BMW M

NEVIDITEĽNÍ POMOCNÍCI.

BMW ConnectedDrive asistenčné systémy vodiča v BMW M2 Coupé.

V automobile M ide predovšetkým o jedno: o čistú radosť z jazdy. Všetko ostatné za vás môže vyriešiť niekto iný. Inteligentné systém, ako napríklad Driving Assistant alebo Varovný systém opustenia jazdného pruhu, identifikujú možné riziká. S navigačným systémom Professional nájdete cestu vždy bez problémov, dokonca aj mimo pretekárskeho okruhu. BMW Selective Beam prispieva k bezpečnosti dokonalým osvetlením. A parkovacia kamera k tomu pridá zjednodušenie manévrovania a parkovania.

NAVIGAČNÝ SYSTÉM PROFESSIONAL.

Navigačný systém Professional oplýva elegantným dizajnom a prvotriednou ponukou služieb: Tento navigačný systém s jednoduchým používaním je dokonalo integrovaný s ovládačom a displejom systému iDrive. Systém tiež obsahuje hands-free sadu s USB rozhraním, hlasové ovládanie, ako aj rádio BMW Professional s DVD mechanikou a kapacitou 20 GB na pevnom disku, vyhradenou pre audio súbory. V spojení s výbavou ConnectedDrive Services umožňuje funkčnosť systému Real Time Traffic Information (RTTI). Vstavaný 8,8-palcový farebný LCD displej s funkciou deleného zobrazenia (hlavná a vedľajšia obrazovka) je zárukou optimálnej čitateľnosti a prehľadnosti.

 • iDrive Touch Controller

  Intuitívne ovládanie zabezpečuje ovládač iDrive Touch Controller, ktorého dotyková plocha umožňuje vodičovi zadávať napríklad navigačné ciele priamym vpisovaním znakov, písmen aj čísel. Systém sa dá ovládať aj cez tlačidlá priamej voľby, osem favoritných tlačidiel alebo hlasom. Vďaka 3D mapovému zobrazeniu so satelitnými snímkami na mapovom pozadí a fotorealistickým vykreslením vybraných objektov sa navigácia mení na vzrušujúci vizuálny zážitok.

 • Aktualizácia máp

  Intuitívne ovládanie zabezpečuje ovládač iDrive Touch Controller, ktorého dotyková plocha umožňuje vodičovi zadávať napríklad navigačné ciele priamym vpisovaním znakov, písmen aj čísel. Systém sa dá ovládať aj cez tlačidlá priamej voľby, osem favoritných tlačidiel alebo hlasom. Vďaka 3D mapovému zobrazeniu so satelitnými snímkami na mapovom pozadí a fotorealistickým vykreslením vybraných objektov sa navigácia mení na vzrušujúci vizuálny zážitok.

DRIVING ASSISTANT.

Driving Assistant je balík bezpečnostných systémov, ktorý obsahuje kamerových asistentov ako Varovný systém opustenia jazdného pruhu či Kolízne varovanie s rozoznávaním chodcov a funkciou mierneho brzdenia v meste.

Varovanie pri opustení jazdného pruhu.

Varovný systém opustenia jazdného pruhu sleduje vodorovné značenie ohraničujúce jazdné pruhy na ceste a vibráciami vo volante vás upozorňuje na neúmyselné vybočenie z jazdného pruhu, pri rýchlosti nad cca. 70 km/h. Keď zapnete smerovku, systém považuje vybočenie za úmyselné a varovanie neaktivuje.

Kolízne varovanie.

Kým Kolízne varovanie s aktiváciou bŕzd v meste detekuje vozidlá, Varovanie pred chodcami s aktiváciou bŕzd v meste reaguje na osoby. Keď je Kolízne varovanie aktivované a vozidlo pred vami ostro zabrzdí, vaše BMW reaguje okamžite, v niekoľkých stupňoch. Najprv sa zobrazí varovný symbol, ktorý sa následne rozbliká, spolu s akustickým signálom. Posledným stupňom, pri jazde rýchlosťou do 60 km/h, je mierna aktivácia bŕzd*. * Bezpečnostné asistenčné systémy vozidiel BMW nepreberajú plnú autonómnu kontrolu nad vozidlom bez nutnosti zásahov vodiča. Pôsobia ako preventívne systémy na zmiernenie účinkov prípadnej kolízie a vodič v každom prípade aspoň čiastočne musí ovládať vozidlo.

Varovanie pred chodcami.

Varovanie pred chodcami funguje v rozsahu rýchlostí od 10 do 60 km/h a jeho upozornenie je jednostupňové, v prípade akútnej hrozby. Keď systém varuje pred rizikom zrážky, zároveň pripraví brzdy do pohotovostného režimu pre rýchlejšiu reakciu. A v prípade núdze aktivuje brzdy*. Funkcie tohto systému môžu byť obmedzené v tme a hmle. * Bezpečnostné asistenčné systémy vozidiel BMW nepreberajú plnú autonómnu kontrolu nad vozidlom bez nutnosti zásahov vodiča. Pôsobia ako preventívne systémy na zmiernenie účinkov prípadnej kolízie a vodič v každom prípade aspoň čiastočne musí ovládať vozidlo.

CÚVACIA KAMERA.

CÚVACIA KAMERA.

Cúvacia kamera umožní vodičovi vidieť oblasť za vozidlom na displeji systému iDrive pri manévrovaní a parkovaní. Funguje pri cúvaní rýchlosťou do 15 km/h.

Na displeji sa okrem obrazu kamery zobrazia aj vodiace čiary a farebne vyznačené prekážky. Vodič vďaka tomu vie, či je priestor, do ktorého chce cúvať, pre vozidlo dostatočne veľký. Keď je volant otočený do krajnej polohy, na displeji sa zobrazia červené čiary, naznačujúce maximálny polomer otáčania a zelené čiary, ktoré sa pohybujú v súlade s pohybmi volantu.

Cúvacia kamera sa automaticky deaktivuje po desiatich metroch alebo pri prekročení rýchlosti 15 km/h.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW Selective Beam zvyšuje bezpečnosť a komfort nočnej jazdy. Postará sa o dokonalé osvetlenie vozovky pred vami bez toho, aby oslňoval iných vodičov. Systém detekuje ostatných účastníkov premávky a selektívne ich vynechá z oblasti, osvetlenej diaľkovými svetlami.

 • Spotreba paliva a emisie CO2 pre BMW M2 Coupé:

  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,9 až 8,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 185 až 199

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.