BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red bočný pohľad so ženou

THE M5

BMW M

NOVÉ BMW RADU 5 SEDAN M AUTOMOBILY: MODELY A VÝBAVA

THE M5NOVÉ BMW RADU 5 SEDAN M AUTOMOBILY: MODELY A VÝBAVA

BMW M5 Competition, BMW M5 a BMW M550i xDrive Sedan – modely, výbava, detaily a inovatívne technológie.

M automobily BMW radu 5 Sedan sú pozoruhodné vysokovýkonné športové sedany s moderným a dynamickým dizajnom. Tu nájdete fakty o jednotlivých modeloch, spolu s detailmi o prvkoch výbavy a M špecifických detailoch. Okrem toho tiež zistíte, ako silné M motory spolupracujú s ďalšími technológiami, inšpirovanými motoršportom, s cieľom dosiahnuť maximum v oblasti jazdnej dynamiky. Ponuka inovatívnych asistenčných systémov a digitálnych služieb prezentuje rovnako pokročilú úroveň vývoja a je plne zameraná na komfort a bezpečnosť.

Zistiť viac

M AUTOMOBILY BMW RADU 5 V POROVNANÍ.

PREHĽAD ŠPORTOVÝCH FAKTOV: POHON, PODVOZOK A VÝKON.

BMW M5 Competition.

Maximálna jazdná dynamika a exkluzívne M špecifické dizajnové detaily exteriéru aj interiéru
 • Vysokovýkonný benzínový 8-valec BMW M TwinPower Turbo s výkonom 625 k
 • M xDrive s Aktívnym M diferenciálom a 8-stupňová prevodovka M Steptronic so systémom Drivelogic
 • Exkluzívne M špecifické dizajnové prvky a výbava
 • 460 kW (625 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,3 Sek.
BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual metalíza Imola Red predobočný pohľad

BMW M5.

Pre M typická jazdná dynamika a športový komfort najvyššej úrovne
 • Vysokovýkonný benzínový 8-valec BMW M TwinPower Turbo s výkonom 600 k
 • M xDrive s Aktívnym M diferenciálom
 • 8-stupňová prevodovka M Steptronic so systémom Drivelogic
 • 441 kW (600 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,4 Sek.
BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 metalíza Brands Hatch Grey predobočný pohľad

BMW M550i xDrive Sedan.

Dokonalá kombinácia športovosti, komfortu a vhodnosti pre každodenné využitie.
 • Benzínový 8-valec BMW M TwinPower Turbo s výkonom 530 k
 • 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport
 • BMW xDrive
 • 390 kW (530 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,8 Sek.
BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual metalíza Verde Ermes predobočný pohľad
 • BMW M5 Competition.
 • BMW M5.
 • BMW M550i xDrive Sedan.

BMW M5 COMPETITION A BMW M5: VYSOKOVÝKONNÉ PRVKY.

PREHĽAD TECHNOLÓGIÍ POHONU A PODVOZKA BMW M5 COMPETITION A BMW M5 SEDAN, INŠPIROVANÝCH MOTORŠPORTOM.

Výnimočné výkony a dynamika BMW M5 Competition a BMW M5 vychádzajú zo sústavy vývojovo pokročilých technológií pohonu a podvozka, odvodených z motoršportu. Či už cestou na pracovné stretnutie, na víkendovom výlete po kľukatých vidieckych cestách alebo pri snahe vylepšiť si čas na pretekárskom okruhu, vynikajúca precíznosť a agilita neustále definujú pre M typický pocit z jazdy.

BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red predný jazdný pohľad
Benzínový 8-valec BMW M TwinPower Turbo BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020

Benzínový 8-valec BMW M TwinPower Turbo.

Výkon 460 kW (625 k) a krútiaci moment 750 Nm umožnia benzínovému V8 agregátu BMW M TwinPower Turbo rozbehnúť vozidlo z 0 na 100 km/h iba za 3,3 sekundy. Vďaka dvom TwinScroll turbodúchadlám, priamemu vstrekovaniu paliva High Precision Injection a plne variabilnému manažmentu ventilov Valvetronic dokáže 4,4-litrový motor vyvinúť energický ťah už od nízkych otáčok, s mimoriadne spontánnymi reakciami.
BMW M5 Competition a M xDrive F90 LCI Facelift 2020 predobočný pohľad jazdný

M xDrive.

