MAJSTROVSKY VYMODELOVANÝ ŠPORTOVÝ CHARAKTER.

BMW M

Dizajn BMW M6 Gran Coupé.

MAJSTROVSKY VYMODELOVANÝ ŠPORTOVÝ CHARAKTER.

Dizajn BMW M6 Gran Coupé.

Extravagancia, ktorá je pozorovateľná v každom detaile. BMW M6 Gran Coupé spája remeselné spracovanie a špičkové technológie s prvkami motoristického športu do úchvatného celku. Táto kombinácia je pozoruhodným spôsobom vyjadrená aj vizuálne: robustne tvarovaná podlhovastá karoséria naznačuje jedinečný zážitok zo šoférovania dokonca aj bez pohybu. Pozoruhodné detaily zdôrazňujú výnimočný charakter vozidla v exteriéri aj interiéri, pričom interiér stanovuje mimoriadne štandardy na pohľad aj na dotyk s výberom nádherných materiálov zo sortimentu BMW Individual.

MAJSTROVSKY VYMODELOVANÝ ŠPORTOVÝ CHARAKTER.Dizajn BMW M6 Gran Coupé.

Extravagancia, ktorá je pozorovateľná v každom detaile. BMW M6 Gran Coupé spája remeselné spracovanie a špičkové technológie s prvkami motoristického športu do úchvatného celku. Táto kombinácia je pozoruhodným spôsobom vyjadrená aj vizuálne: robustne tvarovaná podlhovastá karoséria naznačuje jedinečný zážitok zo šoférovania dokonca aj bez pohybu. Pozoruhodné detaily zdôrazňujú výnimočný charakter vozidla v exteriéri aj interiéri, pričom interiér stanovuje mimoriadne štandardy na pohľad aj na dotyk s výberom nádherných materiálov zo sortimentu BMW Individual.

DIZAJN EXTERIÉRU.

Jedinečný charakter BMW M6 Gran Coupé je zreteľný z každého uhla. Otvory na prívod vzduchu v prednej časti na prvý pohľad jasne zdôrazňujú športové ambície vozidla. Tak ako každý detail tohto elegantného štvordverového modelu majú v prvom rade funkčný charakter, keďže zabezpečujú dostatok čerstvého vzduchu pre výkonný motor ukrytý za dvojitou mriežkou chladiča M so zdvojenými chrómovanými rebrami. Za elegantnými M bočnými mriežkami sa začínajú ťahať výrazné dizajnové línie. Ťahá sa naprieč robustne rozšírenými podbehmi kolies až po mohutnú zadnú časť, ktorá vytvára rámec pre typické dvojité koncovky výfuku M. Rovnako ako strecha aj difúzor je vyrobený z ľahkého karbónu. Lak karosérie Pure Metal Silver ešte viac zlepšuje vzhľad BMW M6 Gran Coupé: tento výnimočný doplnok zo sortimentu BMW Individual pritiahne pohľad pozorovateľa a obaľuje karosériu vozidla ako tekutý kov.

SILNÝ A PRIAMY ÚČINOK.

Film o dizajne BMW M6 Gran Coupé.

SILNÝ A PRIAMY ÚČINOK.

Film o dizajne BMW M6 Gran Coupé.

DIZAJN INTERIÉRU.

Po otvorení hociktorých zo štyroch dverí okamžite upúta osvetlená prahová lišta zdobená logom M. A keď sa posadíte do jedného z piatich dokonale tvarovaných sedadiel, očarí vás exkluzívna atmosféra kokpitu. Z každého detailu cítiť zručné remeselné spracovanie. V rámci príplatkovej výbavy je pasažierov možné obklopiť tými najkvalitnejšími materiálmi z ponuky BMW Individual: príplatkové celokožené čalúnenie BMW Individual Merino Platinum opája zmysly svojou výnimočnou jemnosťou a nenapodobiteľnou vôňou stelesnenej exkluzivity. Rovnakým pocitom dýcha celý interiér, pričom je zhmotnený napríklad interiérovým obkladom BMW Individual vo vyhotovení Piano Black či čalúnením strechy Alcantara Anthracite.
No jedno miesto v BMW M6 Gran Coupé je vždy to najžiadanejšie: sedadlo vodiča. Tradičný kokpit s dôrazom na vodiča vďaka svojej dokonalej ergonómii vytvára ideálne prostredie na dlhé cesty aj rýchle kolá. Aby mal vodič všetko dokonale pod dohľadom, doplnkový plnofarebný Head-Up displej priamo na čelnom skle zobrazuje všetky dôležité údaje.

KARBÓNOVÁ STRECHA.

