VYZERÁ VÝBORNE – NAVONOK AJ VNÚTRI.

Komfort a funkčnosť vo vozidle BMW X4.

Neuveriteľne veľkorysý interiér: Exteriér BMW X4 imponuje elegantnou líniou strechy v štýle kupé. Interiér poskytuje neporaziteľnú funkčnosť a komfort. Vďaka sklápaciemu zadnému radu sedadiel, ktoré je štandardne rozdelené v pomere 40:20:40, možno vnútorný priestor zväčšiť tak, aby vyhovel všetkým vašim požiadavkám na prepravu batožiny.

KOMFORTNÝ VSTUP.

KOMFORTNÝ VSTUP.

Inovatívne a jednoduché ovládanie – systém komfortného vstupu umožňuje odomknutie dverí vozidla a naštartovanie bez nutnosti fyzicky použiť kľúč. Stačí, ak máte kľúč napríklad vo vrecku alebo v taške a systém ho automaticky zaregistruje, keď sa priblížite k vozidlu. Len čo sa dvere automaticky odomknú, vodič môže nasadnúť a naštartovať motor pomocou tlačidla Start/Stop.
Systém komfortného vstupu obsahuje aj funkciu Smart Opener. Jej integrovaný senzor rozozná krátke cielené mávnutie nohou pod zadným nárazníkom, na ktoré reaguje automatickým otvorením alebo zatvorením veka kufra bez nutnosti dotyku.
Zárukou bezpečnosti systému komfortného vstupu je systém spoľahlivej autentifikácie kľúča.

PRIESTRANNOSŤ.

Napriek línii strechy v štýle kupé je interiér BMW X4 mimoriadne priestranný a funkčný. Nielen špičková kvalita materiálov, ale aj praktické odkladacie možnosti a dostatok priestoru pre všetkých pasažierov garantujú príjemný pocit z jazdy vo vozidle. Funkčnosť interiéru sa dá vyjadriť aj číslami: päť miest na sedenie, štandardný pomer rozdelenia zadného operadla 40:20:40 a objem batožinového priestoru, ktorý sa dá zväčšiť z 500 až na 1400 litrov. Prvky ako kryt batožinového priestoru, doplnkový balík s upevňovacími sieťami, kotviace koľajnice či protišmyková odklápacia podlaha batožinového priestoru zvyšujú komfort a každodenné praktické využitie tohto výnimočného vozidla.

NEZÁVISLÉ KÚRENIE.

Nezávislé kúrenie s funkciou časovača umožňuje v predstihu vyhriať priestor pre posádku v studenom počasí bez nutnosti naštartovať motor. Zároveň zbaví okná námrazy a zahmlenia.

 

Nezávislé kúrenie je možné zapnúť a regulovať samostatným diaľkovým ovládaním, aplikáciou BMW Connected alebo ovládačom iDrive. Zdrojom tepla je výmenník s vodným okruhom. Energiu mu dodáva palivo z nádrže vozidla. Zariadenie zároveň predhreje studený motor vozidla. Tým sa eliminuje zvýšená spotreba a emisie pri studenej fáze prevádzky. Nezávislé kúrenie je možné aktivovať automaticky v predvolenom čase keď je teplota vonku nižšia než 15°C alebo manuálne, pri akejkoľvek teplote. Pri vysokých vonkajších teplotách sa nezávislá ventilácia postará o komfortne vychladený interiér.

BEZDOTYKOVÉ OTVÁRANIE VEKA KUFRA.

Po veľkom nákupe sa často stáva, že prídete k vozidlu a s rukami plnými tašiek sa len ťažko hľadajú kľúče po vreckách. To však už patrí do minulosti, vďaka inovatívnemu systému komfortného vstupu, ktorý v kombinácii s automatickým ovládaním veka kufra poskytuje bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru. Stačí, ak máte kľúč pri sebe.

Krátky pohyb nohy pod zadným nárazníkom následne zabezpečí automatické otvorenie: veko kufra sa samo odomkne aj odklopí. Pohyb nohy zaznamenajú senzory umiestnené v zadnom nárazníku v rozličnej výške. Tento inovatívny prvok z ponuky BMW ConnectedDrive výrazne zjednodušuje prístup do batožinového priestoru. Systém je však chránený pred neoprávneným otvorením a reaguje len vtedy, keď zistí prítomnosť správneho kľúča.