BEZ HRANÍC – AŽ DO CIEĽA.

Jazdná dynamika a efektivita BMW X3.

BEZ HRANÍC – AŽ DO CIEĽA.

Jazdná dynamika a efektivita BMW X3.

BEZ HRANÍC – AŽ DO CIEĽA.Jazdná dynamika a efektivita BMW X3.

BMW X3 má jasný cieľ: bezpodmienečné zjednotenie dynamiky a stability. Preto ponúka maximálny komfort jazdy s bonusom najvyššej možnej bezpečnosti, aj za nepriaznivého počasia a na klzkom povrchu. Ďalšími typickými črtami výnimočného jazdného zážitku je ťah motorov s vysokým krútiacim momentom, pozoruhodná trakcia a agilita. Inak povedané: Pri jazde v BMW X3 sa cesta končí tam, kde to chcete vy.

BMW X3 M40i:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,2–8,4
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 188–193

DYNAMIKA NA KAŽDOM POVRCHU.

Inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive.

DYNAMIKA NA KAŽDOM POVRCHU.

Inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive.

POZORUHODNÁ SILA.

POZORUHODNÁ SILA.

Nová generácia radového naftového 6-valca BMW TwinPower Turbo poskytuje pozoruhodný priebeh výkonu v kombinácii s exemplárne nízkou spotrebou, čo je výsledkom využitia inovatívnych technológií ako je turbodúchadlo s variabilnou geometriou a priame vstrekovanie paliva common-rail. Výkon motora je 190 kW (258 k) a krútiaci moment je pozoruhodných 560 Nm.

NÍZKY ODPOR. PRE VYSOKÝ PRÍNOS.

NÍZKY ODPOR. PRE VYSOKÝ PRÍNOS.

Vďaka inteligentnej odľahčenej konštrukcii BMW X3 výrazne znížilo svoju hmotnosť a pomocou precíznych aerodynamických opatrení dosiahlo optimalizovaný koeficient odporu vzduchu. Obe tieto zmeny priniesli pozitívny dopad na agilnú dynamiku, efektivitu a spotrebu paliva. Za zmienku stojí obzvlášť zadná časť vozidla so zreteľne tvarovanými odtrhovými hranami, aerodynamicky formované vonkajšie spätné zrkadlá a Vzduchové záclony v prednom nástavci. Unikátnym prvkom sú aj obličky Active Air Stream – keď sa zníži potreba prísunu chladiaceho vzduchu, elektronicky riadené klapky v nich sa zatvoria a ešte výraznejšie tým vylepšia aerodynamiku.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Získajte viac z každého jedného litra paliva pomocou BMW EfficientDynamics: vyšší výkon, výraznejšiu efektivitu a intenzívnejšie jazdné zážitky. Technické inovácie, ktoré znižujú spotrebu paliva, zároveň však zvyšujú radosť z jazdy, sú k dispozícii v každom jednom BMW.

KONEKTIVITA A ASISTENCIA VODIČA.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

  • Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2077, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

    Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

    Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.