BMW M

SPOJENIE SO SLOBODOU.

BMW ConnectedDrive Services & Apps v BMW M2 Coupé.

BMW M LAPTIMER APLIKÁCIA.

Aplikácia BMW M Laptimer umožňuje presne, zákrutu po zákrute, zaznamenávať údaje o jazde a následne ich analyzovať v záujme zvýšenia celkového jazdného výkonu. Aplikácia zhromažďuje dáta zo snímačov vozidla a zobrazuje vybrané hodnoty na displeji systému iDrive, ktorým sa aplikácia ovláda. BMW M Laptimer obsahuje aj rozhranie pre GoPro kamery.

V priebehu merania BMW M Laptimer aplikácia zobrazuje údaje ako GPS pozícia, rýchlosť, pozdĺžna akcelerácia, priečna akcelerácia (hodnoty G), časy na kolo a zrýchlenia na určitú hodnotu (napr. z 0 na 100 km/h). V závislosti od výbavy vozidla a roku jeho výroby môže byť zaznamenávaná aj poloha akcelerátora, uhol natočenia riadenia, spomalenie, otáčky motora a prevody, ako aj spotreba paliva.

Zaznamenané hodnoty môžu byť uverejnené ako obrázky na sociálnych sieťach, alebo stiahnuté a odoslané e-mailom.

APLIKÁCIA GOPRO.

Bezplatná aplikácia GoPro umožňuje pripojiť GoPro kameru, pripevniť ju na vozidlo zvonku alebo zvnútra a ovládať cez iDrive a jeho displej v BMW M2 Coupé. To znamená, že dokážete cez iDrive pohodlne riadiť záznam fotografií aj videa. Navyše, pomocou WiFi dokážete kameru na diaľku zapnúť aj vypnúť, konfigurovať ju a kontrolovať jej nabitie.

ONLINE ENTERTAINMENT.

Online Entertainment vo vašom BMW vám poskytne prístup do integrovaného systému informácií a zábavy s archívom desiatok miliónov hudobných titulov od partnerov ako napríklad Napster alebo Deezer. Hudbu môžete počúvať kdekoľvek chcete, pretože ku skladbám získate prístup aj mimo vozidla, na každom inom zariadení, ktoré podporuje poskytovateľ. Jednoducho a komfortne. *

* Presné informácie o dostupnosti a funkčnom rozsahu na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

CONNECTED DRIVE SERVICES.

Výbava ConnectedDrive Services predstavuje základ pre celú širokú paletu inteligentných systémov a funkcií z oblasti informácií, zábavy a služieb BMW ConnectedDrive, vo vozidle, priamo na cestách.

 

Patrí sem napríklad funkcia BMW Online, ktorá vám sprístupní aktuálne, miestne relevantné informácie o počasí, správy, online vyhľadávanie cez Google™ a kancelárske funkcie. Okrem toho je tiež možné zostaviť si v menu „Aplikácie“ individualizované služby, napríklad webkamery, parkovacie informácie či cestovného a hotelového sprievodcu.

 

Zároveň získate praktický, bezpečný a neobmedzený prístup k vybraným aplikáciám pre smartfóny. ConnectedDrive Services taktiež umožňuje prístup k predajni BMW ConnectedDrive Store, odkiaľ si môžete kedykoľvek objednať a rozširovať rôzne služby a aplikácie presne podľa vašich individuálnych požiadaviek. Služby ConnectedDrive Services z ponuky doplnkovej výbavy ponúkajú toto a oveľa viac, aby sa z každej jazdy v BMW stal skutočný zážitok. *

 

* Presné informácie o dostupnosti týchto služieb a rozsahu ich funkčnosti na slovenskom trhu vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • Príprava pre Apple CarPlay®.

  Príprava pre Apple CarPlay® podporuje komfortné bezdrôtové využitie vybraných funkcií zariadenia iPhone® vo vozidle. To umožňuje zobraziť a ovládať pomocou užívateľského rozhrania a hlasového ovládania vozidla (svetovými jazykmi) obsah smartfónu vrátane hudby, textových správ, správ iMessages, telefonovania, Siri® aj vybraných externých aplikácií.*

  * Presné informácie o dostupnosti týchto služieb a rozsahu ich funkčnosti na slovenskom trhu vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

BMW CONNECTED.

BMW Connected je osobný asistent mobility, ktorý zjednodušuje každodennú mobilitu vodiča a pomáha mu dosahovať cieľ cesty vždy včas a bez stresu. Informácie, relevantné pre mobilitu, ako aj odporúčanie optimálneho času odjazdu, sú k dispozícii aj na diaľku cez iPhone® alebo hodinky Apple Watch® a dajú sa priamo preniesť do vozidla. *

* Presné informácie o dostupnosti týchto služieb a rozsahu ich funkčnosti na slovenskom trhu vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

BMW EMERGENCY CALL.

BMW EMERGENCY CALL.

BMW Emergency Call (núdzové volanie) je systém, ktorý v prípade nehody automaticky nadviaže tiesňový telefonický hovor so strediskom integrovanej záchrannej služby 112. Núdzové volanie dokážete aktivovať aj manuálne, napríklad v prípade ak ste sa stali svedkom nehody a chcete privolať pomoc iným účastníkom premávky. Na území niektorých európskych krajín sa spolu s núdzovým volaním automaticky odošlú aj informácie o pozícii vášho vozidla, závažnosti kolízie a možných zraneniach posádky. Pre viac informácií kontaktujte vášho BMW predajcu.

 • Spotreba paliva a emisie CO2 pre BMW M2 Coupé:

  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,9 až 8,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 185 až 199

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.