BMW X4 M AUTOMOBILY.

Štyri výkonné modely BMW X4, ktoré vytvárajú športový rozdiel.

BMW X4 M COMPETITION.

Maximálna dynamika jazdy a exkluzivita.
 • Extrémne výkonný, 6-valcový, benzínový motor M TwinPower Turbo
 • M xDrive s aktívnym M diferenciálom a 8-stupňovou prevodovkou M Steptronic s Drivelogic
 • Exkluzívne dizajnové prvky a výbavy
 • 375 kW/510 k, 600 Nm, 0–100 km/h za 4,1 sek.
BMW X4 M Competition v metalickej farbe Toronto Red, exteriér.

BMW X4 M.

Dynamika jazdy na najvyššej úrovni.
 • Extrémne výkonný, 6-valcový, benzínový motor M TwinPower Turbo
 • M xDrive s aktívnym M diferenciálom
 • 8-stupňová prevodovka M Steptronic s Drivelogic
 • 353 kW/480 k, 600 Nm, 0–100 km/h za 4,2 sek.
BMW X4 M vo farbe Alpine White, exteriér.

BMW X4 M40i.

Mimoriadne vyvážený pomer výkonu a vhodnosti na každodenné jazdenie.
 • M TwinPower Turbo 6-valcový benzínový motor
 • BMW xDrive
 • 8-stupňová prevodovka Steptronic
 • 260 kW/354 k, 500 Nm, 0–100 km/h za 4,8 sek.
BMW X4 M40i v metalickej farbe Black Sapphire, exteriér.

BMW X4 M40d.

Výkon a efektivita bez kompromisov.
 • M TwinPower Turbo 6-valcový naftový motor
 • BMW xDrive
 • 8-stupňová prevodovka Steptronic
 • 240 kW/326 k, 680 Nm, 0–100 km/h za 4,9 sek.
BMW X4 M40d v metalickej farbe Phytonic Blue, exteriér.
 • BMW X4 M COMPETITION.
 • BMW X4 M.
 • BMW X4 M40i.
 • BMW X4 M40d.

BMW X4 M COMPETITION A BMW X4 M.

Výkonové vlastnosti.

Dva modely, jedinečný výkon: Všetky komponenty hnacieho ústrojenstva a podvozku podčiarkujú pretekárske korene značky BMW M. Doplnené o nefalšovaný X charakter zabezpečujú v každom teréne typickú radosť z jazdy s písmenom M.
BMW X4 M Competition v metalickej farbe Toronto Red, jazda, exteriér, trojštvrťový zadný pohľad.
BMW X4 M a BMW X4 M Competition, extrémne výkonný, 6-valcový, benzínový motor M TwinPower Turbo.

Extrémne výkonný, radový, 6-valcový, benzínový motor M TwinPower Turbo.

Radový, 6-valcový, benzínový motor M TwinPower Turbo sa vyznačuje perfektným nárastom výkonu a zamatovo plynulým chodom v spojení so športovým zvukom motora. S dvojitou technológiou VANOS, systémom Valvetronic, vstrekovaním High-Precision a dvomi turbodúchadlami, generuje výkon 353 kW (480 k) – v modeli Competition dokonca 375 kW (510 k).
BMW X4 M a BMW X4 M Competition, motor, M Carbon vzpera.

M Carbon vzpera.

M Carbon vzpera zvyšuje tuhosť prednej časti a prispieva k lepšej precíznosti a presnosti riadenia. Komponent z polyméru zosilneného karbónom je mimoriadne ľahký a po otvorení kapoty motora vytvára nefalšovanú pretekársku atmosféru. Vďaka nemu je aj tu dokonale vyjadrený športový potenciál vozidla.
BMW X4 M Competition v metalickej farbe Toronto Red, exteriér, detailný bočný zadný pohľad, M pruženie.

M pruženie.

M pruženie zvýrazňuje úžasný dynamický potenciál vozidla. Okrem troch režimov jazdy COMFORT, SPORT a SPORT+, si vodič môže zvoliť spomedzi troch rôznych nastavení dynamickej kontroly stability (DSC), aby prispôsobil úroveň stabilizácie svojmu preferovanému štýlu jazdy.
BMW X4 M a BMW X4 M Competition, interiér, Control display, M xDrive.

M xDrive.

