VYSOKO NADPRIEMERNÝ.

Bezpečnosť a komfort v BMW M6 Gran Coupé.

Výrazne nadpriemerný – dokonca až za hranicou. Nové BMW M6 Gran Coupé odzrkadľuje úroveň kvality, ktorú nie je možné dostatočne oceniť. Bezpečnosť. Aktívna – s takými prvkami ako inovatívne LED svetlomety s adaptívnymi svetlami a inteligentné prepojenie mnohých bezpečnostných systémov a asistenčných systémov vodiča. Pasívna – vďaka použitiu vysoko pevných materiálov pri výrobe priestoru pre pasažierov. S cieľom zaručiť, aby sa vodič cítil presne tak, ako BMW M6 Gran Coupé vyzerá: nadpriemerne istý.

ORIENTÁCIA NA VODIČA V ŠTÝLE M.

Všetko v BMW M6 Gran Coupé je zamerané na vodiča. Dokonalá ergonómia bola vždy jedným z pozoruhodných znakov automobilov M – filozofia, ktorá je dôsledne rozšírená a optimalizovaná v tomto štvormiestnom športovom automobile. Každý spínač, každé tlačidlo – všetko sa nachádza presne tam, kde by ste to očakávali. Koniec koncov rýchlosť reakcie a ovládanie sú presne to, čo sa ráta – či už na pretekárskom okruhu alebo na ceste.

AKTÍVNA A PASÍVNA BEZPEČNOSŤ.

Systém Active Protection používa funkciu Asistent pozornosti na sledovanie prípadných známok únavy vodiča. V nebezpečných situáciách napne bezpečnostné pásy, nastaví sedadlo predného spolujazdca do zvislej polohy a zatvorí bočné okná a posuvné strešné okno. Po zrážke sa automaticky aktivujú brzdy, aby sa zabránilo nárazu do ďalších vozidiel, alebo aby sa aspoň zmiernili jeho následky.
Každý automobil M spĺňa vysoké štandardy v oblasti pasívnej bezpečnosti vďaka použitiu starostlivo vybraných materiálov a veľmi pevnej konštrukcii. Dopĺňajú ich veľmi účinné zadržiavacie systémy skonštruované na základe nárazových testov vykonávaných uznávanými nezávislými inštitúciami – pasažieri sa tak môžu spoľahnúť na najlepšiu možnú ochranu.

ADAPTÍVNE LED SVETLOMETY.

Adaptívne LED svetlomety charakterizuje funkcia automatického nastavenia distribúcie svetla podľa rýchlosti jazdy tak, aby dynamicky osvetľovali cestu pred vozidlom. Spoločne s obrysovými svetlami a dennými svetlami systém ponúka aj funkciu adaptívneho prispôsobenia distribúcie svetla do mesta a na diaľnicu, odbočovacie svetlá aj technológiu BMW Selective Beam (asistent diaľkových svetiel proti oslneniu) s funkciou automatických diaľkových a stretávacích svetiel. Takto je zaručené optimálne osvetlenie v každých podmienkach.
Natáčacie moduly predných svetlometov umožnia vodičovi vidieť pri jazde v tme do zákruty ihneď pri zatočení volantom. Na zlepšenie viditeľnosti na malé vzdialenosti sa automaticky zapnú odbočovacie svetlá hneď pri aktivácii smerovky alebo zatočení volantom, dokonca aj keď vozidlo stojí. Adaptívne svetlomety zaručujú optimálne osvetlenie na ceste a výrazne zvyšujú úroveň aktívnej bezpečnosti.
S funkciou BMW Selective Beam môže vodič nechať diaľkové svetlá trvalo zapnuté na dosiahnutie optimálneho osvetlenia za tmy. Systém monitoruje prítomnosť iných vozidiel v dosahu a prispôsobuje diaľkové svetlá tak, aby neoslnili ostatných účastníkov cestnej premávky.

SERVICE INCLUSIVE.

S balíkom BMW Service Inclusive zákazník získava nárok na pravidelný servis a údržbu počas zvoleného obdobia bez toho, aby sa musel obávať nepredvídaných nákladov. Všetky tieto služby vrátane originálnych dielov BMW sú kryté službou BMW Service Inclusive. K dispozícii je nielen v domácej krajine, ale aj v zahraničí, v každej partnerskej autorizovanej servisnej dielni BMW a u každého servisného partnera BMW. Ak svoje BMW predáte ešte počas platnosti služby BMW Service Inclusive, služba bude automaticky prenesená na nového majiteľa, čo zvyšuje hodnotu vozidla pri predaji. Zákazník si môže zvoliť ten balík BMW Service Inclusive, ktorý najviac vyhovuje jeho individuálnym potrebám.
Pokrýva pravidelný servis, ako je výmena oleja vrátane filtra a dolievanie oleja, servis a výmena mikrofiltrov, palivových filtrov, vzduchových filtrov, sviečok zapaľovania či brzdovej kvapaliny, kontrola vozidla a ďalšie služby v súlade so servisnými štandardmi značky BMW. Keď sa zákazník rozhodne pre balík BMW Service Inclusive Plus, dostane navyše aj tieto služby BMW Service Inclusive: výmenu predného a zadného brzdového obloženia a kotúčov, výmenu spojky (v prípade potreby) a líšt stieračov (v prípade potreby, pri výmene oleja). Služba Service Inclusive je k dispozícii so zmluvným obdobím od troch do desať rokov alebo s kilometrovým limitom od 40 000 do 200 000 km.