IKONA+

BMW M

BMW M3 Sedan. Radikálne viac.

IKONA+

BMW M3 Sedan. Radikálne viac.

IKONA+BMW M3 Sedan. Radikálne viac.
BMW M

Zrýchlenie 0-100 km/h v sek

4,3 (4,1)

Výkon v kW (k) pri ot/min

317 (431)/5500-7300

Spotreba v l/100 km, kombinovaná

9,1 (8,3)

Emisie CO2 v g/km, kombinované

209 (194)

Pohotovostná hmotnosť EU v kg

1635 (1660)

Základný model od

79 400 EUR

Nekompromisný štvordverový športový automobil s dych vyrážajúcim dizajnom. A s celým arzenálom technických inovácií, inšpirovaných motoristickým športom. Pre ešte viac dynamiky, pre ešte lepší handling. Pre adrenalínovú jazdu, pri ktorej je jedna vec okamžite jasná: Takto vzniká osobné maximum – BMW M3 Sedan.

FASCINUJÚCE FORMY.

Dynamický dizajn.

BMW M3 Sedan: extrémne športové, s ikonickým zjavom a výkonnostným potenciálom, kombinovaným s efektívnou dynamikou. Každý prvok dizajnu, od rozmerných vzduchových vstupov, cez expresívne disky kolies z ľahkej zliatiny, až po atletické zadné partie, je dokladom čistej sily tohto vysokovýkonného športového automobilu.

Športové línie.

Bočný pohľad na BMW M3 kombinuje DNA vysokovýkonného športového automobilu s každodennou využiteľnosťou štvordverového sedanu.

Silná predná časť.

Silu predných partií tvoria okrem iného čierne dvojité rebrá v obličkách s emblémom M3, veľké vzduchové vstupy a full-LED predné svetlomety s precíznou grafikou. Ich dômyselný dizajn a pozoruhodne vysoký svetelný výkon sú zárukou sebavedomej identity cez deň a dokonalého osvetlenia cesty v nočných hodinách.

Markantné zadné partie.

Pohľad na zadné partie so širokým rozchodom kolies zanechá trvalý dojem. Progresívne LED zadné svetlá zvýrazňujú rezolútny postoj, spolu so širokými vysokovýkonnými pneumatikami. M zadný spojler zvyšuje prítlak, pre lepšiu aerodynamiku. M difúzor a šikmo skosené M dvojité koncovky výfuku dokonalo zapadajú do nástavca s charakteristickými vzduchovými výstupnými otvormi.

Aerodynamické prvky.

Dva zvislé vstupné otvory Vzduchových záclon a integrované výduchy Air Breather v bočných M žiabrach znižujú aerodynamický odpor v oblasti predných kolies. Pre plynulejšie obtekanie vzduchom a následne ešte viac zrýchlený tep srdca.

Exkluzívna karbónová strecha.

Strecha, vyrobená z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP, karbón), pomáha v rámci inteligentnej odľahčenej konštrukčnej koncepcie znižovať hmotnosť vozidla a posúvať ťažisko BMW nižšie k zemi. To prináša zvýšenú agilitu a dynamiku v zákrutách, pri akcelerácii aj brzdení.

Full-LED svetlá.

Aj v zadných svetlách plnia všetky funkcie výlučne LED diódy. Štíhla forma svetiel v tvare písmena L s priebežnými svietiacimi prvkami a plynulým prechodom do veka kufra zvýrazňuje markantnú štylistiku zadných partií.

BALÍK M COMPETITION.

Balík M Competition prináša podstatné zvýšenie jazdnej dynamiky pomocou nárastu výkonu motora a špeciálne ladeného Adaptívneho M podvozka. M Šport výfuk s dvojitými koncovkami v spracovaní Black Chrome k tomu pridáva plný, energický zvuk. Balík tiež obsahuje ľahké M športové sedadlá a exkluzívne 20-palcové M disky kolies so zmiešanými pneumatikami.

CESTA ZA HRANICE.

BMW M

CESTA ZA HRANICE.

BMW M3 Sedan sa prejaví ako vrcholový športovec aj mimo pretekárskeho okruhu. Vždy presvedčí extrémne presným riadením a agilným handlingom – predovšetkým v náročných jazdných situáciách. Výkonný M motor svoju silu poskytuje vždy v presne odmeriavaných dávkach a na asfalt ju prenáša buď manuálnou šesťstupňovou M prevodovkou alebo sedemstupňovou M dvojspojkovou prevodovkou – bez prerušenia ťahu.

RADOVÝ BENZÍNOVÝ 6-VALEC M TWIN POWER TURBO.

Radový 3,0-litrový benzínový 6-valec M TwinPower Turbo spája to najlepšie z oboch svetov: vysokootáčkový charakter s maximom až 7600 za minútu a krútiaci moment vrcholiaci hodnotou až 550 Nm. Dve turbodúchadlá, priame vstrekovanie paliva a typické M vyladenie sú zárukou toho, že motor okamžite zareaguje aj na ten najjemnejší dotyk akcelerátora s maximálnou rozhodnosťou. Množstvo inovácií, ako napríklad konštrukcia bez vložiek valcov alebo ľahší kovaný kľukový hriadeľ, zlepšujú dynamiku aj akceleráciu, znižujú spotrebu paliva a umožňujú dosiahnuť takmer presný pomer rozloženia hmotnosti na nápravy 50:50. Odmenou je bezprecedentne agilný handling, nezameniteľne sprevádzaný zvukom M motora.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

  • Hodnoty v zátvorkách platia pre vozidlo so sedemstupňovou M dvojspojkovou prevodovkou so systémom Drivelogic.

    Hodnoty spotreby sú stanovené podľa jazdného cyklu ECE a závisia od rozmeru diskov kolies a pneumatík. Zobrazené modely obsahujú doplnkovú výbavu.

    Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.

    Hodnoty spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2 závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík. Uvedené hodnoty nesúvisia s konkrétnym vozidlom a nie sú súčasťou produktovej ponuky; ich cieľom je výlučne porovnanie medzi dvoma rozličnými typmi vozidiel. Emisie CO2, vznikajúce pri výrobe a dodávke paliva alebo iných zdrojov energie, nie sú pri stanovení emisií CO2 zohľadnené, v súlade s direktívou 1999/94/EC.