BMW M xDrive a aktívny M diferenciál zaručuje maximálnu trakciu a dynamiku jazdy pri športovom a každodennom využití. Vďaka špecifickej M technológii sa dá vozidlo v každej situácii precízne ovládať a bezpečne kontrolovať na akomkoľvek povrchu, dokonca aj pri prudkej akcelerácii z ostrej zákruty.
BMW X4 M a BMW X4 M Competition, interiér, M radiaca páka, 8-stupňová prevodovka M Steptronic.

8-stupňová prevodovka M Steptronic.

8-stupňová prevodovka M Steptronic s Drivelogic ponúka viacero možností radenia prevodových stupňov: od extrémne dynamického po mimoriadne komfortné a plynulé pre úsporu paliva. Vodič môže meniť prevodové stupne aj manuálne pomocou radiacej páky alebo pádlami pod volantom, alebo môže nastaviť automatický režim a nechať pracovať prevodovku.
BMW X4 M a BMW X4 Competition, interiér, kokpit, M kožený volant, M Servotronic.

M Servotronic.

V každej jazdnej situácii poskytuje riadenie M Servotronic tú správnu úroveň podpory jej optimálnym prispôsobením podľa aktuálnej rýchlosti vozidla. Okrem toho zabezpečuje priamy a presný pocit z riadenia v každej rýchlosti. Systém je špecificky nastavený pre potreby vozidiel M a ponúka tri rôzne nastavenia, ktoré sa dajú zvoliť stlačením tlačidla.
BMW X4 M Competition v metalickej farbe Toronto Red, exteriér, M disky kolies z ľahkej zliatiny s M Compound brzdami.

M Compound brzdy.

Výsledkom použitia rôznych materiálov je, že brzdy M Compound dosahujú nielen vynikajúce hodnoty spomalenia, ale aj vysokú stabilitu a dlhú životnosť a súčasne predstavujú zníženie hmotnosti, ktoré má pozitívny dopad na agilitu, dynamiku a akceleráciu. Brzdové strmene v modrej metalickej farbe s nápisom M charakterizujú M špecifický, vysoko výkonný brzdový system. Vďaka špecifickému dizajnu sa občas môže vyskytnúť pískanie bŕzd po dlhom nízkom, alebo extrémne vysokom zaťažení, ktoré po krátkom čase opäť zmizne. Aby ste predišli funkčnému hluku, odporúčame vám brzdiť v pravidelných intervaloch silnejším tlakom na brzdy. Ak sú brzdové kotúče mokré, brzdy treba vybrzdiť do sucha, aby sa eliminoval hluk. Tento funkčný hluk nemá žiadny vplyv na výkon, prevádzkovú bezpečnosť a stabilitu bŕzd.
BMW X4 M Competition v metalickej farbe Toronto Red, exteriér, zadný pohľad s M Sport výfukovým systémom a karbónovým difúzorom.

M Sport výfukový systém.

M Sport výfukový systém zabezpečuje dynamický zvuk, ktorý sa dá meniť integrovaným mechanizmom výfukového ventilu. Programy SPORT a SPORT+, ktoré sa dajú zvoliť tlačidlami dynamiky jazdy, sú zvýraznené ešte intenzívnejším zvukom motora, zatiaľ čo programy orientované na komfort nastavia tichší zvuk motora.

BMW X4 M COMPETITION.

Dizajnové vlastnosti.

Muskulárne proporcie a dynamická silueta coupé a perfektne skoordinované M dizajnové prvky dodávajú modelu BMW X4 M Competition auru maximálneho výkonu. Vo vnútri sa športový charakter spája s exkluzívnymi detailami a vytvára tak jedinečný celkový zážitok.
BMW X4 M Competition v metalickej farbe Toronto Red, exteriér, trojštvrťový bočný pohľad.
BMW X4 M Competition v metalickej farbe Toronto Red, exteriér, predná časť s M mriežkou chladiča v lesklej čiernej farbe.

M mriežka chladiča.

Výrazná M mriežka chladiča v čiernej lesklej farbe s označením modelu dominuje dizajnu prednej časti v dynamickom štýle M. Čierne lesklé dvojité lišty mriežky chladiča sú vizuálne inšpirované charakteristickými M diskami kolies z ľahkej zliatiny v štýle dvojitých lúčov. M mriežka chladiča predstavuje jasný výraz športových ambícií vozidla a naznačuje, aká obrovská sila sa ukrýva pod kapotou.
BMW X4 M Competition v metalickej farbe Toronto Red, exteriér, detailný zadný pohľad s karbónovým spojlerom a označením „X4 M Competition“.