Strecha vyrobená z plastu vystuženého karbónovými vláknami (CFRP, karbón) napomáha v rámci koncepcie inteligentnej odľahčenej konštrukcie BMW znížiť celkovú hmotnosť vozidla a posúva ťažisko vozidla nadol. Znížením hmotnostného zaťaženia kolies sa zvyšuje svižnosť a dynamika vozidla pri prejazde zákrutami a optimalizuje využitie pneumatík pri zrýchľovaní aj brzdení.
Okúzľujúce kontúry karbónovej strechy zdôrazňujú dynamické línie dizajnu M. Viditeľná štruktúra karbónových vlákien umožní obdivovať komplexnú viacvrstvovú konštrukciu plášťa strechy, ktorý je ku karosérii, rovnako ako čelné sklo, upevnený špeciálnou technológiou lepenia.

VONKAJŠIE SPÄTNÉ ZRKADLÁ M.

Výrazne aerodynamicky optimalizované vonkajšie spätné zrkadlá M sú už niekoľko desaťročí symbolom športového a dynamického dizajnu modelov M. Zrkadlá upevnené ku karosérii pomocou dvojitých úchytov podfarbujú oku lahodiacu estetiku vozidla, pričom vyjadrujú cit pre precízne technické spracovanie a bočným stranám vozidla dodávajú výraznejší charakter, dynamiku i aerodynamiku.

KOLESÁ.

Vyjadrenie sily: Pre BMW M6 Gran Coupé exkluzívne dostupné 20-palcové M disky kolies z ľahkej zliatiny Double-spoke style 343 M dopĺňajú športový charakter vozidla. Fascinujúci kontrast medzi povrchmi vo farbe Orbit Grey a leštenými plochami, spolu s pneumatikami zmiešaného rozmeru, okamžite prilákajú pohľady. Ak chcete ešte viac športovosti, v doplnkovej výbave máte k dispozícii 20-palcové M disky kolies z ľahkej zliatiny Double-spoke style 433 M. Ich čierna povrchová úprava dáva BMW M6 Gran Coupé na asfalte ešte viac charizmy.

BMW INDIVIDUAL.

Jedinečný charakter odhalený v každom jednom detaile je zdrojom skutočnej exkluzivity. Oddajte sa naplno hľadaniu dokonalosti s výbavou BMW Individual pre nové BMW M6 Gran Coupé.

Prejav osobnosti.

  • BMW Individual pre exteriér

    Výkon, elegancia, presvedčenie. Na opísanie BMW M6 Gran Coupé s lakom karosérie BMW Individual Pure Metal Silver postačuje len zopár slov. Jedinečnou vlastnosťou tohto konkrétneho laku je skutočnosť, že vytvára dojem tekutého kovu. Tento efekt zdôrazňuje estetické a športové vlastnosti vozidla a zároveň je vyjadrením číreho luxusu. Okrem Pure Metal Silver je na výber jedenásť ďalších lakov karosérie zo sortimentu BMW Individual. Svoje charizmatické čaro má napríklad aj metalíza Tanzanite Blue so svojou intenzívnou tmavomodrou farbou a fascinujúcou hrou azúrových odtieňov na priamom slnečnom svetle. Rovnako aj zamatovo-matný povrch metalízy Frozen Grey, v ktorom sa snúbi výrazná osobitosť s elegantnou jemnosťou.
    Sortiment lakov karosérie BMW Individual samozrejme ponúka aj mimoriadne širokú paletu atraktívnych možností – od rýdzo športových vyhotovení po nenapodobiteľnú exkluzivitu.

  • BMW Individual pre interiér

    Exkluzívne prepracovaný, individuálne spracovaný – interiér BMW M6 Gran Coupé s výbavou BMW Individual. Dizajnéri obzvlášť odporúčajú kombináciu celokoženého čalúnenia BMW Individual Merino v pôvabnej farbe Platinum, čalúnenia strechy Alcantara a nadčasovo elegantného interiérového obkladu v spracovaní Piano Black. Ich spojením vzniká príťažlivý, svetlý priestor, ktorý umocňuje pocit priestrannosti a prirodzene odráža výnimočnú kvalitu použitej exteriérovej farby.

    To však nie je všetko: okrem verzie Platinum si môžete vybrať spomedzi ďalších štyroch prevedení celokoženého čalúnenia BMW Individual Merino, z ktorých každé má svoje vlastné prednosti a kvality. Jedným z pozoruhodných príkladov je Cohiba Brown. Svojou farbou pripomína povedomé ručne šúľané cigary, pričom oplýva vlastnou, no podobne lákavou arómou. Tento návrh je možné doplniť niektorým z dvoch ďalších interiérových obkladov BMW Individual z pravého dreva.