SILA V DOKONALEJ FORME.

BMW M6 Gran Coupé.

SILA V DOKONALEJ FORME.BMW M6 Gran Coupé.
BMW M

Kombinovaná spotreba v l/100 km (motor M TwinPower Turbo)

9.9

Emisie CO2 v g/km (motor M TwinPower Turbo)

231

Max. krútiaci moment (Nm) pri ot. /min.

680/1 500 – 5 750

Jednotlivé detaily sú pozoruhodné, ich kombinácia je ohromujúca: BMW M6 Gran Coupé je oveľa viac než len dokonale zladená zmes vysokovýkonných technológií. Je stelesnením skúseností a majstrovstva BMW M. S oduševneným majestátnym charakterom, ktorý musíte zažiť na vlastnej koži. Najlepšie v niektorom z piatich dokonalo tvarovaných sedadiel – a, ak si to želáte, obklopený tými najvyberanejšími materiálmi zo sortimentu BMW Individual. Mohutné hrmenie nezameniteľných dvoch párov koncoviek výfuku ohlasuje úžasnú silu 560 koní 8-valcového benzínového motora M TwinPower Turbo. Pri symbióze technológií, ako sú napríklad dvojspojková prevodovka M so systémom Drivelogic či príplatkové karbónovo-keramické brzdy M, je BMW M6 Gran Coupé vzrušujúcim obrazom filozofie automobilov M. No aj tento zážitok je možné ešte zintenzívniť: príplatkový balík M Competition zvýši nielen výkon vozidla, ale aj tep vodiča v kokpite dynamicky tvarovanej karosérie.

OBJAVUJTE BMW M6 GRAN COUPÉ.

Dizajn.

Jedinečný charakter BMW M6 Gran Coupé je zreteľný z každého uhla. Otvory na prívod vzduchu v prednej časti na prvý pohľad jasne zdôrazňujú športové ambície vozidla. Tak ako každý detail tohto elegantného štvordverového modelu majú v prvom rade funkčný charakter, keďže zabezpečujú dostatok čerstvého vzduchu pre výkonný motor ukrytý za dvojitou mriežkou chladiča M so zdvojenými chrómovanými rebrami. Za elegantnými M bočnými mriežkami sa začínajú ťahať výrazné dizajnové línie. Po otvorení hociktorých zo štyroch dverí okamžite upúta osvetlená prahová lišta zdobená logom M. A keď sa posadíte do jedného z piatich dokonale tvarovaných sedadiel, očarí vás exkluzívna atmosféra kokpitu. Z každého detailu cítiť zručné remeselné spracovanie. V rámci príplatkovej výbavy je pasažierov možné obklopiť tými najkvalitnejšími materiálmi z ponuky BMW Individual: príplatkové čalúnenie z jemnozrnnej kože Merino Platinum opája zmysly svojou výnimočnou jemnosťou a nenapodobiteľnou vôňou stelesnenej exkluzivity.

Jazdná dynamika a efektivita.

Filozofia firmy BMW M GmbH má žiarivú prítomnosť v BMW M6 Gran Coupé: ideálne rozloženie hmotnosti, použitie technológií z motoristického športu a inteligentné využitie ľahkých materiálov sľubujú maximálny dynamický výkon. Ľahšia karbónová strecha nielenže zvyšuje efektivitu, ale zároveň aj zlepšuje svižnosť vďaka nižšie položenému ťažisku. Ideálny balík pre ešte športovejší zážitok zo šoférovania – v neprekonateľnom luxusnom prostredí.

Balík Competition.

Nefalšovaný pretekársky pocit: balík Competition prináša zvýšený výkon motora, priamejšie riadenie a špeciálne nastavenie zavesenia kolies, vďaka ktorým BMW M6 Gran Coupé na cestách ponúka ešte dokonalejší zážitok. Výkon 8-valcového benzínového motora M TwinPower Turbo stúpne zo 412 kW na 423 kW. Tento nárast je možný vďaka zvýšeniu plniaceho tlaku v najvyšších otáčkach. Športový výfukový systém vytvára mimoriadne dynamický zvuk motora, ktorý nadchne každého. Ako na pretekárskej trati, tak aj pri každodennej jazde – špeciálne nastavené zavesenie kolies a extrémne dynamické priame riadenie sa postarajú o mimoriadne precízne prevedenie každého pohybu volantom. Na cestách balík Competition neomylne upúta pohľady okolia aj vďaka exkluzívnym 20-palcovým diskom z ľahkej zliatiny M s dizajnom Double-spoke 601 M vo vyhotovení Bicolour a osadenými zmiešanými pneumatikami v kombinácii s dvojitými čiernymi chrómovanými koncovkami športového výfukového systému.