Označenie „X4 M Competition”.

Čierne označenie „X4 M Competition“ na zadnej časti odkazuje na obrovský dynamický potenciál vozidla.
BMW X4 M Competition v metalickej farbe Toronto Red, exteriér, M štrbiny v čiernej lesklej farbe s označením modelu.

M štrbiny.

Charakteristické M štrbiny s označením modelu, ktoré dodávajú karosérii trojrozmerný atletický nádych, podčiarkujú obrovský potenciál vozidla a sľubujú mimoriadny zážitok z jazdy. Znázorňujú dynamickú kombináciu technickej dokonalosti a strhujúceho dizajnu, ktorá je od začiatku synonymom modelov M.
BMW X4 M Competition v metalickej farbe Toronto Red, exteriér, M karbónový vonkajší balík, M spätné zrkadlá s karbónovými krytmi.

M vonkajšie spätné zrkadlá.

Aerodynamicky optimalizované M vonkajšie spätné zrkadlá sú výrazným prvkom športového a dynamického M dizajnu. Pripevnené ku karosérii tvarom dvojitého mostíka podčiarkujú nádhernú estetiku vozidla a prehlbujú pocit dokonalého inžinierstva do posledného detailu. Prídavné LED smerové svetlá dokonale zapadajú do dlhej, úzkej drážky.
BMW X4 M Competition v metalickej farbe Toronto Red, exteriér, M karbónový vonkajší balík, M karbónový zadný spojler.

M zadný spojler.

M zadný spojler zvýrazňuje atletickú siluetu vozidla a výrazne znižuje neželané odľahčenie. Vytváraním prítlaku poskytuje vozidlu väčšiu mieru trakcie na zadnú nápravu pri vysokých rýchlostiach a vďaka tomu aj lepšiu smerovú stabilitu.
BMW X4 M Competition, interiér, M športové sedadlá čalúnené kožou ‚Merino‘ Adelaide Grey.

M športové sedadlá.

Všestranne nastaviteľné M športové sedadlá s výrazným tvarovaním a čiastočne integrovanou opierkou hlavy poskytujú excelentné bočné vedenie pre vodiča a spolujazdca. Okrem toho sa dá individuálne nastaviť šírka operadla. Ich špeciálny dizajn s osvetleným M logom zvýrazňuje atletické schopnosti vozidla. (M bezpečnostné pásy zobrazené vyššie budú dostupné od 8/2019.)
BMW X4 M Competition, interiér, prístrojový panel s interiérovými lištami ‘Carbon Fibre’.

Interiérové lišty „Carbon Fibre“.

Interiérové lišty „Carbon Fibre“ na prístrojovom paneli, dverách a stredovej konzole so zvýrazňovacou lištou v perleťovej chrómovej úprave.
BMW X4 M Competition, interiér, kokpit, M kožený volant s multifunkčným ovládaním.

M kožený volant.

M kožený volant s multifunkčným ovládaním, znakom M, chrómovými prvkami a integrovaným airbagom, má tvar dvojitého lúča. Veniec volantu je čalúnený čiernou kožou s farebným kontrastným prešívaním a obsahuje tvarované plochy, vďaka ktorým dokonale padne do ruky. Vodič môže použiť tlačidlá M Drive na voľbu želaných nastavení aj počas jazdy.
BMW X4 M Competition, interiér, M radiaca páka.

M radiaca páka.

Spínače pre voľbu troch nastavení radenia prevodových stupňov Drivelogic sa nachádza vedľa loga M na hornej strane M radiacej páky. Tlačidlo P pre zaradenie parkovacej polohy je priamo pod nimi. V manuálnom režime „S“ môže vodič radiť prevodové stupne manuálne pomocou radiacej páky v typickom štýle M; v režime „D“ prebieha radenie prevodových stupňov automaticky.
BMW X4 M Competition, interiér, kokpit, M prístrojový panel.

M prístrojový panel.

