KAŽDÝ VODIČ VNÍMA KRÁSU INAK.

BMW M

Dizajn BMW M6 Cabrio.

KAŽDÝ VODIČ VNÍMA KRÁSU INAK.

Dizajn BMW M6 Cabrio.

Nie je to iba vzhľad, je to prejav sily: športový vzhľad BMW M6 pozoruhodným spôsobom zvýrazňuje jeho výraznú siluetu. Vystúpené podbehy kolies a ďalšie typické znaky, ktoré upútajú váš zrak, utvrdia každého v tom, že vozidlo skrýva netušenú silu. Ak ju chcete zažiť naplno, stačí sa pohodlne usadiť v kokpite orientovanom na vodiča plnom exkluzívnych materiálov zo sortimentu BMW Individual. Zážitok bude ešte silnejší, len čo sa elegantná textilná strecha nehlučne skryje za necelých 19 sekúnd.

KAŽDÝ VODIČ VNÍMA KRÁSU INAK.Dizajn BMW M6 Cabrio.

Nie je to iba vzhľad, je to prejav sily: športový vzhľad BMW M6 pozoruhodným spôsobom zvýrazňuje jeho výraznú siluetu. Vystúpené podbehy kolies a ďalšie typické znaky, ktoré upútajú váš zrak, utvrdia každého v tom, že vozidlo skrýva netušenú silu. Ak ju chcete zažiť naplno, stačí sa pohodlne usadiť v kokpite orientovanom na vodiča plnom exkluzívnych materiálov zo sortimentu BMW Individual. Zážitok bude ešte silnejší, len čo sa elegantná textilná strecha nehlučne skryje za necelých 19 sekúnd.

DIZAJN EXTERIÉRU.

Pri tom, ako dobre vyzerá, je takmer škoda, že BMW M6 Cabrio zväčša tak rýchlo zmizne z dohľadu. Či už s otvorenou alebo zatvorenou strechou. Vďaka svojim výrazným líniám je BMW M6 Cabrio skutočnou pastvou pre oči – zvlášť s doplnkovou metalízou Frozen Bronze zo sortimentu BMW Individual. Dizajn a funkčnosť v dokonalej symbióze. Jej dokonalosť badať napríklad na veľkých vzduchových vstupoch v nástavci pod predným nárazníkom, ktoré privádzajú dostatok vzduchu pre 8-valcový motor.
Aj najmenším detailom sme venovali mimoriadnu pozornosť. Napríklad spôsobu, akým je emblém M zakomponovaný do lesklého čierneho dvojitého rebrovania mriežky chladiča. Alebo tomu, ako výrazné bočné rebrá M s integrovanými smerovkami dodávajú štýlovosť predným podbehom kolies. Elegantná súhra tvaru a funkcie je badateľná aj na nástavci pod zadným nárazníkom. Nástavec elegantne obopína typické dvojité koncovky výfukov M aj difúzor, ktorý pomáha vytvárať potrebný prítlak, spôsobom, ktorý zachováva harmonické línie BMW M6 Cabrio. So zatvorenou textilnou strechou alebo pod holým nebom.

PRVÁ TRIEDA.

Film o dizajne BMW M6 Cabrio.

PRVÁ TRIEDA.

Film o dizajne BMW M6 Cabrio.

DIZAJN INTERIÉRU.

Interiér BMW M6 Cabrio je vyrábaný na mieru a jeho citlivo navrhnutá skladba hovorí sama za seba. Kokpit obklopuje vodiča ako jednotný celok a rozmaznáva ho doplnkovými materiálmi najvyššej kvality zo sortimentu BMW Individual. Každý ovládací prvok je presne tam, kde ho potrebujete. Ešte nikdy nebolo také jednoduché cítiť sa príjemne v športovom automobile. Funkčným stredobodom kokpitu je kožený volant M a len niekoľko centimetrov od neho vzdialené radiace páčky dvojspojkovej prevodovky M so systémom Drivelogic a tlačidlá M Drive.Prístroje špecifické pre modely M spoľahlivo zobrazujú všetky dôležité informácie aj pri silnom vonkajšom svetle, aby mal vodič všetko neustále pod dohľadom. Dokonalá kombinácia výkonu a číreho pôžitku z jazdy pod holým nebom − najlepšie na ergonomických sedadlách M s doplnkovým čalúnením z luxusnej jemnej kože Opal White doplnených exkluzívnymi obkladmi Ash Grain White.

TEXTILNÁ STRECHA.

