Sivé BMW M5 Competition a modré BMW M5 v jazde na diaľnici s púšťou v pozadí

VÍŤAZSTVO UŽ NA ŠTARTE.

Sivé BMW M5 Competition a modré BMW M5 v jazde na diaľnici s púšťou v pozadí

Úplne nové BMW M5 s pohonom M xDrive.

Sivé BMW M5 Competition v jazde na diaľnici s púšťou v pozadí

NAJOSTREJŠIE V DEJINÁCH.

Sivé BMW M5 Competition v jazde na diaľnici s púšťou v pozadí

Úplne nové BMW M5 Competition.

VÍŤAZSTVO UŽ NA ŠTARTE.

Úplne nové BMW M5 s pohonom M xDrive.

NAJOSTREJŠIE V DEJINÁCH.

Úplne nové BMW M5 Competition.

Vzrušujúco a elegantne tvarované. Silnejšie než kedykoľvek predtým. BMW M5 novej generácie je demonštráciou vrcholného majstrovstva konštruktérov a inovatívnej inteligencie. S cieľom dosiahnuť doteraz nepoznané limity jazdnej dynamiky. S najpokročilejšími technológiami, ktoré zaistia aj bežnému pracovnému dňu vrchol komfortu a bezpečnosti. Inovatívny systém pohonu všetkých štyroch kolies M xDrive v kombinácii s výkonom motora až do 625 koní* (460 kW)* premení vodiča úplne nového BMW M5 na sebavedomého testovacieho pilota vysokovýkonného športového sedanu s neskutočnou silou, precíznosťou a agilitou – s novou úrovňou čistej radosti z jazdy v štýle M.

BMW M5 s pohonom M xDrive:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,8–10,7
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 243–246

BMW M5 Competition:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,5–12,0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 261–273


* Tieto hodnoty platia pre BMW M5 Competition.

Zistiť viac

VÍŤAZSTVO UŽ NA ŠTARTE.

TOP 5 MAXIMÁLNEJ DYNAMIKY.

 • 01 Výkon 460 kW* (625 k)*
 • 02 Krútiaci moment 750 Nm
 • 03 0 až 100 km/h za 3,3 s*
 • 04 Max. rýchlosť 305 km/h s balíkom M Driver´s
 • 05 Vynikajúca jazdná dynamika vďaka pohonu M xDrive

* Tieto hodnoty sú predbežné a platia pre BMW M5 Competition.

Zistiť viac

ŠPIČKOVÝ ŠPORTOVÝ OBLEK.

Dizajn úplne nového BMW M5 s pohonom M xDrive.

Sivé BMW M5 Competition v zadnom bočnom pohľade pred tmavým pozadím

M dizajn.

Stačí pár čistých línií na to, aby M špecifický dizajn BMW M5 jasne signalizoval komplexnú dynamiku – z každého uhla pohľadu. Vysokolesklé prvky BMW Individual Shadow Line exkluzívne zvýrazňujú jeho športový charakter. Fólia s označením M5 Competition na prahových nástavcoch je k dispozícii ako doplnková výbava.

Zistiť viac
M vonkajšie zrkadlo sivého BMW M5 Competition

M vonkajšie zrkadlá.

M špecifické vonkajšie spätné zrkadlá s dvojbodovým ukotvením a prídavnými LED smerovkami sú podstatným komponentom dynamického M dizajnu a vyžaruje z nich dojem precízneho spracovania až do najmenšieho detailu.

Zistiť viac
M obličky sivého BMW M5 Competition v prednom pohľade

M obličky.

Nápadné M obličky s logom M5 a vysokolesklými čiernymi lištami zreteľne dávajú najavo silu motora, ktorá sa za nimi skrýva a ktorá je schopná generovať dych vyrážajúcu jazdnú dynamiku.

Zistiť viac
M predná kapota sivého BMW M5 Competition v hornom pohľade

M kapota.

Prednej kapote úplne nového BMW M5, vyrobenej z ľahkého hliníka, dodávajú jej charakteristický tvar dve M špecifické línie. Tie pokračujú v dizajne karbónovej strechy a systematicky prechádzajú aj do zadných partií.

Zistiť viac
M karbónová strecha sivého BMW M5 Competition v hornom pohľade

M karbónová strecha.

M karbónová strecha, ako súčasť odľahčenej konštrukcie, je vyrobená z plastu, vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP, karbón). Spolu s hliníkovou prednou kapotou pomáha znížiť hmotnosť vozidla a zlepšiť jazdnú dynamiku.

Zistiť viac
M žiabre sivého BMW M5 Competition

M žiabre.

M žiabre s logom modelu garantujú optimálne prúdenie vzduchu okolo kolies vďaka integrovaným výduchom Air Breather. Zároveň svojím výrazným trojrozmerným vzhľadom podčiarkujú pre modely M typickú kombináciu technickej dokonalosti a dych vyrážajúceho dizajnu.

Zistiť viac
20-palcové disky z ľahkej zliatiny 789 M na BMW M5 Competition

20-palcové zliatinové disky 789 M, kované.

Exkluzívne kované 20-palcové M disky kolies z ľahkej zliatiny 789 M v dvojfarebnom spracovaní so zmiešaným obutím majú dynamický dizajn písmena Y, podčiarkujúci športovosť BMW M5 Competition.

Zistiť viac
M dvojité koncovky výfuku BMW M5 Competition z úrovne cesty

M dvojité koncovky výfuku.