M prístrojový panel obsahuje štyri displeje – tachometer, otáčkomer s indikátormi preradenia, palivomer a ukazovateľ teploty oleja – ako aj indikátor stavu M dynamických systémov jazdy – riadenie, pruženie, motor, Drivelogic a M xDrive. Informačný displej sa dá individuálne nastaviť a zobrazuje, napríklad vonkajšiu teplotu a funkcie palubného počítača.
BMW X4 M Competition, interiér, kokpit, červené tlačidlo Štart/Stop.

Tlačidlo Štart/Stop.

Červené tlačidlo Štart/Stop sa nachádza na stredovej konzole a používa sa na naštartovanie motora bez použitia kľúča po odomknutí vozidla. Dá sa použiť aj na vypnutie motora. Kľúč od vozidla sa rozpozná automaticky bez toho, aby ste ho museli vložiť do zapaľovania.
BMW X4 M Competition, interiér, prahová lišta s označením Competition.

Prahové lišty s označením Competition.

Vodiča a spolujazdca vítajú pri nastupovaní do vozidla prahové lišty s označením „X4 M Competition“. Čierne označenie na prahových lištách predných dverí vyžaruje kvalitu a exkluzivitu.
BMW X4 M Competition, interiér, M bezpečnostné pásy.

M bezpečnostné pásy.

M bezpečnostné pásy* s predpínačom a obmedzovačom sily majú jemný tkaný akcent v typických farbách M a zvýrazňujú vysokú kvalitu a športovú atmosféru interiéru. (* Očakávaná dostupnosť od 8/2019)
BMW X4 M vo farbe Alpine White, exteriér, trojštvrťový bočný pohľad.
BMW X4 M vo farbe Alpine White, exteriér, predná časť, M mriežka chladiča s chrómovými prvkami a označením modelu.
BMW X4 M vo farbe Alpine White, exteriér, 21-palcové M disky kolies z ľahkej zliatiny vo farbe Orbit Grey.
BMW X4 M vo farbe Alpine White, exteriér, M štrbiny s chrómovými prvkami a označením modelu.
BMW X4 M vo farbe Alpine White, exteriér, kryty spätných zrkadiel vo farbe karosérie.
BMW X4 M vo farbe Alpine White, exteriér, detail zadnej časti s označením modelu.
BMW X4 M vo farbe Alpine White, exteriér, zadná časť s koncovkami výfuku v chrómovom prevedení.
BMW X4 M, interiér, športové sedadlá čalúnené kožou ‚Merino‘ Sakhir Orange.
BMW X4 M, interiér, kokpit, M kožený volant s M kontrastným prešívaním.

BMW X4 M.

Sebavedomo predvádza svoj potenciál: BMW X4 M. Výkonné proporcie a jasne definovanú siluetu dopĺňajú chrómové prvky na mriežke chladiča a štrbinách, ako aj chrómové koncovky výfuku. Lesklé 21-palcové M disky kolies z ľahkej zliatiny vo farbe Orbit Grey zabezpečujú suverénny postoj z každej perspektívy. Atletický výraz pokračuje aj v interiéri. Športové sedadlá čalúnené kožou Merino vo farbe Sakhir Orange poskytujú pohodlné sedenie pre vodiča a spolujazdca – pri každodennom použití, aj pri dynamickej jazde na okruhu. Exkluzívny interiér dotvárajú kvalitné detaily, ako napríklad čalúnenie stropu BMW Individual v antracitovej farbe alebo M kožený volant so špecifickým M kontrastným prešívaním. (M bezpečnostné pásy zobrazené vyššie budú dostupné od 8/2019.)

BMW X4 M Competition v metalickej farbe Toronto Red, exteriér, M karbónový vonkajší balík, karbónové lišty vonkajších vstupov vzduchu a karbónové prvky Aeroblades.
BMW X4 M Competition v metalickej farbe Toronto Red, exteriér, M karbónový vonkajší balík, karbónové kryty spätných zrkadiel.
BMW X4 M Competition v metalickej farbe Toronto Red, exteriér, M karbónový vonkajší balík, M karbónový zadný spojler.
BMW X4 M Competition v metalickej farbe Toronto Red, exteriér, M karbónový vonkajší balík, karbónový zadný difúzor.

M karbónový vonkajší balík.

