UCHVÁTI VÁŠ POHĽAD. PREDVEDIE SVOJU SILU.

Jazdná dynamika BMW X4.

UCHVÁTI VÁŠ POHĽAD. PREDVEDIE SVOJU SILU.

Jazdná dynamika BMW X4.

Po stlačení plynového pedála sa BMW X4 dostane do svojho sveta. 8-stupňová športová prevodovka Steptronic naplno využíva potenciál motora: BMW X4 xDrive35d zrýchli z 0 na 100 km/hod. za 5,2 sekundy. Inteligentný systém pohonu všetkých štyroch kolies BMW xDrive sa postará o vynikajúcu trakciu. V štandardnej výbave je aj variabilné športové riadenie a systém Performance Control.

UCHVÁTI VÁŠ POHĽAD. PREDVEDIE SVOJU SILU.Jazdná dynamika BMW X4.

Po stlačení plynového pedála sa BMW X4 dostane do svojho sveta. 8-stupňová športová prevodovka Steptronic naplno využíva potenciál motora: BMW X4 xDrive35d zrýchli z 0 na 100 km/hod. za 5,2 sekundy. Inteligentný systém pohonu všetkých štyroch kolies BMW xDrive sa postará o vynikajúcu trakciu. V štandardnej výbave je aj variabilné športové riadenie a systém Performance Control.

VARIABILNÉ ŠPORTOVÉ RIADENIE.

Variabilné športové riadenie so systémom Servotronic vám umožní bezprostredný a agilný štýl jazdy s vynaložením menšej sily pri riadení. Na uhol natočenia volantu reaguje posilňovač zmenou prevodového pomeru riadenia nezávisle od aktuálnej rýchlosti. Preto aj v ostrých zákrutách stačí menšie natočenie volantu. Výsledkom je výrazne zvýšená agilita a ľahšie manévrovanie v ostrých zákrutách, na úzkych cestách alebo pri náhlych vyhýbacích manévroch a mimoriadne športovej jazde. Takisto sa tým výrazne uľahčuje parkovanie, otáčanie a manévrovanie. Pri menších pohyboch volantom okolo stredovej polohy sa systém pre zmenu postará o vynikajúcu smerovú stabilitu a vysokú presnosť riadenia.

JAZDNÁ DYNAMIKA.

JAZDNÁ DYNAMIKA.

Vďaka špeciálne skonštruovanému podvozku, vysokovýkonným motorom a množstvu doplnkov najvyššej kvality v štandardnej výbave ponúka BMW X4 pôsobivú agilitu.

PERFORMANCE CONTROL.

Performance Control riadi pri jazde v zákrutách hnacie aj brzdné sily na jednotlivých kolesách. Keďže vonkajšie kolesá musia prejsť v zákrute dlhšiu dráhu než vnútorné, BMW Performance Control zasiahne reguláciou výkonu motora a brzdného účinku. Vonkajšie kolesá dostanú viac výkonu než vnútorné, čím sa maximalizuje na každom z nich trakcia. To znamená, že vozidlo do zákruty zatáča prakticky samo, čím stúpa bezpečnosť aj komfort jazdy.

8-STUPŇOVÁ ŠPORTOVÁ PREVODOVKA STEPTRONIC S RADIACIMI PÁČKAMI.

8-stupňová športová prevodovka Steptronic sa prispôsobí každému jazdnému štýlu. Dokonale sa hodí na pokojnú, ale aj na mimoriadne dynamickú jazdu.
Okrem automatického režimu ponúka aj možnosť manuálneho radenia. K dispozícii je na to buď skrátená voliaca páka prevodovky, alebo radiace páčky na volante.
V režime Sport je radenie nastavené na dosiahnutie maximálnej dynamiky. Obzvlášť starostlivo dimenzované husté odstupňovanie ôsmich prevodov optimalizuje proces akcelerácie a motor pracuje vždy v pásme, ktoré je zárukou najlepšieho možného pomeru výkonu a efektivity. Funkcia Launch Control umožňuje dosiahnuť maximálnu akceleráciu: tento program sa postará o automatické radenie vyšších prevodov pri optimálnych otáčkach motora.
Pri jazde vysokou rýchlosťou znižuje vysoký počet prevodov otáčky motora, čím pomáha znižovať spotrebu a zároveň redukovať hlučnosť motora. Svojím dielom k tomu prispeje aj novovyvinutý efektívny menič krútiaceho momentu. 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport poskytuje maximálnu efektivitu a neuveriteľne hladké zmeny prevodových stupňov.

PODVOZOK.

Podvozok je prispôsobený špeciálne pre BMW X4 a upúta excelentným držaním na ceste a takisto dokonalým ovládaním a špičkovou agilitou. Zároveň však vôbec nezľavuje z nárokov na maximálny možný komfort. Dynamické riadenie tlmičov s režimami Comfort, Sport a Sport+ umožní individuálne nastavenie jazdných charakteristík. Široké rozchody kolies BMW X4 a jeho päťprvková zadná náprava eliminujú aj vo vysokých rýchlostiach nakláňanie vozidla v zákrute.

