KONE+

BMW M

Jazdná dynamika BMW M4 Coupé.

KONE+

Jazdná dynamika BMW M4 Coupé.

KONE+Jazdná dynamika BMW M4 Coupé.

V priebehu viac než štyridsiatich rokov vývoja vysokovýkonných vozidiel sledujeme jasný cieľ: dosiahnuť dokonalú súhru medzi pohonnou jednotkou, prevodovkou, podvozkom a riadením – v hodnotení vodiča. BMW M4 Coupé stelesňuje všetko, čím je BMW M typické. Každý najmenší detail je vyladený pre maximálny výkon a precíznosť. S výsledkom, ktorý je ťažké prekonať.


BMW M4 Coupé:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,0–10,3
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 227–235

Zistiť viac
BMW M

PO IDEÁLNEJ LÍNII.

BMW M4 Coupé absolvovalo stovky testov na pretekárskej trati, s cieľom doladiť množstvo inovácií z motoršportu do štádia sériovej výroby. Výsledok je viac než ohromujúci: koncentrovaná sila s dych vyrážajúcou akceleráciou v kombinácii s extréme agilnými a precíznymi jazdnými vlastnosťami. V každej jazdnej situácii. Na každom povrchu cesty. So zárukou návalov adrenalínu – a úsmevu, ktorému sa nedokážete ubrániť.

BALÍK M COMPETITION.

Čistý pocit motoršportu: Balík M Competition pre BMW M4 Coupé ponúka ešte viac dynamiky vďaka zvýšenému výkonu motora, špeciálne ladenému Adaptívnemu M podvozku, novej kalibrácii Dynamickej kontroly stability (DSC), Aktívnemu M diferenciálu a 20-palcovým M diskom z ľahkej zliatiny so zmiešanými pneumatikami.

Výkon radového benzínového 6-valca M TwinPower Turbo zvýši balík M Competition na 331 kW (450 k). M Šport výfukový systém generuje ešte mohutnejší charakteristický zvuk, ktorý rozvibruje emócie. Špeciálne ladený Adaptívny M podvozok poskytuje optimálny kontakt s vozovkou, pre lepšiu trakciu a agilnejší handling. Na exteriéri ohromí balík M Competition exkluzívnymi kovanými a leštenými 20-palcovými M diskami z ľahkej zliatiny Star-spoke style 666 M so zmiešanými pneumatikami. Športový charakter zvýraznia aj vysokolesklé čierne prvky BMW Individual Shadow Line, od obličiek cez bočné žiabre až po modelové označenie. Dynamickou bodkou exteriérového dizajnu sú koncovky výfuku v spracovaní Black Chrome. V interiéri očaria ľahké športové sedadlá s vertikálnymi otvormi a nastaviteľnou šírkou operadla. Bezpečnostné pásy sú zdobené M pruhmi.

 • To najlepšie pre jazdnú dynamiku v balíku M Competition

  Výkon radového benzínového 6-valca M TwinPower Turbo zvýši balík M Competition na 331 kW (450 k). M Šport výfukový systém generuje ešte mohutnejší charakteristický zvuk, ktorý rozvibruje emócie. Špeciálne ladený Adaptívny M podvozok poskytuje optimálny kontakt s vozovkou, pre lepšiu trakciu a agilnejší handling.

 • To najlepšie pre exteriér v balíku M Competition

  Na exteriéri ohromí balík M Competition exkluzívnymi kovanými a leštenými 20-palcovými M diskami z ľahkej zliatiny Star-spoke style 666 M so zmiešanými pneumatikami. Športový charakter zvýraznia aj vysokolesklé čierne prvky BMW Individual Shadow Line, od obličiek cez bočné žiabre až po modelové označenie. Dynamickou bodkou dizajnu sú koncovky výfuku v spracovaní Black Chrome.

PREVODOVKY PRE BMW M4 COUPÉ.

Tak manuálna 6-stupňová M prevodovka ako aj 7-stupňová M dvojspojková prevodovka vám v BMW M4 Coupé spoľahlivo zrýchlia pulz aj z 0 na 180. Obe sú zárukou maximálnych jazdných pôžitkov.

 • Manuálna 6-stupňová M prevodovka

  Vďaka zníženiu hmotnosti o 12 kg v porovnaní s predchodcom a kompaktnejšej konštrukcii je manuálna 6-stupňová M prevodovka v BMW M4 Coupé exemplárnym dôkazom úspešného inteligentného aplikovania ľahkých materiálov. V jej útrobách sa karbónové trecie povrchy na synchronizačných krúžkoch starajú o komfortnejšie radenie a systém mazania so suchou kľukovou skriňou sa postará o efektívne zásobovanie olejom.

 • 7-stupňová M dvojspojková prevodovka

  Preraďujte bez straty ťahu, bez nutnosti používať spojku a bez spomaľovania: 7-stupňová M dvojspojková prevodovka so systémom Drivelogic vám to umožní. Radenie môže byť automatické, alebo manuálne, pomocou radiacich pádiel na volante alebo voliacou pákou prevodovky. O maximálnu akceleráciu z pokoja sa postará funkcia Launch Control.

AKTÍVNY M DIFERENCIÁL.

AKTÍVNY M DIFERENCIÁL.

Aktívny M diferenciál optimalizuje trakciu a jazdnú stabilitu pri zmene jazdných pruhov alebo akcelerácii zo zákruty vo vysokých rýchlostiach, prípadne na rozličných povrchoch cesty. Jeho elektronicky riadená lamelová uzávierka redukuje rozdiely otáčok medzi jednotlivými kolesami zadnej nápravy.

ADAPTÍVNY M PODVOZOK.

ADAPTÍVNY M PODVOZOK.