M karbónový vonkajší balík* podčiarkuje atletický charakter a exkluzivitu vozidla. Lišty bočných prvkov predného nárazníka, prvky Aeroblades, kryty vonkajších spätných zrkadiel a zadný difúzor, sú vyrobené z plastu zosilneného karbónom (CFRP). Difúzor vyrobený z jedného kusa prechádza celou šírkou a tvorí rám dvoch párov koncoviek výfuku. (* Očakávaná dostupnosť od 8/2019)

BMW X4 M40i A BMW X4 M40d.

Dizajn a jazdná dynamika.

Výkonný dizajn, športová jazdná dynamika. S exkluzívnymi prvkami vo vnútri a vonku, ako aj balíkom technológií orientovaných na výkon, odhaľujú modely BMW X4 M40i a BMW X4 M40d svoju športovú DNA.
BMW X4 M40i a BMW X4 M40d v metalickej farbe Black Sapphire, exteriér, trojštvrťový predný pohľad, ľavá strana so svetelnými pásmi.
BMW X4 M40i a BMW X4 M40d v metalickej farbe Black Sapphire, exteriér, trojštvrťový predný pohľad.

Exkluzívny dizajn.

Exkluzívne dizajnové prvky zvýrazňujú dynamický potenciál modelov BMW X4 M40i a BMW X4 M40d vnútri aj vonku. Patria sem najmä väčšie nasávacie otvory vzduchu, mriežka chladiča, lišty mriežky chladiča a kryty spätných zrkadiel vo farbe Cerium Grey, športové sedadlá, M kožený volant s pádlami radenia prevodových stupňov a exkluzívne označenie M40i na prístrojoch, prahových lištách a na zadnej časti.
BMW X4 M40i a BMW X4 M40d, interiér, kokpit s M koženým volantom.

M kožený volant.

M kožený volant s multifunkčným ovládaním a integrovaným airbagom s trojlúčovým dizajnom. Veniec volantu obšitý čiernou kožou „Walknappa“ a čiernym prešívaním s tvarovanými plochami, zabezpečuje priame, atletické riadenie.
BMW X4 M40i a BMW X4 M40d, interiér, športové sedadlá pre vodiča a spolujazdca.

Športové sedadlá pre vodiča a spolujazdca.

Individuálne nastaviteľné športové sedadlá pre vodiča a spolujazdca s viacerými možnosťami manuálneho nastavenia, vrátane šírky operadla, posuvu a sklonu operadla a sedacej časti. Vďaka väčšej výške čalúnenia sedacej časti a operadla a vynikajúcemu bočnému tvarovaniu poskytujú excelentnú ergonómiu a vysoký stupeň bočného vedenia.
BMW X4 M40i a BMW X4 M40d v metalickej farbe Black Sapphire, exteriér, predná časť s M aerodynamickým balíkom.

M aerodynamický balík.

M aerodynamický balík podčiarkuje atletický charakter vozidla a zlepšuje obtekanie vzduchu. Balík obsahuje predný nárazník s väčšími nasávacími otvormi vzduchu, špeciálne bočné prahy a zadný nárazník s difúzorom. Koncovky výfuku sú v chrómovom prevedení.
BMW X4 M40i a BMW X4 M40d v metalickej farbe Black Sapphire, exteriér, koncovky výfuku v čiernom chrómovom prevedení.

Koncovky výfuku v čiernom chrómovom prevedení.

Výrazné koncovky výfuku na pravej a ľavej strane v čiernom chrómovom prevedení poskytujú vizuálne a zvukové vyjadrenie športového výkonu vozidla.
BMW X4 M40i a BMW X4 M40d v metalickej farbe Black Sapphire, jazda, exteriér, trojštvrťový zadný pohľad so svetelnými pásmi.

Jazdná dynamika a agilita.

BMW X4 M40i a BMW X4 M40d ponúkajú výnimočnú precíznosť a agilitu. Dynamické priečne a pozdĺžne charakteristiky sú výrazne vylepšené a zaručujú intenzívnu radosť z jazdy vďaka úplne novému nastaveniu podvozka, špecifické nastavenia variabilného športového riadenia, M Sport brzdám v základnej výbave a pohonu všetkých kolies BMW xDrive s dôrazom na zadné kolesá.
BMW X4 M40i a BMW X4 M40d v metalickej farbe Black Sapphire, jazda, exteriér, trojštvrťový bočný pohľad s otáčajúcimi sa diskami kolies z ľahkej zliatiny.

