NAROVNÁ KAŽDÚ ZÁKRUTU.

BMW M

Jazdná dynamika a efektivita BMW M2 Coupé.

NAROVNÁ KAŽDÚ ZÁKRUTU.

Jazdná dynamika a efektivita BMW M2 Coupé.

Postavené pre spontánne šprinty aj ostré zákruty. Pre extrémny zážitok, na ktorý len tak rýchlo nezabudnete. So svojou výnimočnou agilnosťou, špičkovou dynamikou a markantným zvukom je BMW M2 Coupé typickým automobilom M. S doplnkovou 7-stupňovou M dvojspojkovou prevodovkou M DCT pre extra rýchle radenie. S M brzdami zmiešanej konštrukcie, ktoré znesú tie najvyššie záťaže. So štandardným Aktívnym M diferenciálom pre maximálnu jazdnú stabilitu a trakciu. V skratke: toto vozidlo vzniklo, aby dominovalo všade, kde sa ocitne.

NAROVNÁ KAŽDÚ ZÁKRUTU.Jazdná dynamika a efektivita BMW M2 Coupé.

Postavené pre spontánne šprinty aj ostré zákruty. Pre extrémny zážitok, na ktorý len tak rýchlo nezabudnete. So svojou výnimočnou agilnosťou, špičkovou dynamikou a markantným zvukom je BMW M2 Coupé typickým automobilom M. S doplnkovou 7-stupňovou M dvojspojkovou prevodovkou M DCT pre extra rýchle radenie. S M brzdami zmiešanej konštrukcie, ktoré znesú tie najvyššie záťaže. So štandardným Aktívnym M diferenciálom pre maximálnu jazdnú stabilitu a trakciu. V skratke: toto vozidlo vzniklo, aby dominovalo všade, kde sa ocitne.

MOŽNOSTI PREVODOVKY.

6-stupňová M prevodovka.

Manuálna 6-stupňová M prevodovka bola vytvorená s cieľom dosiahnuť čo najnižšiu hmotnosť a kompaktné rozmery, v súlade s filozofiou inteligentnej odľahčenej konštrukcie. Jej prstence využívajú karbónové trecie plochy na synchronizačných krúžkoch, čo prináša vyšší komfort radenia, zatiaľ čo mazanie so suchou kľukovou skriňou zaručí efektívnejšiu distribúciu oleja.

7-stupňové M DCT a Drivelogic.

Preraďujte bez straty ťahu, bez nutnosti používať spojku a bez spomaľovania: 7-stupňová M dvojspojková prevodovka so systémom Drivelogic vám to umožní. Radenie môže byť automatické, alebo manuálne, pomocou radiacich pádiel na volante alebo voliacou pákou prevodovky. O maximálnu akceleráciu z pokoja sa postará funkcia Launch Control.

M TLMIČ VÝFUKU.

M TLMIČ VÝFUKU.

Tlmič výfuku typický pre vozidlá M disponuje dvoma pármi koncoviek a nízkymi spätnými tlakmi, ktoré prispievajú k optimalizácii výkonu aj ekologického profilu M motora. Ku charakteristickému športovému zvuku prispieva elektrická prietoková klapka.

AKTÍVNY M DIFERENCIÁL.

Aktívny M diferenciál variabilne rozdeľuje krútiaci moment motora medzi kolesá zadnej poháňanej nápravy, s cieľom optimalizovať trakciu a stabilitu pri prudkých zmenách smeru jazdy, pri akcelerácii zo zákruty, pri jazde v zákrute vysokou rýchlosťou alebo na povrchu s nerovnomernou priľnavosťou, napríklad na suchom či mokrom asfalte, na ľade a snehu, prípadne na štrku. Zároveň sa stará o presnú ovládateľnosť vozidla pri extrémnych priečnych zrýchleniach. Neustála plynulá regulácia uzávierky diferenciálu harmonizuje dynamiku vozidla a zlepšuje jeho jazdné vlastnosti v hraničných situáciách.


Optimalizácia trakcie prebieha pomocou elektronicky riadeného systému, ktorý minimalizuje rozdiel otáčok medzi ľavým a pravým kolesom zadnej nápravy. Systém, pôvodne vyvinutý pre motoršport, je prepojený s Dynamickou kontrolou stability (DSC) prostredníctvom elektronickej riadiacej jednotky. Uzamknutie diferenciálu v rozsahu od 0 do 100 % je vďaka tomu možné už v predstihu, čo pomáha eliminovať aj tie najmenšie rozdiely krútiaceho momentu medzi zadnými kolesami – bez tendencie k nedotáčavosti alebo pretáčavosti. Aktívny M diferenciál sa postará o optimálnu priľnavosť kolies, vynikajúcu smerovú stabilitu, dokonalý handling a takmer všetku silu motora pomáha efektívne premeniť na akceleráciu.

