BMW M235i xDrive Gran Coupé v metalickej farbe Black Sapphire, F44 trojštvrťový bočný pohľad

THE 2

BMW M

BMW M235i xDRIVE GRAN COUPÉ V DETAILOCH: MODELY A VÝBAVY

Úplne prvé BMW M235i xDrive Gran Coupé neprišlo rozšíriť ponuku v segmente, prišlo, aby ho viedlo. Informujte sa o výnimočnej jazdnej dynamike, výkonnom, 4-valcovom, benzínovom motore M TwinPower Turbo a provokatívnom dizajne s exkluzívnymi prvkami M, ktoré zdobia celý exteriér a pokračujú aj v kokpite orientovanom na vodiča.

Zistiť viac
THE 2BMW M235i xDRIVE GRAN COUPÉ V DETAILOCH: MODELY A VÝBAVY

DIZAJN.

Výbava exteriéru a interiéru BMW M235i xDrive Gran Coupé.

Vnútri športové, zvonku atletické: BMW M235i xDrive Gran Coupé ukazuje svoju nekompromisnú dynamiku v každom detaile. Nielen vďaka M aerodynamickému balíku, ale aj vďaka exkluzívnym M prvkom vo farbe Cerium Grey. Výrazné vlastnosti, ako napríklad BMW dvojitá mriežka chladiča v sieťovom dizajne, koncovky výfukového systému s voľným tvarom alebo M zadný spojler, dopĺňajú svalnatý tvar a kontúry športového coupé a vlastnosti ako sedadlá M Sport alebo M pedále, dotvárajú atmosféru interiéru pre maximálny výkon.

BMW M235i xDrive Gran Coupé v metalickej farbe Black Sapphire, F44 trojštvrťový zadný pohľad
BMW dvojitá mriežka chladiča so sieťovým dizajnom BMW M235i xDrive Gran Coupé v metalickej farbe Black Sapphire F44 detail

BMW mriežka chladiča v sieťovom dizajne.

BMW mriežka chladiča v sieťovom dizajne je celá v úprave Cerium Grey a vo vnútri má prepracovaný sieťový vzor. Tento vzor inšpirovaný pretekmi, prepožičiava prednej časti hĺbku a hodnotu a stanovuje kvalitný a dynamický akcent v detailoch.
M špecifický výfukový systém BMW M235i xDrive Gran Coupé v metalickej farbe Black Sapphire F44 zadný pohľad

M špecifický výfukový systém.

S minimálnym protitlakom podporuje M špecifický výfukový systém na oboch stranách obrovský výkon motora. Jeho výrazný zvuk sa dá ovládať integrovaným mechanizmom výfukového ventilu a podčiarkuje športové ambície vozidla. Koncovky výfuku s voľným tvarom vo farbe Cerium Grey predstavujú mimoriadne pútavý prvok.
M aerodynamický balík BMW M235i xDrive Gran Coupé v metalickej farbe Black Sapphire F44 predná časť

M aerodynamický balík.

M aerodynamický balík s M špecifickým predným nárazníkom, zadným nárazníkom a bočnými prahmi, predstavuje čistú dynamiku a zvýrazňuje atletický charakter vozidla. Lišty sú lakované vo farbe karosérie a obsahujú vložky v úprave Dark Shadow. Na modeli BMW M235i sú vložky v čiernej lesklej úprave.
M zadný spojler BMW M235i xDrive Gran Coupé v metalickej farbe Black Sapphire F44 zadný pohľad

M zadný spojler.

M zadný spojler zvýrazňuje atletickú siluetu vozidla a výrazne znižuje neželaný aerodynamický vztlak. Vytvorením prítlaku na zadnú nápravu zabezpečuje vozidlu lepšiu jazdnú stabilitu.
M športové sedadlá BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 interiér

M športové sedadlá.

M športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy, hlbokými sedákmi a vysokými bočnými a chrbtovými opierkami poskytujú vodičovi a spolujazdcovi lepšiu oporu aj pri rýchlom prejazde zákrut. Okrem toho sa sedadlo dá nastaviť podľa vašej individuálnej veľkosti postavy vďaka integrovanému nastaveniu šírky operadla.
M kožený volant BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 kokpit

M kožený volant.