Adaptívny M podvozok.

Adaptívny M podvozok sa dá kedykoľvek elektronicky nastaviť a prispôsobiť podmienkam vozovky a jazdným podmienkam. Okrem toho môže vodič nastaviť charakteristiku podvozku ovládačom jazdných režimov na práve uprednostňovaný jazdný štýl – od komfortného až po mimoriadne športový s výrazne agilnou ovládateľnosťou.
BMW X4 M40i a BMW X4 M40d v metalickej farbe Black Sapphire, exteriér, disk kolesa z ľahkej zliatiny s M Sport brzdou.

M Sport brzda.

M Sport brzdy so štvorpiestikovými pevnými strmeňmi vpredu a dvojpiestikovými plávajúcimi strmeňmi vzadu s označením M a veľkými brzdovými kotúčmi pre mimoriadne vysoký brzdný účinok.
BMW X4 M40i a BMW X4 M40d v metalickej farbe Black Sapphire, exteriér, zadná časť s M Sport výfukovým systémom.

M Sport výfukový systém.

M Sport výfukový systém zabezpečuje dynamický zvuk, ktorý určuje zvolený jazdný režim a mení sa integrovaným mechanizmom výfukového ventilu. Programy SPORT a SPORT+, ktoré sa dajú zvoliť spínačom režimu jazdy, sú zvýraznené ešte intenzívnejším zvukom motora, zatiaľ čo programy orientované na komfort nastavia tichší zvuk motora.
BMW X4 M40i a BMW X4 M40d, interiér, radiaca páka, 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport.

Prevodovka Steptronic Sport.

8-stupňová prevodovka Steptronic Sport umožňuje športové radenie prevodových stupňov. Či už automaticky alebo manuálne pomocou radiacej páky, alebo pádlami pod volantom – pre komfortné plachtenie alebo dynamickú športovú jazdu. V režime SPORT a s radiacou pákou v ľavej polohe S/M, sú zmeny prevodových stupňov nakonfigurované pre maximálny výkon.
BMW X4 M40i a BMW X4 M40d, interiér, kokpit, M kožený volant, variabilné športové riadenie.

Variabilné športové riadenie.

Variabilne športové riadenie Servotronic sa stará o presné a agilné reakcie počas jazdy už pri minimálnom otočení volantu. Reaguje na natočenie volantu rozdielnymi pomermi riadenia. Pritom zlepšuje manévrovateľnosť pri športovej jazde a redukuje pohyby volantu pri parkovaní a odbočovaní.

M TWINPOWER TURBO BENZÍNOVÝ MOTOR.

BMW X4 M40i, M TwinPower Turbo radový 6-valcový benzínový motor.

M TWINPOWER TURBO BENZÍNOVÝ MOTOR.

V spojení s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic Sport ponúka motor radový, 6-valcový, benzínový motor M TwinPower Turbo v modeli BMW X4 M40i pôsobivú dynamiku vďaka suverénnemu výkonu. S turbodúchadlom TwinScroll, plne variabilným časovaním ventilov Valvetronic a vstrekovaním High-Precision, generuje výkon 260 kW (354 k) a maximálny krútiaci moment 500 Nm.

M TWINPOWER TURBO NAFTOVÝ MOTOR.

BMW X4 M40d, M TwinPower Turbo 6-valcový naftový motor.

M TWINPOWER TURBO NAFTOVÝ MOTOR.

M TwinPower Turbo 6-valcový naftový motor modelu BMW X4 M40d vyniká vysokým výkonom a efektivitou. S dvomi turbodúchadlami TwinScroll s variabilnou geometriou lopatiek a priamym vstrekovaním CommonRail poskytuje tento odľahčený motor výkon 240 kW (326 k) a pôsobivý krútiaci moment 680 Nm. To zaručuje excelentný pohon a vysokú jazdnú dynamiku.

BMW X4 M AUTOMOBILY.

Asistenčné systémy vodiča a konektivita.

Zameranie na to dôležité. S inovatívnymi asistenčnými systémami vodiča a komfortnými funkciami v sieťovo prepojenom kokpite sú modely BMW X4 M vybavené najmodernejšou technikou – pre mobilitu súčasnosti na najvyššej úrovni.
BMW X4 M automobily, Control Display, Driving Assistant Plus.

