SPOĽAHNITE SA NA ZODPOVEDNÝCH POMOCNÍKOV.

Asistenčné systémy vodiča BMW ConnectedDrive vo vozidle BMW M6 Gran Coupé.

Mnohé inovatívne technológie vám pomáhajú počas jazdy rôznymi spôsobmi a garantujú najvyššiu úroveň komfortu a bezpečnosti. Aby ste sa mohli sústrediť na to, na čom naozaj záleží – bezstarostnú radosť z jazdy.

BMW NIGHT VISION.

BMW Night Vision s rozoznávaním osôb poskytuje vodičovi prehľad aj nad rámec dosahu svetlometov, čo mu umožní identifikovať osoby a väčšie zvieratá pri nočnej jazde už na veľkú vzdialenosť.
Infračervená kamera inštalovaná v mriežke chladiča vozidla prenáša obraz osôb a zvierat priamo na ovládací displej. To umožňuje vodičovi identifikovať ľudí aj väčšie zvieratá na vzdialenosť už približne 300 metrov.
Systém berie do úvahy rýchlosť jazdy vozidla, natočenie riadenia a aj na základe toho určí, či registrované objekty predstavujú hroziace riziko. V prípade akútnej hrozby sa rozbliká červená ikona (osoba alebo zviera) v obraze z kamery aj na BMW Head-Up displeji. Zároveň zaznie zvukový alarm a brzdy sa pripravia na brzdenie.
Tento varovný systém sa automaticky aktivuje pri naštartovaní vozidla. V prípade nebezpečenstva tým pádom vysiela varovné signály aj vtedy, ak zobrazovací displej nie je zapnutý. BMW Night Vision s rozoznávaním osôb je inovácia od BMW ConnectedDrive.

BMW HEAD-UP DISPLEJ SO ŠPECIFICKÝM ZOBRAZENÍM ŠPECFICKÝM PRE MODELY M.

Farebný BMW Head-Up displej so zobrazením špecifickým pre modely M premieta všetky informácie súvisiace s jazdou priamo do zorného poľa vodiča a umožňuje mu maximálne sa sústrediť na vedenie vozidla. Zobrazované sú údaje ako napríklad rýchlosť jazdy, pokyny navigácie, informácie systému Speed Limit Info vrátane zákazu predbiehania, telefónny zoznam a obsah zábavných systémov, spolu s informáciami a varovnými hláseniami z rôznych asistenčných systémov vodiča. Stlačením tlačidla si môže vodič v modeloch M aktivovať športovejší displej. Spolu s digitálnym rýchlomerom obsahuje tento režim zobrazenie zaradeného prevodového stupňa a viacfarebný otáčkomer s indikátormi optimálneho času radenia.
Ikony sú premietané na čelné sklo vo vysokom rozlíšení a farebne. Projekcia sa javí, ako keby sa vznášala približne 2,3 metra pred vozidlom. To spolu s optimálnym umiestnením umožňuje čítať informácie rýchlo a jednoducho pri minimálnom rozptyľovaní. Jas zobrazenia sa automaticky prispôsobuje vonkajším svetelným podmienkam. Okrem toho je k dispozícii odlišný denný a nočný režim a výška projekcie sa dá individuálne nastaviť. Vodič si môže navyše aj vybrať informácie, ktoré budú zobrazené ako doplnok k aktuálnej rýchlosti jazdy a varovným hláseniam asistenčných systémov vodiča.

SURROUND VIEW.

