VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.

BMW X4 M40i: 360 k, 265 kW.

BMW M Performance
BMW M Performance

VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.

BMW X4 M40i: 360 k, 265 kW.

VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.BMW X4 M40i: 360 k, 265 kW.

BMW X40 M40i unikátnym spôsobom kombinuje výkon a všestrannosť. Sports Activity Coupé, poháňané 6-valcom s výkonom 360 koní, ponúka nespútanú slobodu v každom ohľade. Ostrejší dizajn, zdokonalený podvozok a výkonný pohon pripomínajú jeho M pôvod. Jazdné vlastnosti inšpirujú čistou dynamikou, značnou dávkou komfortu a vysokou mierou každodennej využiteľnosti.

Hodnoty pre BMW X4 M40i:
Spotreba paliva (kombinovaná): 8,6 l/100 km
Emisie CO₂ (kombinované): 199 g/km

Design

M PERFORMANCE DIZAJN BMW X4 M40i.

Vďaka génom M v jeho dizajne vyžaruje BMW X4 M40i čistú dynamiku hneď na prvý pohľad. Jeho športový vzhľad definuje séria vysoko exkluzívnych detailov. Tento dojem vytvára okrem iného štandardný M Šport balík a špecifické prvky v prednom aj zadnom nárazníku. Viaceré komponenty výbavy sa podpisujú aj pod športovú atmosféru v interiéri. Vysoko kvalitné materiály a M špecifická štylistika vybraných detailov ešte viac zintenzívňujú jazdné pôžitky.

EXKLUZÍVNE PRVKY BMW X4 M40i.

Dizajnové prvky v akcentovej farbe.

Špecifické lišty v predných vzduchových vstupoch vo farbe Ferric Grey, široký predný nástavec a lišty v obličkách dvojitej mreže chladiča dávajú BMW X4 M40i ešte impozantnejší zjav.

20-palcové M kolesá Double-spoke style 680 M.

BMW X4 M40i okamžite rozoznáte podľa exkluzívnej štylistiky doplnkových 20-palcových M diskov kolies z ľahkej zliatiny v spracovaní Bicolour. Predné kolesá rozmeru 8,5 J x 20 aj zadné s rozmerom 10 J x 20 obúvajú ultra high performance pneumatiky.

Kryty vonkajších zrkadiel v akcentovej farbe.

Aerodynamické kryty majú farebné spracovanie Ferric Grey. Ich tvar kladie iba minimálny odpor vzduchu.

Logo M v spracovaní Dark Chrome.

Logo M v spracovaní Dark Chrome je elegantným spôsobom zvýraznenia faktu, že BMW X4 M40i patrí do rodiny automobilov M Performance.

Športový výfuk v spracovaní Black Chrome.

Exkluzívny výfuk s inteligentným klapkovým systémom rozoznáte podľa koncoviek v elegantnom spracovaní Dark Chrome.

Označenie modelu v spracovaní Dark Chrome.

Špecifické označenie modelu na zadnej časti v akcentovej farbe zvýrazňuje príbuzenský vzťah BMW X4 M40i s modelmi BMW M.

Prahové lišty s označením modelu.

Exkluzívne hliníkové lišty s označením modelu vzbudia radostné očakávania u vodiča aj predného spolujazdca už pri otvorení dverí.

Označenie modelu v kokpite.

Priamo pred očami vodiča brnká na športovú strunu digitálne označenie modelu pod otáčkomerom.

RADOVÝ BENZÍNOVÝ 6-VALEC M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO.

Pre splnenie nárokov vysokej dynamiky automobilov M Performance bol radový benzínový 6-valec vylepšený pomocou komponentov, uvedených vo vysokovýkonnej pohonnej jednotke BMW M3 a BMW M4 v roku 2014. Agregát s kovaným oceľovým kľukovým hriadeľom vyvinie maximálny krútiaci moment 465 Nm v pásme od 1350 až do 5250 otáčok. 3,0-litrová pohonná jednotka dosahuje výkon 265 kW (360 k) medzi 5800 a 6000 otáčkami. Šprint z 0 na 100 km/h zaberie BMW X4 M40i len 4,9 sekundy.

 • Emotívny M Performance zvuk

  Špecifický výfukový systém BMW X4 M40i rozoznáte podľa koncoviek v spracovaní Black Chrome na oboch stranách. Okrem inteligentného klapkového systému je vybavený aj dvojitým vedením s optimalizovanými spätnými tlakmi a rezonátorom, špecifickým pre vozidlá M Performance. Charizmatický zvuk podčiarkuje charakter najšportovejšieho modelu BMW X4 podľa jazdného režimu a situácie.

M PERFORMANCE JAZDNÁ DYNAMIKA BMW X4 M40i.