Plne automatická textilná strecha zaručuje vynikajúcu akustickú aj tepelnú izoláciu. V zatvorenom stave dodáva kabrioletu siluetu podobnú modelom kupé. Zadné okno je možné elektricky otvoriť a v interiéri tak vytvoriť osviežujúce prúdenie vzduchu bez prievanu. Toto okno zároveň disponuje vyhrievaním.
Okrem farby Anthracite so strieborným leskom je textilnú strechu možné vyhotoviť v dvoch ďalších farbách. Otvorí sa len za 19 sekúnd a zatvorí za 24 sekúnd, a to aj počas jazdy rýchlosťou do 40 km/hod.
Pasažieri kabrioletu si pôžitok z jazdy v otvorenom priestore môžu dopriať aj pri zatvorenej streche. Všetkých päť okien je možné súčasne stiahnuť, pričom textilná strecha zostáva zatvorená, aby vás chránila napríklad pred priamym slnečným žiarením.

VONKAJŠIE SPÄTNÉ ZRKADLÁ M.

Výrazne aerodynamicky optimalizované vonkajšie spätné zrkadlá M sú už niekoľko desaťročí symbolom športového a dynamického dizajnu modelov M. Zrkadlá upevnené ku karosérii pomocou dvojitých úchytov podfarbujú oku lahodiacu estetiku vozidla, pričom vyjadrujú cit pre precízne technické spracovanie a bočným stranám vozidla dodávajú výraznejší charakter, dynamiku i aerodynamiku.

KOLESÁ.

KOLESÁ.

Okrem štandardných 19-palcových diskov M z ľahkej zliatiny máte na výber aj spomedzi troch ďalších exkluzívnych 20-palcových modelov. Disky M Double-spoke 343 M s piatimi extrémne pevnými dvojitými kovanými lúčmi v leštenom či matne čiernom prevedení sú osadené pneumatikami so zmiešanými rozmermi a účinne zdôrazňujú výkon BMW M6 Cabrio. Disky Double-spoke 601 M v dvojfarebnej úprave ponúkajú ešte zaujímavejší vzhľad. Ich sedem dvojitých lúčov v kombinácii s balíkom M Competition a karbónovo-keramickými brzdami M odhaľuje mohutné brzdové kotúče a brzdové strmene v matne zlatom lakovaní s logom M.

BMW INDIVIDUAL.

Jedinečný charakter odhalený v každom jednom detaile je zdrojom skutočnej exkluzivity. Ak hľadáte dokonalosť, s doplnkami zo sortimentu BMW Individual sa vám to v BMW M6 Cabrio iste podarí.

Prejav osobnosti.

  • Prvky BMW Individual v exteriéri

    Estetika individualizmu vie pôsobiť nesmierne osviežujúco. Pozrite sa napríklad na BMW M6 Cabrio so sviežou metalízou Frozen Bronze zo sortimentu BMW Individual. Táto farba svojím moderným matným vzhľadom ostro zdôrazňuje výrazné línie a atletický zovňajšok automobilu. Samozrejme aj ostatné laky karosérie zo sortimentu BMW Individual majú svoj osobitý charakter: od divokého cez moderný až po elegantný. Ďalším skvelým príkladom je metalíza Citrine Black. Dopadajúcim svetlom akoby sa pod jej hlbokým, temne olivovo-čiernym povrchom leskli jemné zrniečka zlata. Nech si už z dvanástich farebných prevedení z palety BMW Individual vyberiete hociktoré, jedným si môžete byť istí – bude žiarivým stelesnením vášho individuálneho štýlu.

  • Prvky BMW Individual v interiéri

    Pravdepodobne to najlepšie miesto pod slnkom na vyjadrenie osobitosti: harmonicky zladené BMW M6 Cabrio s exkluzívnou výbavou BMW Individual je vždy otvorené novým nápadom odrážajúcim váš jedinečný vkus. Tu zobrazené celokožené čalúnenie BMW Individual Merino v žiarivom prevedení Opal White je zosobnením čistej štýlovosti. V spojení s grafickým vizuálnym efektom obkladu z ušľachtilého dreva v prevedení Ash Grain White vzniká efekt dokonalej harmónie a luxusného vzhľadu, ktorý evokuje modernú jachtu. Mimoriadny farebný doplnok: pôsobivé ručne zhotovené kontrastné prešívanie. BMW Individual takisto ponúka ďalšie farebné prevedenia kože umožňujúce dosiahnuť vzhľad presne podľa vašich predstáv. Tvoria celú paletu od prevedenia Platinum cez Champagne až po Cohiba Brown, pričom všetky svojím prírodným povrchom s otvorenými pórmi vytvárajú pocit jedinečného luxusu. Tento dojem je možné ešte viac zdôrazniť výberom čalúnenia strechy BMW Individual v prevedení Alcantara, ktoré ideálne dotvára interiér vozidla a zároveň stelesňuje luxus v tom najexkluzívnejšom prevedení.