Surround View pozostáva z troch kamerových systémov: Top View, Side View a cúvacej kamery. Kamery vo vonkajších spätných zrkadlách a cúvacia kamera poskytnú 270° prehľad okolo vozidla.
Top View zobrazuje oblasti po stranách vozidla pre pohodlnejšie manévrovanie. Side View zvyšuje komfort a bezpečnosť v neprehľadných výjazdoch, napríklad z parkoviska alebo odbočky za prekážkou. Dve digitálne kamery na ľavej a pravej strane v prednej časti vozidla sledujú dianie pred vozidlom. Vďaka tomu vodič včas odhalí iné vozidlá prichádzajúce zboku a dokáže adekvátne reagovať. Funkcia Side View sa automaticky deaktivuje, keď vozidlo dosiahne rýchlosť 15 km/hod. Vodič si môže zvoliť zobrazenie prostredníctvom zadnej cúvacej kamery, funkcie Top View alebo Side View.
Kamerové systémy sa aktivujú pri zaradení spiatočky alebo po stlačení tlačidla PDC či Side View. Obraz sa premieta na ovládací displej.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW Selective Beam zvyšuje komfort a bezpečnosť nočnej jazdy. Poskytuje vynikajúcu viditeľnosť za tmy a neoslepuje ostatných vodičov. Systém deteguje ostatných účastníkov premávky a selektívne ich vynechá z oblasti osvetlenej diaľkovými svetlami. Dosah svetiel viac ako 400 m je zárukou včasnej detekcie rizika oslnenia a zároveň aj výbornej viditeľnosti v smere jazdy.

NAVIGAČNÝ SYSTÉM PROFESSIONAL.

Navigačný systém Professional zaujme elegantným dizajnom a nadštandardnými možnosťami: Ponúka jednoducho a prirodzene ovládateľnú navigáciu so systémom iDrive a dotykovým ovládačom iDrive Touch Controller, vrátane hands-free funkcie, USB rozhrania a hlasového ovládania. Systém obsahuje aj rádio BMW Professional s DVD mechanikou a kapacitou 20 GB na ukladanie hudobných súborov vrátane databázy titulov. K dispozícii je aj online zobrazenie alternatívnych trás. Najpoužívanejšie POI (Points Of Interest, body záujmu) ako napríklad čerpacie stanice, hotely a podobné miesta, sú zobrazené v menu POI ako symboly, podľa frekvencie vyhľadávania. Vstavaný 10,2-palcový farebný LCD displej s vysokým rozlíšením a funkciou deleného zobrazenia je navrhnutý na optimálnu čitateľnosť a prehľadnosť.

Ovládač iDrive Touch Controller s je intuitívnym prvkom s dotykovou plochou, ktorá umožní vodičovi priamo vkladať navigačné ciele vpisovaním prstom. Systém sa dá ovládať aj tlačidlami priamej voľby ponuky, ôsmimi voliteľnými funkčnými tlačidlami a hlasovým ovládaním. Vďaka trojrozmernému zobrazeniu máp s použitím satelitných obrázkov ako mapového pozadia a fotorealistickým zobrazením vybraných miest sa navigácia stáva vzrušujúcim vizuálnym zážitkom.

INTELIGENTNÝ HLASOVÝ ASISTENT.

Inteligentný hlasový asistent s externým spracovávaním hovorenej reči vám ponúka najvyššiu mieru podpory. Dokáže identifikovať prirodzenú reč, na rozdiel od rozoznávania iba obmedzeného počtu konkrétnych povelov. Hlasový asistent obsahuje nielen široké spektrum individuálnych situácií a ich variácií, ale tiež dokáže identifikovať jazykové špeciality ako sú nárečia alebo žargón. Vďaka tomu môžete priamo hovoreným slovom diktovať sms správy alebo e-maily. Toto podstatné rozšírenie funkčnosti je možné vďaka serveru ConnectedDrive, ktorý sa nachádza mimo vozidla a jeho systém rozoznávania reči tvorí technický základ Inteligentného hlasového asistenta. Táto funkcia na báze technológie cloud umožňuje rýchle a jednoduché vyhľadávanie nešpecifických cieľov na internete, s použitím bežného jazyka, užitočné napríklad pri navigácii. Takto sa tiež dajú napríklad vyhľadávať reštaurácie v danej oblasti: Stačí, ak sa na ne priamo opýtate systému, rečou. Presunutie na cloud zároveň umožnilo častejšie aktualizovanie systému, vďaka čomu sú vždy ihneď k dispozícii všetky najčerstvejšie inovácie, či už ide o nový softvér alebo vylepšenia jazykovej vyspelosti počítača.