M xDrive s Aktívnym M diferenciálom garantuje maximálnu možnú trakciu a jazdnú dynamiku pre každodennú jazdu aj na pretekársku trať. M špecifická technológia kombinuje typickú agilitu zadného pohonu s ovládateľnosťou pohonu všetkých kolies. Môžete si zvoliť spomedzi nastavení pohonu 4WD, 4WD Sport a – v režime vypnutia DSC – 2WD.
BMW M5 Competition a 8-stupňová prevodovka M Steptronic so systémom Drivelogic F90 LCI Facelift 2020 Interiér

8-stupňová prevodovka M Steptronic so systémom Drivelogic.

8-stupňová prevodovka M Steptronic so systémom Drivelogic disponuje extrémne krátkymi časmi preraďovania a viacerými možnosťami radenia, od športovo dynamických po komfortné a úsporné. Vodič môže radiť aj manuálne, buď voliacou pákou alebo radiacimi pádlami na volante.
BMW M5 Competition a M MODE F90 LCI Facelift 2020 interiér

Tlačidlo M MODE.

Tlačidlom M MODE na stredovej konzole môžete meniť intenzitu asistenčných systémov vodiča. Režim ROAD ponúka celý rad funkcií elektronických asistentov. V nastavení SPORT len varujú, ale nezasahujú. Režimom TRACK môžete úplne vypnúť asistenčné systémy, napr. na pretekárskom okruhu. V závislosti od zvoleného režimu sa na displeji zobrazia aj príslušné informácie o jazde.
Voliaca páka prevodovky BMW M5 Competition a M Setup F90 LCI Facelift 2020 interiér

M Setup.

M Setup vám umožňuje konfigurovať rôzne parametre dynamiky jazdy, ako sú vlastnosti motora, prevodovky a riadenia, nastavenia tlmičov, intenzity zásahov Dynamickej kontroly stability (DSC) alebo distribúcie výkonu systému pohonu všetkých kolies M xDrive podľa vašich individuálnych požiadaviek.
M kožený volant BMW M5 Competition a M Servotronic F90 LCI Facelift 2020 kokpit

M Servotronic.

M Servotronic zabezpečí optimálny účinok posilňovača riadenia, jeho prispôsobovaním aktuálnej rýchlosti jazdy. Navyše garantuje za každých okolností priamy a športový pocit z riadenia. Systém je špeciálne ladený pre modely M a ponúka dve rozličné nastavenia pre individuálne konfigurácie, s možnosťou aktivovania tlačidlom.
BMW M5 Competition a M karbónovo keramické brzdy F90 LCI Facelift 2020 detail koleso

M karbónovo keramické brzdy.

M karbónovo keramické brzdy poskytujú priamejší brzdný výkon. Ich kotúče sú odolné voči korózii a opotrebovaniu, znesú vyššiu tepelnú záťaž a prispejú k zníženiu hmotnosti vozidla, čo má pozitívny dopad na agilitu, dynamiku aj akceleráciu. Túto špeciálnu technickú výbavu na pohľad identifikujú brzdové strmene lakované matnou zlatou farbou, ako aj označenie M. Kvôli špecifickým vlastnostiam materiálu môže pri brzdení nastať zvýšený prevádzkový hluk, napr. pri dlhšom, nízkom zaťažení alebo vo vlhkom prostredí krátko pred odstavením vozidla. Konštrukčnému hluku sa dá predísť vybrzdením brzdy dosucha v prípade mokra alebo väčším zaťažením brzdy po dlhom nižšom zaťažení. Vlhkosť a posypová soľ môže spôsobiť pokles brzdného výkonu na úroveň konvenčných bŕzd. Tento znížený brzdný výkon je možné kompenzovať väčším tlakom na pedál. Funkčné zvuky nemajú žiadny vplyv na výkon, prevádzkovú bezpečnosť a stabilitu brzdy.
BMW M5 Competition a M Sport výfukový systém F90 LCI Facelift 2020 detailný zadný pohľad

M Sport výfukový systém.