Driving Assistant Plus.

Driving Assistant Plus ponúka väčší komfort a bezpečnosť počas monotónnych alebo komplexných jazdných situácií. Tieto môžu zahŕňať dopravné zápchy, zhustenú premávku alebo dlhé jazdy po meste, na vidieckych cestách alebo diaľniciach, prejazdy cez križovatky a prechádzanie do iných jazdných pruhov.
BMW X4 M automobily, Control Display, Parkovací asistent Plus.

Parkovací asistent Plus.

Parkovací asistent Plus zjednodušuje parkovanie a manévrovanie s vozidlom. Obsahuje funkciu Surround View, vrátane Top View, Remote 3D View, PDC, ako aj asistent pozdĺžneho parkovania, funkciu aktívneho PDC núdzového brzdenia a parkovací asistent s lineárnym navádzaním, ktoré zabezpečuje plne automatické parkovanie v paralelnom a pozdĺžnom smere voči vozovke.
BMW X4 M automobily, BMW Connected, žena držiaca rozsvietený glóbus.

BMW Connected.

Spojte sa s vaším BMW. Aplikácia BMW Connected je váš digitálny asistent mobility, ktorý sa už pred jazdou postará o vaše potreby. Pristúpte k vášmu vozidlu pomocou smartfónu, kompatibilných smart hodiniek, službou Amazon Echo alebo Google Assistant, pošlite ciele do navigačného systému, alebo si nechajte pripomenúť termíny, aby ste vždy dorazili včas.
Zistiť viac
BMW X4 M and BMW X4 M Competition, BMW Head-Up displej s M špecifickým zobrazením.

BMW Head-Up displej.

Farebný BMW Head-Up displej zobrazuje informácie relevantné pre jazdu priamo do zorného poľa vodiča, vďaka čomu sa môže plne sústrediť na jazdu. Zobrazuje informácie ako aktuálna rýchlosť a v závislosti od výbavy aj navigačné pokyny, informácie o maximálnej povolenej rýchlosti, vrátane zákazu predchádzania, spolu s informáciami o telefóne a informačno-zábavnom systéme. BMW Head-Up displej modelu BMW X4 M a BMW X4 M Competition je vybavený M špecifickým zobrazením (Pozrite si obrázok).
BMW X4 M automobily, Control Display, navigačný systém Professional.

Navigačný systém Professional.

Navigačný systém Professional, vrátane 10,25“ LCD farebného displeja a rádia BMW Professional s DVD mechanikou, sa dodáva s 20 GB pamäťou, napr. na uloženie zvukových súborov. Ovláda sa intuitívne prostredníctvom ovládača iDrive Touch Controller a siedmych funkčných tlačidiel alebo alternatívne pomocou dotykového displeja.
BMW X4 M, technické údaje

TECHNICKÉ ÚDAJE M AUTOMOBILOV BMW X4.

TECHNICKÉ ÚDAJE.

