CHOĎTE SVOJOU VLASTNOU CESTOU. A SVET VÁS BUDE NASLEDOVAŤ.

Služby a aplikácie BMW ConnectedDrive vo vozidle BMW M6 Gran Coupé.

Vždy o krok pred ostatnými – s doplnkami BMW ConnectedDrive. So službami a aplikáciami bude vaše BMW M6 Gran Coupé dokonale pripojené. Pre prístup k informáciám, zábave a službám priamo vo vozidle. Používajte napríklad pretekárske funkcie aplikácie BMW M Laptimer. Získajte včasný prehľad o dopravnej situácii so službou Dopravné informácie v reálnom čase. Alebo si pohodlne vyberte svoje obľúbené skladby z miliónov titulov so službou Online Entertainment.

CONNECTEDDRIVE SERVICES.

Výbava ConnectedDrive Services predstavuje základ pre celú širokú paletu inteligentných systémov a funkcií z oblasti informácií, zábavy a služieb BMW ConnectedDrive, vo vozidle, priamo na cestách.


Patria sem aktuálne, miestne relevantné informácie o počasí, správy, online vyhľadávanie cez Google™ a kancelárske funkcie. Okrem toho je tiež možné zostaviť si v menu systému ConnectedDrive individualizované služby, napríklad webkamery, parkovacie informácie či cestovného a hotelového sprievodcu, prístupné priamo z vozidla, bez nutnosti použiť smartfón. Tento prvok výbavy zároveň zaistí bezpečný a neobmedzený prístup k vybraným smartfónovým aplikáciám. Doplnková výbava ConnectedDrive Services umožňuje prístup do obchodu BMW ConnectedDrive Store, v ktorom je tiež možné kedykoľvek si objednať služby a aplikácie podľa individuálnych požiadaviek. Výbava ConnectedDrive Services ponúka podstatne viac podobných možností, ktoré vám spríjemnia jazdu a cestovanie vo vašom BMW. *

 

*Presné informácie o dostupnosti a rozsahu služieb a funkcií na Slovensku vám poskytne váš autorizovaný predajca BMW.

 • BMW ConnectedDrive Store

  BMW ConnectedDrive Store kedykoľvek a kdekoľvek. Môžete si ich flexibilne vybrať a objednať aj po zakúpení vozidla BMW. Vďaka tomu máte vždy k dispozícii všetky najnovšie dostupné služby a aplikácie BMW ConnectedDrive priamo vo vozidle a zaobstaráte si tie, ktoré práve potrebujete.
  Služby a aplikácie, ktoré sa dajú objednať v BMW ConnectedDrive Store, boli špeciálne vyvinuté pre potreby a požiadavky vodičov BMW. Voliteľná je aj doba platnosti jednotlivých služieb. Zákazníci si ich teda môžu objednať len na určitý čas, napríklad počas dovolenky.
  Služba BMW ConnectedDrive Store je prístupná priamo z vozidla BMW alebo cez zákaznícky online portál My BMW ConnectedDrive. K novoobjednaným službám a aplikáciám získate následne prístup z vozidla krátko po ich výbere a zakúpení. BMW ConnectedDrive Store poskytuje vždy najnovšie informácie na výber služieb aj aplikácií.

 • Príprava pre Apple CarPlay®.

  Príprava pre Apple CarPlay® podporuje komfortné bezdrôtové využitie vybraných funkcií zariadenia iPhone® vo vozidle. To umožňuje, v závislosti od konkrétnej výbavy vo vozidle, zobraziť a ovládať bežným spôsobom, napríklad pomocou dotykového užívateľského rozhrania systému iDrive, alebo hlasového ovládania (svetovými jazykmi), obsah smartfónu vrátane hudby, textových správ, správ iMessages, telefonovania, Siri® aj vybraných externých aplikácií.*

  * Presné informácie o dostupnosti týchto služieb a rozsahu ich funkčnosti na slovenskom trhu vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

   

   

BMW CONNECTED.

BMW Connected je osobný asistent mobility, ktorý zjednodušuje každodennú mobilitu a pomáha vodičovi dosiahnuť cieľ cesty načas a bez stresu. Všetky relevantné služby je zároveň možné ovládať kedykoľvek na diaľku cez iPhone alebo hodinky Apple Watch.


