SILA NA POSÚVANIE HRANÍC.

Jazdná dynamika a efektivita BMW X1.

SILA NA POSÚVANIE HRANÍC.

Jazdná dynamika a efektivita BMW X1.

BMW X1 je vo svojom živle všade a inšpiruje vás presnou ovládateľnosťou na ceste aj v teréne. Vďačí za to súboru dokonalo zladených komponentov. Základ vychádza z takmer optimálneho pomeru rozloženia hmotnosti na nápravy 57:43 (predná/zadná). Doplnkový pohon všetkých kolies BMW xDrive nasmeruje silu motora presne na to koleso, kde je potrebná, na každom povrchu. Podvozok navrhnutý pre maximálnu dynamiku vám poskytne presnú spätnú väzbu za každých okolností. BMW X1 zároveň znižuje spotrebu paliva aj emisie vďaka komplexnému balíku opatrení BMW EfficientDynamics. Výsledkom je na každom jednom metri citeľné potešenie z jazdy.

SILA NA POSÚVANIE HRANÍC.Jazdná dynamika a efektivita BMW X1.

BMW X1 je vo svojom živle všade a inšpiruje vás presnou ovládateľnosťou na ceste aj v teréne. Vďačí za to súboru dokonalo zladených komponentov. Základ vychádza z takmer optimálneho pomeru rozloženia hmotnosti na nápravy 57:43 (predná/zadná). Doplnkový pohon všetkých kolies BMW xDrive nasmeruje silu motora presne na to koleso, kde je potrebná, na každom povrchu. Podvozok navrhnutý pre maximálnu dynamiku vám poskytne presnú spätnú väzbu za každých okolností. BMW X1 zároveň znižuje spotrebu paliva aj emisie vďaka komplexnému balíku opatrení BMW EfficientDynamics. Výsledkom je na každom jednom metri citeľné potešenie z jazdy.

Zistiť viac

TECHNOLÓGIE BMW EFFICIENTDYNAMICS.

TECHNOLÓGIE BMW EFFICIENTDYNAMICS.

Kombinácia hospodárnych motorov BMW TwinPower Turbo, inteligentnej ľahkej konštrukcie a sofistikovanej aerodynamiky tvorí základ pre umocnené jazdné pôžitky a zároveň zníženú spotrebu paliva v BMW X1. Súčasťou komplexného prístupu sú aj ďalšie štandardné technológie BMW EfficientDynamics ako napríklad funkcia Auto Start Stop alebo Rekuperácia brzdnej energie. Doplnková výbava, ako napríklad 8-stupňová prevodovka Steptronic, je ďalším príspevkom ku zvýšeniu dynamiky aj efektivity BMW X1.

BMW X1 sDrive16d.

BMW X1 sDrive16d.

BMW X1 sDrive16d s novým naftovým 3-valcom BMW TwinPower Turbo ponúka viac než dosť výkonu: 85 kW (116 k), zároveň je však extrémne úsporné a efektívne. Navyše, vďaka uloženiu motora vpredu priečne a pohonu predných kolies je ideálnym riešením pre dosiahnutie maximálneho vnútorného priestoru pre vozidlá s kompaktnými vonkajšími rozmermi.

BMW xDRIVE.

Inteligentný pohon všetkých štyroch kolies BMW xDrive sa dokonalo prispôsobí aj tým najnáročnejším podmienkam na ceste a postará sa o vynikajúcu trakciu za každých okolností. Vďaka pohonu xDrive a jeho súčinnosti s Dynamickou kontrolou stability (DSC) si BMW zachová vždy bezpečné a stabilné jazdné vlastnosti. xDrive v koordinácii so senzormi DSC rozdeľuje pohonnú silu rýchlo a flexibilne medzi obidve nápravy, s cieľom predísť nedotáčavosti aj pretáčavosti, teda zaručiť vynikajúcu smerovú stabilitu. Navyše garantuje rýchlu a bezpečnú akceleráciu aj na klzkých a strmých povrchoch. Samotné DSC teda musí za kritických podmienok na ceste zasahovať v menšej miere. BMW xDrive kombinuje výhody pohonu všetkých kolies – trakciu, smerovú stabilitu a jazdnú bezpečnosť – s klasickou BMW agilnosťou.