Hmotnosť
Pohotovostná hmotnosť EU v kg
2045
Celková hmotnosť v kg
2500
Užitočná hmotnosť v kg
530
Povolené zaťaženie nápravy prednej/zadnej v kg
1185/1425
Objem batožinového priestoru v min. (vyklopené sedadlá alebo zatvorená strecha) v l
525
Objem batožinového priestoru v min. (sklopené sedadlá alebo otvorená strecha) v l
1430
Celková hmotnosť prívesu (nebrzdeného) v kg
750
Celková hmotnosť prívesu 8% (brzdeného) v kg
2500
Celková hmotnosť prívesu 12% (brzdeného) v kg
2500
Motor
Valce/ventily
6/4
Zdvihový objem v cm³
2993
Zdvih/vŕtanie v mm
90,0/84,0
Výkon v kW (k) pri ot./min.
375 (510)/6250
Krútiaci moment v Nm pri ot./min.
600/2600-5950
Kompresný pomer :1
9.3
Výkon
Max. rýchlosť v km/h
250 (285)
Zrýchlenie 0-100 km/h v sek.
4.1
Spotreba paliva
Nízka rýchlosť (režim mesta) v l/100 km
-
Stredná rýchlosť (mesto + dochádzanie) l/100 km
-
Vysoká rýchlosť (mimo mesta) v l/100km
-
Extra vysoká rýchlosť (diaľnica) v l/100km
-
Kombinovaná v l/100 km
-
Kombinované emisie CO₂ v g/km
-
Objem nádrže v litroch, pribl.
65
Kolesá
Rozmer pneumatík vpredu
255/40 ZR21
Rozmer pneumatík vzadu
265/40 ZR21
Disky kolies a materiál vpredu
9.5 J x 21 palcov, EH2 ľahká zliatina
Disky kolies a materiál vzadu
10 J x 21 palcov, EH2 ľahká zliatina
Hmotnosť
Pohotovostná hmotnosť EU v kg
2045
Celková hmotnosť v kg
2500
Užitočná hmotnosť v kg
530
Povolené zaťaženie nápravy prednej/zadnej v kg
1185/1425
Objem batožinového priestoru v min. (vyklopené sedadlá alebo zatvorená strecha) v l
525
Objem batožinového priestoru v min. (sklopené sedadlá alebo otvorená strecha) v l
1430
Celková hmotnosť prívesu (nebrzdeného) v kg
750
Celková hmotnosť prívesu 8% (brzdeného) v kg
2500
Celková hmotnosť prívesu 12% (brzdeného) v kg
2500
Motor
Valce/ventily
6/4
Zdvihový objem v cm³
2993
Zdvih/vŕtanie v mm
90,0/84,0
Výkon v kW (k) pri ot./min.
375 (510)/6250
Krútiaci moment v Nm pri ot./min.
600/2600-5950
Kompresný pomer :1
9.3
Výkon
Max. rýchlosť v km/h
250 (285)
Zrýchlenie 0-100 km/h v sek.
4.1
Spotreba paliva
Nízka rýchlosť (režim mesta) v l/100 km
-
Stredná rýchlosť (mesto + dochádzanie) l/100 km
-
Vysoká rýchlosť (mimo mesta) v l/100km
-
Extra vysoká rýchlosť (diaľnica) v l/100km
-
Kombinovaná v l/100 km
-
Kombinované emisie CO₂ v g/km
-
Objem nádrže v litroch, pribl.
65
Kolesá
Rozmer pneumatík vpredu
255/40 ZR21
Rozmer pneumatík vzadu
265/40 ZR21
Disky kolies a materiál vpredu
9.5 J x 21 palcov, EH2 ľahká zliatina
Disky kolies a materiál vzadu
10 J x 21 palcov, EH2 ľahká zliatina
Hmotnosť
Pohotovostná hmotnosť EU v kg
2045
Celková hmotnosť v kg
2500
Užitočná hmotnosť v kg
530
Povolené zaťaženie nápravy prednej/zadnej v kg
1185/1425
Objem batožinového priestoru v min. (vyklopené sedadlá alebo zatvorená strecha) v l
525
Objem batožinového priestoru v min. (sklopené sedadlá alebo otvorená strecha) v l
1430
Celková hmotnosť prívesu (nebrzdeného) v kg
750
Celková hmotnosť prívesu 8% (brzdeného) v kg
2500
Celková hmotnosť prívesu 12% (brzdeného) v kg
2500
Motor
Valce/ventily
6/4
Zdvihový objem v cm³
2993
Zdvih/vŕtanie v mm
90,0/84,0
Výkon v kW (k) pri ot./min.
375 (510)/6250
Krútiaci moment v Nm pri ot./min.
600/2600-5950
Kompresný pomer :1
9.3
Výkon
Max. rýchlosť v km/h
250 (285)
Zrýchlenie 0-100 km/h v sek.
4.1
Spotreba paliva
Nízka rýchlosť (režim mesta) v l/100 km
-
Stredná rýchlosť (mesto + dochádzanie) l/100 km
-
Vysoká rýchlosť (mimo mesta) v l/100km
-
Extra vysoká rýchlosť (diaľnica) v l/100km
-
Kombinovaná v l/100 km
-
Kombinované emisie CO₂ v g/km
-
Objem nádrže v litroch, pribl.
65
Kolesá
Rozmer pneumatík vpredu
255/40 ZR21
Rozmer pneumatík vzadu
265/40 ZR21
Disky kolies a materiál vpredu
9.5 J x 21 palcov, EH2 ľahká zliatina
Disky kolies a materiál vzadu
10 J x 21 palcov, EH2 ľahká zliatina