VÍŤAZSTVO UŽ NA ŠTARTE.

Úplne nové BMW M5 s pohonom M xDrive.

LOVEC. AJ PRE ZBERAČOV.

BMW M5 First Edition inšpirované BMW Individual.

VÍŤAZSTVO UŽ NA ŠTARTE.

Úplne nové BMW M5 s pohonom M xDrive.

LOVEC. AJ PRE ZBERAČOV.

BMW M5 First Edition inšpirované BMW Individual.

Vzrušujúco a elegantne tvarované. Silnejšie než kedykoľvek predtým. BMW M5 novej generácie je demonštráciou vrcholného majstrovstva konštruktérov a inovatívnej inteligencie. S cieľom dosiahnuť doteraz nepoznané limity jazdnej dynamiky. S najpokročilejšími technológiami, ktoré zaistia aj bežnému pracovnému dňu vrchol komfortu a bezpečnosti. Inovatívny systém pohonu všetkých štyroch kolies M xDrive v kombinácii s výkonom motora 600 koní (441 kW) premení vodiča úplne nového BMW M5 na sebavedomého testovacieho pilota vysokovýkonného športového sedanu s neskutočnou silou, precíznosťou a agilitou – s novou úrovňou čistej radosti z jazdy v štýle M.
BMW M5 s pohonom M xDrive:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,5
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 241

Údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 sú stanovené na základe jazdného cyklu ECE a závisia od zvoleného rozmeru diskov kolies a pneumatík. Zobrazené modely môžu obsahovať aj doplnkovú výbavu.

VÍŤAZSTVO UŽ NA ŠTARTE.

TOP 5 MAXIMÁLNEJ DYNAMIKY.

  • 01 Výkon 441 kW (600 k)
  • 02 Krútiaci moment 750 Nm
  • 03 0 až 100 km/h za 3,4 s
  • 04 Max. rýchlosť 305 km/h s balíkom M Driver´s
  • 05 Vynikajúca jazdná dynamika vďaka pohonu M xDrive

KOKPIT PRVEJ TRIEDY NAMIESTO BUSINESS CLASS.

Dizajn úplne nového BMW M5 s pohonom M xDrive.

„Úplne nové BMW M5 so systémom M xDrive jazdí ako vozidlo so zadným pohonom – ale so zlepšenou trakciou.“
Frank van Meel, BMW M GmbH, predseda predstavenstva.

VYRAZÍ VÁM DYCH.

Ako premeníte neskutočnú silu úplne nového BMW M5 čo najpriamejšie a najpresnejšie na maximálnu jazdnú dynamiku? Inovatívnymi technológiami, inšpirovanými motoršportom.

Extrémne precízne radenie.

8-stupňová prevodovka M Steptronic so systémom Drivelogic disponuje mimoriadne krátkymi časmi radenia a viacerými riadiacimi režimami, od športového, cez komfortný, až po úsporný. Radenie môže byť automatické, alebo manuálne – voliacou pákou alebo radiacimi pádlami na volante.

Maximálne spomalenie.

M karbónovo – keramické brzdy disponujú ešte priamejším nástupom brzdného účinku. Nekorodujú, sú mimoriadne odolné voči opotrebovaniu a prehriatiu, prispievajú k zníženiu hmotnosti vozidla, čo má následne pozitívny vplyv na agilitu, dynamiku a akceleráciu. Tento špeciálny prvok technickej výbavy spoznáte podľa matných zlatých brzdových strmeňov s logom M.

V závislosti od podmienok a použitia môžu charakteristiky, špecifické pre tento materiál, spôsobiť prevádzkové hluky, predovšetkým za mokra, tesne pred zastavením vozidla. Vlhkosť a posypové materiály môžu spôsobiť pokles účinku na úroveň konvenčného brzdového systému. Toto sa krátkodobo môže prejaviť ako slabší výkon bŕzd, dá sa však v prípade potreby kompenzovať vyvinutím vyššieho tlaku na pedál.

Dokonalý handling.

M Servotronic prispôsobuje účinok posilňovača riadenia aktuálnej rýchlosti a postará sa o presné reakcie riadenia aj pri rýchlej jazde. Zároveň zaručí maximálny komfort prostredníctvom minimalizácie námahy, potrebnej na točenie volantom spolu so zlepšením agility pri parkovaní, manévrovaní, na úzkych a kľukatých cestách.

Optimálna distribúcia pohonu.

Aktívny M diferenciál optimalizuje trakciu a jazdnú stabilitu pri zmene jazdných pruhov alebo akcelerácii zo zákruty vo vysokých rýchlostiach, prípadne na rozličných povrchoch cesty. Jeho elektronicky riadená lamelová uzávierka redukuje rozdiely otáčok medzi jednotlivými kolesami zadnej nápravy.

ZNÍŽENÁ HMOTNOSŤ. OPTIMALIZOVANÝ ZVUK.

ZNÍŽENÁ HMOTNOSŤ. OPTIMALIZOVANÝ ZVUK.

M Šport výfukový systém.

M Šport výfukový systém produkuje dynamický zvuk, ktorý je možné regulovať pomocou integrovaného klapkového mechanizmu. Ak si zvolíte pomocou ovládača jazdnej dynamiky režim SPORT alebo SPORT+, zvuk motora sa cez výfuky zvýrazní, zatiaľ čo v programe zameranom na komfort je prioritou diskrétnejšia akustika. Navyše, hladinu hluku je možné znížiť pomocou nového ovládača Sound Control.

KONEKTIVITA A ASISTENCIA VODIČA.

BMW M5 stanovuje nové štandardy aj v oblasti konektivity a asistenčných systémov vodiča. Či už potrebujete zorganizovať svoje termíny, prečítať si e-mail, alebo zaznamenať nový osobný rekord na pretekárskom okruhu. Inovatívna koncepcia ovládania, multifunkčný prístrojový panel a Head-Up displej presvedčia svojou intuitívnosťou, digitálnymi službami a úplne novou M špecifickou grafikou. Všetky potrebné údaje sa zaznamenajú v priebehu zlomku sekundy: od radenia, cez navigáciu a zobrazenie rýchlosti, až po režim pohonu všetkých kolies a zobrazenie vášho osobného nastavenia. A k dispozícii máte na želanie aj inteligentného ko-pilota v podobe množstva rozličných asistenčných systémov.

BMW M5 FIRST EDITION.

BMW M5 FIRST EDITION.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

  • Údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík. Hodnoty spotreby boli stanovené v súlade s jazdným cyklom ECE.

    Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland, alebo na internete: http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.