PRETEKÁRSKY CHARAKTER.

Neodolateľná dynamika, suverénna agilnosť, presná ovládateľnosť: To sú tri vlastnosti, ktoré charakterizujú automobily M od samého počiatku. Jazdné pôžitky, ktoré poskytuje BMW M2 Coupé, sú založené na špičkovej technológii, testovanej v tých najextrémnejších podmienkach. Vozidlo je kedykoľvek pripravené na dokonalý šprint s maximálnou trakciou. Jeho dôležité komponenty boli optimalizované pre použitie v podmienkach blízkych motoršportu a preverené po maximum svojho výkonu. Dynamická kontrola stability DSC s M dynamickým módom (MDM), elektrický posilňovač riadenia s M špecifickým posilňovačom Servotronic a ľahká konštrukcia prednej aj zadnej nápravy kompletizujú tento úžasný celok.

 • Pretekárske schopnosti

  Priečne aj pozdĺžne zrýchlenia, bežné na pretekárskej trati, kladú extrémne nároky na zásobovanie pohonu olejom. Vďaka svojmu know-how z motoristického športu dokázali konštruktéri BMW M GmbH vyvinúť bezpečný systém mazania, vhodný nielen pre športové okruhy, ale aj do bežnej premávky.

 • M dynamický mód

  M dynamický mód je funkciou Dynamickej kontroly stability (DSC), ktorá umožní kontrolovanú mieru preklzu poháňaných kolies, pre citeľné zvýšenie dynamiky jazdy. Kým DSC potláča nedotáčavosť alebo pretáčavosť, M dynamický režim umožní plné využitie maximálneho pozdĺžneho aj priečneho dynamického potenciálu vozidla. Prístup k podpore, ktorú ponúka DSC, je však zachovaný.

 • M Servotronic

  M Servotronic prispôsobuje účinok posilňovača riadenia aktuálnej rýchlosti a postará sa o presné reakcie riadenia aj pri rýchlej jazde. Zároveň zaručí maximálny komfort prostredníctvom minimalizácie námahy, potrebnej na točenie volantom spolu so zlepšením agility pri parkovaní, manévrovaní, na úzkych a kľukatých cestách.

M BRZDY ZMIEŠANEJ KONŠTRUKCIE.

M BRZDY ZMIEŠANEJ KONŠTRUKCIE.

Vďaka kombinácii rozličných materiálov dokážu M brzdy zmiešanej konštrukcie dosiahnuť vynikajúce hodnoty spomalenia, sú extrémne odolné a majú dlhú životnosť. Zároveň sú ľahšie, čo má pozitívny dopad na agilitu, dynamiku a akceleráciu. Brzdové strmene lakované metalízou Blue, s logom M, sú vizuálnym identifikátorom týchto vysokovýkonných M-špecifických bŕzd.

INTELIGENTNÁ ODĽAHČENÁ KONŠTRUKCIA.

Odľahčená predná náprava.

Odľahčená predná náprava prostredníctvom zredukovania neodpružených hmôt zvyšuje jazdnú dynamiku, zlepšuje trakciu a komfort pruženia. Zároveň prispieva k optimálnemu pomeru rozloženia hmotnosti na nápravy, a teda k neutrálnym jazdným vlastnostiam a lepšej ovládateľnosti vozidla v náročných jazdných situáciách.

Odľahčená zadná náprava.

Odľahčená zadná náprava pomáha znižovať hmotnosť vozidla, zlepšovať agilitu, dynamiku aj akceleráciu a prostredníctvom zredukovania neodpružených hmôt zlepšuje aj trakciu a komfort pruženia.

TECHNOLÓGIE BMW EFFICIENT DYNAMICS.

TECHNOLÓGIE BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Získajte viac z každého litra paliva pomocou BMW EfficientDynamics: vyšší výkon, vyššiu efektivitu a intenzívnejšie zážitky z jazdy. Technické inovácie, ktoré znižujú spotrebu, zároveň zvyšujú radosť z jazdy a sú zárukou toho, že čistá dynamika nechýba v žiadnom BMW.

 • Spotreba paliva a emisie CO2 pre BMW M2 Coupé:

  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,9 až 8,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 185 až 199

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.