočné vedenie pre vás a vášho spolujazdca. Okrem toho sa dá individuálne nastaviť šírka operadla. Ich špeciálny dizajn s osvetleným M logom zvýrazňuje atletické schopnosti vozidla.
BMW M850i xDrive Gran Coupé, BMW Individual celokožené čalúnenie Merino

BMW Individual celokožené čalúnenie Merino

Kožené čalúnenie BMW Individual Merino z jemmnej kože je dostupné v mnohých estetických farebných odtieňoch a kombináciách a zaujme exkluzívnou kvalitou kože, ktorá uspokojí aj tie najnáročnejšie požiadavky. Používajú sa len tie najkvalitnejšie kože, ktoré sú spracované tak, aby poskytovali super jemný, stabilný prírodný materiál bez umelého razenia alebo povrchového náteru. Koža je mimoriadne objemná, mäkká a priedušná a je nádherne zdobená exkluzívnymi ozdobnými švami a rafinovaným prešívaním.
BMW M850i xDrive Gran Coupé, M kožený volant

M kožený volant

M kožený volant s multifunkčným ovládaním a emblémom M s trojlúčovým dizajnom. Veniec volantu obšitý čiernou kožou Walknappa s tvarovanými plochami, zabezpečuje priame, atletické riadenie.
BMW M850i xDrive Gran Coupé, BMW TwinPower Turbo 8-valcový benzínový motor

BMW TwinPower Turbo 8-valcový benzínový motor

8-valcový benzínový motor BMW TwinPower Turbo kombinuje dve turbodúchadlá s variabilným časovaním ventilov Valvetronic a priamym vstrekovaním paliva High-Precision Injection. Jeho špičkový výkon je 390 kW (530 k) a maximálny krútiaci moment 750 Nm. Dve turbodúchadlá sú umiestnené medzi jednotlivými blokmi valcov.
BMW M850i xDrive Gran Coupé, adaptívny M podvozok Professional

Adaptívny M podvozok Professional

Adaptívny M podvozok Professional dopĺňa aktívne stabilizátory k adaptívnemu M podvozku a integrovanému aktívnemu riadeniu. Výsledok: maximálna jazdná stabilita a dynamika.
BMW M850i xDrive Gran Coupé, M Sport diferenciál

M Sport diferenciál

M Sport diferenciál optimalizuje trakciu a jazdnú stabilitu pri zmene jazdných pruhov alebo pri zrýchľovaní vo výjazde zo zákruty, pri prejazde zákrut vysokými rýchlosťami alebo na rôznych povrchoch ciest. Trakcia je optimalizovaná pomocou elektronicky ovládaného zariadenia, ktoré redukuje rozdiel otáčok medzi jednotlivými zadnými kolesami.
BMW M850i xDrive Gran Coupé, M Sport brzdy

M Sport brzdy

M Sport brzdy so štvorpiestikovými pevnými strmeňmi vpredu a jednopiestikovými plávajúcimi strmeňmi vzadu v modrej farbe s označením M a veľkými brzdovými kotúčmi pre mimoriadne vysoký brzdný účinok.
BMW M850i xDrive Gran Coupé, športový výfukový systém

Športový výfukový systém

Štandardný športový výfukový systém ponúka výkonný a športový zvuk, ktorý sa dá prispôsobiť jazdnej situácii a želaniam vodiča. To robí jazdu emocionálnym zvukovým zážitkom, najmä pri športovej jazde.
BMW M850i xDrive Gran Coupé, BMW xDrive

BMW xDrive

Inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive rozdeľuje pohonnú silu plynule a variabilne na predné a zadné kolesá pre maximálnu trakciu, jazdnú dynamiku a bezpečnú jazdu vo všetkých jazdných situáciách. Inovatívna sieť so všetkými funkciami riadenia bočnej dynamiky vozidla umožňuje usporiadanie od na trakciu orientovanej až po maximálne športovú jazdnú dynamiku.