 • Dynamické riadenie tlmičov

  Dynamické riadenie tlmičov umožňuje ideálne prispôsobovať charakteristiku tlmičov každej situácii na ceste, čím zlepšuje komfort a jazdnú dynamiku. Okrem štandardného režimu Comfort, ktorý minimalizuje reakcie vozidla na nárazy kolies a iné nepríjemné pohyby, sú k dispozícii aj dva ďalšie programy: Sport a Sport+. V týchto režimoch sa charakteristika tlmičov automaticky pritvrdí, čo umožňuje športovejší štýl jazdy.

BMW xDrive.

Inteligentný systém pohonu všetkých štyroch kolies BMW xDrive sa dokonale prispôsobí aj najnáročnejšiemu povrchu cesty a za každých okolností sa postará o vynikajúcu trakciu. S pohonom xDrive a dynamickou kontrolou stability (DSC) má vozidlo istotu bezpečného udržania smeru jazdy. Bleskové reakcie systému xDrive umožňujú rozdeľovať pohonnú silu rýchlo a flexibilne medzi obe nápravy, s cieľom zabezpečiť optimálny záber. xDrive takto spája výhody pohonu všetkých kolies – trakciu, stabilitu a bezpečnosť – s tradičnou svižnosťou BMW.

 • xDrive Status

  Jasné správy aj v zložitých situáciách: xDrive Status sa postará o to, aby ste nikdy nestratili prehľad. Pri jazde na nerovnom povrchu poskytne vodičovi prístup k relevantným informáciám o teréne na prístrojovom paneli a takisto na centrálnom ovládacom displeji. Okrem dobre čitateľného prehľadného kompasu na orientáciu (iba v kombinácii s navigačným systémom) sa zobrazí aj priečny a pozdĺžny náklon vozidla spolu s aktuálnym uhlom natočenia riadenia – a to nielen číselne, ale aj prostredníctvom 3D zobrazenia samotného automobilu.

OVLÁDAČ JAZDNÉHO ZÁŽITKU.

Ovládač jazdného zážitku umožní vodičovi vybrať si režim Comfort pre štandardné nastavenie motora a radenia, úsporný režim ECO PRO alebo režim Sport pre ešte dynamickejšiu jazdu. Úsporný režim ECO PRO inteligentne prispôsobuje charakteristiku reakcií plynového pedála a prevodovky a takisto nastavenia kúrenia/klimatizácie.
Režim ECO PRO dokáže znížiť spotrebu paliva až o 20 %. Palivo pomáha šetriť aj funkcia plachtenia (k dispozícii iba pri prevodovke Steptronic), asistent predvídania trasy a trasa ECO PRO (k dispozícii iba s navigačným systémom Professional). Asistent predvídania trasy využíva navigačný systém na posúdenie aktuálnej situácie na ceste a dáva vodičovi v predstihu odporúčania. Ak za nasledujúcou zákrutou začína obmedzenie rýchlosti, systém vodičovi pred vjazdom do zákruty odporučí spomaliť.
Aj trasa ECO PRO pomáha znižovať spotrebu paliva. Táto funkcia navrhuje trasy optimalizované na spotrebu paliva, pričom berie do úvahy hustotu premávky, jazdný štýl vodiča a miestne podmienky. Funkcia plachtenia umožňuje vozidlu ísť len zotrvačnosťou až do rýchlosti 160 km/hod., keď vodič zloží nohu z plynového pedála, ale nezačne brzdiť. V režime Sport vozidlo reaguje presnejšie, čo umožňuje športovejší štýl jazdy.

 • Režim Sport

  Prejdite na vyššiu úroveň: Keď je na ovládači jazdného zážitku nastavený režim Sport, motor a podvozok BMW reagujú presnejšie, čo umožní dynamickejšiu jazdu.
  Režim Sport sa aktivuje ovládačom jazdného zážitku na stredovej konzole. Tým sa aktivuje prednastavená konfigurácia nastavení motora a podvozka, ktoré sú v závislosti od výbavy omnoho dynamickejšie ako štandardné nastavenie. Motor bude napríklad reagovať pohotovejšie. Pri modeloch s prevodovkou Steptronic je načasovanie zmien prevodových stupňov omnoho športovejšie. V režime Sport sa na centrálnom displeji zobrazuje aj aktuálny výkon (kW) a krútiaci moment (Nm). Táto výbava je dostupná iba v kombinácii s navigačným systémom Professional. V spojení s adaptívnym podvozkom je v režime Sport vozidlo oveľa svižnejšie. Ak je vozidlo BMW vybavené aj variabilným športovým riadením, zníži sa miera účinku posilňovača riadenia a vodič si môže vychutnať ešte bezprostrednejší pocit z jazdy.