Ciele cesty, nájdené na internete alebo cez aplikácie ako Yelp, Apple Maps alebo Google Maps, je možné jednoducho a komfortne preniesť do BMW Connected s možnosťou priameho transferu do navigačného systému vozidla, jediným kliknutím. Stretnutia, vrátane adries a plánovaných časov príchodu, uložené v kalendári na iPhone, sa automaticky importujú do agendy mobility BMW Connected. V závislosti od aktuálnych miestnych podmienok a premávky BMW Connected vypočíta čas dojazdu, upozorní vodiča v dostatočnom predstihu a aj po zaparkovaní vozidla ho privedie peši až do finálneho cieľa. Ak nie je možné zabrániť meškaniu z dôvodu nepredvídateľných prekážok v premávke, alebo ak v blízkosti cieľa nie je voľné žiadne parkovacie miesto, používateľ môže odoslať cez BMW Connected textovú správu, ktorá informuje čakajúceho partnera na stretnutí o odhadovanom čase príjazdu, bez nutnosti fyzicky použiť telefón. Navyše, BMW Connected si postupne zapamätá časté ciele ciest a automaticky ich pridá do agendy mobility. Aplikáciu BMW Connected je možné stiahnuť z obchodu Apple App Store. *


* Presné informácie o dostupnosti týchto služieb a rozsahu ich funkčnosti na slovenskom trhu vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.
 

BMW M LAPTIMER APLIKÁCIA.

Aplikácia BMW M Laptimer umožňuje presne, zákrutu po zákrute, zaznamenávať údaje o jazde a následne ich analyzovať v záujme skvalitnenia vodičského výkonu. Aplikácia zhromažďuje dáta zo snímačov BMW a zobrazuje vybrané hodnoty na displeji systému iDrive, ktorým sa aj ovláda. V priebehu merania BMW M Laptimer aplikácia zobrazuje údaje ako GPS pozícia, rýchlosť, pozdĺžna akcelerácia, priečna akcelerácia (hodnoty G), časy na kolo a zrýchlenia na určitú hodnotu (napr. z 0 na 100 km/h). V závislosti od výbavy vozidla a roku jeho výroby môže byť zaznamenávaná aj poloha akcelerátora, uhol natočenia riadenia, spomalenie, otáčky motora a prevody, ako aj spotreba paliva. Zaznamenané hodnoty môžu byť uverejnené ako obrázky na sociálnych sieťach , alebo stiahnuté a odoslané e-mailom.

ONLINE ZÁBAVA.

Ideálna hudobná skladba na každú situáciu, cestu a náladu. BMW Online Entertainment vám zabezpečí priamy a neobmedzený prístup k viac ako 22 miliónom hudobných skladieb priamo vo vašom vozidle – bez toho, aby ste museli použiť smartfón alebo iné externé zariadenie. Je tu nepreberné množstvo skladieb pre vkus každého vodiča. Len čo sa vo vozidle prehrá skladba alebo album, automaticky sa stiahne na zabudovaný pevný disk, aby ste mali záruku neprerušovaného zážitku z počúvania.
V rámci ponuky služby Online zábava budete mať možnosť otvoriť si paušálny účet u niektorého z hudobných partnerov BMW, ako je napríklad Napster. Táto služba je bez ďalších poplatkov dostupná v šiestich európskych krajinách: Nemecku, Francúzsku, Spojenom kráľovstve, Taliansku, Španielsku a Holandsku.

BMW EMERGENCY CALL.

BMW Emergency Call (núdzové volanie) je systém, ktorý v prípade nehody automaticky nadviaže tiesňový telefonický hovor so strediskom integrovanej záchrannej služby 112. Núdzové volanie dokážete aktivovať aj manuálne, napríklad v prípade ak ste sa stali svedkom nehody a chcete privolať pomoc iným účastníkom premávky. Na území niektorých európskych krajín sa spolu s núdzovým volaním automaticky odošlú aj informácie o pozícii vášho vozidla, závažnosti kolízie a možných zraneniach posádky. Pre viac informácií kontaktujte vášho BMW predajcu.