ORIGINÁLNE M.

BMW M

BMW M2 Coupé.

ORIGINÁLNE M.

BMW M2 Coupé.

ORIGINÁLNE M.BMW M2 Coupé.
BMW M

Výkon v kW (k) pri ot/min

272 (370)/6500

Krútiaci moment v Nm pri ot/min

465/1400–5560

Zrýchlenie 0–100 km/h v sek.

4,5 (4,3 pre doplnkové 7-stupňové M DCT a Drivelogic)

Max. rýchlosť v km/h

250 (270 s M Driver´s balíkom)

Dizajn a koncepcia úplne prvého BMW M2 Coupé vychádzajú z historických koreňov BMW M GmbH. Toto vozidlo kombinuje špičkovú športovosť a klasický pohon zadných kolies s precíznosťou a agilnosťou moderného automobilu M. Charakteristické nástavce pod predným aj zadným nárazníkom optimalizujú aerodynamiku. Športovo ladený podvozok a výkonný radový benzínový 6-valec M TwinPower Turbo sú zárukou dych vyrážajúcej dynamiky.

JAZDNÁ DYNAMIKA A EFEKTIVITA.

Manuálna 6-stupňová prevodovka alebo M dvojspojková prevodovka so systémom Drivelogic, Aktívny M diferenciál a spontánna akcelerácia vďaka krútiacemu momentu až do 500 Nm – to sú nespochybniteľné črty vrcholového športovca podľa klasickej tradície BMW M GmbH.

Pretekársky charakter.

Pocit z jazdy v BMW M2 Coupé vychádza z pokrokových technológií, overených testovaním v najextrémnejších podmienkach. Výsledkom je autentický zážitok, ktorý dokážu ponúknuť iba automobily M, s takmer presne vyváženým pomerom zaťaženia náprav 50:50, vynikajúcim podvozkom a výbavou, inšpirovanou motoristickým športom.

7-stupňové M DCT a Drivelogic.

Preraďujte bez straty ťahu, bez použitia spojky, bez spomalenia: 7-stupňová M dvojspojková prevodovka M DCT so systémom Drivelogic. Radenie môže byť buď automatické, alebo manuálne pomocou radiacich pádiel na volante, prípadne voliacou pákou. O maximálnu možnú akceleráciu z pokoja sa postará funkcia Launch Control.

Aktívny M diferenciál.

Aktívny M diferenciál optimalizuje trakciu a jazdnú stabilitu pri náhlej zmene smeru, pri akcelerácii zo zákruty, pri jazde v zákrute vysokou rýchlosťou alebo na povrchu s nerovnomernou priľnavosťou. Optimalizácia prebieha pomocou elektronicky riadenej lamelovej spojky, ktorá minimalizuje rozdiel otáčok medzi ľavým a pravým kolesom poháňanej zadnej nápravy.

M brzdy zmiešanej konštrukcie.

Vďaka použitiu rozličných materiálov dosahujú M brzdy zmiešanej konštrukcie vynikajúce hodnoty spomalenia pri extrémnej stabilite a dlhej životnosti. Zároveň sú ľahšie, čo prináša pozitívny vplyv na jazdné vlastnosti a dynamické parametre. Viditeľnou identifikáciou týchto vysokovýkonných M-špecifických bŕzd sú strmene lakované modrou metalízou s označením M.

DIZAJN.

Dizajn BMW M2 Coupé je stelesnením čistej sily a dynamiky. Športová kupé línia, svalnaté tvary a kokpit s autentickým detailmi z motoristického športu sú neoddeliteľné zložky celkovej atletickej prezentácie vozidla.

  • Spotreba paliva a emisie CO2 pre BMW M2 Coupé:

    Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,9 až 8,5
    Emisie CO2 v g/km (kombinované): 185 až 199

    Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.