M Sport výfukový systém poskytuje variabilnú zvukovú kulisu prostredníctvom integrovaného klapkového mechanizmu. V režimoch SPORT a SPORT+, zvolených tlačidlami jazdnej dynamiky, je pocit z jazdy zintenzívnený výraznou zvukovou kulisou výfuku, zatiaľ čo na komfort orientované režimy zvuk motora diskrétne utlmia.

BMW M5 COMPETITION: PRVKY DIZAJNU.

M ŠPECIFICKÉ DIZAJNOVÉ PRVKY NA EXTERIÉRI A V INTERIÉRI BMW M5 COMPETITION.

Dynamické skrz naskrz: Atraktívne detaily s prepracovanou štylistikou odkazujú na motoršportové gény BMW M5 Competition. Na prednej časti upútajú pozornosť nové M obličky, nový štýl predných svetlometov a nástavec s novým dizajnom, zatiaľ čo vysokovýkonný charakter vozidla zvýraznia viaceré M špecifické prvky vo vysokolesklom čiernom spracovaní – M žiabre, M vonkajšie zrkadlá aj M zadný spojler. Nový dizajn zadných svetiel s dvoma pármi koncoviek výfuku v spracovaní Black Chrome sa postará o mohutné finále. V interiéri sa M špecifické vychytávky, ako napríklad M multifunkčné sedadlá, M špecifický prístrojový panel alebo M kožený volant s červenými radiacimi pádlami, postarajú o športový charakter kokpitu, orientovaného na vodiča.

BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red bočný pohľad otvorené dvere
Vysokolesklé čierne M obličky BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red predný pohľad

M obličky.

M obličky s jednodielnym vysokolesklým čiernym rámom udeľujú M5 Competition nápadný a výrazný vzhľad. Typické trojrozmerné dvojité M lišty v obličkách sú takisto vysokolesklé čierne a nesú čierny M5 Competition emblém.
Vysokolesklé čierne M bočné žiabrové mriežky BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red detailný pohľad

M bočné žiabrové mriežky.

Charakteristické M bočné žiabrové mriežky vo vysokolesklom čiernom spracovaní s modelovým označením M5 Competition majú nápadne trojdimenzionálny športový dizajn a zvýrazňujú dynamickú kombináciu technickej dokonalosti s dych vyrážajúcim štýlom, ktorý je typický pre vozidlá M od samého prvopočiatku.
Vysokolesklé čierne M vonkajšie zrkadlá BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red detailný pohľad

M špecifické vonkajšie zrkadlá.

M špecifické vysokolesklé čierne vonkajšie spätné zrkadlá dodávajú M5 Competition mimoriadne športový charakter.
Vysokolesklý čierny M zadný spojler BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red detailný pohľad

M zadný spojler.

M zadný spojler vo vysokolesklom čiernom spracovaní zvýrazní športovú siluetu vozidla a podstatne redukuje neželaný vztlak. Vytváraním prítlaku zlepšuje trakciu zadnej nápravy vo vysokej rýchlosti, čiže zvyšuje smerovú stabilitu.
M dvojité koncovky výfuku BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red detailný pohľad

M dvojité koncovky výfuku.

Dvojité koncovky M Sport výfukového systému v povrchovej úprave Black Chrome sú vizuálnym aj akustickým zvýraznením športového výkonu vozidla.
Vysokolesklý čierny M zadný nástavec BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red zadný pohľad

Vysokolesklý čierny zadný nástavec.

Vysokolesklý čierny nástavec pod zadným nárazníkom M5 Competition podčiarkuje jeho športový charakter a poskytuje vozidlu nezameniteľnú identitu.
BMW M550i xDrive Sedan a športové predné sedadlá G30 LCI Facelift 2020 interiér

Športové predné sedadlá.

