BEZ HRANÍC – AŽ DO CIEĽA.

Jazdná dynamika a efektivita BMW X3.

BEZ HRANÍC – AŽ DO CIEĽA.

Jazdná dynamika a efektivita BMW X3.

BEZ HRANÍC – AŽ DO CIEĽA.Jazdná dynamika a efektivita BMW X3.

BMW X3 má jasný cieľ: bezpodmienečné zjednotenie dynamiky a stability. Preto ponúka maximálny komfort jazdy s bonusom najvyššej možnej bezpečnosti, aj za nepriaznivého počasia a na klzkom povrchu. Ďalšími typickými črtami výnimočného jazdného zážitku je ťah motorov s vysokým krútiacim momentom, pozoruhodná trakcia a agilita. Inak povedané: Pri jazde v BMW X3 sa cesta končí tam, kde to chcete vy.

BMW X3 M40i(2)(3):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,2–8,4
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 188–193

Read more

DYNAMIKA NA KAŽDOM POVRCHU.

Inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive.

DYNAMIKA NA KAŽDOM POVRCHU.

Inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive.

POZORUHODNÁ SILA.

POZORUHODNÁ SILA.

Nová generácia radového naftového 6-valca BMW TwinPower Turbo poskytuje pozoruhodný priebeh výkonu v kombinácii s exemplárne nízkou spotrebou, čo je výsledkom využitia inovatívnych technológií ako je turbodúchadlo s variabilnou geometriou a priame vstrekovanie paliva common-rail. Výkon motora je 190 kW (258 k) a krútiaci moment je pozoruhodných 560 Nm.

Read more

NÍZKY ODPOR. PRE VYSOKÝ PRÍNOS.

NÍZKY ODPOR. PRE VYSOKÝ PRÍNOS.

Vďaka inteligentnej odľahčenej konštrukcii BMW X3 výrazne znížilo svoju hmotnosť a pomocou precíznych aerodynamických opatrení dosiahlo optimalizovaný koeficient odporu vzduchu. Obe tieto zmeny priniesli pozitívny dopad na agilnú dynamiku, efektivitu a spotrebu paliva. Za zmienku stojí obzvlášť zadná časť vozidla so zreteľne tvarovanými odtrhovými hranami, aerodynamicky formované vonkajšie spätné zrkadlá a Vzduchové záclony v prednom nástavci. Unikátnym prvkom sú aj obličky Active Air Stream – keď sa zníži potreba prísunu chladiaceho vzduchu, elektronicky riadené klapky v nich sa zatvoria a ešte výraznejšie tým vylepšia aerodynamiku.

Read more

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Získajte viac z každého jedného litra paliva pomocou BMW EfficientDynamics: vyšší výkon, výraznejšiu efektivitu a intenzívnejšie jazdné zážitky. Technické inovácie, ktoré znižujú spotrebu paliva, zároveň však zvyšujú radosť z jazdy, sú k dispozícii v každom jednom BMW.

Read more

KONEKTIVITA A ASISTENCIA VODIČA.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

  • Tu uvedené hodnoty spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

    (1) Tieto hodnoty platili do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť u vášho predajcu BMW.

    Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

    Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

    Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.