BMW M

BEZPEČNOSŤ BEZ HRANÍC

Bezpečnosť a komfort v BMW M2 Coupé.

Pokiaľ ide o aktívnu a pasívnu bezpečnosť, kompromisy nie sú prípustné. BMW M2 so svojím bohatým arzenálom technológií je pripravené čeliť každej výzve. Pomocou špecifickej M orientácie na vodiča zároveň vytvára podmienky na bleskurýchle reakcie a vynikajúci komfort, tak na pretekárskej trati ako aj pri potrebách každodenného jazdenia. K tomu sa pridávajú balíky BMW Service Inclusive, vytvorené na mieru vašich požiadaviek, s cieľom udržať vaše vozidlo vždy v bezchybnej kondícii.

M ORIENTÁCIA NA VODIČA.

Ergonomická koncepcia automobilov BMW M zahŕňa exkluzívny kokpit s orientáciou na vodiča, typickou pre modely M. Všetky ovládacie prvky sú usporiadané so zameraním na vodiča. Presne ako v pretekoch: intuitívne ovládanie a absolútna kontrola nad vozidlom sú našimi prioritami, tak ako aj zabezpečenie najrýchlejších reakčných časov.


Pocit z kokpitu, dokonalá ergonómia sedenia, opierka na koleno, priamy prístup ku všetkým ovládačom relevantným pre jazdnú dynamiku, BMW Head-Up displej s M špecifickými funkciami, M páka prevodovky a M špecifický prístrojový panel sú najdôležitejšími komponentmi športovo-ergonomickej orientácie na vodiča, typickej pre modely M. Kožený M volant môže byť vybavený radiacimi pádlami, prispôsobenými zo sveta motoršportu, ktoré uľahčia rýchlu a presnú zmenu prevodov.


Ovládače funkcií komfortu, komunikácie a zábavy, napríklad klimatizácia, navigácia a rádio, sú umiestnené vpravo od vodiča tak, aby na ne pohodlne dosiahol aj predný spolujazdec. Vďaka tomu sa vodič môže sústrediť na to, čo je ozaj dôležité – absolútnu radosť z jazdy.

PASÍVNA BEZPEČNOSŤ.

Každé vozidlo BMW je vybavené balíkom inteligentných bezpečnostných prvkov, zameraných na minimalizovanie rizika nehody a pre dobrý pocit, že ste vždy v dobrých rukách. Mimoriadne robustné a objemné nosné štruktúry a inteligentné využitie špecializovaných vysoko pevných ocelí sa postará o maximálnu tuhosť priestoru pre posádku, pri súčasnej minimalizácii hmotnosti.


Energia nárazu je vedená mimo priestoru pre posádku do iných častí karosérie, napríklad do podlahy, bočných rámov, priečky medzi motorom a kabínou, ako aj do strechy. Vpredu aj vzadu ju absorbujú deformačné zóny. V prípade bočného nárazu chránia posádky vystužené štruktúry v B-stĺpikoch a prahoch, vysoko pevné protinárazové výstuhy vo dverách, ako aj pevná priečka v oblasti sedadiel.


Na prednej časti vozidla nájdete rozličné prvky na ochranu chodcov. Do oblasti medzi nárazníkom a jeho krytom je vstavaný tlmič, ktorý znižuje riziko zranenia nôh pri kolízii. Kapota je vybavená deformačnými prvkami, ktoré absorbujú energiu nárazu a pôsobia takisto ako tlmič.

BMW SERVICE INCLUSIVE.

Balíky BMW Service Inclusive umožnia zákazníkom zvoliť si konkrétne obdobie, počas ktorého sa nebudú musieť starať o náklady súvisiace s kontrolou a údržbou vozidla. Tieto služby, vrátane Originálnych BMW dielov, sú všetky pokryté balíkom BMW Service Inclusive. K dispozícii je nielen vo vašej domácej krajine, ale na celom svete, u všetkých zúčastnených autorizovaných BMW servisov a BMW servisných partnerov. V prípade, že svoje BMW predáte ešte v priebehu platnosti balíka BMW Service Inclusive, ten sa prenáša na nového majiteľa, čo zvyšuje hodnotu vozidla pri predaji.


Obsahom balíkov sú pravidelné servisné úkony ako výmena oleja vrátane filtra a množstva oleja, potrebného na doliatie, palivové filtre, vzduchové filtre, zapaľovacie sviečky, brzdová kvapalina, kontroly vozidla a ďalšie služby v súlade so štandardmi BMW.


Pri voľbe balíka BMW Service Inclusive Plus dostane zákazník aj služby zamerané na diely, podliehajúce opotrebovaniu: výmenu predného aj zadného brzdového obloženia aj kotúčov, výmenu spojky (ak je potrebná) alebo stieračov (keď je nutná, v rámci intervalov výmeny oleja). BMW Service Inclusive je k dispozícii na obdobie od troch do desiatich rokov s rozsahom najazdenej vzdialenosti od 40 000 do 200 000 km.

  • Spotreba paliva a emisie CO2 pre BMW M2 Coupé:

    Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,9 až 8,5
    Emisie CO2 v g/km (kombinované): 185 až 199

    Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.