Dvojité koncovky výfuku, typické pre modely M, spolu s centrálnym difúzorom, sú nezameniteľným signálom najvyšších športových ambícií BMW M5 Competition.

Zistiť viac

KOKPIT PRVEJ TRIEDY NAMIESTO BUSINESS CLASS.

Dizajn úplne nového BMW M5 s pohonom M xDrive.

„Úplne nové BMW M5 so systémom M xDrive jazdí ako vozidlo so zadným pohonom – ale so zlepšenou trakciou.“
Frank van Meel, BMW M GmbH, predseda predstavenstva.

VYRAZÍ VÁM DYCH.

Ako premeníte neskutočnú silu úplne nového BMW M5 čo najpriamejšie a najpresnejšie na maximálnu jazdnú dynamiku? Inovatívnymi technológiami, inšpirovanými motoršportom.

Zistiť viac

Extrémne precízne radenie.

8-stupňová prevodovka M Steptronic so systémom Drivelogic disponuje mimoriadne krátkymi časmi radenia a viacerými riadiacimi režimami, od športového, cez komfortný, až po úsporný. Radenie môže byť automatické, alebo manuálne – voliacou pákou alebo radiacimi pádlami na volante.
Zistiť viac

Maximálne spomalenie.

S voliteľnými M karbón-keramickými brzdami je využitie brzdnej sily ešte priamejšie, brzdy sú nehrdzavejúce, sú odolnejšie voči teplu, výrazne menej sa opotrebúvajú a prispievajú k zníženiu hmotnosti, ktorá má pozitívny dopad na agilitu, dynamiku a akceleráciu. Toto špeciálne technické vybavenie charakterizujú brzdové strmene v matnej zlatej farbe s nápisom M na vonkajšej strane. Kvôli špecifickým vlastnostiam materiálu sa počas brzdenia môže vyskytnúť pískanie bŕzd, napríklad po dlhom, nízkom zaťažení, alebo v mokrých podmienkach tesne pred zastavením vozidla. Aby ste predišli funkčnému hluku, odporúčame vám brzdy v prípade mokrých podmienok vybrzdiť do sucha alebo brzdiť intenzívnejšie po dlhom, nízkom zaťažení bŕzd. Účinok vlhkosti a posypovej soli spôsobí mierne zníženie účinnosti bŕzd na úroveň konvenčného brzdového systému. Tento znížený účinok môžete kompenzovať väčším tlakom na brzdový pedál. Tento funkčný hluk nemá žiadny vplyv na výkon, prevádzkovú bezpečnosť a stabilitu bŕzd.

Zistiť viac

Dokonalý handling.

M Servotronic prispôsobuje účinok posilňovača riadenia aktuálnej rýchlosti a postará sa o presné reakcie riadenia aj pri rýchlej jazde. Zároveň zaručí maximálny komfort prostredníctvom minimalizácie námahy, potrebnej na točenie volantom spolu so zlepšením agility pri parkovaní, manévrovaní, na úzkych a kľukatých cestách.
Zistiť viac

Optimálna distribúcia pohonu.

Aktívny M diferenciál optimalizuje trakciu a jazdnú stabilitu pri zmene jazdných pruhov alebo akcelerácii zo zákruty vo vysokých rýchlostiach, prípadne na rozličných povrchoch cesty. Jeho elektronicky riadená lamelová uzávierka redukuje rozdiely otáčok medzi jednotlivými kolesami zadnej nápravy.
Zistiť viac

* Tieto hodnoty platia pre BMW M5 Competition.

Zistiť viac

ZNÍŽENÁ HMOTNOSŤ. OPTIMALIZOVANÝ ZVUK.

M dvojité koncovky výfuku BMW M5 Competition z úrovne cesty

ZNÍŽENÁ HMOTNOSŤ. OPTIMALIZOVANÝ ZVUK.

M Šport výfukový systém.

M Šport výfukový systém produkuje dynamický zvuk, ktorý je možné regulovať pomocou integrovaného klapkového mechanizmu. Ak si zvolíte pomocou ovládača jazdnej dynamiky režim SPORT alebo SPORT+, zvuk motora sa cez výfuky zvýrazní, zatiaľ čo v programe zameranom na komfort je prioritou diskrétnejšia akustika. Navyše, hladinu hluku je možné znížiť pomocou nového ovládača Sound Control.

KONEKTIVITA A ASISTENCIA VODIČA.

BMW M5 stanovuje nové štandardy aj v oblasti konektivity a asistenčných systémov vodiča. Či už potrebujete zorganizovať svoje termíny, prečítať si e-mail, alebo zaznamenať nový osobný rekord na pretekárskom okruhu. Inovatívna koncepcia ovládania, multifunkčný prístrojový panel a Head-Up displej presvedčia svojou intuitívnosťou, digitálnymi službami a úplne novou M špecifickou grafikou. Všetky potrebné údaje sa zaznamenajú v priebehu zlomku sekundy: od radenia, cez navigáciu a zobrazenie rýchlosti, až po režim pohonu všetkých kolies a zobrazenie vášho osobného nastavenia. A k dispozícii máte na želanie aj inteligentného ko-pilota v podobe množstva rozličných asistenčných systémov.

Sivé BMW M5 Competition v jazde na diaľnici s púšťou v pozadí

BMW M5 COMPETITION.

BMW M5 COMPETITION.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (2) sú predbežné.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (minimálne a okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.