VŠESTRANNOSŤ S NOVOU TVÁROU.

Dizajn BMW X3.

VŠESTRANNOSŤ S NOVOU TVÁROU.

Dizajn BMW X3.

Najnovšia verzia automobilu, ktorý je vo svojom segmente zakladateľom triedy SAV (Sports Activity Vehicle), si zachováva svoju nezameniteľnú charizmu. Vzhľad BMW 3 je však zároveň oveľa športovejší ako kedykoľvek predtým – a v interiéri jeho výnimočne luxusný charakter neomylne zdôrazňujú vysoko kvalitné materiály.

VŠESTRANNOSŤ S NOVOU TVÁROU.Dizajn BMW X3.

Najnovšia verzia automobilu, ktorý je vo svojom segmente zakladateľom triedy SAV (Sports Activity Vehicle), si zachováva svoju nezameniteľnú charizmu. Vzhľad BMW 3 je však zároveň oveľa športovejší ako kedykoľvek predtým – a v interiéri jeho výnimočne luxusný charakter neomylne zdôrazňujú vysoko kvalitné materiály.

DIZAJN EXTERIÉRU.

Presvedčivý vzhľad: Exteriér BMW X3 prichádza so športovým vzhľadom už v štandardnej výbave. Vďaka širokému nárazníku s robustnými vzduchovými vstupmi budí predná časť dojem silnej osobnosti. Veľká dvojitá mriežka chladiča je jasným vizuálnym stanoviskom s prominentnou centrálnou pozíciou a silnou dávkou sebavedomia. Výrazné predné svetlá, v doplnkovej výbave aj xenónové alebo s technológiou LED, sa na oboch stranách ťahajú až k mriežke chladiča a dodávajú prednej časti pocit celistvosti. Smerovky sú integrované v predných svetlách a aj vo vonkajších spätných zrkadlách. Štandardné predné hmlovky sú dostupné aj v LED verzii ako doplnková výbava.
Zboku má silueta BMW X3 nezameniteľný vzhľad. Charakterová línia plynúca smerom dozadu vytvára náznak klinovitého tvaru a zvýrazňuje dynamiku karosérie. Jedinečná interpretácia protibežného oblúka na prednej hrane zadného strešného stĺpika (tzv. Hofmeister záhyb) jednoznačne identifikuje vozidlo ako BMW X3. Dominantný zadný nárazník dopĺňa celkový vzhľad vozidla a zvýrazňuje jeho pevný a stabilný postoj. Ďalším príťažlivým detailom je ochrana podlahy, ktorá má v kombinácii s balíkom xLine hliníkový vzhľad.

ADAPTÍVNE LED SVETLOMETY.

Adaptívne LED svetlomety obsahujú tlmené svetlá, diaľkové svetlá aj smerovky výlučne s technológiou LED. LED smerovky sú umiestnené nad charakteristickými prstencami LED denných svetiel, ktoré produkujú svetlo z trojrozmerných valcov typických pre BMW. Adaptívne LED svetlomety obsahujú aj systém BMW Selective Beam (asistent diaľkových svetiel proti oslneniu), LED hmlovky, odbočovacie svetlá a adaptívne svetlá s variabilnou distribúciou na optimálne osvetlenie cesty a zlepšenú viditeľnosť v noci – jazda po tme sa vďaka tomu stane takmer rovnako príjemná ako za bieleho dňa.

DIZAJN INTERIÉRU.

Interiér BMW X3 kombinuje vysoko kvalitnú atmosféru s dômyselnou funkčnosťou. Kabína je členená atraktívnymi líniami prístrojového panelu a výplní dverí. Spolu s vertikálnym oblúkom na stredovej konzole to vytvára moderný vzhľad, zároveň však ostáva zachovaná orientácia na vodiča, taká typická pre BMW. A vďaka zvýšenej pozícii sedenia si všetci pasažieri vychutnajú vynikajúci výhľad. BMW X3 navyše upúta doplnkovou výbavou v kvalite, ktorú okamžite identifikujete na pohľad aj na dotyk. Starostlivo vybrané materiály s detailným zdobením, ako sú chrómované lišty a akcentované povrchy, zvýrazňujú modernú a kvalitnú povahu interiéru.

FARBY A MATERIÁLY.

Výber farieb a materiálov pre BMW X3 ponúka množstvo vysoko kvalitných možností. Spektrum pre exteriér siaha od klasických variantov ako metalíza Mineral White, až po expresívne laky typu metalízy Deep Sea Blue. To je dokonalý spôsob zdôraznenia sebavedomého a robustného vzhľadu BMW X3. Vozidlo upúta prvotriednymi materiálmi a dizajnovými prvkami aj v interiéri. K dispozícii je množstvo rozličných obkladov a interiérových povrchov, napríklad Fineline Anthracite so zvýraznením Pearl-Gloss Chrome pre modernú atmosféru. V ponuke sú tiež exkluzívne drevené obklady, napríklad Burled Walnut, vďaka ktorým kabína získa punc elegantnosti. Na individuálne dotvorenie interiéru je k dispozícii výber kožených čalúnení, napríklad Nevada Mokka s nápadným kontrastným prešívaním vo farbe Active Red.

ATMOSFÉRA.

Len čo nasadnete do BMW X3, jeho atmosféra vás očarí. Dostatok priestoru a zvýšená pozícia sedenia vytvárajú pocit bezpečnosti. Excelentný výhľad na všetky strany podporuje aj doplnkové panoramatické strešné okno, ktoré vpúšťa do interiéru množstvo svetla. Vďaka vynikajúcej zvukovej izolácii vás neruší hluk z exteriéru. Namiesto toho si môžete vychutnať svoju obľúbenú hudbu z doplnkového systému Harman Kardon Surround Sound. Vysoko kvalitné materiály, množstvo odkladacích priestorov a komfortných funkcií násobí príjemný pocit v BMW X3 a premení aj tú najdlhšiu cestu na príjemnú jazdu.

  • Balík osvetlenia

    Balík osvetlenia, čiastočne obsahujúci energeticky úspornú technológiu LED s dlhou životnosťou, vytvára atraktívnu svetelnú atmosféru v interiéri aj okolo exteriéru vozidla. Jeho súčasťou je množstvo rozličných svetiel: predné a zadné čítacie svetlá, osvetlené kozmetické zrkadielka na oboch predných sedadlách, osvetlenie priestoru pod nohami vpredu, dvojfarbené ambientné osvetlenie vpredu aj vzadu vo výplniach dverí, odkladacích priestoroch, stredovej konzole, vystupovacie svetlá a osvetlenie priestoru okolo vozidla z vonkajších kľučiek, vďaka ktorým je jednoduchá orientácia okolo vozidla aj potme.

  • Systém Harman Kardon Surround Sound

    Systém Harman Kardon Surround Sound ponúka hudobný zážitok, ktorý môže konkurovať akejkoľvek koncertnej sále. Digitálny zosilňovač s výkonom 600 W a individuálne voliteľnou ekvalizáciou je zárukou brilantného špičkového prednesu.
    Celkovo 16 navzájom dôkladne zladených reproduktorov (sedem výškových, sedem stredových a dva centrálne hĺbkové) dáva základ nevšednej interiérovej akustike, zatiaľ čo hliníkové nápisy harman/kardon na výplni predných dverí pridávajú aj vizuálnu rovinu zážitku.