Vďaka množstvu adaptácií prináša BMW X M40i takú inšpiratívnu dynamiku, akej je schopný iba automobil M Performance. Komplexne nové ladenie podvozka zvyšuje pozdĺžne aj priečne dynamické schopnosti exkluzívneho Sports Activity Coupé na novú úroveň. K modifikáciám patrí napríklad pohon všetkých kolies BMW xDrive s vyšším dôrazom na zadnú nápravu a zmenami prešli aj elektronicky riadené tlmiče a Variabilné športové riadenie.

 • Viac dynamiky: športový podvozok

  Jazdnú dynamiku na špičkovej úrovni garantuje aj špecificky ladený podvozok BMW X4 M40i. Je vybavený tuhšími pružinami aj stabilizátormi a má zvýšené negatívne odklony predných kolies. Adaptívne tlmiče aj pohon všetkých kolies dostali dynamickejšie riadiace parametre, aby sa výsledný efekt priblížil tesne na dostrel klasického športového kupé. Neutrálne jazdné vlastnosti a redukované náklony karosérie sú ďalšími príspevkami k maximálnej radosti z jazdy.

 • Viac agility: Variabilné športové riadenie

  Variabilné športové riadenie vám umožní bezprostredný a agilný štýl jazdy s vynaložením menšej sily pri riadení. Na uhol natočenia volantu reaguje posilňovač zmenou prevodového pomeru riadenia nezávisle od aktuálnej rýchlosti. Preto aj v ostrých zákrutách stačí menšie natočenie volantu. Výsledkom je výrazne zvýšená agilita a ľahšie manévrovanie v ostrých zákrutách. Takisto sa tým výrazne uľahčuje parkovanie a manévrovanie. Pri menších pohyboch volantom okolo stredovej polohy sa systém pre zmenu postará o vynikajúcu smerovú stabilitu a vysokú presnosť riadenia.

 • Viac trakcie: BMW xDrive

  BMW X4 M40i je štandardne vybavené inteligentným pohonom všetkých kolies BMW xDrive aj systémom Performance Control, ktorý reguluje variabilnú distribúciu pohonu medzi jednotlivé kolesá zadnej nápravy, pre ešte vyššiu dynamiku, agilitu aj trakciu. Bez ohľadu na povrch cesty reaguje Sports Activity Coupé na každý pohyb volantom presnejšie, s nutnosťou oveľa menších korekcií. Pre dosiahnutie dynamiky, typickej pre vozidlá M Performance, bol pohon všetkých kolies naladený pre vyšší dôraz na zadnú nápravu.

 • Viac športu: pneumatiky triedy ultra high performance

  Aj odborníci na pneumatiky pridali svoj významný príspevok k celkovej športovosti. V rámci doplnkovej výbavy sú k dispozícii 20-palcové M disky kolies z ľahkej zliatiny Double-spoke style 680 M Bicolour, obuté do pneumatík Michelin Pilot Super Sport, radených do kategórie „ultra high performance“. Vpredu majú rozmer 245/40 R20, vzadu 275/35 R20 a spolu výrazne zvyšujú jazdnú dynamiku.

  Štandardným obutím sú 19-palcové pneumatiky Michelin Primacy s dojazdovými schopnosťami (runflat). Na predných M diskoch z ľahkej zliatiny Double-spoke style 622 M majú rozmer 245/45 R19, na zadných 275/40 R19. Výkonnostný potenciál BMW X4 M40i prenášajú na asfalt takmer bez straty.

Steptronic

8-STUPŇOVÁ PREVODOVKA STEPTRONIC SPORT.

8-stupňová prevodovka Steptronic Sport s radiacimi pádlami na volante je štandardným prvkom výbavy a ponúka tak komfortný, ako aj vysoko dynamický štýl radenia. Spojenie s pohonným reťazcom je priame a v kombinácii s funkciou Launch Control, takisto štandardnou, umožní dych vyrážajúcu akceleráciu z pokoja. Väčšie brzdové kotúče na prednej náprave a modifikované brzdové obloženie na všetkých kolesách sa pre zmenu postarajú o rovnako energické spomalenie, aj v tých najšportovejších manévroch.

RODINA M PERFORMANCE.

Ostrejší dizajn, zdokonalený podvozok, výkonný pohon. Automobily M Performance ideálne zjednocujú tieto tri elementy. Ako exkluzívna modelová rodina od BMW M GmbH kombinujú to najlepšie z každého jedného modelového radu s tým najlepším od BMW M, čím tvoria svoju vlastnú triedu.

Intenzifikovaná radosť z jazdy.

Spoznajte všetkých členov rodiny M Performance automobilov.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Údaje o spotrebe paliva, emisiách CO₂ a spotrebe elektrickej energie závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík. Hodnoty spotreby boli stanovené v súlade s jazdným cyklom ECE.

  Dojazd závisí od množstva faktorov, predovšetkým od osobného vodičského štýlu, zvolenej trasy, počasia, použitia kúrenia/klimatizácie alebo predklimatizácie.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO₂ pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO₂ Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.