ZAŽITE BUDÚCNOSŤ S KAŽDÝM KILOMETEROM

INOVATÍVNE TECHNOLÓGIE V BMW M850i xDRIVE GRAN COUPÉ

Keď si v BMW M850i xDrive Gran Coupé vychutnávate pôsobivé športové zážitky z jazdy, podporujú vás mnohé inovatívne technológie. Personalizovaná koncepcia ovládania najnovšej generácie so všestrannými možnosťami ovládania prostredníctvom hlasu, gest, dotykovej obrazovky alebo ovládača iDrive to presvedčivo dokazuje. Okrem toho, systém ovládania hlasom BMW Intelligent Personal Assistant a čiastočne autonómne asistenčné systémy vodiča pomáhajú vo viacerých situáciách. Výsledkom je, že sa každá cesta stáva bezpečnejšou, pohodlnejšou a uvoľnenejšou.
BMW M850i xDrive Gran Coupé, technológie, výbava
BMW M850i xDrive Gran Coupé, BMW Live Cockpit Professional

BMW Live Cockpit Professional

BMW Live Cockpit Professional s funkciou navigácie zahŕňa vysoko kvalitnú sieť displejov s ovládacím displejom s vysokým rozlíšením a rozmerom 10,25“, ktorý sa dá ovládať dotykovo a plne digitálny prístrojový displej s rozmerom 12,3“.
BMW M850i xDrive Gran Coupé, BMW Intelligent Personal Assistant

BMW Intelligent Personal Assistant

„Hej, BMW. Kto si?“ Nebolo by úžasné, keby sa vaše BMW dodávalo s osobným asistentom? Komunikujte so svojim vozidlom pomocou funkcie BMW Intelligent Personal Assistant. Pozná vás, každý deň sa zlepšuje a pomôže vám v každej situácii. Môžete mu prideliť vlastné aktivačné slovo. Vysvetlí vám všetko o vašom vozidle a pomôže vám spoznať vaše BMW ešte lepšie.
BMW M850i xDrive Gran Coupé, In-Car Experiences

In-Car Experiences

Váš BMW Intelligent Personal Assistant sa o vás postará. Povzbudzuje vás, aby ste boli stále svieži, alebo vám poskytne uvoľnenie na konci náročného dňa. S In-Car Experience, vrátane programu Vitalize a Relax od Caring Car, sa váš BMW Intelligent Personal Assistant postará o vašu pohodu na cestách.
BMW M850i xDrive Gran Coupé, Driving Assistant Professional

Driving Assistant Professional

Funkcia Driving Assistant Professional ponúka optimálny komfort a maximálnu bezpečnosť v kritických alebo monotónnych jazdných situáciách s asistentom riadenia a udržiavania v jazdnom pruhu, vrátane podpory v úzkych priestoroch, núdzovým asistentom zastavenia, výstrahou pred lokálnym nebezpečenstvom, asistentom udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou proti bočnému nárazu a inými bezpečnostnými funkciami.
BMW M850i xDrive Gran Coupé, parkovací asistent Plus

Parkovací asistent Plus

Parkovací asistent Plus zjednodušuje parkovanie a manévrovanie s vozidlom. Okrem iného obsahuje systém Surround View, vrátane Top View, Panorama View, Remote View 3D, ako aj priečny parkovací asistent, systém Active Park Distance Control, funkciu núdzového brzdenia, parkovací asistent s lineárnym navádzaním a asistent cúvania.
BMW M850i xDrive Gran Coupé technické údaje

BMW M850i xDrive Gran Coupé technické údaje

Spotreba paliva a emisie CO₂

BMW M850i xDrive Gran Coupé:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,218–9,743
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 232,6–221,8

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2 a spotreby elektrickej energie boli stanovené na základe predpísaného postupu merania VO (EÚ) 715/2007, vo verzii platnej k termínu typového schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlo so základnou výbavou vo verzii vyrobenej pre nemecký trh a uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rôzne rozmery diskov kolies a pneumatík, ktoré sú pre daný model k dispozícii. Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily nájdete v smernici „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines“, ktorá je dostupná bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese „DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Nemecko a na dat.de/co2. Hodnoty už vychádzajú z novej smernice WLTP a sú prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. S ohľadom na dane z vozidiel alebo iné poplatky súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu líšiť od tu uvedených hodnôt.
Zistiť viac