NAJKRAJŠIA PODOBA SLOBODY.

Dizajn BMW X1.

NAJKRAJŠIA PODOBA SLOBODY.

Dizajn BMW X1.

BMW X1 prináša interpretáciu charakteristického vzhľadu SAV ako vozidla všestranného aj dynamického, rovnakou mierou. Na ceste aj v teréne sa dokonalo vyníma jeho výrazná silueta s dlhým rázvorom a krátkymi prevismi. Športový dizajn kombinuje s kompaktnými vonkajšími rozmermi bez ústupkov v ponuke miesta na oboch radoch sedadiel. Kombinácia vysokokvalitných materiálov a zladenie jednotlivých detailov majstrovsky kompletizuje prvotriedny dojem z dizajnu BMW X1.

NAJKRAJŠIA PODOBA SLOBODY.Dizajn BMW X1.

BMW X1 prináša interpretáciu charakteristického vzhľadu SAV ako vozidla všestranného aj dynamického, rovnakou mierou. Na ceste aj v teréne sa dokonalo vyníma jeho výrazná silueta s dlhým rázvorom a krátkymi prevismi. Športový dizajn kombinuje s kompaktnými vonkajšími rozmermi bez ústupkov v ponuke miesta na oboch radoch sedadiel. Kombinácia vysokokvalitných materiálov a zladenie jednotlivých detailov majstrovsky kompletizuje prvotriedny dojem z dizajnu BMW X1.

Zistiť viac

DIZAJN EXTERIÉRU.

Už samotný jeho vzhľad vo vás prebudí objaviteľského ducha: Štylistické prvky koncepcie SAV sa tu stretávajú so športovosťou a dynamikou mestského životného štýlu. Vysokou líniou strechy vytvára karoséria obzvlášť veľkorysý pocit priestoru. Doplnkové prvky výbavy xLine v spracovaní matne leštený hliník na pohľad zvýrazňujú športovosť a vizuálnu príslušnosť k rodine X. Zároveň dávajú predným aj zadným partiám ich špecifickú podobu. Tieto charakteristické elementy navyše chránia povrch laku, dostupného vo viacerých exkluzívnych farebných variantoch, pred nárazmi kamienkov pri jazde po nespevnenom povrchu. Špičkovú aerodynamiku a následnú úsporu paliva garantujú detaily ako napríklad lišty Air Blade na veku kufra alebo Vzduchové záclony, integrované do predných vzduchových vstupov.

LED SVETELNÝ DIZAJN.

BMW X1 rozoznáte aj v úplnej tme: Jeho nezameniteľná tvár so šiestimi očami ho zreteľne identifikuje ako člena rodiny X. Aj počas jasného dňa je BMW X1 výborne viditeľné, vďaka štandardným LED denným svetlám. Ak si to želáte, rozšírený funkčný rozsah doplnkových LED predných svetlometov vám poskytne aj LED odbočovacie svetlá a výkonné Bi-LED jednotky pre tlmené aj diaľkové svetlá. Odbočovacie svetlá s technológiou LED umožňujú adaptívnu distribúciu s výraznejším osvetlením krajníc v mestskom prostredí. LED diódy navyše prinášajú energetickú úsporu až do 50% v porovnaní s konvenčnými žiarovkami – pri podstatne dlhšej životnosti a predĺženom dosahu osvetlenia.

PANORAMATICKÁ SKLENENÁ STRECHA.

Panoramatická sklenená strecha ponúka očarujúci výhľad a vpúšťa do interiéru množstvo svetla, čím mu dodáva mimoriadne priestranný a otvorený dojem. Ak je slnko príliš ostré, jednoducho zatiahnete posuvnú roletu. Panoramatická sklenená strecha ponúka pomocou funkcie nadvihnutia a odsunutia viaceré možnosti vetrania. Ak je odsunutá, spolu s ňou sa automaticky odsunie aj roleta, aby umožnila prístup vzduchu do kabíny. Vtedy sa zároveň samočinne vyklopí integrovaný veterný deflektor, ktorý minimalizuje pri jazde s otvorenou strechou vzduchové turbulencie.

DIZAJN INTERIÉRU.

BMW X1 vás prekvapí pocitom, že ho dobre poznáte. Ten vyplýva z typicky na vodiča orientovaného kokpitu s extrémne inovatívnymi a sofistikovanými dizajnovými prvkami. Významnú úlohu tu zohráva hmatový zmysel: Výnimočne kvalitné materiály a špičková akosť spracovania vás ohromia hneď pri prvom kontakte. Ambientné osvetlenie je presne zladené s interiérom, tak ako aj výber materiálov: Koža, pravé drevo a moderný hliník oslovia svojou typickou ušľachtilosťou. Výrazne zjavná v interiéri BMW X1 je aj pozornosť, venovaná praktickým detailom: Veľkoryso dimenzovaná stredová konzola s posuvným krytom držiakov na nápoje a ďalšie odkladacie priestory významne umocňujú všestrannosť kabíny. Technické vychytávky, ako napríklad Navigačný systém Professional s ovládačom iDrive Touch Controller, sú intuitívne rozmiestnené okolo vodiča. Výsledok? V BMW X1 sa cítite ako doma už pred začiatkom prvej jazdy.

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO₂.

 • Spotreba paliva a emisie CO2 pre modely BMW X1 s benzínovým alebo naftovým motorom:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 4,3–6,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 114–149

  Spotreba paliva a emisie CO2 pre BMW X1 xDrive20i(1):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,2–6,4
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 141–146

  Spotreba paliva a emisie CO2 pre BMW X1 xDrive25i(1):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,3–6,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 144–149

  Spotreba paliva a emisie CO2 pre BMW X1 sDrive18d(3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 4,6 [4,6]
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 120 [121]

  Spotreba paliva a emisie CO2 pre BMW X1 xDrive20d(3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 4,8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 126

  Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  (1) Tieto hodnoty platili do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť u vášho predajcu BMW.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.