STEPTRONIC.

Automatické prevodovky Steptronic stanovujú nové štandardy v oblasti komfortu, dynamiky aj efektivity. Sú jedným z kľúčových prvkov stratégie BMW EfficientDynamics. Obzvlášť krátkymi intervalmi medzi jednotlivými stupňami dokážu efektívne preniesť výkon motora pri každej rýchlosti. Tým sa podstatne znižuje spotreba paliva, pričom zároveň ešte viac stúpa športovosť a dynamika jazdy.

 • 8-stupňová prevodovka Steptronic

  Automatická 8-stupňová prevodovka Steptronic je zárukou hladkého preraďovania a vyššieho komfortu jazdy, vďaka malým intervalom zmeny otáčok motora a krátkym časom radenia. Okrem vysokého komfortu však zároveň poskytuje aj výraznejšiu dynamiku a nižšiu spotrebu paliva.

 • 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport

  Automatická 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport sa presne prispôsobí vášmu individuálnemu jazdnému štýlu. Zvláda všetko od pohodových presunov až po výrazne dynamickú jazdu. V režime SPORT je radenie optimalizované pre dosiahnutie maximálnej dynamiky. Prevody sa dajú meniť aj manuálne, pomocou voliacej páky alebo radiacimi pádlami na volante.

 • Dvojspojková prevodovka Steptronic

  7-stupňová prevodovka Steptronic s dvojspojkovou technológiou kombinuje najlepšiu možnú efektivitu s mimoriadne rýchlym aj hladkým radením a vysokým komfortom, vďaka tesnému odstupňovaniu prevodov a rýchlym zmenám intervalov otáčok. Špičkový komfort vďaka tomu spája s pozoruhodnou dynamikou a zníženou spotrebou paliva.

 • Dvojspojková prevodovka Steptronic Sport

  Automatická 7-stupňová dvojspojková prevodovka Steptronic Sport ponúka mimoriadne dynamické radenie. Športová zmena prevodov je okrem automatického k dispozícii aj v manuálnom režime. Pri manuálnom radení pomáha vodičovi Indikátor zmeny prevodových stupňov, ktorý mu odporúča zaradenie optimálneho prevodu voliacou pákou alebo radiacimi pádlami na športovom koženom volante. Voľba automatického režimu prispôsobí radenie individuálnemu vodičskému štýlu. Dokáže sprostredkovať všetko od komfortnej a pohodovej až po mimoriadne dynamickú jazdu.

  V režime SPORT a s voliacou pákou v ľavej pozícii S/M sa radenie prispôsobí maximalizácii jazdných výkonov. Krátke intervaly zmeny otáčok pri preraďovaní prispievajú k spontánnej akcelerácii. Motor sa drží vo vyšších pásmach otáčok, kde má k dispozícii najviac výkonu. Funkcia Launch Control automaticky reguluje otáčky pri štarte aj radení, pre maximálnu akceleráciu z pokoja. Pri rýchlej jazde znižuje siedmy prevodový stupeň otáčky, a teda aj spotrebu paliva. Výnimočne efektívna 7-stupňová dvojspojková prevodovka Steptronic Sport ponúka mimoriadne dynamické radenie, tak automatické ako aj manuálne, voliacou pákou alebo radiacimi pádlami.

   

MESTO, VIDIEK, RADOSŤ.

Zažite jazdnú dynamiku BMW X1.

MESTO, VIDIEK, RADOSŤ.

Zažite jazdnú dynamiku BMW X1.

ECO PRO REŽIM.