Dynamické a komfortné: Individuálne nastaviteľné športové predné sedadlá disponujú množstvom možností elektrického nastavovania, vrátane sklonu operadla, šírky operadla a výšky sedadla. Spolu s nastaviteľnou opierkou stehien poskytujú vysoké bočnice operadiel aj sedákov excelentnú ergonómiu a lepšiu bočnú oporu pri rýchlej jazde v zákrutách.
M kožený volant BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 kokpit

M kožený volant.

M kožený volant s dizajnom Double-spoke style má multifunkčné tlačidlá, logo M, chrómované zdobenie, tlačidlá M1 a M2, ako aj integrovaný čelný airbag vodiča. Jeho veniec je potiahnutý čiernou kožou s kontrastným prešívaním a vybavený opierkami na palce, pre dobrý pocit z uchopenia.
Červené Start/Stop tlačidlo BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 kokpit

Červené Start/Stop tlačidlo.

Červené tlačidlo Start/Stop umožňuje po odomknutí vozidla naštartovať motor bez použitia kľúča. Zároveň sa používa aj na vypnutie motora. Systém automaticky zaregistruje prítomnosť kľúča od vozidla a nie je potrebné manuálne ho použiť.
M volič prevodových stupňov BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 interiér

M volič prevodových stupňov.

Tlačidlo pre voľbu nastavení radenia Drivelogic sa nachádza vedľa loga M na hornej časti M voliča prevodovky. Tlačidlo pre aktivovanie parkovacieho režimu P je hneď pod nimi. V manuálnom režime „S“ dokáže vodič radiť pomocou voliacej páky v typickom štýle M, v režime „D“ je radenie automatické.
M špecifický prístrojový panel BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 kokpit

M špecifický prístrojový panel.

M špecifický prístrojový panel vám umožňuje zobraziť aj ďalšie informácie pre mimoriadne športovú jazdu. Ak ste zvolili režim jazdy TRACK pre použitie na pretekárskom okruhu, môžete sledovať tlak prepĺňania, tlak a teplotu v pneumatikách, ako aj odstredivú silu priečneho a pozdĺžneho zrýchlenia na prístrojovej doske.
Prahové lišty s označením M5 Competition BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020

Prahové lišty s označením M5 Competition.

Len čo sa otvoria dvere, podsvietené prahové lišty s označením M5 Competition zreteľne naznačia vzrušujúce zážitky, ktoré môžete očakávať počas jazdy.
BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 metalíza Brands Hatch Grey predný pohľad
BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 metalíza Brands Hatch Grey bočný pohľad
BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 metalíza Brands Hatch Grey zadobočný pohľad
Nový dizajn predných svetiel BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 metalíza Brands Hatch Grey predný pohľad
BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér
Prahové lišty s označením M5 BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 Interiér

TO NAJLEPŠIE Z DIZAJNU BMW M5.

Výrazná športovosť sa spája s modernou eleganciou. Na svojom exteriéri BMW M5 kombinuje čisté línie a športové proporcie s cieľom vytvoriť celkovo dynamický obraz. Chrómované štylistické prvky ako napríklad M obličky s novým dizajnom, bočné M žiabrové mriežky alebo M5 plaketa a koncovky výfuku, sú výraznými vizuálnymi akcentmi. Silnú podporu poskytnú aj doplnkové 20-palcové M disky z ľahkej zliatiny v spracovaní Bicolour a M Compound brzdy so strmeňmi vo vysokolesklej červenej alebo čiernej farbe. Športový a moderný vzhľad pokračuje aj v interiéri. Na vodiča aj pasažierov čaká prémiová priestrannosť, zreteľne avizovaná osvetlenými prahovými lištami s nápisom M5. Na vodiča orientovaný kokpit s M špecifickými prvkami ako je M kožený volant, ergonomicky tvarované M Sport sedadlá alebo M špecifický prístrojový panel, pritiahne pozornosť k športovosti BMW M5. Veľký 12,3-palcový iDrive displej s vysokým rozlíšením spolu s výnimočnými interiérovými lištami Aluminium Carbon Texture kompletizuje moderný charakter interiéru.

BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 metalíza Tanzanite Blue predobočný pohľad
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 metalíza Aventurine Red predobočný pohľad
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 metalíza Alvite Grey predobočný pohľad
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 metalíza Frozen Bluestone predobočný pohľad
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual celokožené čalúnenie Merino Smoke White/Black interiér
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual celokožené čalúnenie Merino Tartufo/Black interiér
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual interiérové lišty Piano Finish Black interiér
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual drevené interiérové lišty Sen Light Brown interiér
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual drevené interiérové lišty Plum Brown vysokolesklé s ozdobnými lištami Pearl Chrome
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual strop Anthracite interiér
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual strop Anthracite s osvetlením interiér

BMW INDIVIDUAL PRE BMW M5:

BMW M5 je športový sedan, ktorý obdivuhodne kombinuje vysoký výkon, eleganciu a modernosť. Interakcia medzi exkluzívnymi prvkami výbavy BMW Individual ešte viac zvýrazňuje unikátny charakter vozidla. Vyberte si z pestrej palety brilantných odtieňov laku BMW Individual, ako sú napríklad tu zobrazené metalízy Aventurine Red, Alvite Grey, Frozen Bluestone a Tanzanite Blue. V interiéri definujú športovo luxusné prostredie M Sport sedadlá potiahnuté najjemnejšou kožou Merino. K možnostiam celokoženého čalúnenia BMW Individual patria aj Merino Smoke White/Black a Merino Tartufo/Black. Vysoko kvalitné BMW Individual interiérové lišty, ako sú aj tu zobrazené Piano Finish Black, drevené Plum Brown vysokolesklé alebo drevené Sen Light Brown, sa kombinujú s BMW Individual stropom Alcantara Anthracite, na skompletizovanie fascinujúceho interiéru BMW M5.

DIZAJN A JAZDNÁ DYNAMIKA BMW M550I XDRIVE SEDAN.

DIZAJNOVÉ MOŽNOSTI AKO AJ POHONNÉ A PODVOZKOVÉ TECHNOLÓGIE BMW M550I XDRIVE SEDAN V PREHĽADNEJ FORME.

BMW M550i xDrive Sedan ponúka inšpirujúcu kombináciu impulzívneho športového charakteru a komfortnej každodennej využiteľnosti. Vybrané komponenty pohonu a zavesenia kolies, napríklad doplnkový Adaptívny M podvozok, spolu so silným motorom V8 BMW M TwinPower Turbo s výkonom 530 koní (390 kW), garantujú vysokú mieru jazdnej dynamiky, zároveň však istotu optimálnej stability jazdy. Na exteriéri obohacujú charakter viaceré exkluzívne dizajnové prvky, zatiaľ čo výbava ako napríklad M aerodynamický balík, M Sport brzdy s červenými strmeňmi alebo športové predné sedadlá, podčiarkujú atletický charakter vozidla.

BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual metalíza Verde Ermes zadobočný jazdný pohľad
Benzínový 8-valec BMW M TwinPower Turbo BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI Facelift 2020

Benzínový 8-valec BMW M TwinPower Turbo.

Benzínový 8-valec BMW M TwinPower Turbo kombinuje variabilný manažment ventilov Valvetronic a Double-VANOS s priamym vstrekovaním paliva High Precision Injection. Dosahuje maximálny výkon 390 kW (530 k) a najvyšší krútiaci moment 750 Nm. Obe turbodúchadlá sú kompaktne umiestnené medzi dvoma radmi valcov.
BMW M550i xDrive Sedan a Adaptívny M podvozok G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual metalíza Verde Ermes predobočný jazdný pohľad

Adaptívny M podvozkový balík Professional.

Adaptívny M podvozkový balík Professional kombinuje technológiu Adaptívneho M podvozka so stabilizáciou náklonov a Integrálnym aktívnym riadením. Výsledok: maximálna možná jazdná stabilita a dynamika.
BMW M550i xDrive Sedan a M aerodynamický balík G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual metalíza Verde Ermes detailný predný pohľad

M aerodynamický balík.