M kožený volant s multifunkčným ovládaním, znakom M a integrovaným airbagom s trojlúčovým dizajnom. Veniec volantu obšitý čiernou kožou „Walknappa“ a čiernym prešívaním s tvarovanými plochami, zabezpečuje priame, atletické riadenie.
Velúrové podlahové rohože BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 interiér

Velúrové podlahové rohože.

Predné a zadné velúrové podlahové rohože perfektne zapadnú na svoje miesto a sú odolné voči znečisteniu a vode. Sú zladené s farbou čalúnenia a súčasne plnia ochrannú funkciu, uľahčujú čistenie a majú mimoriadne kvalitný vzhľad.
Interiérové lišty Illuminated Brooklyn BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 interiér

Interiérové lišty Illuminated Brooklyn.

Interiérové lišty Illuminated Brooklyn s trojuholníkovým vzorom na prístrojovej doske a na výplni dverí vytvárajú príjemnú a hodnotnú atmosféru v interiéri. Ligotavý vzor diskrétne podsvietených líšt vytvára atraktívnu a mimoriadne príjemnú atmosféru vo vozidle.
M bezpečnostné pásy BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 interiér

M bezpečnostné pásy.

M bezpečnostné pásy s predpínačom a obmedzovačom sily majú jemné prešívanie v typických farbách M a zvýrazňujú vysokú kvalitu a športovú atmosféru interiéru.
M Performance balík BMW M235i xDrive Gran Coupé v metalickej farbe Black Sapphire, F44 trojštvrťový bočný pohľad

M PERFORMANCE BALÍK.

Balík M Performance ešte viac zvýrazňuje športový potenciál vozidla a zaručuje maximálne možné zrýchlenie vozidla. Okrem toho nižšia hmotnosť výrazne zvyšuje jazdnú dynamiku. Výrazné dizajnové prvky v čiernej farbe a 18" M odľahčené kované disky kolies zviditeľňujú balík M Performance navonok.

BMW M235i xDrive.

M TwinPower Turbo, 4-valcový, benzínový motor BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

Benzínový 4-valec BMW TwinPower Turbo v BMW M235i xDrive Gran Coupé s výkonom 306 koní.

Špičkový športovec, ktorý poskytuje čistú radosť z jazdy: 4-valcový benzínový motor BMW M TwinPower Turbo v BMW M235i je mimoriadne výkonný vďaka novým piestom, väčšiemu turbodúchadlu, optimalizovanému vedeniu nasávaného vzduchu, výkonnému chladeniu a M výfukovému systému s klapkovou reguláciou.

JAZDNÁ DYNAMIKA.

Hnacie ústrojenstvo a technológie podvozka BMW M235i xDrive Gran Coupé.

To najvýkonnejšie: S M Sport riadením, 8-stupňovou prevodovkou Steptronic a M Sport podvozkom je BMW M 235i xDrive Gran Coupé jasným lídrom svojho segmentu. Vďaka Performance Control a funkciám ako BMW xDrive inteligentný pohon všetkých kolies, sa dynamika a priečne zrýchlenie stávajú hmatateľným zážitkom v akejkoľvek rýchlosti. V kombinácii s výkonným a extrémne efektívnym 4-valcovým, benzínovým motorom BMW TwinPower Turbo vytŕča z davu a predstavuje výnimočnú suverenitu pri každej jazde.

M Sport riadenie BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 kokpit

M Sport riadenie.

M športové riadenie Servotronic zabezpečuje priame a agilné reakcie a znižuje námahu pri otáčaní volantu. Vozidlo tak môžete riadiť presnejšie a vďaka tomu vám ponúka mimoriadne atletické jazdné vlastnosti, najmä na kľukatých cestách.
8-rýchlostná prevodovka Steptronic Sport BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

Prevodovka Steptronic Sport.

8-stupňová prevodovka Steptronic Sport umožňuje športové radenie prevodových stupňov. Či už automaticky alebo manuálne pomocou radiacej páky, alebo pádlami pod volantom – pre komfortné plachtenie alebo dynamickú športovú jazdu. V režime SPORT a s radiacou pákou v ľavej polohe S/M, sú zmeny prevodových stupňov nakonfigurované pre maximálny výkon.
Inteligentný pohon všetkých kolies xDrive BMW M235i Gran Coupé F44 detail zadnej časti

xDrive.

Inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive rozdeľuje pohonnú silu plynule a variabilne na predné a zadné kolesá pre maximálnu trakciu, jazdnú dynamiku a bezpečnú jazdu vo všetkých jazdných situáciách. Pre ešte lepšiu obratnosť dochádza k elektronickému rozdeľovaniu sily, čo pôsobí proti pretáčavosti a nedotáčavosti v zákrutách.
M Sport podvozok BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

M Sport podvozok.

M Sport podvozok zníži svetlú výšku vozidla o približne desať milimetrov. Obsahuje kratšie pružiny a tvrdšie tlmiče, ako aj tuhšie stabilizátory. Spoločne predstavujú ešte priamejšiu konštrukciu pruženia, ktorá umožňuje mimoriadne športový štýl jazdy.
BMW M235i xDrive Gran Coupé s adaptívnym podvozkom

Adaptívny podvozok.

Adaptívny podvozok umožňuje nastaviť charakteristiku tlmičov podľa aktuálnej jazdnej situácie a kombinuje jazdný komfort a jazdnú dynamiku s najvyššou možnou úrovňou bezpečnosti. Prostredníctvom ovládača režimu jazdy si môžete vybrať štandardný režim COMFORT alebo režim SPORT.
M Sport brzdy BMW M235i xDrive Gran Coupé v metalickej farbe Black Sapphire F44

M Sport brzdy.

M Sport brzdy s viacpiestovými brzdovými strmeňmi v tmavomodrej farbe a s označením M poskytujú výnimočný brzdný výkon. Sú prispôsobené vysokému dynamickému potenciálu vozidla a zároveň umožňujú výnimočný atletický štýl jazdy a vynikajúci brzdný účinok na mokrom povrchu.
BMW M235i xDrive Gran Coupé s Performance Control v metalickej farbe Black Sapphire, F44 trojštvrťový predný pohľad

Performance Control.

Performance Control zasahuje kontrolovaným brzdením hnacích kolies smerom do vnútra oblúku. Tým prenáša viac hnacej sily na vonkajšie kolesá. Nasmerovaním momentu hybnosti vozidla smerom do vnútra zákruty zvyšuje agilitu a smerovú stabilitu.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY A KOMFORTNÉ FUNKCIE.

Inovatívne asistenčné systémy vodiča a technologické prvky v BMW M235i xDrive Gran Coupé.

BMW M235i xDrive Gran Coupé poskytuje technicky progresívne zobrazenie až do tých najmenších detailov. Počas cesty vás podporujú inovatívne asistenčné systémy vodiča, ako napríklad asistent cúvania a BMW Intelligent Personal Assistant posúva komunikáciu medzi vodičom a vozidlom na vyššiu úroveň a digitálny kľúč poskytuje väčší komfort tým, že umožňuje zamykanie a odomykanie dverí pomocou smartfónu.

BMW M235i xDrive Gran Coupé s BMW ConnectedDrive a BMW Personal CoPilot F44 interiér
BMW Intelligent Personal Assistant BMW radu 2 Gran Coupé F44 interiér

BMW Intelligent Personal Assistant.

“Hey BMW. Who are you?” Nebolo by úžasné, keby vaše BMW bolo zároveň vaším osobným asistentom? Komunikujte so svojím vozidlom pomocou systému BMW Intelligent Personal Assistant. Pozná vás, každý deň sa zlepšuje a pomôže vám v každej situácii. Môžete si dokonca zvoliť svoje vlastné aktivačné slovo. Vysvetlí vám všetko o vašom vozidle a pomôže vám ešte lepšie spoznať vaše BMW.
Remote Software Upgrade BMW radu 2 Gran Coupé F44 interiér

Remote Software Upgrade.

Chcete, aby bolo vaše BMW vždy vybavené najnovším softvérom? Remote Software Upgrade sa postará o to, aby bolo vaše BMW ako nové. Aktualizácie softvéru sa inštalujú na diaľku, presne tak ako na smartfón. Takýmto spôsobom sa dajú aktivovať aj ďalšie funkcie vo vašom vozidle.
Connected Music BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 interiér

Connected Music.