ECO PRO režim dokáže priniesť v závislosti od jazdného štýlu vodiča úsporu paliva až do 20 percent – podľa internej štúdie BMW o spotrebe paliva. Funkcia plachtenia, Asistent predvídania trasy a ECO PRO trasa prinášajú potenciál úspory ďalších 5 percent.

 • Plachtenie

  Funkcia plachtenia odpojí motor od pohonného reťazca, aby nebrzdil vozidlo v pohybe. Toto „plachtenie“ sa aktivuje vždy, keď vodič v rýchlostnom rozpätí medzi 50 a 160 km/h zloží nohu z akcelerátora, nezačne však brzdiť. Asistent predvídania trasy dokáže v prípade potreby režim plachtenia inteligentne deaktivovať.

 • ECO PRO trasa

  ECO PRO trasa zobrazí najefektívnejšiu trasu podľa situácie v premávke, jazdného štýlu vodiča a miestnych podmienok. Palubný počítač zobrazí percento paliva, ktoré sa dá ušetriť voľbou ECO PRO trasy.

INTELIGENTNÝ MANAŽMENT ENERGIE.

Tak ako každé BMW, aj BMW X1 je štandardne vybavené technológiami BMW EfficientDynamics, ako sú funkcia Auto Start Stop, Rekuperácia brzdnej energie a Elektrický posilňovač riadenia. Všetky tieto technológie koordinuje Inteligentný manažment energie, s cieľom zabezpečiť mobilitu budúcnosti už dnes.

 • Funkcia Auto Start Stop

  Funkcia Auto Start Stop sa postará o to, aby sa palivo spotrebúvalo iba vtedy, keď je automobil v pohybe. Kým čaká na semaforoch, alebo v zhustenej premávke, funkcia Auto Start Stop vypne jeho motor hneď ako vozidlo zastane a vodič zaradí neutrál (manuálna prevodovka), alebo podrží stlačenú brzdu pri stojacom vozidle (prevodovka Steptronic).

 • Rekuperácia brzdnej energie

  Vďaka systému Rekuperácie brzdnej energie generuje alternátor elektrickú energiu primárne vtedy, keď vodič zloží nohu z akcelerátora alebo brzdí. Donedávna nevyužívaná kinetická energia vozidla sa v týchto situáciách mení na elektrickú a používa sa na dobíjanie batérie. Alternátor preto nemusí byť v prevádzke permanentne, čím klesá spotreba paliva a plný výkon motora je k dispozícii pre pohon a akceleráciu.

 • Elektrický posilňovač riadenia

  Elektrický posilňovač riadenia je na rozdiel od hydraulických systémov aktívny iba vtedy, keď vodič reálne točí volantom a potrebuje posilňovací účinok. To znamená nižšiu energetickú náročnosť, a teda aj redukovanú spotrebu paliva.

 • Indikátor zmeny prevodového stupňa

  Zmena prevodu v správnej chvíli môže viesť k podstatnému zníženiu spotreby paliva, tak v meste ako aj mimo neho. Optimálne radenie, nižšia spotreba – elektronická riadiaca jednotka motora identifikuje najefektívnejší prevod podľa podmienok na ceste a otáčok motora. Na info displeji sa zobrazí šípka, ktorá vám naznačí, kedy je optimálne zaradiť vyšší alebo nižší prevod. Systém tiež rozozná váš zámer prudko akcelerovať a následne odporučí preradiť neskôr, až keď je opäť vhodné znížiť otáčky motora na úsporné. Porovnávacie testy ukázali, že vozidlá s Indikátorom zmeny prevodového stupňa majú približne o štyri percentá nižšiu spotrebu.

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO₂.

 • Spotreba paliva a emisie CO2 pre modely BMW X1 s benzínovým alebo naftovým motorom:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 4,3–6,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 114–149

  Spotreba paliva a emisie CO2 pre BMW X1 xDrive25i(1):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,3–6,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 144–149

  Spotreba paliva a emisie CO2 pre BMW X1 xDrive20d(3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 4,8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 126

  Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  (1) Tieto hodnoty platili do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť u vášho predajcu BMW.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.