Prostredníctvom elektronickej regulácie tlmičov dokáže Adaptívny M podvozok automaticky prispôsobiť vozidlo aktuálnej jazdnej situácii. Nastavenia podvozka sa dajú zmeniť v prospech vyššieho komfortu alebo dynamickejšej športovosti, voľbou režimov COMFORT, SPORT a SPORT+ pomocou Ovládača jazdného zážitku.

PRE 365 DNÍ PRETEKÁRSKYCH ZÁŽITKOV.

Transfer inovatívnych technológií z motoristického športu do sériovo vyrábaného športovo ladeného automobilu predstavuje základ kompetencií BMW M GmbH. Preto dosahuje BMW M4 Coupé dokonalú rovnováhu medzi adrenalínovou dynamikou a každodennou využiteľnosťou.

 • Launch Control

  Launch Control umožňuje dosiahnuť maximálnu akceleráciu z pokoja. Táto funkcia pred rozbehom automaticky nastaví ideálne otáčky motora a M dvojspojková prevodovka pri zrýchľovaní sama prispôsobuje okamihy zaradenia vyšších stupňov tak, aby boli pri každom preradení k dispozícii optimálne otáčky.

 • Balík M Driver´s

  Balík M Driver´s zvýši maximálnu rýchlosť vozidla na 280 km/h. Objednať si ho môžete buď spolu s novým vozidlom, alebo dodatočne, už k existujúcemu vozidlu. Po jeho inštalácii sa nezmenia žiadne ďalšie technické údaje. Súčasťou balíka je aj intenzívny vodičský BMW M tréning, ako súčasť programu BMW Driving Experience.

 • M Drive

  M Drive umožní individuálne konfigurovanie režimu DSC, zobrazenia Head-Up displeja a osobných vodičských profilov – od komfortných presunov až po športovú jazdu s ostrými reakciami systémov – nastavením charakteristiky motora, prevodovky, tlmičov pruženia a riadenia. Aktivácia je úplne jednoduchá: dotykom jedného z dvoch M tlačidiel, umiestnených na multifunkčnom volante.

 • M Servotronic

  M Servotronic prispôsobuje účinok posilňovača riadenia aktuálnej rýchlosti a postará sa o priame a presné reakcie riadenia aj pri rýchlej jazde. Zároveň zaručí maximálny komfort prostredníctvom minimalizácie námahy, potrebnej na točenie volantom pri parkovaní, manévrovaní, na úzkych a kľukatých cestách.

 • Režim M Dynamic

  Režim M Dynamic je funkciou Dynamickej kontroly stability (DSC) a umožňuje kontrolovaný preklz hnacích kolies, čím sa citeľne zvýši dynamika jazdy. Kým DSC eliminuje nedotáčavosť a pretáčavosť, režim M Dynamic umožní plne využiť maximálny akceleračný potenciál vozidla v pozdĺžnom aj priečnom smere. Prístup k podpore, ktorú ponúka DSC, však ostáva zachovaný.

VÝKONNÉ BRZDY.

Nevyhnutným predpokladom vysoko dynamického jazdného zážitku v BMW M4 Coupé je jeho brzdový systém. M brzdy zmiešanej konštrukcie aj doplnkové M karbónovo – keramické brzdy majú špičkové parametre v oblasti dynamiky aj výkonu.

 • M brzdy zmiešanej konštrukcie

  Výsledkom použitia rôznych materiálov je, že brzdy M Compound dosahujú nielen vynikajúce hodnoty spomalenia, ale aj vysokú stabilitu a dlhú životnosť a súčasne predstavujú zníženie hmotnosti, ktoré má pozitívny dopad na agilitu, dynamiku a akceleráciu. Brzdové strmene v modrej metalickej farbe s nápisom M charakterizujú M špecifický, vysoko výkonný brzdový system. Vďaka špecifickému dizajnu sa občas môže vyskytnúť pískanie bŕzd po dlhom nízkom, alebo extrémne vysokom zaťažení, ktoré po krátkom čase opäť zmizne. Aby ste predišli funkčnému hluku, odporúčame vám brzdiť v pravidelných intervaloch silnejším tlakom na brzdy. Ak sú brzdové kotúče mokré, brzdy treba vybrzdiť do sucha, aby sa eliminoval hluk. Tento funkčný hluk nemá žiadny vplyv na výkon, prevádzkovú bezpečnosť a stabilitu bŕzd.

 • M karbónovo – keramické brzdy

  S voliteľnými M karbón-keramickými brzdami je využitie brzdnej sily ešte priamejšie, brzdy sú nehrdzavejúce, sú odolnejšie voči teplu, výrazne menej sa opotrebúvajú a prispievajú k zníženiu hmotnosti, ktorá má pozitívny dopad na agilitu, dynamiku a akceleráciu. Toto špeciálne technické vybavenie charakterizujú brzdové strmene v matnej zlatej farbe s nápisom M na vonkajšej strane. Kvôli špecifickým vlastnostiam materiálu sa počas brzdenia môže vyskytnúť pískanie bŕzd, napríklad po dlhom, nízkom zaťažení, alebo v mokrých podmienkach tesne pred zastavením vozidla. Aby ste predišli funkčnému hluku, odporúčame vám brzdy v prípade mokrých podmienok vybrzdiť do sucha alebo brzdiť intenzívnejšie po dlhom, nízkom zaťažení bŕzd. Účinok vlhkosti a posypovej soli spôsobí mierne zníženie účinnosti bŕzd na úroveň konvenčného brzdového systému. Tento znížený účinok môžete kompenzovať väčším tlakom na brzdový pedál. Tento funkčný hluk nemá žiadny vplyv na výkon, prevádzkovú bezpečnosť a stabilitu bŕzd.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.