Počúvajte svoju obľúbenú hudbu všade, kde ste. Vážnu hudbu na diaľnici, džez v mestskej premávke a pop pri pohodovej jazde. Connected Music vám umožní priamo streamovať až 30 miliónov skladieb bez obmedzení, prostredníctvom Spotify – hudobného partnera BMW – cez SIM kartu, inštalovanú vo vozidle.
Integrácia smartfónu BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

Integrácia smartfónu.

Prečo by ste sa mali vzdať funkcií svojho smartfónu v BMW, keď ich tam môžete využívať ako zvyčajne? Integrácia smartfónu vám vo vozidle poskytne podporu pre Apple CarPlay a Android Auto pomocou bezdrôtového pripojenia smartfónu. To vám umožní komfortne využívať známe funkcie a rozličné aplikácie aj vo vozidle.
Parkovací asistent BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 interiér

Parkovací asistent.

Parkovací asistent zjednodušuje parkovanie s vozidlom. Cúvacia kamera poskytuje lepší výhľad za vozidlo. Active Park Distance Control ponúka zvýšenú ochranu pred poškodením spôsobeným parkovaním. Parkovací asistent zaparkuje vozidlo automaticky, paralelne alebo kolmo na ulicu a vyparkuje z paralelného parkovacieho miesta. Asistent cúvania vás podporuje pri cúvaní, napr. v úzkych jazdných pruhoch.
Aktívny tempomat s funkciou Stop & Go BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

Aktívny tempomat.

Aktívny tempomat s funkciou Stop & Go udržiava vo vopred stanovenej vzdialenosti od vozidla pred vami rýchlosť v rozsahu 30 až 160 km/h, vrátane zastavenia a opätovného rozjazdu v premávke „stop-and-go“. Speed Limit Assist umožňuje prevzatie rýchlostných obmedzení priamo do tempomatu. Výstraha pred nárazom spredu s funkciou brzdenia reaguje na stojace vozidlá, chodcov a cyklistov.
Manuálny asistent Speed Limit Assist BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

Manuálny asistent Speed Limit Assist.

Manuálny asistent Speed Limit Assist umožňuje prevzatie zisteného obmedzenia rýchlosti ako nastavenia rýchlosti pre funkciu obmedzovača rýchlosti a aktívneho tempomatu alebo tempomatu s funkciou brzdenia. Na diaľniciach a rýchlostných cestách odbremeňuje vodiča, napríklad tým, že eliminuje potrebu neustále kontrolovať a porovnávať rýchlosť jazdy so stanovenými limitmi.
Bezpečnostný balík Driving Assistant BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 interiér

Driving Assistant.

Bezpečnostný balík Driving Assistant obsahuje systémy na kontrolu priblíženia založené na kamerovom snímaní s funkciou brzdenia, asistentom dopravných značiek obmedzujúcich rýchlosť, vrátane informácií o obmedzenej rýchlosti s indikátorom zákazu predbiehania s náhľadom a upozornením na opustenie jazdného pruhu. Okrem toho, radarové zariadenia zahŕňajú výstrahu vozidiel približujúcich sa zozadu, varovanie pred zmenou jazdného pruhu a varovanie pred kolíziou hroziacou zozadu.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • BMW M235i xDrive Gran Coupé:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,1-6,7
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 162-153

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2 a spotreby elektrickej energie boli stanovené na základe predpísaného postupu merania VO (EÚ) 715/2007, vo verzii platnej k termínu typového schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlo so základnou výbavou vo verzii vyrobenej pre nemecký trh a uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rôzne rozmery diskov kolies a pneumatík, ktoré sú pre daný model k dispozícii.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily nájdete v smernici „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines“, ktorá je dostupná bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese „DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Nemecko a na https://www.dat.de/co2.

  Hodnoty už vychádzajú z novej smernice WLTP a sú prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. S ohľadom na dane z vozidiel alebo iné poplatky súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu líšiť od tu uvedených hodnôt.