NECHAJTE TO NA SPOĽAHLIVÝCH POMOCNÍKOV.

Asistenčné systémy vodiča BMW Personal CoPilot v BMW X1.

Títo pomocníci sú profesionáli: BMW X1 vás podporí rozsiahlym arzenálom asistenčných systémov vodiča. Postarajú sa o maximálnu možnú bezpečnosť a komfort za každých okolností. Vy sa vďaka tomu môžete sústrediť na to, čo je dôležité – bezstarostnú radosť z jazdy.

Zistiť viac

NAVIGAČNÝ SYSTÉM PLUS S OVLÁDAČOM IDRIVE TOUCH CONTROLLER.

Navigačný systém Plus vrátane BMW Head-Up displeja v sebe spája množstvo užitočných komponentov: navigáciu s integrovaným 8,8-palcovým dotykovým displejom, rádio, MP3 prehrávač, dvojitý RDS prijímač a prístrojový panel s 5,7-palcovým TFT displejom s vysokým rozlíšením. Plnofarebný BMW Head-Up displej premieta pre jazdu relevantné informácie priamo do zorného poľa vodiča, čo mu umožní lepšie sa sústrediť na riadenie vozidla. Navigačné navádzanie kombinuje smerové šípky a mapové zobrazenie s hlasovými pokynmi. Práca so systémom je intuitívna, pomocou ovládača iDrive Touch Controller, tlačidlami priamej voľby menu, šiestimi alebo ôsmimi funkčnými predvoľbami, hlasovým ovládaním, prípadne dotykovou obrazovkou s interaktívnymi oknami, ktoré zobrazujú živý obsah. Systém je tiež vybavený USB prípojkou a Bluetooth rozhraním, ako aj hands-free funkciou.

Navigačný systém Plus zobrazí posádke rýchle a priame trasy v množstve krajín Európy a v niektorých prípadoch aj za jej hranicami. Na včasné odhalenie prekážok v doprave sa využíva technológia TMC, pre rýchly výpočet alternatívnych trás, aby ste s vozidlom dorazili do cieľa tak rýchlo, ako je to možné, bez zdržania v premávke.
 

  • iDrive Touch Controller

    Ovládač iDrive Touch Controller (súčasť navigačného systému Professional) vám umožní pohodlne ovládať systém iDrive len jednou rukou. Vďaka dotykovej ploche integrovanej v ovládači dokážete jednoducho vkladať informácie, napríklad ciele do navigácie tak, že priamo píšete prstom písmená. Môžete ho používať aj na získanie prístupu k širokej ponuke funkcií a nastavení vrátane listovania v zoznamoch. Dotykové ovládanie je jednoduché a intuitívne – ide o mimoriadne cenného pomocníka pre vodiča, keďže takmer vôbec neruší koncentráciu pri jazde. Všetky funkcie prístupné ovládačom iDrive Touch Controller sa prakticky zobrazujú na displeji systému iDrive.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Plnofarebný Head-Up displej premieta všetky informácie, relevantné pre jazdu, priamo do zorného poľa vodiča, ktorý si tak dokáže udržať plnú koncentráciu na cestu pred sebou. Zobrazujú sa údaje ako rýchlosť jazdy, navigačné pokyny, informácie systému Speed Limit Info o obmedzených rýchlostiach a zákazoch predbiehania, zoznamy telefonických kontaktov a položiek zábavy.

DRIVING ASSISTANT.

Bezpečnostný balík Driving Assistant je kombináciou kamerových systémov High Beam Assistant, Speed Limit Info, Varovné opustenie jazdného pruhu, Kolízne varovanie a Varovanie pred chodcami s funkciou mierneho brzdenia v meste.
High Beam Assistant poskytuje najlepšie možné osvetlenie v noci bez oslnenia ostatných vodičov, pomocou cielenej distribúcie diaľkových svetiel. Systém Speed Limit Info rozoznáva aktuálne rýchlostné limity pomocou kamery a porovnáva ich aj s údajmi v navigačnom systéme a dátami od dažďového senzora, pre spresnenie obmedzení aj vo vzťahu k určitým časom alebo počasiu.
Varovný systém opustenia jazdného pruhu vibruje volantom pri neúmyselnom opustení jazdného pruhu pri rýchlosti 70 km/h a vyššej. V kritickej situácii Kolízne varovanie upozorní vodiča vo dvoch etapách, zatiaľ čo Varovanie pred chodcami vysiela pri jazde rýchlosťou 10-60 km/h jednostupňový alarm v prípade akútnej hrozby. Keď systém odhalí riziko zrážky, brzdy sa pripravia do pohotovostného režimu pre rýchlejšiu reakciu v prípade potreby. Ak je hrozba neodvratná, systém mierne aktivuje brzdy, aby znížil rýchlosť pri kolízii. Ak vozidlo pred vami prudko zabrzdí, aktivuje sa patrične výraznejšie upozornenie a nastane mierne brzdenie.*
* Bezpečnostné asistenčné systémy vozidiel BMW nepreberajú plnú autonómnu kontrolu nad vozidlom bez nutnosti zásahov vodiča. Pôsobia ako preventívne systémy na zmiernenie účinkov prípadnej kolízie a vodič v každom prípade aspoň čiastočne musí ovládať vozidlo.

PARKOVACÍ ASISTENT.

Parkovací asistent zjednodušuje pozdĺžne aj priečne parkovanie. Bez ohľadu na to, či je aktivovaný, vždy premeriava potenciálne voľné miesta, aj tie najtesnejšie, pri jazde okolo nich rýchlosťou do 35 km/h a v maximálnej vzdialenosti 1,5 metra od radu zaparkovaných vozidiel. Keď sa nájde dostatočne veľké miesto, vodič jednoducho zapne smerovku a parkovací asistent sa postará o riadenie, zatiaľ čo vodič ovláda prevodovku, akcelerátor a brzdu. Systém zároveň zobrazuje pomocné informácie na displeji iDrive, spolu s akustickými signálmi. Vďaka tomu si vodič vychutná viac komfortu a bezpečnosti pri parkovaní.

CÚVACIA KAMERA.

CÚVACIA KAMERA.

Cúvacia kamera zjednodušuje orientáciu pri manévrovaní na spiatočku a cúvaní rýchlosťou do 15 km/h, napríklad pri parkovaní. Oblasť za vozidlom vám zobrazí na displeji systému iDrive. Interaktívne vodiace línie merajú vzdialenosť od prekážok a informujú vodiča aj o polomere otáčania vozidla pomocou farebného zobrazenia.

PARKOVACIE SENZORY PDC.

Parkovacie senzory (PDC) vzadu uľahčujú parkovanie a manévrovanie v tesných priestoroch. Vzdialenosť od prekážok za vozidlom sa signalizuje zvukovo aj obrazom na displeji systému iDrive.