M aerodynamický balík podčiarkuje športovosť dizajnu vozidla a optimalizuje prúdenie vzduchu. Obsahuje nástavec pod predným nárazníkom s väčšími vzduchovými vstupmi, špeciálne bočné prahové nástavce a nástavec pod zadným nárazníkom s vložkou difúzora. Koncovky výfukov na oboch stranách sú v chrómovanom spracovaní.
BMW M550i xDrive Sedan a športové predné sedadlá G30 LCI Facelift 2020 interiér

Športové predné sedadlá.

Dynamické a komfortné: Individuálne nastaviteľné športové predné sedadlá disponujú množstvom možností elektrického nastavovania, vrátane sklonu operadla, šírky operadla a výšky sedadla. Spolu s nastaviteľnou opierkou stehien poskytujú vysoké bočnice operadiel aj sedákov excelentnú ergonómiu a lepšiu bočnú oporu pri rýchlej jazde v zákrutách.
BMW M550i xDrive Sedan a M Sport diferenciál G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual metalíza Verde Ermes detailný pohľad zadné koleso

M Sport diferenciál.

M Sport diferenciál optimalizuje trakciu a jazdnú stabilitu pri rýchlej jazde v zákrutách, pri akcelerácii zo zákrut, pri zmene jazdného pruhu alebo na rozličných povrchoch cesty. Trakcia sa optimalizuje pomocou elektronicky ovládaného zariadenia, ktoré redukuje rozdiel v otáčkach ľavého a pravého zadného kolesa.
BMW M550i xDrive Sedan a BMW Laserlight G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual metalíza Verde Ermes detailný predný pohľad

BMW Laserlight.

V laserovom režime diaľkových svetiel predĺži BMW Laserlight ich dosah až do 650 m, teda takmer na dvojnásobok v porovnaní s konvenčnými svetlami. Lepšia viditeľnosť v tme výrazne zvyšuje bezpečnosť. Modré zvýraznenie a nápis „BMW Laser“ na predných svetlometoch aj vizuálne podčiarknu technologické štandardy a športovosť vozidla.
BMW M550i xDrive Sedan a lichobežníkové koncovky výfuku G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual metalíza Verde Ermes detailný zadný pohľad

Lichobežníkové koncovky výfuku.

Viditeľné lichobežníkové koncovky výfuku, jedna vľavo a jedna vpravo, v spracovaní Black Chrome.
BMW M550i xDrive Sedan a BMW Individual Shadow Line G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual metalíza Verde Ermes detailný predný pohľad

BMW Individual Shadow Line.

BMW Individual Shadow Line s rozšíreným rozsahom je súbor množstva čiernych detailov: Rám obličiek a lišty obličiek vo vysokolesklom čiernom spracovaní, koncovky výfuku v spracovaní Black Chrome.
BMW M550i xDrive Sedan a M multifunkčné sedadlá G30 LCI Facelift 2020 interiér

M multifunkčné sedadlá.

M multifunkčné predné sedadlá s exkluzívnym dizajnom vrátane loga M na opierke hlavy zvýraznia dynamický charakter vozidla. Hlboké sedáky a vysoké bočné konzoly vytvárajú škrupinovú štruktúru a garantujú bezchybné bočné vedenie tela. V kombinácii s komplexnými možnosťami nastavenia to prináša maximálny komfort.

M AUTOMOBILY BMW RADU 5 SEDAN: KONEKTIVITA A ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA.

INOVATÍVNE TECHNOLÓGIE A ASISTENČNÉ SYSTÉMY PRE MAXIMÁLNY KOMFORT A BEZPEČNOSŤ.

Bez ohľadu na to, či potrebujete, aby vám inteligentný asistent prečítal za jazdy e-maily, alebo chcete ovládať zábavné a kancelárske funkcie vášho vozidla na veľkom dotykovom displeji, M automobily BMW radu 5 Sedan vám ponúkajú rozsiahly súbor inovatívnych prvkov a asistenčných systémov pre ešte vyššiu bezpečnosť a komfort vašich ciest. Tu môžete preskúmať vybrané prvky výbavy z oblasti zábavy, práce, asistencie vodiča a konektivity.

BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red modelové označenie detailný zadný pohľad
M automobily BMW radu 5 Sedan a BMW Live Cockpit Professional BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional s navigačnou funkciou obsahuje dve vysoko kvalitné zobrazovacie jednotky, vrátane 12,3-palcového displeja systému iDrive s dotykovým ovládaním a plne digitálneho 12,3-palcového prístrojového displeja. BMW Operating System 7 sa riadi aj pomocou ovládača iDrive Touch Controller.
M automobily BMW radu 5 Sedan a Connected Package Professional BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

Connected Package Professional.

Concierge Service, Remote Services, BMW Maps, Integrácia smartfónu alebo In-Car Experiences? Prečo by ste si objednávali jednotlivé funkcie zvlášť, keď môžete mať všetky? Balík výbavy Connected Package Professional vám umožní vychutnať si tieto služby od BMW ConnectedDrive.
M automobily BMW radu 5 Sedan a Integrácia smartfónu BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

Integrácia smartfónu.

Prečo by ste sa mali vzdať funkcií svojho smartfónu vo vašom BMW, keď ich tam môžete využívať ako zvyčajne? Integrácia smartfónu umožní vášmu vozidlu podporovať Apple CarPlay a Android Auto pomocou jeho bezdrôtového spojenia s vozidlom. Vďaka tomu môžete komfortne využívať známe funkcie a rozličné aplikácie aj vo vozidle.
M automobily BMW radu 5 Sedan a Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound systém BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound systém.

Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound systém s dvoma diamantovými vysokotónovými reproduktormi disponuje vynikajúcou štúdiovou kvalitou zvuku pre každé sedadlo vo vozidle. 16 starostlivo rozmiestnených reproduktorov je zárukou očarujúceho zvukového zážitku. Reproduktory sú podsvietené a aj vizuálne tak zvýrazňujú vynikajúcu zvukovú kvalitu systému.
M automobily BMW radu 5 Sedan a Asistent cúvania BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

Asistent cúvania.

Asistent cúvania uloží posledných 50 m jazdy vpred rýchlosťou do 35 km/h, aby v prípade potreby dokázal zacúvať späť. Vodič vďaka tomu nemusí točiť volantom a môže sa koncentrovať na sledovanie okolia vozidla.
M automobily BMW radu 5 Sedan a BMW Intelligent Personal Assistant BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

BMW Intelligent Personal Assistant.

„Hey, BMW. Who are you?“ Nebolo by skvelé, keby sa vaše BMW správalo ako váš osobný asistent? Komunikujte so svojím vozidlom pomocou systému BMW Intelligent Personal Assistant. Spozná vás, každým dňom sa zlepšuje a pomôže v každej situácii. Môžete si zvoliť aj vaše vlastné aktivačné slovo. Vysvetlí vám všetko o vozidle a pomôže vám ešte lepšie spoznať vaše BMW.
M automobily BMW radu 5 Sedan a Remote Software Upgrade BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

Remote Software Upgrade.

Chcete, aby bolo vaše BMW vybavené vždy najaktuálnejším softvérom? Remote Software Upgrade sa postará o to, aby bolo vaše BMW vždy ako nové. Aktualizácie sa inštalujú na diaľku, presne ako na váš smartfón. Takýmto spôsobom sa dajú aktivovať aj ďalšie funkcie vo vašom vozidle.
M automobily BMW radu 5 Sedan a Driving Assistant Professional BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional ponúka optimálny komfort a bezpečnosť počas kritických alebo monotónnych dopravných situácii. Okrem obsahu balíka výbavy Driving Assistant zahŕňa aj prvky ako Asistent riadenia a jazdného pruhu s rozšírenou funkčnosťou, Asistent zmeny jazdného pruhu, Asistent núdzového zastavenia a Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočným nárazom.

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO2.

BMW M5 Competition:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): –
Emisie CO2 v g/km (kombinované): –

BMW M5:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): –
Emisie CO2 v g/km (kombinované): –

BMW M550i xDrive Sedan:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,5–11,3
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 239–258

Zistiť viac

Spotreba paliva a emisie СО₂.

 • BMW M5 Competition:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,0–11,3
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 251–256

  BMW M5:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,0–11,3
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 251–256

  BMW M550i xDrive Sedan:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,5–11,3
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 239–258

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.